ד”ר גיא בכור בהופעה בפני שגרירי מדינות אפריקה: “איבדנו זמן יקר”

באירוע נוצץ של לשכת המסחר ישראל – אפריקה, שהתקיים במלון דניאל בהרצליה, היה ד”ר גיא בכור הנואם המרכזי, והוא הירצה בפני שגרירי מדינות אפריקה בישראל והדיפלומטים מטעמן מעל לשעה (בשפה האנגלית). הוא פתח ואמר: “זו זכות והזדמנות חשובה עבורי, ועבור ישראל ואפריקה, משום שאיבדנו זמן יקר בפיתוח היחסים”. בהמשך הוא הציג את הנוסחה שפיתח לשגשוג של כל מדינה:
צבא חזק + כלכלה חזקה + דיפלומטיה טובה = שגשוג תמידי
וקבע שזו נוסחה נכונה לישראל, כמו גם לכל מדינה באפריקה. הוא הציג את עוצמתו הצבאית האסטרטגית של צה”ל, עם טייסות F-35, ועם צוללות מתקדמות בעלות פוטנציאל גרעיני (לפי פרסומים זרים); ואז את עוצמתה הכלכלית של ישראל, המגיעה למעל חצי טריליון דולר תוצר, ואת הגיאופוליטיקה של הגז הישראלי. ההרצאה היתה מחשמלת, והשגרירים הביעו עניין רב בנאמר. נושא המאבק בטרור הג’יהאדיסטי, המכה במדינות אפריקה רבות, עורר עניין מיוחד. “הישגים כאלה של ישראל אין אפשרות להסביר אלא בעזרה משמיים, ואני לא אדם דתי”, הוסיף.  
“ישראל יכולה לעזור, וכבר עוזרת הרבה מאוד למדינות אפריקה בתחומי הבטחון והכלכלה, במיוחד לאור משבר המזון העולמי המתקרב, והן בתורן יכולות לעזור רבות לישראל בתחום הדיפלומטי”, אמר, תוך שהסביר מהם המרכיבים של ברית מדינית. “הזמנים בעולם כבר קשים, ובריתות הן מחוייבות המציאות, מדינה אינה יכולה להסתדר לבד”.
הוא תהה, איך יכול להיות שמדינות אפריקה רבות ניתקו את היחסים איתנו לאחר מלחמת יום כיפור 1973, “תוך הקשבה ללחצים הערביים, ואגב כך הזניחו את האינטרסים של עצמן. איבדנו זמן כל כך יקר, וגם ישראל הרשמית לא פיתחה כראוי את היחסים עם היבשת המתעוררת”.

ד”ר בכור סקר את העניין העצום שמגלות עכשיו סין, רוסיה וצרפת באפריקה, זאת לאחר ביקורים אחרונים של שר החוץ הרוסי לברוב ושל נשיא צרפת מקרון במדינות אפריקה. “לכל המדינות האלה, מבריטניה לצרפת, מהולנד לפורטוגל ועד לברית המועצות, יש מורשת קולוניאליסטית באפריקה, רק ליהודים מעולם לא היתה, וגם לא תהיה מורשת קולוניאליסטית כזו, תמיד היינו המדוכאים”. “ישראל אינה מעוניינת לנצל את אפריקה, כמו גורמים אחרים, היא מעוניינת ביחסים הדדיים ובוגרים של הסתייעות הדדית. אנחנו שכנים”.  
לאחר הנאום ביקשו שגרירים רבים את המשך הקשר עם ד”ר בכור, והבינו שיש שינוי בישראל כלפי אפריקה. “ישראל צועדת לברית עם הודו והאמירויות, וזה מכפיל כוח לנו, ולכם”, הוא הוסיף, “ויש לנצל אותו”. כמו כן ציין ד”ר בכור את תחילת הפעילות של קרן העושר הישראלית, שמטרתה השקעה במדינות זרות בהתאם לשיקולים מדיניים. “כרגע יש בקרן רק שני מיליארד שקלים, אך תמלוגי הגז יעשירו אותה. הפוטנציאל שלנו ביחד הוא אינסופי, ולזה הקרן נועדה, היא כלי עבודה”.
ואלה המדינות ששגריריהן והדיפלומטים שלהן השתתפו באירוע: אנגולה, קמרון, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, קונגו ברזוויל, חוף השנהב, אתיופיה, אריתראה, גינאה המשוונית, גאנה, קניה, ניגריה, רואנדה, דרום אפריקה, דרום סודאן, טנזניה וזמביה.   
לאחר המפגש מטעם לישכת המסחר ישראל אפריקה (Israel Africa Chamber of Commerce), המבצעת פעילות עניפה ביבשת במקביל למשרד החוץ ואיתו, הצטלמו השגרירים ואנשי הלישכה ביחד, ד”ר בכור רביעי משמאל:

