לקחים מרים

למייל האישי

אתם איתנו

   


כלכלה וחברה

   כלכלה   
(26/12/2017)


ח ג י ג י - האף של מיכלאנג'לו, ומאמר העושר הכלכלי 2018: האם ישראל החליפה קידומת?
 
כמידי סוף שנה, זה הגיע: אז מה התוצר שלנו לנפש, בכמה זינק, ואיך אנחנו מול מדינות אירופה השונות? כל הנתונים – מפתיעים. ומה המצב באיזור המדכדך שלנו, מה קרה למדינות המייצאות נפט, ומה היעד הבא שלנו?

(26/12/2016)


מערת הקסמים 2017: מאמר הנתונים הכלכליים השנתי. שוב מפתיע?
 
לעומת גרמניה, צרפת ובריטניה: עברנו בשנה שעברה בתוצר לנפש את צרפת, והשנה עברנו עוד מדינה מבין השלוש. את מי? המאמר שרבים מחכים לו כל דצמבר כבר עשור, והנה, תיחשף בפניכם במאמר הזה מערת הקסמים של אפלטון, אבל הפוך. מלווה בגרפים ייחודיים שלנו לאורך 15 שנים, לא תמצאו את זה במקום אחר.כבר ראיתי את הפרצוף הזה קודם: על גן העדן הסוציאליסטי (23/5/2016)
ומה המוזר? דור דור והכישלון הסוציאליסטי שלו, ועדיין יהיו כאלה שילכו אחריו שבי, עד הקריסה הבאה. נמשכים כמו פרפרי לילה אל האור המהפנט, והמסוכן. על גן העדן הסוציאליסטי של וונצואלה, ועלינו. "אם לא הצלחתי להגיע לשמיים, אגייס את הגהינום".הפטרודולרים, וושינגטון, וסם החיים של אופליה: טובעים הנותנים והלוקחים (28/3/2016)
מאחורי הקלעים של הפוליטיקה והאקדמיה בוושינגטון: כך קנו סעודיה ודומותיה את המערב, באמצעים נקיים, כמובן, וכך הירשה לעצמו המערב להיקנות. כך השחיתו הסעודים את המערב, וזה נתן לעצמו ליפול בתהומות השחיתות בהנאה רבה, עד שסם החיים לכל זה נגמר: בתחילה המלט אהב את אופליה, ואז שינה את דעתו באופן קיצוני.סיכום התוצר לנפש 2016: את מי עברנו את בריטניה או את צרפת? (19/1/2016)
כמידי סוף שנה, כבר תשע שנים, איפה אנחנו ואיפה העולם על פי נתוני שנתון ה"אקונומיסט" החדש? אנו שומרים אצלנו את נתוני 14 השנים האחרונות, ומשווים לנתונים החדשים, כולל גרפים מקוריים, ואז רואים את היער ולא רק את העצים; ואיך נראה בית המוות של מדינות הנפט?על הגגות הכחולים של פיקאסו: תל אביב היא העיר השלישית בעולם ההיי-טק (3/3/2015)
מראשית המדינה נאלצנו לקבל את התפקיד שהטילו עלינו המיקום שלנו והעולם: אנחנו "הסכסוך". אך בשנים האחרונות הסכסוך המשיך הלאה ואף עבר אותנו, והוא כבר סכסוך מוסלמי-מוסלמי. עכשיו אנחנו חייבים ליצור את עצמנו מחדש, ולהיות אדונים לדימוי שלנו. איך הרשינו עד היום לאחרים להגדיר אותנו?מעגל קסמים חיובי: זינוק כלכלי, ישראל 2015 (2/2/2015)
לא מה שסיפרו לכם: עוד זינוק היסטורי לכלכלת ישראל על פי שנתון האקונומיסט. כמידי שנה אנו מנתחים, עם גרפים מקוריים ומרתקים, בראייה השוואתית 13 שנים אחורה. מאמר חגיגי על נתונים היסטוריים, שיראה לכם מיהי ישראל באמת.היום האחרון של פומפיי: אלה האויבים שלנו, שנקברים תחת הלבה הבוערת? (14/12/2014)
הנפט שימש בתפקיד הדבק במקומות המסוכנים בעולם, סוג של שמן למניעת החיכוך העדתי והדתי. אבל הר הגעש התפרץ, והעולם השתנה עכשיו לכמה עשרות שנים. בהעדר שמן הסיכה הזה, החיכוכים העדתיים והדתיים רק צפויים להתפרץ עוד יותר, בזעזועים אדירים.ויהי אור: היום שאחרי הנפט הערבי - כבר כאן (10/11/2014)
הזמן האנרגטי משחק לטובתנו בכל המובנים: הוא אוזל לאויבים שלנו, ומתגבר עבורנו. בתוך כשנתיים-שלוש נראה את האפקט הזה בבירור, אם כי עכשיו הוא עדיין נסתר מאחורי הקלעים. יש למהר ולפתח את מאגר לוויתן ליצוא במהירות הרבה ביותר, שכן כל המתנה היא נזק כלכלי ומדיני.ליום העצמאות - הפלא הישראלי: על המספרים המדהימים של ישראל והעולם (5/5/2014)
"נוכח עיני מעשיי", אומרת מידאה ליאסון, כאשר היא עוזרת לו להשיג את גיזת הזהב (אובידיוס), והרומאים גם הוסיפו: Factis ut credam facis, כלומר: "מעשים, לא דיבורים". ואכן, הכוח של המעשים שלנו: הכלכלה, ההמצאה, המסחר, היצוא והתעשייה, אלה גדולים מכל ויכוח שננהל בעולם.
           

ח ד ש לחברי מועדון הפריים: טור מאמרי אקטואליה קצרים. ראו מתחת לרולר החדשות בצד שמאל, או פה

כדי להצטרף אל החברים במועדון Gplanet Prime, ניתן להירשם
-
כאן 

כדי לחדש את המינוי למועדון Gplanet Prime ניתן להיכנס -
כאן

עלה ישומון האתר למשתמשי אנדרואיד. הורידו אותו בגוגל פליי  

אם אינכם מקבלים פתאום את התראות האתר, אולי הן מגיעות ישירות לדואר ספאם. יש להיכנס למדור הספאם, ולהחזיר פעם אחת. או לבטל חסימה, באמצעות ההוראות שכאן

מאמרים נוספים של ד"ר גיא בכור
-
בדף שלנו בפייסבוק

ניתן לקבל התראה על כל מאמר חדש שעולה לאתר ישירות למייל האישי - כאן

האתר מתעדכן בפרשנויות מהירות כל יום, ומומלץ להיכנס ברמה יומית, לבדוק מה התחדש

הרישום לאתר מוגן בפרוטוקול מחמיר, ובכל מקרה האתר אינו שומר מספרי כרטיסים אצלו, ולעולם לא ישמור


GPLANET PRIME
מדד האיומים הבטחוניים
עתיד אירופה
המזרח התיכון
פ ר ש נ ו ת
קריקטורות/מושיק גולסט
פנקס אקטואליה
י ש ר א ל
ENGLISH
טרור ובטחון
כלכלה וחברה
חוקי המזה"ת
ההגדה לבית בכור
תקשורת
איראן
תוכן הגולשים
מה קורה במאלמו
גורל אירופה האומללה
מאמרי פריים ברצף
היצירות של מושיק

אתר האקטואליה והפרשנות של ד"ר גיא בכור- Gplanet        
                                                                                                   

תנאי שימוש   |   על האתר
כל הזכויות שמורות ©

נבנה ע"י שופ סנטר,בניית אתרים אחסון אתרים