הגיעה לסוף דרכה


מאת ד”ר גיא בכור

זה פשוט לא יאמן: בשאר אלאסד הדיקטטור הורג מאות אזרחים בשבוע בהפצצות אוויריות ללא הבחנה, הפצצות המשטחות ערים שלימות, אך המשא ומתן איתו בג’נבה נמשך כאילו כלום; אסד חוזר ומשתמש בנשק כימי (לאחר שהונה את האמריקנים כאילו פירק אותו), אך הוא ממשיך להיות “פרטנר” בשיחות “השלום”. זה שרוסיה תומכת בבעל הברית פושע המלחמה שלה, זה ידוע. אך גם ממשל אובמה תומך לחלוטין בבשאר ובפעולות הרצח שלו. זה הממשל שיודע למתוח ביקורת על ישראל על כל חריגה מקרוסקופית, אך לנוכח חצי מיליון הרוגים בסוריה, ובעצם 700 אלף הרוגים במזרח התיכון המוסלמי כולו – שום דבר. אין קווים אדומים בפני העריצים האלה, ואין מי שיאכוף קווים כאלה.


לעיקרון המביש הזה יש השלכות לא רק מוסריות אלא גם מעשיות. הלקח לכל דיקטטור רודן, וכאלה שבדרך, הוא שהכל מותר, ואם יידעו לסחוט את המערב, כמו האיראנים כיום בעיראק, או כמו ארדואן בנושא הפליטים, הכל יותר להם. הם תמיד יישארו פרטנר.


במילים אחרות, התנהגות כזו, שמכילה כל מעשה זוועה מצפון קוריאה ועד לוב, מחאלב ועד עדן, מעודדת בעצמה את התרחבות התרחישים הכיאוטיים אותם חווה העולם. היא מתגמלת את הרעים, וסוחטת את הטובים. היא הבעיה, לא הפיתרון.
הזהרה צפייה: מראות קשים. לחיי אזרחים אין עוד משמעות בעולם בן זמננו, העיקר להשיג את המטרה, ולכבוש את העיר חאלב. זהו לקח לכל אחד בעולם: מחר זה יכול לקרות אצלך, במיוחד אצלנו. לכם, אם היו יכולים, היו עושים גרוע יותר.


וזו בדיוק אותה התרחשות גם כלפי חבורת אבו מאזן: חבורת קשישים תומכי טרור, העסוקים מבוקר ועד ערב בהשמצה ובפגיעה בישראל. הם לא בונים, לא מקימים ולא יוצרים. הם רק מחריבים. אך החבורה הזו יודעת שלא משנה מה תעשה, בעיני המערב היא תישאר “פרטנר”. ולכן היא מצפצפת על ארצות הברית, על אירופה ועל המוסר, וממשיכה, למשל, להעביר מליוני דולרים לטרוריסטים מורשעים ובני משפחותיהם. אז היא לא מעבירה זאת ישירות, אלא מקופה אחרת, וזו מכוסה בידי הכספים האירופיים, אך היא תמיד תישאר מחוזרת. די לראות את תרבות המוות וההסתה אותה היא מעודדת, במימון המערב.

ח ד ש: עלה הישומון של האתר למשתמשי אנדרואיד, וניתן להוריד אותו ללא חשש בגוגל פליי (לכתוב שם: ג’יפלאנט, Gplanete, או גיא בכור). המשתמשים גם יקבלו הודעה מוקדמת לנייד על מאמרים חדשים בג’יפלאנט. בסלולארי גם ניתן לשתף בקלות את המאמר בווטסאפ, בפייסבוק או במייל. למי שאין אנדרואיד, ניתן לקרוא בסלולארי כמו מקודם.
 

דרך ההתנהלות הזו מתסכלת, משום שהיא שמה ללעג את עקרונות החירות של המערב, ואינה מאפשרת לדמוקרטיות להצליח. זו ישראל שנסחטת בידי כנופיית הטרור; זה האיחוד האירופי שנסחט בידי ארדואן; ועכשיו ארצות הברית נסחטת בבגדאד בידי איראן: אם טהראן תרצה, הצבא האמריקני יגורש מבגדאד בבושת פנים, לאחר שהאיש של טהראן, מוקתדא סאדר, השתלט בפועל על הפוליטיקה בבגדאד.

לקרוא ברצף את המאמרים הקצרים של ד”ר גיא בכור 


ניתן לטעון שדרך ההכלה של הדיקטטורים המוסלמים מביאה תוצאות, אך בסופו של דבר שום הסכם של ממש לא יושג, אלא רק התגברות הסחיטה: הסכם הגרעין עם איראן מאוים עכשיו בסחטנות איראנית חדשה, בטענה שהכספים לא מגיעים אליה; הסכם הפליטים מחייב את האירופים לקלוט מליוני טורקים, שייכנסו מיוני לאיחוד בלי ויזה, ופשוט יישארו; ואין צורך לדבר על הסכמים בסוריה, כי פשוט אין כאלה. לא כל שכן בעניין חבורת רמאללה: כל הסכם איתה נועד לחטוף עוד נגיסה בישראל, ולהחלישה.


המשמעות של המאמר הזה היא שהדיפלומטיה המערבית הוותרנית, המוכרת לנו כיום, הגיעה לסוף דרכה; ניזקה רב מתועלתה.


לקרוא נוסח מורחב של המאמר הזה

(פורסם במקור בידיעות אחרונות, 3 במאי 2016)
מי שעדיין לא הצטרפו למועדון ג’יפלאנט מוזמנים להצטרף כאן: