בעקבות התבונה ההודית: אנחנו משיגים את כלי הנשק החזק ביותר


מאת ד”ר גיא בכור

ואז רווָאנָה אמר לעצמו: מספיק עם המשחקים, הגיע הזמן לנשק אמיתי, והוא זימן כלי נשק שנקרא “מאיה”, היוצר אילוזיה, ומבלבל את האויב. מייד הופיעו כל מנהיגי הצבאות שכבר מתו, על חייליהם וכלי הנשק שלהם, צבא עצום ורב, והצטרפו למערכה מחדש. לתדהמתו ראה ראמה שכל אלה שחשב שאינם קיימים עוד, ושצבאותיהם הובסו, חוזרים עכשיו אל המערכה הצבאית נגדו! הם הקיפו את ראמה בקריאות ניצחון מפחידות, וזה היה באמת מאוד מבלבל. ראמה שאל את מטלי, אותו בינתיים החזיר לחיים: מה קורה כאן? מאיפה כל אלה באים?


ומטלי הסביר: ראמה, בדמות המקורית שלך אתה הוא יוצר האשליות ביקום. דע לך שרוואנה יצר דמויות רפאים כדי לבלבל אותך. אם רק תבין זאת במוחך, תוכל לסלק אותן מייד. הסברו של מטלי עזר מאוד. ראמה זימן מייד כלי נשק שנקרא “גנאנה”, שמשמעו “חוכמה”, “תודעה”, או “ראיית עומק”, וזהו כלי נשק נדיר. הוא השליך אותו אל המערכה, התרכז במחשבתו, וכל הצבאות המפחידים שהריעו סביבו בהמוניהם, התנדפו לפתע ונעלמו באוויר כלא היו. גנאנה התברר ככלי הנשק החזק ביותר.
**


סיטואציה מתוך הרָאמָיָאנָה, האפוס ההודי הגדול, וַלמיקי, בסביבות המאה הרביעית לפני הספירה. האפוס החשוב עוסק במלחמתו של האל הטוב ראמה בשד הרע רוואנה.

 

כיוון שהסבא שלי התכוון להגר מבגדאד לבומביי באמצע שנות הארבעים, אך חזר בו מסיבה לא ברורה לי, לאחר שהמשפחה כבר שהתה בעיר הנמל בצרה, לקראת הנסיעה לבומביי, הודו היתה אהובה במיוחד על אבי. הוא אהב מוסיקה הודית, ולכן האוזן שלי מורגלת לשמוע אותה כבר מילדות. בשנות הששים והשבעים מוזיקה הודית, כמו מוזיקה ערבית, נתפסה בישראל כמוסיקה נחותה, שיש להתבייש בה. אבל, אני לא התביישתי בשום דבר, וריחמתי על מי שהתבייש במה שהוא אוהב. כנער, האם נתתי לסביבה להכתיב לי איך לחשוב? לא ולא. אני הטלתי סביבי את כלי הנשק החזק ביותר, הגנאנה, והצלחתי, כי ידעתי שהסביבה אינה מבינה, וכי היא עוד תבין. ואכן, מוסיקה הודית נחשבת היום כ”מוסיקת עולם”, המבוקשת ונערצת בידי אניני הטעם.

לפנינו דואט בין שני ענקים: ראווי שנקאר על הסיטאר ההודי, ויהודי מנוחין על הכינור. מפגש מבריק בין מזרח למערב.
אנחנו מוקפים אויבים, זו עובדה, המזרח התיכון כולו, על כל מרכיביו, היה רוצה להתפטר מאיתנו, אך אנחנו חושבים שהאויבים האלה חושבים כמונו, דהינו ישירים, לא מתחכמים, שואפי שלום, פשרניים, וענייניים. מה שאנחנו איננו מבינים שכל האויבים האלה, כל אחד מהם, מפעילים עלינו תרגילי הונאה מהבוקר עד הערב. לישראלי יהיה קשה להאמין שכמעט שום דבר ממה שהאויבים סביבנו משמיעים הוא נכון. הונאות, תחבולות ותרגילים, שנועדו להחליש ולייאש אותנו. אנחנו עם תמים? כנראה שכן, והונאה נוראה כבר הופעלה נגד העם הזה באירופה של מלחמת העולם השניה, והוא האמין.


גם היום אנחנו מאמינים לכל תרגיל בסיסי של האויב, והתקשורת שלנו מביאה כל הצהרת מניפולציה לכל בית בישראל. מאיומיו המבויימים של אחמדינג’אד, מתרגילי ההלוצינציה של נסראללה, מתחבולות גלעד שליט של חמאס, מהצהרות ההזייה של בשאר אלאסד, מהתקפות ארדואן המעושות ומתרגילי האילוזיה של אבו מאזן וחבריו. איש מהם לא רוצה בטובתה של ישראל, אך כולם חוששים מצבאה. נגד הצבא לא יעיזו לפעול, אך הם כבר הבינו שלאזרחים במדינה המבודדת הזו יש פחדים קיומיים כפי שאין לאף אחד בעולם, תסביכי השמדה מדכדכים, והם מכים בדיוק בנקודה הזו כל יום. הם למדו אותנו, אנחנו לא יודעים עליהם כמעט דבר. אנחנו שקופים בעיניהם, הם עכורים לגמרי בעינינו.


