הביטו במליון התושבים הסורים המיועדים להעברה לגולן – הנה הם. אל תגידו אחר כך: לא ראינו

מאת ד”ר גיא בכור

מאות אלפי ישראלים מזועזעים נכנסו לפני כחצי שנה למאמר Gplanet  על גניבת מי הכנרת שלנו המתוכננת על ידי סוריה. יותר מכך, מקבלי ההחלטות אצלנו נכנסו למאמר, והבינו. בעקבות מדיניות לאומית שגויה ונוראה, הפכו איזורים עצומים במזרח סוריה לבלתי ראויים למגורים, שכן מי התהום שלהם נעלמו, בנוסף לנהר אלח’אבור, בעקבות הצטמקות נהר הפרת. אסון המים בסוריה הוא קטסטרופה לאומית, ולכן תכננו הסורים את גזילת המים שלנו בכינרת. אבל מה קרה מאז?

 


קיראו את המאמר ההוא שוב
, ותבינו מה רוצה מאיתנו סוריה, ומה קרה שם.

 

מאז עברה חצי שנה, ומצב המים והקטסטרופה בסוריה רק החמירו. במאמר לפני חצי שנה כתבתי שרבע מליון סורים נאלצו לנטוש את בתיהם ואת אדמותיהם הצחיחות, הנובלות לנצח, ולהגר לפרברי הערים הראשיות, בתת תנאי קיום ובעוני נורא. אך במהלך ששת החדשים האלה עלה מספר האומללים האלה בתוך סוריה למליון פליטים, השוהים במצב כלכלי נורא, בעזרה עלובה מאוד של הממשלה. זהו חורבן. הם זרוקים באהלים, בבקתות, וסובלים סבל רב. בחלק מן המקרים ממשלת סוריה אף טרינספרה מאות אלפים מן האיזורים האלה על דעת עצמה, ונטשה אותם בצמוד לערים הראשיות. בשלוש השנים האחרונות סוריה הסתירה עובדות אלה, אך כיום היא מתקשה להסתירן, שכן הנתונים זועקים לשמיים, הם נמצאים ברחובות, וקשה להסתירם. חלק גדול ממליון פליטים אלה הם כורדים, ולכן זו גם בעייה אתנית עבור שכבת המיעוט העלווית השולטת. מיעוט ממורמר במזרח התיכון, זו בעייה גם של המשטר.

באופן מפתיע, מתפרסם במחצית פברואר דו”ח רשמי של האו”ם, המאשר לחלוטין את כל ממצאי Gplanet. עיינו בבקשה בדו”ח הרשמי.

עכשיו, נסו להבין, מה היה קורה אם ישראל חלילה וחס, היתה מעבירה את רמת הגולן לידי סוריה? הסורים היו מטרנספרים את אותם מליון אנשים מייד אל הגולן, גם שוכחים אותם שם, גם מספקים להם אדמה עם מים, וגם משתלטים סופית על הגולן הריק, וממלאים אותו לנצח בדמוגרפיה. איך אנו יודעים זאת? משום שזה בדיוק מה שהם עשו בלבנון, עם 800 אלף סורים שעודם שוהים ועובדים בלבנון, ובוזזים כך את הכלכלה הלבנונית. סוריה מעמידה פנים שהכל תקין אצלה, ושהמשטר שולט במצב, ובשאר על הגובה, אך מאחורי הפסאדה הזו מסתתרת אמת נוראה. מזלנו שאנו מחזיקים בגולן לנצח, ולא מאפשרים את התוכנית הסורית הפשוטה, הברורה והמחרידה הזו מבחינתנו.

לבשאר אלאסד חשוב מאוד למלא את הגולן באזרחים סורים, כדי שאחר כך יוכל להפעיל מוקאוומה, דהיינו מאבק של מיליציות נגד הגליל, ולטעון שאינו יודע על כך דבר. הוא הרי הודיע שמי שיחזור לגולן יקבל רנטה מממשלת סוריה. יותר מכך, אם המשטר בסוריה הוא מלאכותי וזמני, שכן לא יתכן ששבעה אחוז עלווים ימשיכו לשלוט לנצח ב- 93 אחוזים העויינים להם, אזי אותם מליון כורדים ובני עדות אחרות שיועברו לגולן, יגלשו בגל האלימות שיתפתח בפנים סוריה הישר לגליל. הגידו תודה שיש לנו את הגולן כחיץ, אשר זו חובתנו למלא עכשיו בישראלים.

איך יכול להיות שאיש בישראל אינו מדבר על האמת הנוראה מסוריה? איך יתכן שמקבלי ההחלטות שלנו אינם מדגישים זאת? איך יתכן שהאמריקנים אינם יודעים על כך? ואיפה הם ארגוני “זכויות האדם”, כאשר מליון סורים אומללים נזרקים ממקום למקום, ואיש אינו פוצה פה ומצפצף? אה, התשובה ברורה. הם עסוקים עם הפלסטינים, כמובן.

 

ומה יעשו הסורים אם הגולן יעבור לידיהם? להדפיס ולשמור

                                         **

ולראשונה מאז חוסל ראש ממשלת לבנון לשעבר רפיק אלחרירי לפני חמש שנים, באמצעות לא פחות מטון חומר נפץ, החליט הנשיא האמריקני “המומחה לענייני המזרח התיכון ושידורי ספורט”, ברק אובמה, להחזיר את השגריר האמריקני לדמשק, ואפילו מונה כבר השגריר, כנראה אחד בשם רוברט סטפן פורד. וכך, לראשונה מאז הוחזר השגריר האמריקני בעקבות הרצח המסתורי, יהיה שוב שגריר אמריקני בסוריה.

לא משנה התפקיד השלילי שממלאת סוריה בעיראק, שמאפשרת לטרור הסוני לפרוח משטחה, לא משנה תמיכתה המוחלטת באיראן, בחמאס ובחיזבאללה, לא משנה ההסתה הנמשכת שלה נגד ישראל וחתרנותה המתחדשת בלבנון, אובמה החליט להחזיר את השגריר. אם כן מדוע מחזירים את השגריר? “לבניית אמון עם דמשק”, וכן, משום שאין ראיות למעורבותה של סוריה ברצח חרירי.

לא יאומן כי יסופר. סוריה, שכבר חמש שנים מחסלת בשיטתיות כל מי שהיה קשור או מעורב לרצח, החל מגנראלים בתוך סוריה שיכולים היו “לזמר” כראזי כנעאן ש”התאבד”, עימאד מורנייה איש חיזבאללה שהיה מעורב בתכנון הרצח, פרקליטים ועיתונאים בלבנון שעקבו או היו קשורים לנושא, וסוריה עשתה זאת באופן כל כך מוצלח, עד ש…באמת אין עוד ראיות. ואם אין ראיות, ניתן הרי לחדש את היחסים איתה. גם רצחת וגם ירשת. כך ממשיך מימשל אובמה במדיניות השגויה והנוראה להתרפס בפני גורמי ציר הרשע במזרח התיכון כמו איראן, סוריה וחיזבאללה, ולהקשות על בעלות בריתה, כדוגמת ישראל.

הוא עוד לא מבין: ככל שיתרפס יותר, כך יבוזו לו יותר.

 

 

אכן, “היו זמנים באמריקה”, כאשר אמריקה היתה מעצמה, שהעולם פחד ממנה. היום זו מדינה שולית במדיניות החוץ של העולם, עם נשיא חלש, הססן ובזבזן, כמעט בלתי מורגש, כאשר כל ממזר בעולם מלך, וכל נוכל חובט באמריקה כראוי.. היו זמנים באמריקה  (Once upon a time in America), אחד הסרטים האהובים עלי ביותר, עם רוברט דה-נירו, ג’יימס וודס, ורבים אחרים. אני יכול לבהות בו שעות (1983), בקצב האיטי והחזק שלו. המוזיקה היא של אניו מוריקונה. על אמריקה, שהיהודים היו בה “כוח”, תרתי משמע, ומי שיצפה בסרט, יבין. למדתי ממנו הרבה.

 

 

ולסיום הפתעה מרה, בסגנון עדות הגולדסטונים, שהולך ומתרבה בזמן האחרון בארץ ובעולם, “בני עמנו”, המתפרנסים מלעשות “מכה” על ישראל; דהיינו להוציא דיבת הארץ רעה.

ומי עומד בראש הלובי להידוק היחסים בין ארצות הברית לסוריה? מי פעל בקונגרס בשיטות שלמד פעם היטב, ומי הצליח לשכנע את המימשל להחזיר את השגריר האמריקני לדמשק? ניחשתם נכון. יהודי בשם טום דיין (Tom Dine), מי שהיה בין השנים 1980-1993 לא פחות ולא יותר מאשר מנכ”ל אייפא”ק, הלובי הישראלי בוושינגטון. בשיחה מדמשק אומר דיין כשפניו קורנות מאושר בנוגע לסורים: “הם כל כך חמים, יש להם אותן דאגות, כמונו האמריקנים”. כדאי לדעת זאת, כאשר אותו מנכ”ל איפא”ק לשעבר יגיע לביקור בישראל.

 

אני מבקש באופן אישי, ממי שכבר חבר במועדון Gplanet Prime, והמנוי שלו הסתיים, לא לשכוח, ולחדש אותו. כדי לחדש את המנוי יש להכנס לקטגוריית “לחידוש מנוי קיים לחץ כאן”, או – כ א ן.

◄כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, יש להירשם לשירות המאמרים בתשלום, Gplanet Prime. קוראים את כל המאמרים בתשלום שכבר פורסמו, וממשיכים לחודש, לחצי שנה, או לשנה-במחיר מבצע. ניתן להירשם – כ א ןזיכרו, החברות שלכם תומכת באתר.
◄אם ברצונכם לשלוח את המאמר הזה לחברים, עושים זאת באמצעות הכפתור “המלץ לחבר”, כאן למטה. 
◄למבקשים לקבל התראות על כל מאמר חדש שעולה ישירות אל המייל האישי, עושים זאת – כאן.
 
ומה יעשו הסורים אם הגולן יעבור לידיהם? להדפיס ולשמור