במהלך הנאום תהה ד”ר בכור איך יש מדינות אפריקאיות שעדיין מסכימות לתכתיבי העבר של הפלשתינאים, על חשבון האינטרסים שלהן עצמן. “אפילו בועידת הארגון לאחדות האפריקה האחרונה היו כאלה שהתנגדו למינוי ישראל כמשקיפה בארגון, בעיקר מדינות ערביות צפון אפריקאיות. איבדנו זמן יקר, אתם ואנחנו”. לאחר הנאום אישרו שגרירים שמדינותיהן עמדו על זכותה של ישראל להיות משקיפה, וכי זה המצב שיישאר. 

לאחר הנאום, משמאל לימין: ד”ר איילה ויטנר, מנכ”לית לישכת המסחר ישראל אפריקה; השגריר אלכס גבריאל קאלולה (Alex Gabriel Kallula), שגריר טנזניה בישראל; ניסו בצלאל, נשיא לישכת המסחר ישראל אפריקה; וד”ר בכור.
“אני מאמין בכוח של אפריקה במאה השנים הקרובות. ההצלחה שלנו בישראל יכולה להיות ההצלחה שלכם, וההצלחה שלכם יכולה להיות גם ההצלחה שלנו. ביחד יש לנו יכולת לשנות את העולם”, סיים ד”ר גיא בכור את נאומו. 
ברקע: הסרט “זכרונות מאפריקה” (Out of Africa), עם מריל סטריפ ורוברט רדפורד, בימוי: סידני פולאק, 1985. אפריקה נפתחת: אחת הסצינות היפות בתולדות הקולנוע: לגלות ולשנות את העולם, ביחד. 

ארגון “המדינה האסלאמית” כבש עיר שלמה במוזמביק. הלם באפריקה:

ההרצאה הבאה של ד”ר גיא בכור בכנס העיסקי שלך

“תחיה לנצח”: חזון האתר, שמתגשם. ומהי העוצמה הישראלית החדשה?

לא נמאס לכם לראות את המילה ‘התחברות’ בראש האתר? למה שהשם שלכם לא יפאר את האתר בראשו? איך זה ייראה? בוידאו:

https://www.gplanet.co.il/wp-content/uploads/2020/08/שם-מנוי.mp4

לכניסה לרישום במחיר המשתלם לשנתיים – כ א ן

ד”ר גיא בכור בהרצאה: איראן כבר פועלת בנושא הגרעיני ללא בקרה בינלאומית

למה מינוי לשנתיים הוא כל כך משתלם? ראו את המחיר שיוצא לחודש

גם מצרים נוטשת את העם המומצא. מטוסי חברת התעופה הלאומית של מצרים – בישראל. החרם מאז קום המדינה – נגמר


התראה

קו הרקיע הולך להיות מדהים. מכל העולם יבואו לצפות:

מי שלא נמצא בערוץ הטלגרם החינמי שלנו – מפסיד סיקורים מיוחדים

בשורה מרה לרעים: האם מהפיכת פצלי הנפט האמריקאית חוזרת?

אפקט פרח הצבעוני חוגג עשור, ומלבלב

בלעדי: התפתחויות באימפריית הגז הישראלית: האם הגז מלוויתן יונזל במצרים, או במתקן צף במי ישראל?

לחצו כאן, כדי לקבל התראות למייל האישי על מאמרים חדשים ועדכונים קצרים


edit post

סין מאיימת בתגובה צבאית נגד ארה”ב? המתח סביב טיוואן מסוכן. האם תהיה עוד הפתעה לאמריקאים ולעולם?
פרשנות

סין מאיימת בתגובה צבאית נגד ארה”ב? המתח סביב טיוואן מסוכן. האם תהיה עוד הפתעה לאמריקאים ולעולם?

