האלכימאי: על זורעי החרדות בתקשורת הישראלית

 

מאת ד”ר גיא בכור

אלכימיה היתה מעין-מדע עתיק ואפל, שביקש להמיר מתכות פשוטות לזהב, או לבצע המרות מסתוריות בחומר ובנפש. באמצעות נוסחאות כימיות מוזרות, פרי רוחו של האלכימאי, בקבוקים, מבחנות ותהליכי זיקוק מוזרים, הוא ביקש  ליצור מהות מאגית, שתבצע את השינויים האלה, ואשר כונתה “אבן הפילוסופים”. הישות המאגית הזו לא נמצאה עד היום.

 

במעבדה שלו ביקש האלכימאי במודע לחקות את אקט הבריאה, כשאלוהים נתפס על ידו כאלכימאי הראשון, ולשם כך ביקש האלכימאי להגיע אל בסיס האנושות והחומר. לשם כך הוא נצמד לטקסטים קדומים ומסתוריים, שאחד מהם, “לוח הברקת” (Tabula Smaragdina)(1614) נחשב כמי שנכתב בידי האל היווני הרמס, שליח האלים ואל המדע בעצמו. ישנם תרגומים רבים (מלטינית) של הלוח, אחד מהם של אייזיק ניוטון, ובמרכזו סעיף 2 המסתורי: “מה שהוא למטה, הוא כמו זה שלמעלה, ומה שהוא למעלה, הוא כמו זה שלמטה, כדי לבצע את הנס של השלם” (או עליון ותחתון, איך שתרצו לתרגם: Quod est inferius est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius, ad perpetranda miracula rei unius).
האלכימאי השתמש בשפת קודים מיוחדת ומסתורית, כדי להסתיר את הגילויים “האלוהיים” שלו, כיצד לשנות את האנושות ואת החומר, קודים שהתבססו על שמות כוכבים, צבעים ובעלי חיים, ובעיקרה היתה זו שפה שביקשה לחבר בין אמונות תפלות לבין מדע, תוך נסיון לאתגר את המציאות.
הניסיון הזה נכשל, אך זה לא מנע מגדולי המדענים ליפול בפח הזה, שכולו היה מיסטיקה חסרת תוחלת, כמו למשל אייזק ניוטון, גוטפריד לייבניץ או אפילו הפסיכולוג השוויצי יונג. הניסיון לשנות את המציאות, את הכימיה ואת הפיזיקה נכשל, האלכימיה, שבעצמה היתה מקושרת גם לשנאת יהודים, שקעה עם הזמן, והמרקחות המוזרות והדוחות, שרקחו המאמינים בה ככל שעלה על דעתם, נעלמו גם הן עם השנים.
 

אלא שהאלכימיה, מסתבר, לא עברה מן העולם, ומכל המקומות היא התגלגלה דווקא לישראל, שם היא חייה כל יום מחדש אצל אלכימאים עבריים, הרוקחים כל יום מרקחות מפוקפקות משל עצמם, בנסיון לשנות את ה DNA הישראלי, והם עושים זאת באמצעות הטלת אימה. ומהי אימה בלועזית אם לא “טרור”. פרשנים, עיתונאים (ולכן גם ח”כים בהתהוות), מלומדי חרדה, זורעי פאניקה, וידעוני תורת הפחד.

 

1 כמו אחיהם האלכימאים מימי הביניים גם הם מחפשים את המרכיב הקמאי, העמוק ביותר, בנפש הישראלים, כדי להטיל עליהם אימה, והם מצאו אותו: הגטו, הבידוד, הפחד הפיזי מהשמדה, למרות שהישראלי לא יודה בכך. גנטיקה שעוצבה על ידי מאות שנים של בידוד והשמדה, בוודאי במאה העשרים, התקבעה בנפש היהודית כאיום הקשה מכולם, ולכן על הנקודה הזו ילחץ ברוע האלכימאי התקשורן הישראלי. להציג כל התרחשות כשואה חדשה-בפוטנציה, שבה אנו חסרי אונים. זו יכולה להיות השמדה אישית, השמדה לאומית, כלכלית או תרבותית, אך כדי שהאלכימיה תצליח זה חייב להיות איום בהשמדה. גורלנו, כמי שנמצאים (רק כרגע, לפי האלכימיה) למעלה, זהה לגורל אבותינו המושמדים, הנמצאים למטה, וההיפך. אבן הפילוסופים.

