בין חבצלות המים: גל עלייה לישראל. יש להיערך למאות אלפים. צפו במספרים:

בעשרת החודשים הראשונים של 2019 עלו לישראל 28,629 עולים, והשנה צפויה להסתיים עם כ- 35,000 עולים. כך היה גם בשנת תשע”ט שהסתיימה לאחרונה.
אם היו לאויבינו פנטזיות לגבי הישגים דמוגרפיים, הם יכולים לשכוח מכך: גל עלייה יהודי גדול מתרחש, של מאות אלפים בשנים הקרובות. רק לשם דוגמה, בשנת 2009 כולה עלו רק 17,200.
בעשרת החודשים האחרונים עלו מרוסיה: 12,722; מאוקראינה 5,247; מארה”ב 2,470; מצרפת 1,996; מבריטניה 469; מברזיל 552; מדרום אפריקה 321 (הקהילה נמחקת); ומאיראן 57 (הקהילה נגמרה. נותרו כמה אלפים כנועים, רובם זקנים, בחסדי האייתולות).  
מעולה לעולה – כוחנו עולה, ו- כולם רוצים לחיות בישראל, עם שקט נפשי ושגשוג (ישראלים בחו”ל: תופסים לכם את המקום. אל תגידו אחר כך לא ידענו. עכשיו אתם יודעים). 
למה הזינוק בעלייה? קודם כל אנטישמיות קשה. להיות יהודי בגולה זה כבר לסכן את החיים, גם בצפון אמריקה. הכלכלה ברוסיה ובמערב חולה, ואילו בישראל היא מזנקת וחזקה מאוד (בקרוב: המאמר שמחכים לו כל השנה, מאמר התוצר לנפש השנתי שלנו, זה 13 שנים, בהכנה). 
זו שעת חירום היסטורית, ועלינו להיערך למאות אלפים שיגיעו בשנים הקרובות, עם קצב בנייה חסר תקדים, במיוחד במרכז הארץ (יו”ש), ובדרום. כמו כן חוק גיור חדש מחויב המציאות.

 

שׁוּבוֹ, שׁוּבוֹ, מִמֶּרְחַקִּים, אַרְצָה, אֶרֶץ אָבוֹת:

https://www.youtube.com/watch?v=yzTTEhtOBKw

החזון שלנו מתחיל להתגשם. זוכרים את המאמר המכושף ‘בין חבצלות המים’ (2015), שצפה שהירידה בעלייה תסתיים בעליה מחודשת? (ראו שם את הגרף). בהצלחה לעשרות אלפי העולים הנוהרים חזרה לארצם, ולמאות אלפי העולים שבדרך. החשוב ביותר עבורם – ללמוד עברית:


בין חבצלות המים: שמים, מים, ושוב שמים

 
הודעת מערכת: למה כדאי להירשם לשירות התראה למייל החינמי? כי ד”ר גיא בכור שולח לכם למייל עדכונים קצרים, שלפעמים מופיעים רק שם. להצטרף – ניתן להיכנס כ א ן.