אנרגיה = ישראל


מאת ד”ר גיא בכור

 

והנה, פתרון המטלה הכבדה, כיצד למתג את ישראל בשנתה הששים. אנו נעזרים בדמותו של גדול הפיזיקאים בעידן החדש, זה ששמו ניצב לצד זה של איזיק ניוטון, פרופ’ אלברט איינשטיין (1879-1955). יהודי נרדף, ציוני דגול, אשר דוד בן גוריון הציע לו להיות נשיאה הראשון של ישראל, הצעה שראה ככבוד גדול, אך הוא סירב מטעמי צניעות. קראו שוב את רשימת המטלות, ותראו שיש כאן תשובה לכולן.

שמו של איינשטין הוא מותג בינלאומי מכובד ומוכר ללא עוררין לגאונות, למדע, לתרומה לאנושות, לקידום השלום ואפילו להומור עצמי. כידוע, במותו ציווה איינשטיין את כל כתביו המקוריים, כולל תורת היחסות שלו, לאוניברסיטה העברית, כנציגת מדינת ישראל. האוניברסיטה העברית היא בעלת הזכויות היחידה בעולם על כל עבודותיו. ישראל היתה אחד הדברים החשובים ביותר בחייו, כניצול של גרמניה הנאצית, וכמי שזכה לראות בחייו בתקומת היהודים, בארצם. הוא נצחי, תורת היחסות נצחית, ישראל נצחית. מגאוניותו הוא מקרין עלינו.

במיתוג החדש שמו ייקשר לשמנו, ואני סבור שהוא היה שמח על כך, הרי בדיוק למטרות האלה תרם את כל שיש לו לישראל! כדי שמישהו אצלנו יעשה בזה שימוש!

אך יש פה עוד עניין. הרי בנוסחה הגאונית שהמציא: E = mc2 , ה- E זו אנרגיה, ששווה = ישראל. כל אחד בעולם יודע שזו הנוסחה לאנרגיה, ומעכשיו אנרגיה זו תהיה – ישראל.

 

אנרגיה= מסה כפול מהירות האור, בריבוע = ישראל.

כמה מתאימה התמונה בה אינשטיין מתריס, וחורץ את לשונו החוצה. כן, ישראל היא ממזרית, מאתגרת, שובבה ובהחלט שונה. וזו גדולתה.
 

לרשימת הנימוקים שהביאו אותי למתג כך את ישראל

לסדרה סודות ההצלחה לישראל