30/07/2022

“אל תגידו שלא הזהרנו אתכם”: על רקע אפשרות הביקור של ננסי פלוסי באי טיוואן – איומי מלחמה קשים מצד סין, שאם יתממשו, העולם ישקע במלחמת העולם השלישית? מאיפה הסינים יכולים לפלוש לטיוואן? (מפה), סרטונים מיוחדים. על הלחץ ביפן, האיום הגרעיני של צפון קוריאה, ומה האמריקאים עושים? לחברי ג’יפלאנט. ואיך נראה פיצוץ גרעיני בתוך הים, המופיע כרמז? ואיך אפשר לנצח את הצבא החזק…

קרא עוד


edit post

האם צריך להתרגש מן האיומים של חיזבאללה על הגז שלנו?
המדד

האם צריך להתרגש מן האיומים של חיזבאללה על הגז שלנו?

27/07/2022

מדד האיומים הבטחוניים של ג’יפלאנט הוא אלגוריתם מתמטי, שפיתחנו על סמך נתונים אובייקטיביים וסובייקטיביים, המראה בגרף ובמספרים (1-10) את רמת האיום הבטחוני, מאז שנת 2007,  והמדד לא טעה. הוא מתפרסם כל חודש, והיום נראה האם לאיומי חיזבאללה על הגז של ישראל יש השפעה? מה המצב מול המיליציות השיעיות ב”סוריה”, מה מידת האיום מרצועת הטרור מעזה ומשטחי הערבים ביו”ש, שחלקם יצאו מכלל שליטה,…

קרא עוד


edit post

בשורה מרה לרעים: האם מהפיכת פצלי הנפט האמריקאית חוזרת?
כלכלה

בשורה מרה לרעים: האם מהפיכת פצלי הנפט האמריקאית חוזרת?

24/07/2022

בלעדי: בשנת 2013 הדהמנו את החברים, בתחזית שארה”ב תהפוך ליצרנית הנפט הגדולה בעולם, בזכות מהפכת הפצלים. בישרנו את מות ה”רעים” בעולם, שנשענו על הנפט שלהם. זה קרה, אך שוב התרסק. האם המהפכה האמריקאית חוזרת? לפניכם נתונים מקצועיים בלעדיים. את המאמר הזה צריכים לקרוא היטב: באופ”ק, במפרץ הפרסי, ברוסיה, בוונצואלה, ובאיראן, הוא מבשר את העתיד הקרוב (מתי זה יקרה?) לחברי מועדון ג’יפלאנט, שיודעים,…

קרא עוד

תמונה היסטורית בקהיר, והכניסה העמוקה ביותר של ישראלי אי פעם לאליטה של העולם הערבי

ד"ר גיא בכור בהופעה בפני שגרירי מדינות אפריקה: "איבדנו זמן יקר"

ד”ר גיא בכור בהופעה בפני שגרירי מדינות אפריקה: “איבדנו זמן יקר”

ד"ש מהמאה הקודמת: ה"עיתונים" המודפסים בישראל - בשפל כל הזמנים

ד”ש מהמאה הקודמת: ה”עיתונים” המודפסים בישראל – בשפל כל הזמנים

אין ביקוש ל"חדשות" פרוגרסיביות? מניית "ניו יורק טיימס" צוללת. למה?

אין ביקוש ל”חדשות” פרוגרסיביות? מניית “ניו יורק טיימס” צוללת. למה?

הרוסים ביצעו טבח ב"סוריה": הסלמה צבאית? האם זה גורל החלשים?

הרוסים ביצעו טבח ב”סוריה”: הסלמה צבאית? האם זה גורל החלשים?

פניקה ב"איחוד האירופי": הממשלה הפרוגרסיבית באיטליה נפלה, בחירות. הימין העמוק ישתלט על מדינה ראשונה?

פניקה ב”איחוד האירופי”: הממשלה הפרוגרסיבית באיטליה נפלה, בחירות. הימין העמוק ישתלט על מדינה ראשונה?

טבח טורקי באזרחים שיעים באיזור תיירות כורדי, צפון "עיראק". ומה מאיימות המיליציות של איראן כנקמה?

טבח טורקי באזרחים שיעים באיזור תיירות כורדי, צפון “עיראק”. ומה מאיימות המיליציות של איראן כנקמה?

מיוחד: מסע אל תוך הטיהור האתני המוחלט שביצע בשאר אלאסד בפל-תינאים. הביטו, פל-תינאים, ולימדו:

מיוחד: מסע אל תוך הטיהור האתני המוחלט שביצע בשאר אלאסד בפל-תינאים. הביטו, פל-תינאים, ולימדו:

גם מצרים נוטשת את העם המומצא, ומצטרפת לישראל. מה הסיפור עם קו התעופה לקהיר, ומתי צולמה התמונה הזו?


לכניסה לרישום במחיר המשתלם לשנתיים – כ א ן