ד"ר גיא בכור: הרשות וחמאס צריכים לשלם מחירים


[face-book-like]


מאת ד”ר גיא בכור


זו הסתה, מסבירים בכירי המשטרה, זו הסתה מגיבים בכירי מערכת הביטחון, זו הסתה מדקלמים שרים, ובזה פטרו את עצמם. שוב, המערכת השלטונית בישראל מגיבה ולא יוזמת, מתגוננת ולא תוקפת, מסבירה ולא פועלת, כאילו מדובר בפרשנים, ולא במי שאמורים לעצב את המצב. כאילו אנחנו הצד החלש, אורחים, ולא הצד השולט והריבוני בבירתנו. מתפללים, אולי “יכילו” את האירועים, והם יחלפו. כבר לא מדברים על “הרתעה”, ועל “הכרעה” כבר שכחנו בכלל לדבר. אנשי הביטחון בשטח יודעים היטב כיצד עליהם לתפקד, אך הוראות מלמעלה אינן מגיעות.


כך קורה שמסיבות פנים-פלסטיניות, כלומר עויינות הנצח בין פתח לחמאס, שמגיעה עכשיו לשיאים חדשים, נוח לשתי התנועות להפנות את תשומת הלב כאן ובעולם לעבר ירושלים, הנמצאת כמובן בריבונות ישראל. כך הם מחזירים את הנושא שלהם לתודעה עולמית, בלי לשלם שום מחיר, שכן שטחי A רגועים וכך גם רצועת עזה. המצב הבלתי נסבל הזה צריך להסתיים, וגם הרשות, שהיא כיום רשות טרור, וגם חמאס, שהוא ארגון טרור, צריכים להתחיל לשלם מחירים. אם לא יהיה שקט בירושלים, לא יהיה שקט גם ברמאללה ובעזה.


ישראל מפרנסת ומזינה את הישויות המומצאות האלה. הגיע הזמן להגביל את כניסת הסחורות, ולצמצם את מספר העובדים משם בישראל. להחזיר את המחסומים, ולבתר את השטח מבחינה שלטונית. לסגור אמצעי תעמולה או להגביל אותם, וכך גם חופש תנועה בצירים. ערפאת חזר, וכמו שטיפלנו ברשות הזו בימי ערפאת, כך צריך לטפל בה גם עכשיו. ג’והן קרי מבקש מאבו מאזן לגנות את הטרור, זה מוציא מן הודעה מכובסת באמצעות דוברים, וקרי מתקשר כדי להודות לו, מבלי להבין שהוא לועג לו ולהסכמי הרגיעה, שגיבש ברבת עמון.לקרוא הרבה יותר על התפתחויות הטרור וירושלים? 

כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime, עלה שם היום מאמר גדול ומקיף. ניתן לקרוא את תנאי הרישום, ולהירשם – כ א ן.

כדי לחדש את המינוי שלכם יש להכנס כ א ן.חזרנו לימי ערפאת
עם הודעות הגינוי המתחזות שלו, כפל הלשון ודרבון הטרור. כמו שבשנות התשעים והאלפיים זה לקח לאליטה הביטחונית בישראל כמה שנים להבין את השינוי במצב, כך גם הפעם. אולי צריך להחליף כמה קודקודים.


גם ערביי ירושלים צריכים להבין שיש מחיר להתפרעות. אין שום סיבה שכפרים כמו ג’בל מוכבר יהיו חלק מבירת ישראל, על כל ההטבות הכספיות האדירות הנלוות לכך. כפרים שסופחו בטעות, יהפכו לשטחי יהודה ושומרון ללא שום בעיה, ממילא גרים בהם תושבים ולא אזרחים. בינתיים, תעודת זהות של מי שהוא תושב ישראל תהיה שונה מזו של אזרח ישראל, והדבר יהיה נכון גם לגבי תושבים שאינם ערביים. אין דין אזרח כדין תושב ארעי. המצב בו הם נהנים מכל העולמות חייב להסתיים.


על חולמי החלומות והוזי ההזיות להבין: ככל שישראל משגשגת ופורחת יותר, כך העויינות ה”פלסטינית” רק תלך ותגדל, וזה יישאר המצב גם בעוד מאה שנים, אפילו במחיר קריסה עצמית “פלסטינית” בכל פעם מחדש. התחבולה היחידה לשבור את השגשוג הזה, ואת הקיום היהודי החזק כאן, היא ה”מדינה הפלסטינית”. להגיע לטריטוריית-תקיפה עצמאית, לקלוט בארץ עוד 2-3 מליון ג’יהאדיסטים מסוריה, עיראק ולבנון, ואז להכריע סופית את ישראל. רק נאיבי, טיפש או ממומן לא יבין זאת.(פורסם בידיעות אחרונות, 19.11.14)

מי שעדיין לא הצטרפו למועדון ג’יפלאנט בפייסבוק, מוזמנים כאן: