אסטרטגיית מהטמה גאנדי והכוונה לשנות את ההרכב הדמוגרפי של ישראל

מאת ד”ר גיא בכור

 

איזו ברירה היתה בידי מהטמה גאנדי? ההודים לא היו מחומשים, ואם יילחמו תוך שימוש באלימות, הבריטים ימחצו אותם, והם אף יספקו לבריטים עילה לטענת הגנה עצמית, ולהמשך השליטה בהודו. גאנדי התחנך בבריטניה. הוא הכיר את הנפש הבריטית, הרואה עצמה ליברלית, חופשייה ותרבותית, ולכן הוא אימץ את דרך המאבק הלא-אלים, ובכך בלבל את דעת הקהל הבריטית שהתמלאה רגשות אשם. האם הם יתקפו אנשים לא חמושים? וכך היה. כאשר פתח את “צעדת המלח”, למחות על מס מלח שהטילו הכובשים הבריטים, הוא בחר בכוונה בנושא שולי, מעורר רחמים, ואפילו מצחיק מבחינת הבריטים. להעצים את מסכנות ההודים ואת החולשה שלהם. האם הבריטים יגיבו בכוח נגד צעדה על מלח, נושא הקרוב במיוחד למאמינים הנוצרים?
התקשורת העולמית הפכה את מסע המלח לסנסציה, והמאבק ההודי לעצמאות קיבל תפנית בינלאומית. גאנדי השתמש במה שאפשר לכנות “תוקפנות פאסיבית”, וזה מה שמתרחש גם אצלנו באיום שהוא חמור פי כמה מן התוקפנות האיראנית.

 

כאשר פרסמנו בג’יפלאנט כבר בשנת 2007, עם ראשית התופעה, את חלום הבלהות הנשקף לישראל מאפריקה, נדהמו אז רבים. היום, כשהחיזיון הזה כבר התממש (אז הגיעו 400 מהגרים בחודש מאפריקה, כיום כ-4,000 בחודש), אני מבין שגם אני הייתי נאיבי באותו מאמר, ולא ראיתי את עומק התמונה, שכרגע נפרשת לפנינו. אז סברתי שמדובר בעיקר בהגירה לשיפור החיים של אפריקאים, כמו ההגירה ממקסיקו לארצות הברית, אך כיום נראה שהתמונה, אבוי, יחודית למדינת ישראל.

נכון הוא שמליוני אפריקאים היו רוצים להגר לישראל כדי לשפר את חייהם, אך מתברר שבישראל יש גורמים הרוצים בדרך זו לשנות את המאזן הדמוגרפי של המדינה. זה לא רק שפה העגל רוצה לינוק, אלא שיש כאן גם גורמים הרוצים להניק. לאחר שלא הצליחו להכניס לפה מאות אלפי פלסטינים, בונים עכשיו גורמים אלה על הגירת מאות אלפי מוסלמים מאפריקה לתוך ישראל.  לא מלחמה על הגירה לישראל לפנינו, אלא מלחמה על המשך הרוב היהודי בישראל.

שורה של עמותות, ארגוני מתנדבים ואחרים מעודדים את ההגירה האפריקאית הזו לישראל. מכוונים אותה עוד ממדינות המוצא, שומרים עליה, שלא תתקל בקשיים בסיני, ומאפשרים לה בית חם בישראל. הם הוציאו ומוציאים את השמועה באפריקה שישראל היא גן עדן, וכי אפשר להגיע אליה ברגל. לא מהגרי עבודה לפנינו, ולא פליטים, אלא מוסלמים אפריקאים-ברובם, המגיעים לכאן כדי להשתקע, ולא לעזוב עוד לעולם. כאשר אמרנו במאמר המקורי משנת 2007 “מחפשי עבודה” הרושם שנוצר היה שהם יעבדו ויחזרו. לא, הם מתכוונים להישאר בישראל, ארצם החדשה.

