אפקט פרח הצבעוני, המהדורה האירופית: מוות מתכחש לעצמו

מאת ד”ר גיא בכור

 

לא מוגזם לומר שהציור הזה, “אדם בטורבאן אדום”, הוא אחד החשובים בתולדות הציור האירופי, ובכלל המערבי. לא רק בשל העוצמה שבו, אלא משום שהצייר הפלמי, יאן ואן אייק (van Eyck בן המאה ה- 15) השתמש בו לראשונה בצבעי השמן, המוכרים מאז לכל אורך ההיסטוריה, עד היום. ג’ורג’יו ואסארי טען שון אייק הוא שהמציא את צבעי השמן, אך אחרים טענו שהוא רק שכלל אותם לדרגה גבוהה.

הציור הזה הוא חידתי בעיני: דמות (שיש האומרים שהיא הצייר עצמו) מביטה אלינו, אך הדרמה מתרחשת מעליה: סופה אדומה כלהבה, העולה כאש. האיש רגוע, אך הטורבאן שעל ראשו בוער.

אני יודע שהוא בוער, אך אני בשליטה.

הציור הזה הוא לכן איזון, פלס, או אולי מדד: במשך מאות שנים שלט המוח האירופי על הבעירה, תוך שהוא מודע לקיומה. והנה, אירופה הגיעה עכשיו לזמן, שבו הבעירה תכלה את הראש, למרות שהוא מתעקש על האיזון הישן.

לא האיש שולט בטורבאן, אלא הטורבן באיש; ולכן זהו כבר מוות, המתכחש לעצמו.

האיזון הופר.

 

1 לאחר שממשלו של ברק אובמה החריב את המזרח התיכון, מגיע עכשיו תורה של אירופה, כאשר מליונים נשפכים מן המזרח התיכון שנעלם – מערבה, ועוד יישפכו. במשך שנים אנו מלווים את גורלה של היבשת האומללה תוך התייחסות אל ההשתלטות המוסלמית כאל תהליך של אבולוציה: איטי, ודמוגרפי. אך מעכשיו כבר מדובר ברבולוציה, בתהליך מהפכני מהיר, שכרוך בנדידת עמים אלימה.

המזרח התיכון המובס, עם תרבות “המהפכות” הקלוקלת שלו (“ת’אורה חָתַא אל-נַסר”, “מהפכה עד לניצחון”, זו היתה הסיסמה של יאסר ערפאת) – נוחת באירופה ההמומה. לא אירופה כובשת אותו עכשיו, אלא הוא אותה. הטורבאן ישלוט בראש.

אירופה בדילמה קיומית: אם תעצור בכוח את המליונים – תוכיח שהמורשת הליברלית שלה היתה מזויפת, ובכל מקרה הם יחדרו פנימה בכוח. תנסה לסלק אותם – יתקוממו;

ואם לא תעצור את המליונים – תיכחד. היא תיקלע למלחמות אזרחים של ימין נגד שמאל, עם גלי אלימות אסלאמיים מתעצמים, קרבות רחוב, מכוניות תופת, רקטות ואף חמור מזה.

ולכן זהו מוות. אין זו בעיה, שאפשר לפתור אותה, זוהי דילמה קיומית. את הנאצים אפשר היה להביס עם צבא סדיר, אך מה עושים עם עשרות מליוני אזרחים עויינים?

“בריטניה, דאגי לעצמך”: האי האנגלי איבד את השליטה על גורלו

 

2 מדובר בכיבוש, משום שהכוונה היא להשתלט, לא להשתלב. לכפות בסופו של דבר את תרבותם ואת הריבונות שלהם על המקומיים, אותו הגיון גם של דאעש, שמתכנן ש”המדינה האסלאמית” תשתלט גם על אירופה, לאחר הפלת כל המשטרים הערביים. ברור שכל פרט ופרט הנמלט מסוריה, עיראק, לוב, תימן, פלסטינים ואפריקה השחורה הוא ריבון לעצמו, אך הכמות קובעת את האיכות. המאסה קובעת את התודעה. ההמון קובע את התוצאה.

הם מגיעים לאירופה עם תרבות ההתקרבנות, שכה מקובלת בעולם הערבי, לפיה כולם אשמים, חוץ מהם. הם אף פעם לא אשמים (כאשר תרבות ועדות החקירה הישראלית, שהשתלטה במשך שנים, היא הפוכה: אנחנו תמיד אשמים).

מבחינת הפולשים, האירופים אשמים בטרגדיה שלהם כי הם כבשו אותם לפני מאה שנים, והם מגיעים עם התפיסה שאם לא אקבל, אתפוצץ מזעם, ולכן האלימות, הנקם והזעם כבר נמצאים בדרך. הפליטים מתנשאים על הקולטים, זורקים בבוז את האוכל שנתנו להם, כאשר לא קיבלו את מבוקשם, נוהגים כבעלי הבית. כמה שונים הם מאותם יהודים מוכים ומזי רעב שהטלטלו בייאוש ברחבי אירופה בשנות הארבעים.

רבות שמענו על הגלובליזציה הנהדרת, כאשר הכל התכוונו, כמובן, שהמערב, “האוקסידנט”, ישתלט כך על ה”אוריינט”, ויאלף אותו. אך אם כבר גבולות פתוחים, אז למה לא בכיוון ההפוך? עכשיו המזרח משתלט על המערב, לאלף אותו. מה לא בסדר בזה? הרי אנו בעולם של גלובליזציה.

קולוניאליזם הפוך.

הדרך הטובה, האישית והמהירה ביותר לדעת מתי עולים מאמרים באתר היא להירשם כאן, ולקבל התראה למייל האישי. הנרשמים קוראים ראשונים. אפשר גם לשלוח את המאמר הזה לחברים. יש כפתור לשם כך, בתחתית המאמר.

חדש: אתר ג’יפלאנט הותאם לקריאה נוחה בסלולארי

3 הטענה של האתר, ארוכת השנים, שהסכסוך “הישראלי-ערבי” הומצא בידי המשטרים הערביים ואירופה כדי להסיט את הבעיות החוצה – שוב מקבלת אישור מן ההיסטוריה. לאחר שהמשטרים הערביים קרסו או שקעו, עכשיו תור אירופה, שתטבע בים מליוני המהגרים הממורמרים והנוקמים. הסכסוך המומצא שלנו – הפסיק למלא את ייעודו, בין אם ירצו בכך בכירי “האיחוד האירופי”, או לא ירצו.

קראנו לכך “אפקט פרח הצבעוני” בסדרת מאמרים, שהראשון שבהם נכתב בפברואר 2011, עוד לפני שסוריה נכנסה בכלל לגל הזעזועים. תוכלו לקרוא את כל הסידרה הזו כאן, שהמאמר הזה הוא פרק נוסף בה:

אפקט פרח הצבעוני: הפלסטינים והגביע הקדוש

אפקט פרח הצבעוני, הדור השלישי

אפקט פרח הצבעוני, הדור השני

אפקט פרח הצבעוני, הדור הראשון
 

גם הזהרנו שוב ושוב, שמי שייצא נגד האפקט, האפקט יבלע אותו, וכך קורה לאירופים, אך הם לא הקשיבו.

כך קורא עכשיו שבסכסוך “הישראלי-ערבי”, ה”ערבי” מתנתק פיזית, ונע מערבה, לאירופה. ולכן, מעכשיו זה הופך להיות “הסכסוך האירופי-ערבי”. אנחנו היינו בסך הכל הסחה בדרך, שלב.

כל מה שספגנו אנחנו – מייד נשפך עכשיו לכיוון אירופה. למשל, ארגון זכויות אדם מוסלמי כבר קובע שיש להעמיד לדין את מנהיגי אירופה בבית הדין הבינלאומי בהאג על פשעיהם נגד הפליטים, וזו רק ההתחלה.

4 טורקיה מציפה את אירופה, וזו הנקמה שלה. בטורקיה יש כשני מליון פליטים ערבים, כשכל יום מתאספים עוד אלפים. עד היום מנעה טורקיה את המעבר שלהם מערבה, לגבול יוון, אך כיום היא דווקא מעודדת את זה בשקט. ככה היא מתפטרת מהם, ומטביעה את אירופה. מיוון הם כבר זורמים לכל רחבי אירופה. טורקיה היא נקודת החיבור בין עולם האסלאם לאירופה, ומי שלא רצה לקבל את האסלאם באיחוד, יקבל אותו עכשיו בכפייה.