ברוב מוחלט של המקרים מדובר בהמצאות או בהגזמות של האלכימאי התקשורתן, מן תירקחות ירוקות ומבעבעות, שלא נמצא בשום אומה בריאה בעולם, אך הדברים מתפרסמים, מטילים אימה, וגורמים לנפילה במוראל הלאומי, מה שממלא את האלכימאי התקשורתן קורת רוח, שכן זו ריאקציה כימית, המעידה שהצליח.

 

2 האלכימאי הסדיסט – זן נפוץ במדיה הישראלית, שבו ההפחדה גורמת לאלכימאי עונג אישי: מפצצת המימן של סדאם חוסין (זו היתה פעם כותרת ראשית בתקשורת הישראלית) ועד לנשק הכימי הסורי ולפצצת הגרעין האיראנית, הזוכה אצלנו לחיים תקשורתיים פוריים, כולל דיאגרמות ותיאור פלסטי של ההשמדה, שעוד תבוא. הבנקים קורסים, “חלון ההזדמנויות” נסגר, הטרור מקיף אותנו, ג’יני “האחים המוסלמים” יוצא מן הבקבוק, הברברים בשערינו, ואנחנו אבודים. הגיבורים הנערצים של אלכימאי הזה לקוחים תמיד מגהינום ההשמדה המומצא, כמו צ’אבס, אחמדינג’אד, ארדואן, אבו מאזן, ח’אלד משעל ובאחרונה מוחמד מורסי. היו לו ימים יפים עם סדאם, ערפאת וקדאפי.

פרשנות מטילת אימה תמיד תעלה למעלה בדרגת החשיבות התקשורתית, מה שהופך את הכותב לחשוב יותר, ולכן סדיזם בישראל – מתגמל.
 

3 האלכימאי המפלגתי – זה שבעוד ארבע שנים ימצא את דרכו לכסא הנוח בכנסת, כמובן למפלגות מסוימות מאוד, הופך את הטלת האימה בתרקחות התקשורתיות שלו לקריירה. הכלכלה קורסת, כולם מקיפים אותנו כדי להשמיד אותנו, ואנחנו מחוסלים, ולכן הוא נחוץ. ככל שרמת הטלת האימה עולה, כך סיכוייו להיקלט בכנסת הבאה טובים יותר. וככל שיצליח בתחתונים, ברפש ובחרדה, כך יצליח בעליונים, בפוליטיקה העתידית.

לכך יש להוסיף את האלכימאי האידיאולוגי, הגואל, זה שמאיר את עינינו כמה אנחנו אבודים, ואם רק נעבור ונצביע לאלכימיה שלו, נינצל. כך הוצגו העברת רמת הגולן לסוריה (או מה שנשאר ממנה) כחובה קיומית לישראל, וערפאת ואבו מאזן כמושיעים. O savior lord to Thee we pray.

הרצאה של ד”ר גיא בכור באירוע העסקי שלך?

 

4 האלכימאי “גואל” המדיה – ככל שמצבה של “התקשורת” הישראלית קורס, כך רמת הטלת האימה גוברת, שכן האלכימאי יודע שישראלי ממוצע מתמכר לנוסחאות האימה שלו, חייב אותן, ולכן יוצר תלות בכלי התקשורת המקומיים. אין כמו כותרת ראשית בבוקר עם ניחוח נפל”ם, ואין כמו מהדורת חדשות טלוויזיונית, המוכתמת בדם צפרדע וזנב כריש, כנהוג במקומותינו, אי שם ממעבדות האלכימיה של הנפש החבוטה.

כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כל מאמר שני באתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום, וממשיכים קדימה לתקופה נוספת. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם – כ א ן.

