החלה המהפכה העולמית: בריטניה שלטָה בגלים, הבריטים לא יהיו עבדים

מאת ד”ר גיא בכור

 

מה נשקף מעיני בני ישראל, שזה עתה חצו את ים סוף,

בתמונתו של ניקולא פוסן הגדול (1594-1665)? הים נחצה במופת גדול, וחיילי פרעה טבעו (בצד ימין, חייל מת של פרעה שנשטף לעברם, הציוד המפואר שלו נבזז); עצובים הם בוודאי לא, אך גם לא שמחים. יותר מכל הם מוטרדים. הם חופשיים, אך העבדות עוד במוחם. הם עדיין לא מעכלים את מהות החופש, והם חוששים ממנו יותר משהם פוחדים מהשעבוד המוכר.

מה צופנת בחובה החירות? זה מצבה של האומה הבריטית ממש עכשיו: הם העזו לחצות את ים סוף, הם חופשיים, אך החירות מפחידה. ממה הם מפחדים?

“אותו עם, כמוהו כחיית בר שהושמה בכלוב” כתב מקיאוולי ב”דיונים”, “היא התרגלה לשעבוד, ולאחר מכן, כשהיא נעזבת חופשיה לגורלה בשדה, כיוון שאינה רגילה להזין את עצמה, ואינה מכירה מקומות מסתור, היא תיפול קרבן בידי הראשון שינסה להחזירה לשלשלאות”. זו שעת השרלטנים.

לחצות את ים סוף, לחצות את הרוביקון: כמה אומץ לאומי צריך לשם כך, והבריטים העזו לברוח מבית העבדים שבו הושמו בידי העריצות הדכאנית של “האיחוד האירופי”. “הפור נפל” (alea iacta est), אמר יוליוס קיסר, לאחר שחצה את הרוביקון, במשמעות של “אין חזרה, אך זו כניסה לאיזור מסוכן, שהתוצאה שלה נתונה בידי המזל”.

הבריטים העזו להיות שונים מאירופה כולה, ולא בפעם הראשונה, עם מורשת של עצמאות, והתנגדות מובנית לכל כפייה ושעבוד. החצייה שלהם עוד תהיה החציה של האירופים כולם, והרבה יותר מכך. הם יצאו מבית העבדים.


אי המטמון – על המספרים הסודיים של בריטניה

“בריטניה – דאגי לעצמך”: האי האנגלי איבד את השליטה על גורלו

דאי גרציה: הנרי השמיני פורש מהאיחוד האירופי?

 

כשבריטניה, במצוות שמים,
עלתה מתוך ים התכלת הפתוח,
זו היתה תעודת הזכויות של הארץ,
אותה שרו מלאכים-שומרים:
שלטי בריטניה, שלטי בגלים!
הבריטים לעולם לא יהיו עבדים (המנון הצי המלכותי, 1740)
 

1 רוב הבריטים קלטו שהם עבדים, בידי חזון הבלהות של עולם אחד פתוח, עם ממשלת-על שאינה נבחרת, והיא המנהלת את האוטופיה הסוציאליסטית של “האיחוד האירופי”. אך החזון הפך לדיסטופיה של רשעות ועריצות, עם גבולות פרוצים, טרף לכל מהגר ומחבל, כלכלה קורסת, אבטלה וייאוש. הכוח ניטל מהם ועבר לפקידים בבריסל, והאינטרסים שלהם נדחקו לסוף התור. אי השפיות נלכד באי שפיות.

מה שנשאר במצב כזה זה רק לברוח מבית העבדים, וזה מה שרובם עשו. זהו האביב שלהם, מבוהלים מגלי ההגירה (חצי מליון נכנסו לאי בשנת 2015) ממזרח אירופה, מהמזרח התיכון ומאפריקה, עם דמוגרפיה לא אפשרית להווה ולעתיד. כמו שמדינות ברחו מגן העדן הקומוניסטי, כך בריטניה בורחת ראשונה מגן העדן הסוציאליסטי.