טורקיה עצמה נכנסה לסחרור שאין ממנו מוצא, ומה שכתבנו על טורקיה בשנים האחרונות, קיבל עכשיו אישור. בלוף הכלכלה הפורחת קרס, הפוליטיקה נכנסה לדרך ללא מוצא, עם בחירות שיחזרו על אותו מלכוד, ועם מלחמה פתוחה בכורדים. לא טרור, מלחמה. בנוסף, המדינה האסלאמית תורמת גם היא את תרומתה להחלשות טורקיה, ומי שרצה לשלוט במזרח התיכון כמו בימי העות’מאנים, בא המזרח התיכון ושלט בו, ומי שהתיימר לשלוט בהיסטוריה, באה היא ושלטה בו.

5 “זכויות האדם” עברו מוטציה גנטית קטלנית: ממפלט עבור המערב, לכלי נגד המערב; מהצלה לחידלון; מהזדמנות לאיום; מכלי בידי הטוב, לכלי בידי הרע; ממטרה לפונקציה.

אנחנו בישראל מכירים כבר את השימוש המניפולטיבי של “זכויות האדם”. מספיק להניף דגל של “שלום ושחרור”, ואז מותר לבצע את כל מעשי הזוועה, הרי “הפלסטינים” מומחים בכך. אך המערב מתעקש להישאר בשלב הקודם של “זכויות האדם”. אפשר שהוא כבר מבין ואפשר שלא, אך מי שלא יבין – ייכחד. זכויות האדם הפכו ממגן לכלי נשק. מהתחלה, לסוף.

מוסדות מאובנים, כמו האו”ם למשל, נתקעו בשלב הקודם, וכך הפכו לכלי בידי הרוע. מספיק לראות את המועצות לזכויות האדם למיניהן, שמנוהלות בידי משטרים דיקטטוריים, אנטישמים וליברלס טיפשים, שעדיין לא הבינו את המוטציה ההמהפכת, ויש כאלה שעדיין נאחזים בעבר, אולי הוא יציל אותם. 

הוא לא.

ההתחלה: סימפוניית ההתהפכות. זוהי אירופה, שהמציאה את הציביליזציה המערבית, את זכויות האדם, שנתנה לעולם את יאן ואן אייק ואת לודביג ואן בטהובן, אך זו אירופה שבה התרחשו הדברים האפלים ביותר בתולדות האנושות, הטורבאן והראש.

לכן הוטעו יהודים רבים בגרמניה בשנות השלושים לחשוב ששום דבר רע לא באמת יקרה להם, הרי הגרמנים הוציאו את בטהובן, וזו ההתהפכות של היבשת הזו, בדיוק כמו הקטע שלפניכם: הרוע המוחלט והטוב המוחלט מתנגשים. החיים ועכשיו, המוות.

לפניכם קטע מכשף וגאוני, הפרק השני בסימפוניה השביעית של לודוויג ואן בטהובן.

אני קורא לקטע סימפוניית ההתהפכות: הרוך עם העוצמה, החורבן והגאולה. הפסגה שהיא התהום, והתהום שהיא הפסגה. לכן קרא לכך בטהובן “אלגרֶטו”, כלומר לא עצב, אך גם לא שמחה. פסימיות ואופטימיות גם יחד. הסולמות המינוריים מתנגשים עם המז’וריים. מי ינצח?

מי שחשב שהוא ניצח את ההיסטוריה (“קץ ההיסטוריה“), באה ההיסטוריה והגחיכה אותו. מי שהתגאה על סביבתו, באה הסביבה והענישה אותו. מי שחשב שהוא מבצר אירופי חסין, התברר שהוא מחורר מכל עבריו. מי שחשב שהוא עתיד, התברר שהוא העבר. טוב ורע, אופטימיות ופסימיות.

הכובש הפך נכבש, הנכבש לכובש; החזק לחלש, והחלש לחזק. “אירופה הקלאסית”, שאיננה עוד.

 

6 “תעשיית השלום” בישראל, המפרנסת אלפי ישראלים שונאי-עצמם, נותרה עכשיו באוויר: אירופה, המממנת הראשית, הפכה בת דמותה של ישראל המומצאת על ידם, ולכן, מעכשיו, כל מה שיטענו על ישראל – יחזור על המממנים: היחס אל מוסלמים, צורכי הביטחון, טענות המוסלמים לריבונות, הפחדים הדמוגרפיים, זריקות אבנים, מעצר מונע, שטחים אקסטריטוריאליים. “המדינה הפלסטינית” נולדה באירופה.

ולכן הפכו העמותות לחרב פיפיות מבחינת המממן: הוא בא לתקוף את ישראל, ויצא שהוא יתקוף את עצמו.

מכאן שהמימון לאותן עמותות צפוי להתרוקן אט אט, גם משום שלאירופים אין כבר כסף, הוא הולך למליונים המגיעים אליהם מהמזרח התיכון. ישראל כבר לא מסיחה את תשומת הלב, והמזרח התיכון כבר אצלם בביתם.

מסכנים אלה המנסים להפיח רוח בגחלים הכבות, והם דורשים עכשיו שישראל תקלוט גם היא פליטים מסוריה. לא על הפליטים הם חושבים, אלא על עצמם: אולי “הסכסוך” הערבי-ישראלי יוולד מחדש? אולי עדיין יהיה להם מקום במציאות החדשה, שהפכה אותם בלתי רלבנטיים? זו הסיבה מדוע אבו מאזן פנה עכשיו למזכ”ל האו”ם, לקלוט מיידית בשטחי יו”ש מאות אלפי “פליטים פלסטינים” מסוריה.

לא. מליוני הערבים לא רוצים ולא חושבים על ישראל, הם אף פעם לא חשבו על ישראל. הם רוצים אירופה.

מסכנים גם ב”תעשיית המסתננים”: הם חווים מוות המבוהל מעצמו. אירופה מממנת את “רופאים ללא גבולות – ישראל”, “עמותת א.ס.ף, ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל”, “אחותי”, “קו חם לעובד”, ועוד ועוד, אך עכשיו מה שעמותות אלה יטענו נגד ישראל – יתקוף מייד את האירופים. החרב מתהפכת. גאולה שהיא חורבן. העמותות הפכו רעילות לגוף המותקף, ומעכשיו גם לגוף התוקף.

7 לאירופה נולדה חובה חדשה שהסטאטוס קוו יישאר אצלנו, משום שכל שטח ערבי עצמאי יהפוך לסוריה, תוך השתלטות חמאס ואחריו דאעש. ולאן יהגרו מליוני התושבים האומללים? לאירופה, כמובן, וכי לאן יש להם ללכת?

אם יהיה כיאוס בסגנון סורי ביו”ש, זה ישפיע מייד על ירדן, וזו מחזיקה כשני מליון פליטים בתחומה מסוריה ומעיראק. זעזוע בירדן יגרור הגירה לאירופה של לפחות ארבעה-חמישה מליון איש. סימון מוצרים? לאיים לפטר מייד 20,000 פלסטינים, שעובדים במפעלים האלה, ולקבל ישראלים. כל ה- 20,000, בנוסף לבני המשפחה שלהם, יהיו בדרך לאירופה.

אירופה צריכה להגיד לנו תודה, שאנו מחזיקים את כל המבנה הזה פלסטינים-ירדן-פליטים בירדן על גבנו, אחרת הוא כולו יתפרק אצלה, ורמאללה ועמאן יעברו לברלין, לונדון ופריז.

האם האירופים יבינו את האזהרה שאנו משמיעים כאן, לטובתם?


הסוף: ואת זה לא תמצאו בתקשורת העולמית המימסדית, כי זה סותר את תדמית המסכנות: תרבות “המגיע לי”, ואם אני לא מקבל, אני מתפוצץ, אתמול ביוון. שנים סבלנו מ”פוליטיקלי קורקט” אירופי, עכשיו הם סובלים ממנו בעצמם (מה צועקים המסתננים בערבית? “סוריה”, “סוריה”). חרב פיפיות (ותודה לקורא הוותיק יואל בן פתואל, על ההפנייה לסרטון).


כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום (מאז שנת 2008), וממשיכים קדימה לתקופה הנוספת. חשבונית מס נשלחת לכל נרשם. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם – כ א ן.

8 ואגב, אזהרות, למי שיש נדל”ן באירופה, עדיף להתפטר ממנו עכשיו, כשהמחירים עדיין גבוהים, מאשר לחכות כמה שנים, ואז תתחיל הצניחה. אין אפשרות לשמור על רמת החיים הנוכחית עם מליוני מהגרים חדשים, שרובם חיים מקצבאות. אין אפשרות לשמור על היציבות, עם גלי הפיגועים שצפויים, הימין שיפתח בקרבות רחוב זועמים, השמאל הצדקני, ובאמצע תרבות הכוח של המהגרים.