 

(תמונה: אימג’בנק GettyImages)

 

5 האלכימאי חובב הפלסטינים – ז’אנר אהוב במיוחד על רוקחי הנוסחאות האפלות והמרקחות המוזרות. “הפלסטינים”, אותה הזייה אלכימאית בעצמה, תמיד פעילה: או שהיא יוצאת לאינתיפאדה שלישית (ואחר כך רביעית וחמישית?) ואם המרקחת הזו נכשלה ולא התגשמה, אז לאינתיפאדה “רכה”, כדברי אחד האלכימאים, ואם גם זה נופל, אז איזו תוכנית סתרים פלסטינית אחרת, דרך האו”ם, או אולי ועדות מסתוריות, מאחזים, וכמובן אבן הפילוסופים של “הדה-לגיטימציה”. ואם כל זה לא קורה, אבוי, תמיד אפשר לרקוח איזה סרט מחליא לאוסקר, היישר ממעבדות האלכימיה, ולצאת איתו אפופי תהילה של שנאה עצמית מסביב לעולם. זה תמיד יעבוד –  מבאשיר ועד לבופור, מהביטחוניסטים האלכימאים, ועד ראש תמסח ונוצת עורב.

עור דרקון ושן הזאב,

מלתעות כריש רעב,

שפוטם בבשר אנוש,

יד חנוט ושורש רוש,

כיס מרה של פר ערוף,

כבד של יהודי חצוף,

עלעלים של לענה,

קטוף לילות בלי לבנה,

חוטם של טורקי שמן. (המכשפה השלישית, מאקבת’, שייקספיר)

 

המוזר הוא שהאלכימאי יודע טוב יותר מן הפלסטינים מה הם מתכוונים לעולל לנו, הוא הרי נתן להם “מצלמות” וברוב המקרים התרחישים האלה כלל לא עולים על דעתם, אבל בקוראם את האלכימאי, הנבואה בסופו של דבר מגשימה את עצמה, או שלא. ככה זה באלכימיה, אין כללים, אין גם תוצאות. אבל “סרט” אלכימאי לאוסקר – יש תמיד. 


“מופע האימים”, ועידת הפסגה של האלכימאים: חחח אבו מאזן תכף משמיד אתכם, כמו שערפאת זמם בשעתו; לא, האו”ם ישמיד אתכם, ואם לא הוא, אז חיזבאללה; ואם נסראללה עסוק קצת בשחיטת סונים, אז איראן; בעצם חמאס טוב ממנו, הם מומחים בלזרוק אנשים מן הקומה החמישית; הם יחזירו אתכם לגטו, ויבצעו פרעות; ומי טוב בפרעות אם לא בשאר אלאסד, שעכשיו זומם להכות בכם, על ההריגה, שלא לדבר על אובמה, שגם הוא שואף בעצם להכות בכם, שר ההגנה החדש שלו כבר יראה לכם, אוי כמה שהם שונאים אתכם; ולכן אתם אבודים, אבל – לא לפני שהמחאה החברתית תחסל אתכם, או אולי הקוטג’, ואם לא הקוטג’ השחיתות שלכם, ואם לא השחיתות אז כמובן ערביי ישראל; או אולי היובש בישראל (שיחזור, אל תדאגו) או אולי האלימות? הפלילי? הבנקים? המיסים? הדמוגרפיה?

בכל מקרה, אתם אבודים. ואם כל אלה ייכשלו, אז תמיד יישארו לנו הקוליפורמים בחומוס.


אז הצטרפו כולכם אל מחול האימה של ישראל, וריקדו ביחד עם האלכימאים התקשורתנים, הפרשנים, העיתונאים והלבורנטים של הטרור המחשבתי – קיפצו קדימה, אחורה, נענעו את האגן, והבינו: זו הזיה, עבודת מאגיה שחורה, שבה כולנו שחקנים (מתוך “מופע האימים הקולנועי של רוקי”, 1975).