המתנגדים חזו קריסה, אך הם שכחו שלא “האיחוד האירופי” עשה את בריטניה, אלא בריטניה את “האיחוד האירופי”. היא הלב והיא “מוזת החירות”. יציאתה רק מעידה על המקום ממנו נמלטה. נטילת החירות רק מוכיחה מה היה שם קודם.

הטבעת נפלה: על מותו של אלכסנדר האירופי

 

2 בכך מת “האדם האירופי”. הניסוי של האיחוד התיימר לבטל את הלאומיות, וליצור אדם חדש, הוא האדם האירופי. לבטל את הגבולות (שנגן), לקוסמוס פתוח אחד.

והנה מתברר שהלאומיות קוברת את האיחוד, במקום שהאיחוד יקבור את הלאומיות. ההיסטוריה מנצחת אותו, במקום שהוא ינצח אותה. מתברר שהניסיון ליצור אדם אירופי רק ליבה את הלאומית, שמעולם לא נעלמה, כפי שהערביות והפן-ערביות התיימרו להמציא “אדם ערבי”, תוך הסתרת העדות, הדתות, הלאומים והשבטים. הליגה הערבית היתה הזיה, בדיוק כמו האיחוד האירופי.

גבול אחד, מטבע אחד, כלכלה אחת, ממשלה אחת, גורל אחד? הכלכלן הבריטי הדגול פרידריך פון האייק (1899-1992) כבר הוכיח (The Road to Serfdom, “הדרך לשעבוד”) שככל שהממשלה גדולה יותר, כך אובדן החירות יהיה גדול יותר.

 

ייתר האומות, שלא בורכו כמוה,
חייבות, בתורן, ליפול בידי עריצים.
בעוד היא משגשגת בגדולה ובחופש,
אימת ייתר המדינות, ונשוא קנאתן.
שלטי בריטניה, שלטי בגלים!
הבריטים לעולם לא יהיו עבדים.

 

3 עם חציית הים מתפרץ עכשיו “אביב לאומים” אירופי של ממש, והוא רק יילך ויתגבר: לא רק מדינות שידרשו בחזרה את הלאומיות שלהן, והתהליך עוד יקרה בדנמרק, הולנד, אוסטריה, סלובקיה, יוון, צרפת, שוודיה ועוד, אלא מדינות יתפרקו למרכיבי משנה לאומיים: ספרד, צרפת, איטליה, בלגיה ואולי גם בריטניה עצמה. כמו במזרח התיכון: עדות, דתות, מיעוטים, לאומים וזיכרונות היסטוריים. זה שהם שותקים עכשיו, “שתיקתם רועמת” (cum tacent clamant). הם כולם צופים בחציית ים סוף של הבריטים, ומתכננים את צעדיהם.

מפלגות הימין מזנקות: הן יקדמו את הפרישה, והיא תקדם אותן, התהליך כבר ברור. בעוד כשנה, אירופה כבר תיראה אחרת, כאשר המפלגות הסוציאליסטיות יצנחו, ומפלגות לאומיות יחליפו אותן. בריטניה הרי היא שיטת “התקדים”.

אך מימדי המהפכה רחבים הרבה יותר.

 

ח ד ש: עלה הישומון של האתר למשתמשי אנדרואיד, וניתן להוריד אותו ללא חשש בגוגל פליי (לכתוב שם: ג’יפלאנט, Gplanete, או גיא בכור). המשתמשים גם יקבלו הודעה מוקדמת לנייד על מאמרים חדשים בג’יפלאנט. בסלולארי גם ניתן לשתף בקלות את המאמר בווטסאפ, בפייסבוק או במייל. למי שאין אנדרואיד, ניתן לקרוא בסלולארי כמו מקודם.

 

4 זהו ניצחון הלא-מחוברים, של האנשים הקטנים שאין להם למי להרים טלפון, שחוזים כבר עשרות שנים בחגיגת הכיבודים והכסף של אליטות “הפוליטיקלי קורקט”. אלה שהפכו את האיחוד האירופי” למינוף הכלכלי האישי שלהן: הפקידים המושחתים, אנשי העסקים שחיים מידיהם, ואנשי “הרוח” שהעניקו לגיטימציה לחגיגת הנהנתנות. אלה מעניקים פרסים לאלה, כשכולם יודעים איזה ערך יש לשלמונים האלה.

זהו הניצחון על הבורסות, שהכלל שלהן פשוט: ככל שרע כלכלית, טוב לבורסה. הבורסות רק מתפללות שהמיתון העולמי יימשך, שכן בשערי ריבית של אפס, הבורסה היא אופציה עיקרית. וכך, מליוני מובטלים באירופה חוזים בחגיגת הרווחים, האופציות והדיבידנדים של אלה, שמתקיימים מחורבנם.

לונדון הפכה לעיר שאינה בריטית עוד, עם המוני זרים, שחיים מהפוליטיקלי קורקט של הכלכלה, ולכן ברור שלונדון תתנגד לפרישה. היא הפכה להיות מארי אנטואנט של המהפכה העממית, לא קוראת נכון את ממדיה.

זהו העידן עליו נשען דונלד טראמפ, שסיכוייו לזכות בנשיאות בארה”ב מזנקים עכשיו, משום שהבריטים העזו לחצות את ים סוף, ולקבוע תקדים: הוא נישא על גבי המהפכה העממית החדשה; קלינטון לעומתו כלואה בחלום הפוליטיקלי קורקט הישן, של אובמה-קרי-האיחוד האירופי.

זהו ניצחון האדם על הרעיון, יהא יפה ככל שיהיה. הגלובליזציה יפה על הנייר, אך מחירה האנושי כבד מנשוא. זו חציית ים סוף של האינדיבידואל, חזרה הביתה.

תהליכים זהים מתרחשים גם אצלנו, כאשר אנחנו מביטים באותן אליטות, שחבריהן מפרכסים את עצמם, ומחלקים פרסים וטובות הנאה לעצמם: שמור לי, ואשמור לך.

 

מכל מכה קשה של זרים,
היא רק תעלה ותהפוך מלכותית יותר,
כמו פיצוץ עז, שקורע את השמיים.
נאמנה רק לשורש, לשורש עץ האלון שלנו.
שלטי בריטניה, שלטי בגלים!
הבריטים לעולם לא יהיו עבדים.

 

5 המותג שתואר כמצליח של “האיחוד האירופי” קרס לאחר חציית ים סוף, ולפחות את זה מבינים מנהיגיו המחוברים. ממותג של מצטרפים בלבד – לנוטשים בלבד. הוא נראה עכשיו כמועדון לכודים, כלומר אלה שעדיין לא הצליחו להשתחרר מברית המועצות. ומי רוצה להצטרף לאומללים וחסרי המזל? “האי המבורך” לקח איתו את הברכה.

לא רצוי לפתוח את הדלת למזל הרע, משום שאם תעשו כך, תבוא אחריו שרשרת ארוכה של בני מינו.

וככל שמספר החברים יורד, כך הנטל הכלכלי על הנשארים יגבר. ומי יממן את המדינות הכושלות יוון, ספרד, איטליה וצרפת? וככל שהמגדיר הוא כלכלי בלבד, והאיזון הופר עכשיו, עולה עוצמתה של גרמניה הלא-אהודה, באנדרלמוסיה של בירוקרטיה, תקנות, בליל של שפות, איסורים, ניירות וחרדות. 

כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום (מאז שנת 2008), וממשיכים קדימה לתקופה הנוספת. חשבונית מס נשלחת לכל נרשם. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם – כ א ן 
 

6 המהפכה העממית: העולם נמצא בסוף עידן שלטון האליטות של הפוליטיקלי קורקט. מאז תום מלחמת העולם השנייה השמאל האירופי הציג את עצמו כמתווך בין הציבור לבין הכוח, אך הכוח, שעבר אל המליונים דרך האינטרנט, הפך את המתווכים למיותרים. ממתווכים הם הפכו לגילדה שלטונית סגורה. ניקח למשל את צרפת: השלטון שלה עדיין סגור בפני המיליונים, וזה עוד ישתנה במפץ גדול.