המספרים: לפי נתונים רשמיים של מדינת ישראל עומד קצב המהגרים המוסלמים מאפריקה על כאלף איש בשבוע (זה היה מצב בחודש האחרון), כמעט 4,000 איש בחודש, וזו הכפלה של התמונה מלפני כמה חודשים. כיוון שאין מישהו שיודע בדיוק כמה מהגרים כאלה יש כבר בישראל, נעות ההערכות (מגורם מוסמך) כ- 80 אלף מהגרים אפריקאים הנמצאים בישראל.

דרום תל אביב הפכה לסודאן הקטנה, באילת המהגרים, הגרים בדירות שכורות ובשכונות שלמות, הם כבר כ- 20% מהאוכלוסיה, וכך המצב בשכונות חלשות במרכז הארץ. בכל מקום בצידי הדרכים בארץ צועדים המהגרים החדשים. הם סוקרים את ארצם החדשה, נהנים להביט בעושרה, עושרם.

לכו לראות את המחזות המדהימים באילת, עיר שנכבשה בידי המהגרים, איך נוספים אליהם עוד עשרות ומאות מהגרים חדשים כל לילה. הם מגיעים לאילת, ניגשים על הבוקר לסניף משרד הפנים, שם הם מקבלים אישורי שהייה של מדינת ישראל, ומכאן הם חופשיים להתחיל לעבוד בכל הארץ.

ומהי תוכניתם הנרקמת בחשאי של אותם ארגונים ל”זכויות אדם”? כאשר המספרים יגיעו לרבע מליון או חצי מליון, ואנחנו מתקרבים לכך, יעלו הגורמים האלה מעל פני המים, יפנו לבג”ץ ולמוסדות האו”ם (האו”ם כבר מתערב בכך אצלנו), בדרישה שישראל תעניק למהגרים תושבות ואפילו אזרחות, כמקובל במערב. בכך יזנק אחוז המוסלמים בישראל באופן מיידי ל- 30-35% על כל המשמעויות הדמוגרפיות שיכולות להיות לכך. בהיותם תושבים, ואחר כך אזרחים, יוכלו האפריקאים להביא לכאן, באופן טבעי, את בני המשפחה שלהם, והמספרים יוכפלו. ומי שלא רצה את היהודים באוגנדה, תבוא אוגנדה לישראל. בהיותנו מדינה זעירה, התהליכים האלה יקרו מהר מאוד, יותר מהר מאשר באירופה.

כמה שקופים הארגונים האלה, בדרישתם עכשיו לרשיון עבודה “גרין כארד” לאותם מהגרים, זו הרי ראשית ההתאזרחות.

 

עכשיו אנחנו מבינים שלא המהגרים המוסלמים מאפריקה (רוב  המהגרים מסודאן ומאריתריאה הם מוסלמים) הם החלשים, אלא הישראלים הקולטים דווקא. לא הם מאויימים, שכן אין אלה פליטי מלחמה, אלא דווקא ישראל היא המאויימת.

ארגונים אלה, שיש להם גישה קלה לתקשורת, אינם מסתירים את רצונם לראות את ישראל מדינת כל אזרחיה ולא עוד מדינה יהודית או ציונית, ומן הבחינה הזו המהגרים המוסלמים מאפריקה נופלים לידיהם כפרי בשל. אלה הם האחראים הישירים על המכה החדשה שנפלה על ישראל. הם מכוונים את ההגירה, מארגנים אותה, שומרים עליה מפני הרשויות ומרתיעים את גורמי האכיפה, מפנים את המהגרים לקבלת האישורים והניירות, מעצימים אותם, מלמדים אותם איך לעמוד מול השלטונות, איך לערוך הפגנות, ואף עיתון הוציאו להם, בשפות האפריקאיות, ובמימון האו”ם. עמותת “הגר ומרים” מסייעת ליולדות האפריקאיות הבלתי חוקיות בישראל.