 

6 האלכימאי הכלכלי – זו כבר “סוגה עילית”: הכלכלה שלנו קורסת, הכל אבוד, אנחנו מחוסלים, ולמה לתת לנתונים הפיזיים להפריע? שהכלכלה הישראלית במצב מצוין לעומת כל מדינות המערב, שאחוז האבטלה כאן חצי מב”איחוד האירופי”, שכבר בקרוב יתחיל הגז להזרים כספים אדירים למדינה, והשקל ירד שוב ל- 3.6 שקלים לדולר אחד, שמרוב אינפלציה אמריקנית אלכימאית, הדולר הופך בעצמו למטבע זבל? זו האלכימיה של התקשורת הממוסדת בישראל: ידיעה חיובית למשק תוסתר או תוחבא, ידיעה מאיימת לעומת זאת תפרוש את כנפיה השחורות מעל הבמה הראשית, בצחוק מקפיא דם.

 

7 האלכימאי היצירתי במיוחד– אפילו בין רוקחי השטויות יש יצירתיים מאוד, כך שאם אין שום אפשרות להשיג משהו, בכל זאת הם ישיגו אותו בדמיונם מטיל האימה. באחד מאתרי “החדשות” בישראל יש כותרת זה חודשים על “המרד הבדואי הגדול” בנגב, שאחר מתברר שזו הפנייה לאיזה ספר בדוי של פלוני; אלה שנהנים לחזור על השקרים המזרח תיכוניים כמוצאי שלל רב: איזה מטוס חמקן איראני, שמתברר שהוא בדיוני בעצמו (מפיברגלאס); קופים מומצאים הנשלחים לחלל מומצא, העצמת הצד הערבי והדגשת כוחו, כדי להטיל עלינו אימה, ניפוח אימרות מתגרות (שכולן מעידות על חוסר ביטחון ודאגה ערבית דווקא) של נסראללה ודומיו; הרי אתר אינטרנט “חדשותי” ישראלי חייב להיפתח עם כותרת ראשית מקפיאת דם, אחרת אין הוא אתר חדשות ישראלי הראוי לשמו, ועוד ועוד. אין גבול ליצירתיות ולהטלת הטרור על אזרחינו האומללים, שהתקשורת שלהם היא אלכימיה ומאגיה שחורה.

 

 

8 האלכימאי המעתיקן – כלל ידוע באלכימיה, שאם חוזרים על משהו הרבה פעמים, בסוף הוא נקלט, ולכן האלכימאים נוטים להחדיר מונחים שקריים כדי לתאר אותנו, למשל ישראל היא “אפרטהייד” (מונח שמעטים בעולם בכלל יודעים מה הוא, אך האלכימאים שלנו מכירים אותו טוב), ולחזור עליהם שוב ושוב. איך עובדת השיטה? הם משמיצים את ישראל, חוזרים על זה אינסוף פעמים, כך מעבירים זאת לתקשורת הזרה, שחלקה עוד יושב כאן, ואלה כבר הופכים זאת לעובדה. כך הנבואה האלכימאית לכאורה מגשימה את עצמה. כך בדיוק נולד הביטוי “שתי מדינות לשני עמים”, על ידי אלכימאים ישראלים, אך עם השנים נשמט “שני עמים”, ונשאר “פתרון שתי המדינות”. אם אנחנו נרד מן הפתרון הזה ללא פחד, הוא פשוט לא יהיה. עוד נוסחאות ממרתפי האינקוויזיציה והאלכימיה: “שלום”, “תהליך מדיני”, “דה-לגיטימציה”, “מזרח תיכון חדש”, “שלום כלכלי”, “סוף הסכסוך”, “שובר שוויון”, “מבוגר אחראי” (בדרך כלל הלאבורנט העייף של מעבדת האלכימיה), “גזענות”, “כל אזרחיה”, “רצועת בטחון” “הדרת נשים” או “צונאמי מדיני”. וודו, עבודת אלילים, זנב עכביש ורגל קרפדה; אבל זה עובד.

איך שולחים את המאמר הזה לחברים? יש כפתור “המלץ לחבר”, בתחתית המאמר.

הדרך הטובה, האישית והמהירה ביותר לדעת מתי עולים מאמרים באתר היא להירשם כאן, ולקבל התראה למייל האישי. הנרשמים קוראים ראשונים.

