המכתב המזויף: זה לא אתם, זה האירופים, והמוסלמים שלהם


מאת ד”ר גיא בכור
 


המערכה הצבאית בין השולטאן הממלוכי בייבארס לבין הצלבנים שהתבצרו במצודת “קראק דה שבאלייה” (Krak des Chevaliers, “מצודת האבירים”) שבגבול בין לבנון של היום לבין סוריה, היתה קשה. ב- 29 למרץ 1271 הצליחו הכוחות הממלוכים-המוסלמיים למוטט מגדל בפינה הדרום מערבית של המבצר המלבני הענק, ומשם ניסו לפרוץ פנימה.


המבצר הענק (23 דונם שטחו) נבנה בידי הצלבנים ההוספיטלרים בין השנים 1140-1170, והיה לאחד המבצרים הצלבניים החשובים במזרח התיכון, בהיותו שולט על הדרך בין אנטקיה לבין ביירות. הוא גם היחיד שנשאר בשלמותו ובהדרו, עד לשנים האחרונות.


לאחר פריצת הכוחות המוסלמיים פנימה, נסוגו הצלבנים לקו הביצורים הפנימי. לאחר רגיעה של עשרה ימים בקרבות, הופתעו הצלבנים המתבצרים למראה שליח שהגיע מן השולטאן המוסלמי, ובידיו מכתב אל חיילי המצב. הוא סיפר שהשולטאן קיבל את המכתב החתום הזה מהמפקד העליון של האבירים ההוספיטלרים במפקדה בטריפולי (צפון לבנון), וכי הוא הסכים להעביר את המכתב אל הצלבנים הנצורים. המתבצרים פתחו את המכתב, והמפקד נתן להם שם הסכמה להיכנע. הם אכן נכנעו, ופינו את המצודה. הממלוכים, כדרכם, הפכו את בית התפילה הצלבני למסגד.


אלא שהמכתב הזה פוברק וזויף בידי המוסלמים, ובעצם לא ניתנה שום הסכמה צלבנית לכניעה. אז האם המתבצרים היו עד כדי כך תמימים? להערכתי, הם ידעו שמדובר במלכודת, אך לא היתה להם ברירה, והם השתמשו בנייר כלגיטימציה כדי להיכנע. כך השולטאן העמיד פנים, המתבצרים העמידו פנים, השולטאן העמיד פנים שאינו מבין שהם מעמידים פנים, והם העמידו פנים שאינם מבינים שהשולטאן מבין. הוכחה להעמדות הפנים הכפולות האלה היתה החלטתו של השולטאן בייבארס להשאירם בחיים, ולהערכתי הם ידעו זאת מראש, לפני שנכנעו.


לפעמים יש כאלה שיודעים שמרמים אותם, אך הם מעדיפים להעמיד פנים שאינם יודעים.


 


1 זהו אירוע מלחמתי שמתרחש אצלנו, כאשר באירופה יש כבר ערים עם אוכלוסיה של 30-40 אחוזים של מוסלמים (מיהן שבע הערים האירופיות הגדולות שיהיה בהן כבר בקרוב רוב מוסלמי – פרסמנו מאמר מיוחד לחברי מועדון ג’יפלאנט פריים), כאשר “האביב הערבי” הוסיף עוד מליוני מהגרים מוסלמים, בעיקר ערבים, למערב אירופה רק בארבע השנים האחרונות. זה לא אנחנו שהשתנינו, זה הם.


באיחוד האירופי, שמודד ומכמת באופן אובססיבי כל דבר, אין נתונים דווקא על הדבר החשוב ביותר, הצפת המדינות במהגרים מוסלמים, אך אנו משתמשים כאן בהערכות של גוף המחקר היוקרתי Pew, הערכות שמרניות למדי, בנוגע למספרי המוסלמים במדינות מערב אירופה בין השנים 2010-2030. ההיסטוריה לא תיעצר בשנת 2030, שהיא כבר קרובה למדי, אך זו נקודת ההתייחסות. בסך הכל בשנת 2010 היו במדינות מערב אירופה 18,267,000 מוסלמים (עם אחוז ממוצע של כל המדינות סביב 4.5%) ובשנות 2030 צפויים שם 29,759,000 מליון מוסלמים (7.1% מכלל האוכלוסיה).


הנתונים שלפנינו, בגרף Gplanet שהכנו עבורכם על פי נתוני Pew (בירוק 2010 ובסגול, באופן הדרגתי, עד נתוני 2030) אינם כוללים את הזינוק בהגירה בעקבות “האביב הערבי”, ובשקט אפשר להוסיף כ- 15% לכל הנתונים מאז.