 

ומיהם סוכני-המשנה לפלישה המוסלמית האדירה הזו?

שורה של גורמים אינטרסנטיים, שעושים כסף מן העבדים החדשים שמגיעים לכאן. המלונאים, שמעסיקים אותם בפרוטות (במיוחד באילת, ההופכת בשל כך לעיר אפריקאית), ענף הבנייה, שמעסיק אותם לעבודות הנחותות ביותר, נקיון וגננות. כל אלה מרוויחים על חשבון המהגרים החלשים שמגיעים, ללא הגנה. האם הארגונים האלה “לזכויות אדם” מסכימים עם העבדות החדשה שנוצרת כאן? אני לא מסכים.

חוק מיוחד לענישת מעסיקי מהגרים אינו נאכף כלל, למעשה הפך לאות מתה, והתופעה רק מתגברת. השמועה יצאה כבר באפריקה שפה יש צורך בידיים עובדות, ומאות אלפים בדרך, ממש כך.

הממשלה הרימה ידיים. הצהרות רמות על הקמת מחנה איסוף בדרום, ואכיפת החוק, לא נאכפות. גדר שהתחילו בבנייתה היא בבחינת מהתלה. מדובר בגדר נמוכה, שניתן לטפס עליה. הפיגוע באילת שהתרחש בקיץ, ואשר נדמה היה שיעצור את התופעה, ויכניס סוף סוף את צה”ל לשמירת הגבול, לא שינה בהרבה את המצב, ומאז מספר המהגרים רק זינק. ומשרד הפנים שלנו מחלק אשרות שהייה לכל מהגר בלתי חוקי.

השלטונות המצריים ניסו לבלום את התופעה עד לפני כמה חודשים, כאשר ירו מידי פעם על המהגרים. היום הם כבר לא עושים את זה, ולמה שיעשו? מה אכפת להם שישראל תתאסלם? ההיפך. גם הבדואים בסיני מאושרים: מתעשרים מן ההגירה וגם מציפים את ישראל. מה רע?

כאשר אני קורא את המצהלות בעולם הערבי על הפלישה המוסלמית הזו לישראל, הבנתי מה מתרחש כאן. המוסלמים מאפריקה יעשו את העבודה לעולם הערבי. בשביל מה לטרוח ולהילחם בישראל? מרצונה היא עוד תהפוך את עצמה למדינה מוסלמית.


במצעד המלח שלו השתמש מהטמה גאנדי (1869-1948) בלוחמה שאנחנו צריכים לזהות יותר ויותר: “התוקפנות הפאסיבית”.
זהו כלי שעושה שימוש בליברליות של הצד החזק כדי להביך ולבלבל אותו. אותם ארגונים ידברו תמיד על המהגרים כחלשים ואומללים, כאילו מישהו הכריח אותם להגיע לכאן, תוך שהם מציגים את משטרת ההגירה (שדווקא לא עושה הרבה) ואת גופי האכיפה כחזקים וכמרושעים. מעכשיו עלינו להבין: התוקפנות הפאסיבית היא תוקפנות חמורה יותר מזו האקטיבית, משום שהיא ערמומית, ועושה שימוש לרעה ביתרונות ובחששות שלנו. למשל, מאיימים במרומז שאם ישראל לא תקלוט עוד מהגרים, יביכו אותה בעולם, במסגרת ה”דה-לגיטימציה“, כמדינה גזענית, מה אתם יודעים. (המוזיקה: מתוך הסרט “גאנדי”, 1982, וזהו הקטע של מצעד המלח. יוצרי המוזיקה: ראווי שנקר וג’ורג’ פנטון).

 

הארגונים שותקים עכשיו שתיקה רועמת, כדי לאפשר כניסה של כמה שיותר מהגרים מוסלמים לישראל, ואז יתחילו את המאבק המשפטי לאיזרוחם כאן. בשלב הזה הם עסוקים בהחדרה של מאסות גדולות ככל האפשר, והרתעת הרשויות מלפגוע בהם. השלב הבא יגיע, ועוד איך.

 

הצעדים הנדרשים בבהילות הם:

1.      התחלת ההחזרה אופן מיידי. כ-85% מן המהגרים באים מאריתראה, מדינה אפריקאית חדשה, שיש לה יחסים דיפלומטיים מלאים עם ישראל, ואשר גם הודיעה כי תקבל “בחיבוק” את מהגריה בחזרה. “העמותות” הצליחו “לשכנע” את הממשלה שאריתריאה מסוכנת לאזרחיה. ובכן, הממשלה שם התחייבה שלא לפגוע בחוזרים, בהם אינה רואה מתנגדים פוליטיים אלא מהגרי עבודה, מה שהם אכן.

כמה אלפים הגיעו לכאן מדרום סודאן, גם כן מדינה חדשה, שיש לה יחסים דיפלומטיים מלאים עם ישראל, וממשלתה מוכנה לקבל מייד את מהגריה. טענת “העמותות” שבסודאן יש “מלחמה” היא מופרכת, משום שמדובר במדינה גדולה מאוד בשטחה, ועימות בין שתי הסודניות מתנהל בחלק קטן שלה. בכל מקרה העימות הצבאי על מחוז אבאיי הסתיים השבוע (מאי 2012), כאשר ממשלת סודאן הודיעה שתוציא את כוחותיה משם.

2.      כצד תתבצע ההחזרה? בשיטת אפשרויות הבחירה המצטמקות. כל מי שישוב בחודשיים הראשונים (הטיסה בכל מקרה על חשבון המדינה) יקבל מענק (במזומן) של 2,000 דולר. כל מי שישוב חודשיים אחר כך, יקבל 1,000$, חודשיים אחר כך רק 500$, ולבסוף שום דבר. זה יעשה את העבודה.

3.      בינתיים, חובה לפתוח כבר את מחנה האיסוף הזמני בדרום, עליו התחייבה הממשלה, והעברת אלפי מהגרים לתוכו. למה זה כבר לא קורה?

4.      חלוקת אשרות השהייה האוטומאטיות מטעם משרד הפנים חייבת להיפסק, או להיות מוגבלת מאוד בזמן.

5.      בתוך ארבעה חודשים תופסק עבודת המהגרים בענפי המלונאות, הבנייה והניקיון. יוטלו קנסות כבדים על מלונאים שיעסיקו מהגרים. בכך תרד מייד המוטיבציה להגיע לכאן. רדיפת בצע פוגעת בקיומה של ישראל כמדינה בעלת רוב יהודי.

מה שלא נעשָה עם המאמר המקורי משנת 2007 , יוכל להיעשות עכשיו (2011). אך מה שלא ייעשה עכשיו לא יוכל להיעשות עוד. המזימה להפוך את ישראל למדינה עם אחוז מוסלמים גבוה, ובכך לחסל את הריבונות היהודית שכאן, הולכת ומתפתחת. יתכן ונשכיל לפעול נכון ומהר, ויתכן שנשקע לתהום.

אך לאחר המאמר הזה (2011) אף אחד לא יוכל לומר בעוד כשנתיים- שלוש: לא ידעתי.

 

כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום, וממשיכים קדימה לתקופה נוספת.
ניתן להירשם –
כ א ן.
◄אני מבקש באופן אישי, מכל מי שכבר חבר במועדון Gplanet Prime, והמנוי שלו הסתיים, לחדש אותו. כדי לחדש את המינוי יש להכנס לקטגוריית “לחידוש מנוי קיים לחץ כאן”, או – כ א ן.
אם ברצונכם לשלוח את המאמר הזה לחברים, עושים זאת באמצעות הכפתור “המלץ לחבר”, בדף הזה, למטה.