 

9 האלכימאי הטורקי – לחובבי המתקתקות של ה-  Turkish delights (או בשם אלכימאי יותר, “תקשורת רחת לוקום”), לפיה כל קשקוש של אותו ארדואן יוצג כהכרזת מלחמה על ישראל, וכל התפדחות של שר החוץ התימהוני שלו, כמלחמת עולם לכיווננו. הצבא הטורקי דופק בדלת, ואנחנו מחוסלים, מבלי להבין שהמציאות היא הפוכה לחלוטין: מתוך לחץ מדברים טורקים אלה, מתוך מצוקה וצער.

הז’אנר הזה יכול היה לשמש קינוח דביק לסעודת האלכימיה התפלה שלנו, אך בכל זאת עלינו לאבחן עוד קצת את האלכימאי, בסעיף הבא, והאחרון:

10 מאיפה זה בא, ולמה תופעה חולה כזו לא קיימת בשום מקום אחר בעולם? מנבכי הנפש של האלכימאי התקשורתן הישראלי באות הפחדות האימה האלה, משום שהיחיד שפועל באמת מתוך תחושה של מצוקה ואימה – זה הוא. במילים אחרות, אותם אלכימאים שמבקשים להטיל עלינו טרור, הם האומללים ביותר; חיים במעבדות מנטליות מעופשות, מוקפים בים חרדותיהם ומצוקות הנפש שלהם, והדרך היחידה עבורם להתנער מהן קצת היא להפיל אותן עלינו.

מתוך שנאה פועלים אותם אלכימאים, שעכשיו אנחנו מבינים שהיא לא רק שנאה עצמית כלפי החברה שלהם אלא פשוט שנאה אישית. לא הם המבקשים לכלוא אותנו ב”גטו”, אלא הם עצמם לכודים בתוך הגטו האישי שלהם.

הביטו בהם – באלכימאים התקשורתיים בעליבותם, בזורעי הפאניקה לדורותיהם, ובמבשרי החרדה והשלילה, אפיינו וזהו אותם, והבינו שרק את בשורת אומללותם הם נושאים על גבם.

לנו, האנשים הבריאים, אין צורך במעבדות אלכימיה מפוברקות ומעלות עובש וקורי עכביש של הנפש. ולכן, יואילו אלכימאים תקשורתיים אלה, ויחזרו אל מעבדותיהם, עם נוסחאות האלכימיה שלהם.

הסחורה שהם מציעים לנו, שתישאר אצלם למטה, במרתפי האופל של האלכימיה. לנו, אלה שלמעלה, אין בה צורך. תודה.

 

הפרקים הקודמים בסדרה, לשינוי כללי המשחק:

כל הדרכים מובילות לרומא: על עשרה שקרים שסיפרתי לעצמי

אמנות ההתקפה הנגדית, וחוקי נירנברג של יהודי מדינות ערב, שנחשפים

הפתעות דמוגרפיות

האמת שהושתקה עד היום: רמת הגולן תמורת החורן, והבעלות של ישראל


בעקבות הזמן האבוד: כך הפכה ירושלים המזרחית – לערבית


לשבור את הזכוכית: הגולן כלל אינו שייך לסוריה


שבתאי צבי התאסלם רק עכשיו: על עיוורון תוצרת בית, ואיך נבריא את עצמנו

כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום, וממשיכים קדימה לתקופה נוספת. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם – כ א ן.


◄אני מבקש באופן אישי, מכל מי שכבר חבר במועדון Gplanet Prime, והמנוי שלו הסתיים, לחדש אותו. כדי לחדש את המינוי יש להכנס לקטגוריית “לחידוש מנוי קיים לחץ כאן”,
או –
כ א ן.

◄אם ברצונכם לשלוח את המאמר הזה לחברים, עושים זאת באמצעות הכפתור “המלץ לחבר”, בדף הזה, למטה.

◄למבקשים לקבל התראות על כל מאמר חדש שעולה ישירות אל המייל האישי, עושים זאת – כ א ן