האמת מנצחת? ברק אובמה והעידן השליו בתולדות האנושות

מאת ד”ר גיא בכור
הרומאים נהגו לנחם את עצמם ש”האמת מנצחת” (Vincit veritas). אך האם נשארה עוד “אמת”?
בשנת 1878 הבחין הפרגמטיסט האמריקני צ’ארלס סאנדרס פירס (Peirce, 1839-1914) בין “אמת מדעית”, אותה ניתן להוכיח באמות מידה טכנולוגיות, לבין “אמונות מופשטות”, שאינן ניתנות להוכחה מדעית. אז מהי אמונת אמת על פיו? זו שממרחק הזמן ניתן יהיה להוכיח אותה, ולכן אמת זו שאלה של זמן בלבד.
הדור הבא אחריו של הפרגמטיסטים, למשל וויליאם ג’יימס (1842-1910) הרחיב את הגדרת פירס, ולפיו אמונה היא אמת אם היא מביאה “תועלת” למי שמאמין בה. האמת לפי גישה זו היא לכן יחסית לאדם, זמן ומקום מסוימים, והיא אינה מוחלטת. אם אמונה מסוימת תביא, למשל, לעולם טוב יותר – היא אמת. ומה אם היא מתנגשת עם המציאות בחוץ? זה לא משנה, משום שעם הזמן, המציאות, לפי פירס, תתאים את עצמה לאמת “המועילה”. ההיסטוריה תתאים את עצמה לתועלת האנושית, ולא להיפך.
פירס וג’יימס השפיעו דורות קדימה על ה”מחקר” של “מדעי” החברה והרוח, המאמין שלא קיימת עוד אמת אחת אמפירית, והכל יחסי וסובייקטיבי. ניתן להנדס את האמת, ובעצם יש אינסוף אמיתות. לכל היותר בודקים באילו מקרים ייחשב אדם כצודק, בטענה שהוא מעלה. זהו הפוסטמודרניזם, התפיסות הפרוגרסיביות של ה”צנטרליזם החברתי”, “אסכולת האנאל” הצרפתית (L’École des Annales), והבסיס כיום ל”מחקר” ההיסטורי באוניברסיטאות. מכאן שכל טענה היא “אמת”, ובכך חוזרים הישר אל חשכת ימי הביניים.  
1 ללא שום מצמוץ, תוך שהוא קורא מן הכתב, הכריז השבוע נשיא ארצות הברית ברק אובמה בחגיגיות, בכנס התעשיה בהנובר: “אנו ברי מזל לחיות בעידן השליו ביותר, המשגשג ביותר, והמתקדם ביותר בתולדות ההיסטוריה האנושית”. והוא המשיך: “בהתחשב באתגרים שבפניהם אנחנו ניצבים בעולם, והכותרות שאנחנו רואים כל יום, זה נראה לא סביר, אבל זו האמת”.
We are fortunate to be living in the most peaceful, most
prosperous, most progressive era in human
history


 
כחצי מיליון הרוגים בצורות מוות מזוויעות, ימי בינימייות, כמותם לא ראתה האנושות מאות בשנים: תלישת איברים, שריפה, הקפאה, מוות בעינויים, כריתת ראשים, שריפת כפרים על יושביהם, ומה לא; כחמישה מיליון פליטים, ומספר כפול מזה של עקורים בארצם. מליוני בתים הרוסים, ותשתיות “מדינה”, שלא ניתן עוד לשקם, שכן העלות דמיונית מידי. 
 

אזהרת צפייה: העיר תלביסה (מחוז חומס), אפריל 2016, לאחר הפצצה אווירית של בשאר הפושע, על הילדים, הנשים והאזרחים: העידן השליו ביותר.