עדיף למהר ולהשקיע את הכסף בישראל, משום שהמחירים כאן רק עולים, וזאת כיון שגל הבריחה היהודית מאירופה מתעצם (וגם הם, בעצם, פליטים): בחודש יולי הגיעו לישראל כ- 4,300 עולים, מתוכם כאלפיים מצרפת. הייתר הגיעו בעיקר מאוקראינה, רוסיה, ארצות הברית ובריטניה. קצב ההגירה עומד ב- 2015 על 30,000-35,000 ובשנה הבאה יגיע ל- 50,000 עולים, ומי שלא יזדרז, ישלם ביוקר.

9 נדידת העמים: הערבים עוברים צפונה ומערבה, ולאן יעברו חלק מהאירופים? לצפון אמריקה. יש גל הגירה של אירופים לארצות הברית וקנדה, ולכן אלה ירוויחו מנדידת העמים, למרות שמליוני היספנים מציפים בעצמם את ארצות הברית. היהודים בחלקם הגדול יהגרו מאירופה לישראל, ואנו בהחלט נערכים לכך. גם המאזנים הדמוגרפיים שלנו עומדות בפני שינוי חיובי גדול. ילודה ועלייה; ציונות.

הפלסטינים שתחת שלטונו של אבו מאזן אינם בורחים כמו מסוריה ומעיראק, אך העתיד שלהם כבר באירופה: כ- 17,000 צעירים מהגרים מיהודה ושומרון בשנה, בעיקר למערב, כך שכפרים הופכים מהר לבתי זקנים. זו הסיבה שאבו מאזן זקוק דחוף לתושבים.

אם העזתים היו יכולים להגר, מחצית מהאוכלוסיה היתה עוברת לאירופה דרך מצרים ולוב. במילים אחרות, זה האינטרס האחרון של האירופים לפתוח את רצועת עזה לעולם, אך בדרך כלל הם הרי פועלים הפוך לאינטרס שלהם, ראו את הפלת קדאפי, שומר אירופה, ב- 2011.

 

10 מי שרצה להטביע את ישראל – יטבע בעצמו, ובעיית “הפליטים” המקצועיים תיפטר באירופה דווקא, ממילא הכל כבר מתערבב, ומי יודע מי בא מאיזו מדינה, ולמי זה בכלל אכפת. ומי שהפך פליטים לקדושים, שאין לגעת בהם, נדהם לגלות שעכשיו החסינות הזו היא אצלו בבית, ואין לגעת בה.

זוכרים שסיפרו לנו שהזמן פועל לרעתנו, ולכן צריך למהר ולהגיע ל”הסדר”? מזל שהתעלמנו מקולות ההבל האלה, והרבה במזרח התיכון עוד עומד להשתנות. הביטו בזעזועים הציביליזציוניים האלה, והשתדלו לעמוד רחוק, שלא תיפגעו מההדף או מאיזה ריקושט. שום ויתור, ושום חולשה.

אדם בטורבאן אדום: באירופה הלהבה מנצחת את הראש, אך אצלנו הראש ינצח את הלהבה.

 

למאמר הבא בסידרה – אפקט פרח הצבעוני – השד המתעתע

בדף שלנו בפייסבוק יש פעילות רבה, שלא תמיד נראית באתר. מומלץ להכנס

לקרוא ברצף את מאמרי האתר על היבשת האומללה, מאז שנת 2006

 

◄כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום, וממשיכים קדימה לתקופה נוספת. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם – כ א ן.

◄אני מבקש באופן אישי, מכל מי שכבר חבר במועדון Gplanet Prime, והמנוי שלו הסתיים, לחדש אותו. כדי לחדש את המינוי יש להכנס לקטגוריית “לחידוש מנוי קיים לחץ כאן”, או – כ א ן.

◄אם ברצונכם לשלוח את המאמר הזה לחברים, עושים זאת באמצעות הכפתור “המלץ לחבר”, בדף הזה, למטה.

◄למבקשים לקבל התראות על כל מאמר חדש שעולה ישירות אל המייל האישי, עושים זאת – כ א ן