אנחנו איננו מבינים שהנשק החזק ביותר הוא לא מטוס העתיד ולא לוויני החלל, העולים מליונים רבים. כלי הנשק החזק ביותר, כפי שגם ראמה וההיסטוריה כבר הבינו – הוא התודעה. אם תתפוס את עצמך כחזק, ותקרין ביטחון עצמי, כך יבין זאת גם האויב. ואם תשדר פחדים (שרובם מדומיינים כמובן), כך יתפוס אותנו גם האויב. התודעה, לימד אותנו ראמה, יוצרת בעצמה את ההוויה, דהיינו מה שבמוח בסופו של דבר יכול להיות מתורגם גם למה שבשדה הקרב. הזיה יכולה להפוך למציאות, ומציאות להזיה. 


לגבי עצמם האוייבים שלנו עושים זאת לא רע. ראו את אחמדינג’אד, שמצפצף על העולם, למרות שהוא פוחד פחד מוות, אך התודעה יוצרת הוויה, ולכן הוא עוד יכול להצליח. כך נהג גם חומייני שניצח את השאה האדיר: הוא הקרין תחושה שהניצחון שלו כבר הושג, בעוד שלא היה זה כך, אך התודעה יוצרת הוויה, היא הביאה לו תומכים בעולם, ומנהיגים עברו לתמוך בו נגד השאה, רק בגלל שידע להקרין תחושה שהניצחון שלו כבר מובטח. להבדיל, אריאל שרון, למשל, היה אומן התודעה והמשחק בתודעה. גם בהקמת כביש שש (פרוייקט מצוין לכשעצמו, שחובה להשלימו) וגם בנסיגה מרצועת עזה הוא נתן תחושה כבר בהתחלה שהעניין סגור, ולא כך היה. אך כיוון שהתודעה יוצרת את ההוויה, המתנגדים הרימו ידיים, כי בשביל מה להלחם נגד משהו סגור? כנגד מי הפעיל שרון את משחקי התודעה? נגד הישראלים, שכדרכם הם מאמינים. לא היתה לו ברירה, אחרת שום דבר לא היה זז בסגירות שלנו. אריאל שרון היה מנהיג שהאויבים שלנו פחדו ממנו, משום שהוא חשב כמותם. הוא פענח אותם. כאשר לימדתי אתכם לפני שלוש שנים את תחבולות ההונאה של המנהיגות השיעית ושל נסראללה, התקבל המאמר אז בהפתעה. אך היום אנחנו כבר לא מתרגשים מתרגיליו של נסראללה. כבר הבנו.

כדי לעזור ל-Gplanet, לחצו בבקשה על המילה “אהבתי”, והצטרפו אל דף קוראי Gplanet בפייסבוק. תמצאו בו חומרים נוספים שלי. אם כבר הצטרפתם יהיה כתוב בריבוע למטה: “את/ה אוהב/ת את זה”. במקרה כזה אין צורך ללחוץ על דבר. תודה.ברגע שנחשוב כמו האוייבים שלנו, ולו לזמן קצר, נִלמד אותם. אם נבין ששום דבר סביבנו אינו באמת כפי שהוא מוצג בתקשורת המזרח תיכונית, נצעד צעד גדול קדימה. אם נבין שה”כתבים לענייני ערבים” מגישים לנו ללא שום סינון מאכלים תפלים, טריקים, תחבולות ואילוזיות של הצד השני; אם נבין עד כמה האויבים שלנו מתחבלים נגדנו תחבולות כל יום, באותו רגע יתנדפו התחבולות כלא היו. התודעה היא הקובעת את ההוויה, שלא לומר ההזיה. האם נצליח להשיג יום אחד את ה”גנאנה” שלנו? את כלי הנשק החזק ביותר? והאם יתכן שהמאמר הזה הוא בעצמו כבר יוצר את מה שהוא כותב שאין?


“אם רק תבין זאת במוחך”.כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המנוי הינו מנוי היכרות לחודש, לחצי שנה, או לשנה-במחיר מבצע. ניתן להירשם – כ א ן. אם לא תצטרפו למועדון, איך תדעו מה קורה סביב?

אני מבקש באופן אישי, מכל מי שכבר חבר במועדון Gplanet Prime, והמנוי שלו הסתיים, לחדש אותו. כדי לחדש את המנוי יש להכנס לקטגוריית “לחידוש מנוי קיים לחץ כאן”, או – כ א ן.

אם ברצונכם לשלוח את המאמר הזה לחברים, עושים זאת באמצעות הכפתור “המלץ לחבר”, כאן למטה.

למבקשים לקבל התראות על כל מאמר חדש שעולה ישירות אל המייל האישי, עושים זאת –
כאן.