מלחמת האזרחים חזרה במלוא עוזה, אך בתנאים קשים יותר, שכן בזמן ההפוגה (עוד שקר) כל הצדדים התחמשו. צבאו של בשאר מבצע רצח עם וטיהור אתני כמוהו לא נראו מאז מלחמת העולם השנייה, ואוכלוסיות שלמות נכחדות: או מושמדות או מגורשות. עדות שלמות נמחקות. פסטיבל ה”נכבה” המומצא אצלנו? בסוריה ובעיראק מתרחשות אלפי נכבות, וכבר לאורך שנים. פה זו “אמת”, שם זו אמת.
בניגוד ל”אמת” של אובמה, ארגון המדינה האסלאמית רק התחזק, ויש לו כיום נוכחות ב- 22 מדינות. יש בידיו נשק כימי להשמדה המונית, בו הוא משתמש, וגם בידי צבא בשאר. העלווים הוליכו את האמריקנים ואת האו”ם שולל, והשאירו אצלם כמויות מספיקות של נשק כימי, בו הם משתמשים, כאשר הסונים מתחזקים מידי. בנוסף, פועלות בשטח עשרות מיליציות, עם עשרות אלפי לוחמים המתפרנסים מן המלחמה, חלקם ילדים. המלחמה מבחינתם היא אמת.

אזהרת צפיה: הפצצות מטוסי בשאר על העיר חאלב, אתמול. האם זה מפריע לאמריקנים לתמוך בהישארות בשאר בשלטון? לא ולא. העיקר מבחינתם ש”שיחות השלום” איתו יימשכו. ומן הגברת בהמשך הסרטון זוכה בשאר “הבוגד” לשלל קללות עסיסיות, הוא, ו”הכלבים” האיראנים והרוסים. “שכאן יהיה הקבר שלך”.
לסונים בישראל יש טענות? זו ישראל שמצילה אותם מגורל דומה: העידן המשגשג ביותר.
 
בסוריה יש היום לוחמים מכמאה מדינות, ובראשן איראן, חיזבאללה, רוסים, אמריקנים, אירופים, וצבאות לגיון זרים מכל העולם. עוצמת הקרבות בשבועיים האחרונים בשיאה, ומאות אלפים נוטשים את בתיהם באימת מוות.
לסוריה יש להוסיף את גלי המלחמות גם בעיראק, בלוב, בתימן, בסעודיה, במצרים ועוד, כך שמאז אומללות “האביב הערבי” (2011) ניתן לדבר על כ- 700 אלף הרוגים בעולם הערבי בלבד.
כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום (מאז שנת 2008), וממשיכים קדימה לתקופה הנוספת. חשבונית מס נשלחת לכל נרשם. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם – כ א ן 
 
3 ההשפעה המידית היא על אירופה, שאותם מליונים נעים ויעשו הכל כדי לנוע לעברה. לא רק זאת, בהמשך לזוועות באפריקה ולקריסה הכלכלית והחברתית שם, מליונים נעים גם מאפריקה השחורה לעבר היבשת האירופית המוזהבת. לכל אחד יש כבר קרוב משפחה שם שיקלוט אותו, ואם אין לו, הוא יהיה זה שיקלוט את הבאים אחריו. תנופת ההגירה דרך הים התיכון מזנקת, ככל שהים נרגע, ובחודש הבא היא צפויה להגיע לשיאים אדירים של אלפים רבים כל יום, כמו בשנה שעברה. עשרות אלפים לכודים ביוון, בתנאי קיום מזעזעים, ומאות אלפים נמצאים במעבר בלוב, בתנאי עבדות של המיליציות הג’יהאדיסטיות או הממשלות השונות שם. עשרות אלפי ילדים שכבר זכו להגיע לאירופה נחטפו בידי כנופיות, ונמכרו או
לעבדות או לאימוץ. ברור שאירופה מעדיפה להעמיד פנים שאינה יודעת על כך. 

https://www.gplanet.co.il/wp-content/uploads/2016/04/סיציליה.mp4

כיוון שאין להם דרך להתקיים, עשרות אלפים מקימים ארגוני מאפיה בתוך אירופה, והפשע מזנק לרמות שמעולם לא היו שם. זהו כבר פשע פוליטי. המאפיה הסיציליאנית המפורסמת נדחקת בידי ארגוני מאפיה חדשים, בעיקר מאפריקה השחורה (למשל, גמביה), וכאן חיסול של המאפיה המקומית כנגד בכירי המאפיה החדשה, ואז שחרור בערובה של המתנקש. ראש עיריית פלרמו, לאולוקה אורלנדו: “פלרמו היא כבר לא עיר איטלקית, לא אירופית. אתה יכול ללכת בעיר, ולהרגיש שאתה באיסטנבול או בביירות”.
בשל הצורך לממן את מליוני הפליטים ומהגרי העבודה, הכלכלה האירופית על סף התפוצצות, כמו גם המבנה המדיני שאובמה כל כך אוהב: “האיחוד האירופי”. אלימות קשה בין שמאל לימין, בין מקומיים למסתננים החדשים, ותחושה קשה של חוסר ודאות, פחד ותסכול. זו פצצת זמן.
 