 

יש בצרפת כמה בתי ספר אוניברסיטאיים גבוהים, שבהם לומדת האליטה הצרפתית. לכאורה יש מבחנים קשים כדי להתקבל, הפתוחים לכל, אך בפועל בני האליטה מהונדסים כך שיתקבלו. כאלה הם Science Po (פו- הכוונה פוליטי); Ecole Normale Superieur,  בית הספר הגבוה לחינוך; או, כמובן, בית הספר למימשל Ecole Nationale d’Administration, והנתונים מראים ש- 70 אחוזים מהמנהיגים הפוליטיים וחברי הממשלה למדו בבתי ספר אלה. הם מכירים אלה את אלה, ימין ושמאל כאחד, אך לא מכירים כל כך את צרפת החדשה. ולכן, מהפיכה נגד הפקידות הגילדאית הזו עוד תגיע, בהיותה מנותקת מן הציבור, ורואים זאת במהומות נגד חוקי העבודה, שנמשכות זה החודש החמישי ברחובות הערים הגדולות.

מוזר, דווקא האנגלים השמרנים עשו את המהפכה, ולא הצרפתים.

מתרחש כאן ריחוק נוסף: אותן אליטות מתנשאות התחברו דווקא לסוציאליסטים ולמפלגות “העבודה”, ובכך הפכו אלה לחזקים ולתומכי הגלובלילזציה. ולכן הצווארון הכחול, שהיה אמור לזכות בסעד ממפלגות הסוציאליסטיות, התחבר לימין, באין ברירה אחרת. וכך בגדו האליטות בעובדים פעמיים: גם הרחיקו אותם מן הכוח, וגם חטפו להם את המייצגים הטבעיים. עכשיו מבינים כמה זעם מביע המהלך הבריטי: זהו הקול של אלה שאין להם קול.

זהו גם המרד הדמוקרטי ביותר שיכול להיות. האליטות המבוהלות פונות לאמצעים הלא-דמוקרטיים (משאל עם שני?) מה שרק מגביר את מימדי הזעם.

 

“כמה שונה הלכידות של צבא, הנשען על דגל אחד, עם מנהיגות של גנראל אחד, על פני כוח של קואליציה צבאית משותפת” (על המלחמה, קארל פון קלאוזביץ’). “האיחוד האירופי” הוא קואליציה בלתי אפשרית של עשרות שפות, לאומים, תקוות, אכזבות ואג’נדות נסתרות, והסחרור שבתוכו גובר מיום ליום. ומי נלחם בדאעש? קואליציה.  
רודנים עריצים לעולם לא ינצחו אותה,
וכל נסיונותיהם לכופף אותה, ייכשלו.
הם יעוררו בכך עוד יותר את הלהבה הנדיבה שלה.
הם יוכו, ולך תהיה התהילה:
שלטי בריטניה, שלטי בגלים!
הבריטים לעולם לא יהיו עבדים.

 

כיצד שימרו האליטות הסוציאליסטיות (שאינן סוציאליסטיות כלל) את כוחן כל השנים? בהבטחות של חיים טובים, בטוחים ויציבים. אך כל ההבטחות האלה עולות עכשיו באש באירופה, והציבור הרחב הבין שהונו אותו כל השנים. המתווכים הנדיבים התבררו כרודנים.

מדובר בחורבן לגלובליסטים (גם בארץ), לחסידי הפוליטיקלי קורקט, לבורסות, לכל מי שחי מן הזיוף האירופי, שעליו כבר כתבנו ב”הר הקסמים” של תומאס מאן, ערב מלחמת העולם הראשונה.

זוהי מהפכה, שבה העם משתלט על מוקדי הכוח וההשפעה. העבדים בורחים מבית העבדים. לכן דונאלד טראמפ מעורר חרדה גם אצל הדמוקרטים, אבל גם בקרב האליטה הרפובליקנית: הוא מאיים ליטול ממנה את הכוח. הגילדאים מן השמאל ומן הימין מתאחדים נגד מי שהם מתיימרים לייצג, והאליטות האלה באבל עמוק, עם כל שלבי האבל המוכרים: ההכחשה (חותמים על עצומות נגד? ראו כמה קל לפברק את העצומות האלה, ולכתוב מכל מדינה בעולם, בשם האנגלים. כאן עצומה שלונדון תתנתק מבריטניה, ותצטרף לבדה לאיחוד האירופי); הכעס, המיקוח, הדיכאון, והקבלה.