 


2 המדינה עם אחוז המוסלמים הגבוה ביותר היא צרפת, בשנת 2010 עם 7.5% (כיום כשמונה אחוזים), ובשנת 2030 עם 10.3%. מספר דו ספרתי צפוי גם בבלגיה, בשנת 2010 עם 6%, כיום כ- 7% ובשנת 2030 עם 10.2%. גם שבדיה מזנקת בטבלה הזו, בשנת 2010 עם 4.9%, כיום 5.5% ובשנת 2030 עם 8.1%. אוסטריה בשנת 2010 עם 5.7%, כיום עם כ- 6% ובשנת 2030 עם 9.3% מן האוכלוסייה.


בריטניה בשנת 2010 עם 4.6%, כיום כ- 5.5% ובשנת 2030 עם 8.2%. אילו הם אחוזים לגבי כלל האוכלוסיה המפוזרת על שטח מדינות גדולות, אך כמעט כל המוסלמים מתגוררים בערים הגדולות, מה שהופך אותם להרבה יותר נראים ומשפיעים. כשם שהיהודים בארצות הברית משפיעים יותר כיוון שהם מרוכזים בערים גדולות, כך גם המוסלמים באירופה.


הר הקסמים וצריחי המסגדים: דמיינו את הקסם
 


3 וזה ההבדל שמתחיל להתממש: עם העלייה במספרים, מזנקת גם תחושת הכוח והרגשת האדנות. הם כבר לא מהגרים שוליים שאומרים תודה נרגשת על עצם קיומם שם, הם לא רוצים להיות שקופים, אלא כוח הולך וגדל, שבחלקו הגדול כבר נולד באירופה, ומעולם לא היה לו בית אחר. הביטחון העצמי גובר, וכך גם הרצון לשלוט, להקים עוד מסגדים ומרכזים דתיים, לכונן מפלגות מוסלמיות ואלפי ארגונים משלהם, וכמובן הזכות להביע את קולם בקלפי. והקול הזה כבר משנה את המדינות, לפעמים לכיוונים בלתי צפויים. ההשתלבות לעולם לא תהיה מלאה, שכן הדת שונה, ואיתה ההגדרה העצמית.


בעוד האירופים סירסו את הלאומיות שלהם עם סיסמאות “האיחוד האירופי”, האסלאם באירופה הפך כבר לסוג של לאום; בעוד האירופיים נטרלו את הדת הנוצרית, הפכה דת האסלאם למגדיר מכונן; ובעוד שהאירופים מבטלים את האתוס התרבותי המשותף שלהם עם ה”רב תרבותיות”, זה המוסלמי, ה”פרו-פלסטיני” משגשג. ה”רב תרבותיות” היא ניסיון לאחד את האירופים, וה”פרו-פלסטיניות” היא ניסיון לאחד את המוסלמים. בשני המקרים מדובר באשליות.


לקרוא ברצף את מאמרי האתר על גורל מדינות אירופה 


4 כיוון שמדובר בקהילת ענק שהפרטים שלה הגיעו מהרבה מאוד מדינות, הקולקטיב צריך להמציא את עצמו כגוף עצמאי, ולכן להפגנות בעד ה”פלסטינים” יש כאן חשיבות עצומה.


הם קהילות מומצאות, הפלסטינים קהילה מומצאת, ומטרת ההפגנות להפוך את ההמצאה למציאות.


אם יפגינו בעד הסונים או השיעים בקרבות המזרח התיכון האכזריים, יפלגו את עצמם. אם יפגינו בעד האסלאם הרדיקלי או המשטרים הערביים, יפלגו את עצמם. רק הנושא הישראלי יכול להיות דבק שיוציא יחד סונים ושיעים, אסלאמיסטים ולאומנים בלי שיתנגשו אלה עם אלה, ולכן מתקיימות ההפגנות המלכדות האלה, למרות שהן לא היו הפגנות ענק (כמו למשל בהפגנות בלונדון נגד המלחמה המערבית בעיראק, אז היו מליון מוסלמים ברחובות).


הדגל “הפלסטיני” הפך בכך לדגל “שלהם”, בלי קשר בכלל לישראל או לפלסטינים האומללים, ששוב משתמשים בהם למטרות אנוכיות של זרים. זהו דגל ההתרסה, חוסר הנחת, הכעס והאלימות. הוא מתנתק בכך מן ההקשר הלאומי המקומי שלו, והופך למשהו קולקטיבי, לדגל של תסכול כולל לקהילה שרוצה להתפרץ ולהפגין את עוצמתה הכלואה. ביומיום כל אחד מהם חש דחוי ומקופח. ביחד, ברחובות, הם מרגישים עוצמה.