4 אפריקה מתפוצצת גם היא על אירופה. מלחמות דת ג’יהאדיסטיות, המובילות לעשרות אלפי הרוגים
בשנה, קריסה של איזורים רחבים, עוני ואומללות, כל אלה מזרזים את הגירה צפונה ומערבה.לזה יש להוסיף מליונים המתים שם ממחלות קטלניות בשל שחיתות הממשלות והאו”ם, והייאוש מתגבר. ולכן מאות אלפים נעים לעבר אירופה וארצות הברית, תוך שהם מסכנים את חייהם. אין אפשרות לעצור את נדידת האומללים, הכמהים לחיים טובים יותר. בשנה שעברה טבעו בים התיכון כאלפיים אפריקאים. דווקא בגלל השגשוג, עליו דיבר אובמה, המשיכה שלהם עוד יותר מתגברת.
כמה חשוב היה לאובמה להקים עוד מדינה אפריקאית, היא דרום סודאן, שקרסה למחול של מלחמות השמדה, מוות ורעב. מאז העצמאות נהרגו שם כ- 50 אלף איש, העיקר ש”עצמאות” יש. ואז לאן מהגרים?
פתאום הבינו האירופים שבעולם מתכווץ, אין עוד מרחק בין אירופה לאפריקה או לאסיה, ומי שפעם השתלט על העולם הפתוח, המשמעות היא שאותו עולם פתוח ישתלט עליו. ומי שרצה עולם ללא גבולות, נשאר בעצמו עירום. 
5 מדינות ערב הפכו לקינה אחת גדולה, תוך שרובן קרסו, או לא קיימות עוד. המצב הגרוע ביותר הוא בסוריה, עיראק, לוב, תימן וסודן, אחר כך במצרים, בלבנון, באלג’יריה ובתוניסיה. כספי הנפט מחזיקים באופן מלאכותי את מדינות המפרץ הפרסי, אך הן כבר מרגישות את האש מלחכת את הגלביות של שליטיהן, בין אם זו אש שיעית או דאעש.
המונח “העולם הערבי” אינו קיים עוד, ו”הליגה הערבית” הפיקטיבית הפכה עוד יותר מדומיינת, תת מחלקה במשרד החוץ המצרי; מצרים כמדינה איזורית שקעה במרירותה; סעודיה עוררה הרבה רעש נגד איראן, אך היא מבוהלת ושרויה במצוקה; ותושבים רבים במדינות האלה חשים שאין להם עוד ברירה אלא לעזוב. ירדן? כלוב של פליטים נואשים. לבנון? אף אחד לא רוצה להישאר בלבנון.
מדינות ערב הפכו לישויות מדומיינות. לזיכרון. ל”אמת”. אך האם אי פעם היו אמת? 

https://www.youtube.com/watch?v=HG2UMO6rZd4

שקר הוא קסם, האמת היא עובדות. ומה ההבדל בין המציאות להזיה? בין האמת ל”אמת”? המרחק. מרחוק הכל נראה קוסם ונוצץ, רק כשמתקרבים רואים את ההטיה. אז למה לדבר על הבעיות? אפשר לדבר על “העידן השליו ביותר” מעל הפודיום בכנס חגיגי, ולצבור עוד אהדה אצל מי שנאחז באשליות. Yes, we can. למה לדבר על הקריסה החברתית, מהגרים מרירים, ג’יהאד וטרור? עדיף לראות הכתרות, נסיכים ונסיכות, עובדה זה עובד עלינו. בוידאו: הכתרת המלך שלמה בידי “צדוק הכהן”, מאת הנדל, התגלגלה דווקא ללונדון. מעניין, הרמב”ם טען כי צאצאיו של צדוק הכהן היו “גונבי דעת ולב המון העם”.
ואובמה? הוא משאיר-לכאורה מורשת עידן של שגשוג, אהבה ושלום עולמי. אחריו המבול.
 