הרצאה של ד”ר גיא בכור באירוע העסקי שלך? מי כבר הזמין?

 

7  מדובר בהמשך גלי הזעזועים של “האביב הערבי”, שימשיכו להתעצם בעולם כולו. קריסת מדינות ערב הביאה חורבן, ומיליוני פליטים שנעים לעבר אירופה שגבולות שנגן שלה פרוצים. בוואקום שנוצר, עלו האסלאם הקיצוני, הג’יהאד, דאעש, בוקו חראם, והעצימו את בריחת מליוני הפליטים ומהגרי העבודה. המהגרים מביאים איתם את הטרור ומסחררים את המוסלמים המקומיים, בתהליך שאין אפשרות לעצור אותו.

תופעה חדשה: גם המצרים מתחילים לגלות את ההגירה הימית לאירופה הקרובה, משום שהאופציה הזו נתפסת כממשית. האיחוד האירופי כופה על איטליה להציל את מיליוני המסתננים בדרך הים, ואז לפזר אותם בין מדינות האיחוד. זהו מרשם לקריסה.

אם פעם האירופים נהנו לדבר על הבעיה הדמוגרפית שלנו, היא מחווירה כיום לעומת זאת שלהם, משום שאצלנו הגבולות סגורים, והילודה היהודית בשיא כל הזמנים. אצלם הגבולות פרוצים והילודה המקומית בשיא שלילי. מה יהיה גורלם? וככל שליהודים שם יהיה גרוע יותר, כך תתגבר העלייה.

מילכוד: ככל שאירופה תתבצר יותר בתוך עצמה, כך יגבר הזעם המוסלמי נגדה – מבפנים ומבחוץ. היא נכנסה לסחרור שאין ממנו מוצא.
 

 

8 מי שמנסה בכל כוחה לשמור על הסדר האירופי והעולמי הישן מפני המרד העממי – היא התקשורת המימסדית. כבר מזמן היא לא מדווחת, אלא יוצרת, מנסה לפחלץ את העבר. אך הבריטים ברחוב רואים את האמת, ורמת האמון כלפי התקשורת של הממסד שולית. בעצם, וזה שוב הוכח במשאל העם, אין משמעות למה שהיא כותבת או מדווחת, משום שלא מאמינים לה. ההיפך, הדווקאיזם גורם לאנשים לעשות בדיוק את ההיפך ממה שהיא ממליצה או קובעת. הרי בשבועות האחרונים התקשורת האלקטרונית בבריטניה הפכה לתשדיר שירות אחד גדול לנפלאות ההישארות ב”איחוד”, והתוצאה ידועה.

אין עוד מקום לסקרים “אובייקטיביים” (כולם מומצאים, לפי האינטרס), לפרשנים, לדווחים ולייתר אנשי העולם הישן. הם לא מבינים שהם מדווחים על עולם, שלא קיים עוד. באה הרשת, והפריטה את העברת המידע והידע, כך שמתווכי העבר – מיותרים וחשודים. זו הסיבה שהם רובם ככולם קורסים כלכלית. לאדם הפשוט יש היום כוח שבעבר היה שמור רק למדינה. מהפיכת המידע מביאה למהפיכה מדינית, והידע הוא נחלת הכלל. 

לך, בריטניה, שייכים מחוזות הכפר,
והערים, המבהיקות מן המסחר.
הים יהיה שלך,
וכך גם כל החוף.
שלטי בריטניה, שלטי בגלים!
הבריטים לעולם לא יהיו עבדים. 

 

9 ואנחנו? האליטות הישנות באירופה, כמו גם אצלנו, הציגו אותנו כסטיית התקן בעולם לא-לאומי, כמי שמסתגרים בגבולות, גדרות, ועוסקים בגירוש, בביטחון ובענייני טרור. לאחר משאל העם הבריטי מתברר ש”האיחוד האירופי” הוא סטיית התקן, וכולם כבר לאומיים, מסתגרים בגבולות, מקימים גדרות, ועוסקים בגירוש, בביטחון ובענייני טרור. אנחנו לא “בצד הלא-נכון של ההיסטוריה”, אלא דווקא הוא. נולדו כל כך הרבה מכנים משותפים עכשיו, בינינו לבין מדינות אירופה. האיחוד פגע בהם, ובנו.

ועוד, בבריטניה חיים אלפי ישראלים עם דרכונים מזרח-אירופיים, ואלפי יהודים מצרפת. ולאן ילכו עכשיו מגורשים אלה? ישראל תמיד תהיה כאן.

ומה יהיה על “הדרכון האירופי”? עוד אשלייה, שהאליטות בישראל ניפחו, כדי להדגיש את נפלאות האוטופיה הא-לאומית. בלי בריטניה מעמדו צונח, ואם האמריקנים מעוניינים להפסיק את הפטור מויזה לדרכון הזה, מחשש לטרור מצד עשרות מליוני המוסלמים המחזיקים אותו, מה יישאר ממנו? מסכנים הספרדים, גירשו את היהודים מאנטישמיות, ועכשיו מנסים לתת להם דרכון ספרדי-אירופי, מאנטישמיות. על פי תפיסתם, היהודים הרי עשירים, מצליחים, הם שולטים בעולם, וכדאי “להביא אותם” כדי לחזק את כלכלתם הקורסת.

הדרכון הישראלי הוא התֶקן. הדרכון האירופי הוא סטיית התקן.


דרך טובה לדעת מתי עולים מאמרים באתר היא להוריד את אפליקציית האתר לאנדרואיד, או להירשם
כאן, ולקבל התראה למייל האישי. הנרשמים בשני המקרים – קוראים ראשונים.
 

10 לנו טוב לעמוד מול מדינות ולא מול ארגונים, שחייבים מכנה משותף, והוא יבוא תמיד על חשבוננו. אחרי שהעולם הערבי התפרק, ואין לו צורך עוד במכנה משותף, עכשיו תור אירופה, שתיאלץ להתעסק יותר ויותר עם עצמה, ועם גורלה העגום. בוודאי שצרפת תנסה להסיט את תשומת הלב אלינו, אך ברור שהממשל הסוציאליסטי הזה לא יהיה בשנה הבאה, והרי אתם כבר יודעים שמי שינסה לפגוע ב”אפקט פרח הצבעוני”, האפקט יפגע בו, וזה מה שקורה לאירופה.

הבריטים לקחו על עצמם לחצות את הרוביקון בצעד אמיץ ומעורר השראה עולמית. בריטניה חצתה את ים סוף של החופש והחירות, ויחד איתה – כולנו. המהפכה האנגלית, היא גם המהפכה שלנו:


מוזות החופש והחירות,
ישמרו גם על החופים המאושרים שלך.
הוי, אי בר-מזל, בעל יופי שאין שני לו.
וכולנו לבבות אמיצים, לשמור על כל הטוב.
שלטי בריטניה, שלטי בגלים,
הבריטים לעולם לא יהיו עבדים.

 

לקרוא את כל מאמרי האתר על היבשת האומללה

 

◄כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום, וממשיכים קדימה לתקופה נוספת. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם – כ א ן.

◄אני מבקש באופן אישי, מכל מי שכבר חבר במועדון Gplanet Prime, והמנוי שלו הסתיים, לחדש אותו. כדי לחדש את המינוי יש להיכנס כ א ן.

◄אם ברצונכם לשלוח את המאמר הזה לחברים, עושים זאת באמצעות הכפתור “המלץ לחבר”, בדף הזה, למטה.

◄למבקשים לקבל התראות על כל מאמר חדש ישירות אל המייל האישי, עושים זאת – כ א ן