הושגה הפסקת אש בקרבות דרום “סוריה”, בניהול הרוסים. מי מרוויח ומי מפסיד?

שלושת הימים האחרונים גרמו נזק אדיר לשני הצדדים הלוחמים. בשאר והרוסים פוחדים שהמרד בדרעא יצית שוב את “סוריה” כולה, ולכן היו חייבים לעצור את הדימום. חולשתם בלטה מידי, וה”עולם” התחיל להתעורר לנוכח הזוועות שהם מבצעים; והמורדים הסונים חזו בכתישת העיר דרעא, כמקובל במשטר פשעי המלחמה (בתמונה למעלה: דרעא, היום, לאחר עוד פינוי-פינוי שביצעו שם המשטר והרוסים). 
המורדים עמדו על שלוש נקודות: איש מהם לא יועבר למובלעת אידליב שבצפון, כפי שהיה בעבר; הם לא ימסרו את נשקם; ואנשי המשטר יתרחקו מהאיזורים הסוניים ה”משוחררים” שלהם בדרום. הנה דרישות אלה של המורדים הלילה. מכנים את המשטר “המשטר הנוסיירי”, וזהו כינוי גנאי לעלווים – כופרים:

https://www.gplanet.co.il/wp-content/uploads/2021/07/נשבעים.mp4

הרוסים ניהלו כל הלילה את המגעים בין הצדדים, והורו לבשאר לקבל את תכתיבי המורדים. המשמעות: מעכשיו יהיו להם שטחים “משוחררים” עם נשק בדרום. מבחינת הסונים זה הישג. 
הישגי המשטר בהסכם: כל עשרות השבויים שלהם ישוחררו (כמעט כולם עלווים, היה חשש שיחוסלו); והמורדים יפנו את העמדות שכבשו ביומיים האחרונים. המשטר הסכים, בערבות הרוסים, שלא לירות, להפגיז או לפגוע באיזורי המורדים בדרעא (עד לפעם הבאה). ברור שיהיה  לכך המשך, שכן המשטר גילה חולשה, וחולשה באיזור שלנו היא עילה להתקפה. 
הנה חייל סורי עלווי, שנפל עכשיו בשבי בידי המורדים הסונים (שמתייחסים אליו בסך הכל יפה, לפי מה שנראה), ממי אנשיו קיבלו את ההוראות? מהמיליציות האיראניות:

https://www.gplanet.co.il/wp-content/uploads/2021/07/שבוי.mp4

בהתקפת פתע כבשו המורדים הסונים חלקים גדולים מדרום “סוריה”. דיווח על כיבוש מעבר הגבול עם ירדן

חדש והיסטורי של ד”ר גיא בכור – וכאן הצצה לשנת 2030, לאחר שבשנת 2011 הצצנו לשנת 2021, והכל התממש:

תחזית האתר לעשור הקרוב, המרחב הערבי 2030: אז קול החצוצרה נשמע?

מבצע ההנחה המיוחד למנויים חדשים ומחדשים – לחצו כאןלכניסה לרישום במחירי ההנחה המיוחדים – כ א ן

צבא בשאר מחריב את העיר דרעא, או מה שנשאר ממנה


לכניסה לרישום במחירי ההנחה המיוחדים – כ א ן

מיליציית ג’עברי בחברון חושפת את כוחה, ליום שאחרי כנופיית עבאס


לכניסה לרישום במחירי ההנחה המיוחדים – כ א ן