 “המכונה”: תצפית מארה”ב על שקיעה אמריקנית ועולמית
 
6 הפסקת האש באוקראינה, בתוך אירופה, לא קיימת בפועל, מדומיינת כמו הפסקת האש הסורית, אך לאירופה נוח להעמיד פנים שהיא קיימת. האש נשמעת במחוזות המזרחיים של אוקראינה, מדינה שוויתרה על הנשק הגרעיני שהיה ברשותה, מתוך אמונה תמימה שארצות הברית והמערב יגנו עליה. מובן שהיא טעתה. בינתיים המדינה הזו קורסת גם בשחיתות, בעוני ואפילו ברעב. כמה אומללות.
על הר הקסמים
כתוצאה מן השאיפות הרוסיות, מדינות הגבול, שפעם היו חלק מברית המועצות, מבוהלות, בין אם אלה הבלטיות, פולין ואחרות. הסכסוכים בנגורנו קרבח, בגאורגיה, בסוריה ועוד, לא עושים להן טוב. הן עוד יותר מודאגות, משום שהן סומכות על האמריקנים, שהוכיחו שהם משענת קנה רצוץ. מספר ההרוגים באוקראינה: כעשרת אלפים, ומליונים הפכו לפליטים. ערים וכפרים ננטשים, רעב, חטיפות, עינויים וסבל
עמוק.
 
7 האו”ם סיים את תפקידו ההיסטורי והפך לא רלבנטי. כיוון שלמדינות כמו רוסיה וסין יש זכות וטו, בפועל הארגון משותק מלדון בכל העניינים הבוערים של העולם, חוץ מבישראל. ולכן האו”ם מתעסק בעיקר בנו, כדי להצדיק את קיומו. אנחנו “האמת” שלו. האו”ם הוקם כלקח מרדיפת היהודים באירופה, ומה שנישאר לו להתעסק בו הוא רדיפת היהודים בארצם.
האו”ם אינו רלבנטי בסכסוך הגרעיני עם קוריאה, בסכסוכים עם איראן (וטו רוסי מובטח בכל דיון), בסכסוכים המסוכנים של סין עם יפן, בסכסוך הגרעיני של הודו ופקיסטן, ועוד.
ברור שלאו”ם אין שום יכולת להתעסק עם הג’יהאדיזם המתגבר בכל רחבי העולם, עם אלפי הרוגים, עקירה וייאוש. המזכ”ל שלו הוא מזכ”ל להעמדת פנים; לתחזק את האשליה, בחודשים הבודדים שעוד נותרו לו.
כיוון שלמדינות הדיקטטוריות או הטוטאליטריות  יש רוב מוצק באו”ם, כולל בארגוני “זכויות האדם”, נוטרלו אלה בפועל, להוציא הקונצנזוס שישראל היא הרעה. ישראל היא היחידה שאין לה אמא שתגן עליה, או שבט, בין כל הטורפים. היא אמת בים של “אמת”.
ממונע איומים, הפך האו”ם לסוג של איום; מבולם למאיץ, מפתרון לבעיה; מתקווה ליאוש; מאמת ל”אמת”. 

https://www.youtube.com/watch?v=1yoxngPnc50

יציבות במצרים?
לא ולא, הכל מתחיל מחדש. הפגנות אלפים בערי מצרים נגד סיסי “הבוגד”, ש”מכר את מצרים לסעודיה”. “בן היהודיה” מכר אותנו. העברת הריבונות המצרית על שני האיים לסעודיה היא העילה, הסיבה היא האכזבה מסיסי. ואכן שוב נזעקת הסיסמה “העם רוצה את הפלת המשטר”.
דף הפייסבוק “אני רוצה להגר” הפך לאחד הפופולאריים במצרים. ולאן מהגרים? אתם כבר מנחשים.
 
8 הכלכלה האמריקנית והעולמית מתוארת כמי שנמצאת במצב טוב, אך גם זה סוג של “אמת”. חיים מהלוואות (לארה”ב חוב של כעשרים טריליון דולר), מדפיסים כסף או קונים את ניירות הערך של עצמם, בשלל להטוטים פיננסיים. הבורסות בעולם התנתקו מן המציאות: ככל שבעולם יהיה רע יותר, לבורסות טוב יותר, משום שכשרע הנטייה היא להוריד את הריבית, ואז הכספים זורמים לבורסה. הבורסות חיות מתפיסת “העולם המשגשג ביותר בתולדות ההיסטוריה האנושית” של אובמה, אך העולם כבר פחות משגשג, המטבעות מלחמים זה בזה, ובכל רגע נדידת העמים והמלחמות יכולות להכריע את הכף. כך
היה בשגשוג הכלכלי של שנות העשרים של המאה הקודמת, שהסתיים בשנות השלושים והארבעים החרבות.

