האם תפרוץ אנתיפאדה שלישית? הפלסטינים מהפנטים אותנו. מה שאתם רואים הוא לא אמיתי, בעולם המטריקס


מאת ד”ר גיא בכור

הפלסטינים מהפנטים אותנו, ואנחנו מתהפנטים. האם תפרוץ אנתיפאדה שלישית? עצם השאלה היא חלק מן ההיפנוזה, שכן כמו שאמר מקיאוולי, גם אנחנו כבר נוטים לחשוב במונחים של דפוסי התנהגות מקובעים. אם היתה אנתיפאדה ראשונה, והיתה שנייה, תהיה בהכרח גם שלישית. “פרשנים” ו”מומחים” כבר מזהירים בוקר וערב שהפיצוץ תכף מגיע, אוי ואבוי, תוהו ובוהו יחזור לשלוט על פני הארץ וחושך על פני תהום. אלא שכאן אנחנו נכנסים לממלכת האילוזיה, ההזייה ו”המטריקס”. זו כבר ממלכה של מציאות מדומה. כמו שלפני 1967 חשבנו שאנחנו מחוסלים, וניצחנו, ולפני 1973 חשבנו שאנחנו בלתי מנוצחים, והופתענו. זהו עולם המטריקס; הקיום האמיתי שלנו.


הבה נבחן את סוגיית האנתיפאדה לעומק, ואני משתף אתכם במטבח, כיצד לנתח. נבדוק תחילה מהן הסיבות מדוע הרשות הפלסטינית בכל זאת יכולה ליזום אנתיפאדה גדולה נגד ישראל בשטחי יו”ש:


 


1. שחיתות נוראה של הרשות, מאות מליונים של דולרים שנעלמו, עבירות מין בוטות בחוגים הקרובים לאבו מאזן, אין כמו הפניית תשומת הלב כלפי ישראל, כדי להשכיח את העוול. הרחוב הפלסטיני מוכה משחיתות המידות של ממשלתו (שמעולם לא אושרה בידי הפרלמנט) ושל מקורבי הנשיא שלו (שהקדנציה שלו כמו זו של הפרלמנט כבר נגמרה מזמן), והקורבן יכולה להיות, כמו תמיד, ישראל.


2. המצב הכלכלי ביו”ש הוא טוב, ואינתיפאדות, כמו שכבר למדנו, פורצות בשנים כלכליות טובות. קיראו על שלוש האנתפיאדות האחרונות, ותבינו.


3. ישראל שבה והתקרבה לארצות הברית, ואובמה התרחק והתייאש מן הפלסטינים. יכול להיות רצון לשבור את הכלים, להפעיל לחץ, ולהחזיר את העניין הפלסטיני למרכז תשומת הלב של העולם.


4. לחץ על ישראל לוותר, כאשר אין לאבו מאזן אמצעים אחרים ללחוץ על ישראל. כך נקט גם יאסר ערפאת בספטמבר 2000.


5. ערוץ אלג’זירה, כדרכו, מסית את הפלסטינים נגד ישראל, ומעצים את השקרים על ירושלים ואלאקצה. ובכן, הרבה לא השתנה: כמו שבשנת 1948 הסיתו כלי תקשורת ערביים את הערבים בפלשתינה להתקומם ולברוח, כך הם מסיתים אותם גם עכשיו. אלג’זירה הפך לערוץ ג’יהדיסטי ומדיח.


עד כאן הרצון לפתוח באינתיפאדה, ורצון כזה, חייבים לזכור, תמיד קיים. אך מהן הסיבות נגד אנתיפאדה חדשה?

 


1. פחד קיומי של אבו מאזן ומימשלו מהשתלטות חמאס גם על יו”ש. הם כבר מבינים שאנתיפאדה שפורצת, אין יודעים איך היא תיגמר, וחמאס יכול לנצל את המהומה כדי לסיים את העבודה ולמחוק לגמרי את הלאומיות הפלסטינית, כפי שעשה בעזה מאז 2007.  ברשות מעריכים שחמאס הוא היוזם את הפרובוקציות בירושלים, כדי לדרדר את האיזור לאינתיפאדה, שאולי תביא לחילוצו מן הבדידות הכרונית שנכפתה עליו ברצועה. הרשות של אבו מאזן תעשה הכל כדי למנוע התלקחות חדשה. היא יודעת שהיא תבוא על חשבונה, מה גם שחמאס מסית נגדה, על שהיא, לטענתו, מושחתת. זוהי הרתיעה הגדולה ביותר של אבו מאזן מאינתיפאדה חדשה.


2. הפלסטינים פוחדים פחד עמוק ממערכת הביטחון ומצה”ל החדש שלאחר עופרת יצוקה. ההרתעה חזרה במלואה, ודו”ח גולסטון, שהציג את ישראל כאיומה ונוראה, הפחיד שם עוד יותר.


3. אין מי שיעשה וינהיג את האינתיפאדה הזו. 12 אלף מחבלים פלסטינים יושבים בכלא הישראלי, ואלה אמורים היו לעשות את המלאכה. חלקם נמקים כבר יותר מעשור, מקללים את הרגע בו נכנסו לכלא, אולי לשארית חייהם. הם כבר מבינים שישראל השתנתה, ושחרורים המוניים כמו שהיו פעם, כבר לא יחזרו.


4. האוכלוסייה הפלסטינית עדיין מלקקת את הפצעים של האנתיפאדה האחרונה, שהיתה טעות פלסטינית נוראה, ואשר הביאה שם חורבן ומוות. רק מעטים היו רוצים לחזור למציאות כה קודרת, כמו ראשית שנות האלפיים. הם למדו שלמרות הביקורת העולמית, אם ישראל מותקפת, צה”ל ומערכת הביטחון אינם מהססים מלפעול.


5. יו”ש ועזה התפצלו, כך שאם תפרוץ אנתיפאדה היא תהיה ביו”ש בלבד, ואז ישראל תוכל לרכז כוחות בגדה המערבית, בלי להצטרך לפזרם לשתי חזיתות, כפי שהיה בעבר.


6. אין שום תמיכה ממשלתית ערבית באנתיפאדה חדשה. שום כסף ערבי ממשלתי לא יגיע, ושום תמיכה מדינית לא צפוייה לפלסטינים. הם יהיו לגמרי לבד.אז מה גובר על מה? השיקולים בעד אנתיפאדה, או נגדה? באופן חד משמעי השיקולים נגד אנתיפאדה גוברים. זהו העולם האמיתי, שפוחד שם מגל אלימות חדשה. עכשיו נחזור אל העולם הוירטואלי, זה הנשקף מעל מהדורות החדשות ואצל “הפרשנים” ו”המומחים” הישראליים, המזהירים מאינתיפאדה חדשה.


 


 


יכול להיות שהמציאות במזרח התיכון היא מדומה, והמדומה הוא האמיתי? יכול להיות שמה שאתם רואים בחדשות הוא וירטואלי ושקרי, בעוד שמה שהוא וירטואלי הוא האמיתי? כן. אם כך, זה אומר שגם אנחנו עצמנו וירטואליים? בהחלט שכן, וזו הבעיה. בחילופי התרמיות, זהויות הקיום, והלוגיקה עוסק הסרט “המטריקס” (1999), כאן במוזיקת הנושא (clubbed to death “חבוטים למוות”).

המטריקס הוא עולם המציאות הוירטואלית, שרק חושב שהוא אמיתי. זהירות, לפנינו עולם התעתועים, ההזייה והאילוזיה של המזרח התיכון, שהוא-הוא עולם האמיתי. בתפר הצבעוני וההפכפך הזה של מספרים ועובדות הנמֵסים בין העולמות – חי
 Gplanet.


 


הרשות הפלסטינית, שיודעת שכליה ריקים, ואין לה שום אינטרס לפתוח באינתיפאדה חדשה, שכן זו תשמיד אותה סופית, מהפנטת אותנו לחשוב שמרידה כזו עומדת על הפרק המיידי. פוליטיקאים פלסטינים מזהירים מאינתיפאדה בשל אתרי המורשת או ירושלים “שבסכנה”, הירדנים, בצביעות רגילה, מנסים להפיל עלינו את ‘הבעייה הפלסטינית’, מחשש שנבין ונפיל אותה עליהם, ו”פרשנים” נזעמים אצלנו גם קונים את הסחורה הזו בחמת זעם קדוש, ומעבירים אותנו לעולם המטריקס המדומה. כך, כרגיל, משחקת התקשורת הישראלית לידי האוייבים, מדעת או שלא מדעת. יש גורמים בישראל שיש להם אינטרס שידברו על סכנת עימות חדשה, זה נוח להם כמו שזה נוח לרשות הפלסטינית. כיוון שהתקשורת הזו מדברת על סכנת אנתיפאדה, הכתבים הזרים מצטטים ומדווחים לכל העולם, והמתח עולה. זה לכשעצמו לא יביא לאינתיפאדה, אך הלחץ על ישראל גובר מעצם הדיווח.


כמו שהזהיר מקיאוולי, אנשים נוטים לחשוב בדפוסי התנהגות תבניתיים ומקובעים, כאילו אם היתה אנתיפאדה ראשונה, ושנייה, תבוא גם באופן דטרמיניסטי גם השלישית. תפקיד צה”ל להיערך לכל אפשרות, לסכל מייד כל התפרעות, לעולם לא להירדם או להיות שאנן. מערכת הביטחון שלנו צריכה תמיד להיות מוכנה, חזקה, מאיימת ומרתיעה. אך אנתיפאדה רחבה והמונית נגד ישראל, לא נראית כרגע באופק. ובכן, הוכיחו למקיאוולי ולעצמכם שהוא טועה. אל תתהפנטו. אל תסכימו להיכנס למטריקס.

אני מבקש באופן אישי, ממי שכבר חבר במועדון Gplanet Prime, והמנוי שלו הסתיים, לא לשכוח, ולחדש אותו. כדי לחדש את המנוי יש להכנס לקטגוריית “לחידוש מנוי קיים לחץ כאן”, או – כ א ן.

כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, יש להירשם לשירות המאמרים בתשלום, Gplanet Prime. קוראים את כל המאמרים בתשלום שכבר פורסמו, וממשיכים לחודש, לחצי שנה, או לשנה-במחיר מבצע. ניתן להירשם – כ א ן.  
זיכרו, החברות שלכם תומכת באתר. 
 
אם ברצונכם לשלוח את המאמר הזה לחברים, עושים זאת באמצעות הכפתור “המלץ לחבר”, כאן למטה. 

למבקשים לקבל התראות על כל מאמר חדש שעולה ישירות אל המייל האישי, עושים זאת – כאן.

אל תשכחו להיכנס גם לפורום Gplanet, הפורום המעניין ביותר באינטרנט הישראלי. גם אני מוצא שם מציאות.