צייר אלמוני מצפון אירופה (בערך 1630) מציג את האמת כאישה, המחזיקה מאזניים. באמצעות המראה היא קולטת ושופטת את הבלי החיים.
9 עכשיו אנחנו מבינים שנוח למנהיגי העולם להמציא עוגנים מדומיינים, סוג של אוטופיות, ולהיאחז בהן בכל מחיר: “תהליך השלום בסוריה”, “שיקום סוריה”, “ממשלת אחדות בלוב”, “שיחות הפיוס בתימן”, “הסכם מינסק להפסקת אש באוקראינה”, או “האיחוד האירופי”. בפועל כל אלה כבר ריקים מתוכן. וכך גם “פתרון שתי המדינות”, עוד משפט אוטופי, שכל אחד יודע שאם יהיו שתי מדינות לא תישאר אף מדינה, משום שהמשמעות היא מלחמת קיום, והשתלטות של ארגונים ג’יהאדיסטים מטורפים על השטחים הערביים.
כמו בבורסות, המערב נאחז בפטה מורגאנה, מציאות וירטואלית, העיקר לא להיכנע למציאות שסביבו. אך היא דוחקת ודופקת בדלתו. פעם נהגו לומר שמי שמחפש את האמת,  שיחפש אותה בין חורשות האקדמיה (Atque inter silvae academie querere verum), אך כיום האקדמיה “הפרוגרסיבית” היא חלק חשוב בתרבות השקר והפוליטיקלי קורקט. יש היום בעולם, לפי נתוני האו”ם 60 מיליון פליטים. אך את מי הם מעניינים? אלה פליטים אמיתיים, לא אלה המקצועיים, “הפלסטיניים”. האמת ו”האמת”. 

https://www.youtube.com/watch?v=hcQLfVrjFDE

אזהרת צפיה: כרגע, הקצב הוא של 2,000 איש ביום, המגיעים דרך הים לסיציליה, והוא צפוי לגדול תוך חודש ל- 5,000 ביום. אך יש גם אומללים, כאן, הטובעים בים, על המצפון של האירופים הצבועים, והמשטרה הלובית עושה הצגות, כאילו מצילים אותם. הטורקים עושים הצגות, היוונים (הסכם החזרת המהגרים בפועל אינו עובד), ומי לא: העידן המתקדם ביותר בתולדות האנושות.
 
10 ואנחנו? לאחוז חזק, משום שהסופות העולמיות מתגברות, ורובן נושבות ליד דלתנו, מבלי שהן קשורות בנו. חלקן סופות חול מזרחיות הצורבות את הפנים, וחלקן רוחות כפור צפוניות, השורטות את הפנים. חלק מקורבנות הסופות ינסו להטות אותן אלינו, בנוסטלגיה של פעם, כאשר הם היו יציבים ואנחנו בסערה, אך אין לאפשר להם זאת. בכל הזדמנות חיזרו ואמרו: אלה לא המלחמות שלנו. אנחנו עוגן של
יציבות.
וה”אמת” של אובמה, היא דווקא האמת שלנו: אנו באמת ברי מזל לחיות בעידן השליו ביותר, המשגשג ביותר, והמתקדם ביותר בתולדותינו. אנחנו חייבים לשמור על האמת הזו מכל משמר, כדי שהיא תשמור עלינו מ”האמת”.
 
◄כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום, וממשיכים קדימה לתקופה נוספת. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם – כאן.
◄אני מבקש באופן אישי, מכל מי שכבר חבר במועדון Gplanet Prime, והמנוי שלו הסתיים, לחדש אותו. כדי לחדש את המינוי יש להכנס לקטגוריית “לחידוש מנוי קיים לחץ כאן”, או  כ א ן.
◄למבקשים לקבל התראות על כל מאמר חדש שעולה ישירות אל המייל האישי, עושים זאת – כאן