היום אלה הפלסטינים, מחר אלה יהיו המשטרים האירופיים. ואכן, הפעם כבר קיבלו ההפגנות באירופה תפנית, כאשר בלונדון יצאו המפגינים המוסלמים נגד ה BBC, שהעז להיות הפעם יותר ניטראלי, ובפאריז נגד המשטרה והממשלה הצרפתיות, שאסרו את ההפגנות לאחר שהפכו למסע שיסוי והשתוללות נגד היהודים במדינה.


הדגל “הפלסטיני” החדש הזה מזהה את מדינות הלאום האירופיות עם ישראל, וכולן אויבות שלו. זהו הדגל של האנטי-אירופיות. האנטי תיזה ל- EU.


כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, מומלץ להצטרף אל החברים במועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום, וממשיכים קדימה לתקופה נוספת. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם – כ א ן5 מן הסיבה הזו ליהודים באירופה אין מה לחפש שם עוד. יש כמעט כללים במצוקה הזו: מעל 5% של מוסלמים במדינה אירופית יש ליהודים בעיה. מעל 7% אין להם עוד אפשרות לחיות שם. מה שקרה במדינות ערב ליהודים, שהיו חייבים לנטוש, קורה עכשיו באירופה, לאחר שהמוסלמים, שגירשו את היהודים בשנות החמישים, עולים צפונה, ומשתלטים על איזורי השפעה חדשים.


ושוב היהודים אינם צרפתים או אנגלים, הם משהו נפרד, שיש לו התייחסות נפרדת הן אצל המוסלמים והן אצל האירופים המקוריים, זו האנטישמיות, וזה אומר ששום לקח לא נלמד שם מאז השואה, הכל היה סוג של העמדת פנים, והיהודים רצו להאמין. לפעמים יש כאלה שיודעים שמרמים אותם, אך הם מעדיפים להעמיד פנים שאינם יודעים.


ברור שמבחינת שיבת ציון יש כאן הזדמנות אדירה, שכן במערב אירופה חיים כמליון יהודים, שבכל מקרה רבים מהם יעזבו, ומי שלא יעזוב עכשיו בתנאים סבירים, יהיה חייב לעזוב אחר כך בתנאים קשים יותר. החוכמה היא לגרום להם לבוא אלינו, וזה בהחלט אפשרי.


ההיסטוריה בהחלט הופכת לפעמים שוב לאקטואליה.


 

 

שלא בטובתה, חזרה מצודת “קראק דה שבאלייה” מן ההיסטוריה אל האקטואליה. המצודה הפכה עם השנים לאתר תיירותי חשוב בסוריה המודרנית, תחת השם “קלעת אלחוסן” (قلعة الحصن). אך עם פרוץ מלחמת האזרחים בסוריה היא נפלה בידי המורדים הלאומיים (“צבא סוריה החופשי”, מישהו עוד זוכר אותו?). צבא אסד לא היסס, והפציץ בשנת 2013 את המתבצרים המורדים במצודה מן האוויר ממטוסי מיג, עד שבהישג של חיזבאללה ואסד ליצור רצועת ביטחון סביב לבנון, המצודה נכבשה בחזרה בידי צבא אסד במרץ השנה, תוך הסבת נזקים כבדים למבנה. שום אזהרות לתושבים לא היו כאן, רק הפצצות קשות על מבני מגורים ואזרחים, ובסוריה מספר ההרוגים מתקרב ל 200 אלף.


אסד חייב לשלוט במצודה הזו, המשקיפה על איזורי החסות העלווים לאורך החוף, ומהווה נקודת קישור לכיוון דמשק. אלא שהמורדים האסלאמיסטים נשבעו עכשיו לכבוש אותה מן המשטר, ויתכן שגם יצליחו לעשות זאת, שכן יש להם ריכוזים של “המדינה האסלאמית” לא רחוק משם. קראק דה שבאלייה: מלחמות דת. פעם בין הנצרות לאסלאם, היום בתוך האסלאם.


כאן אנו רואים את ההפצצות של חיל האוויר הסורי על המצודה, ועל העיר שלידה, הנושאת את אותו שם. דגל אסד חזר לראש המצודה, במקום דגל המורדים, אך לכמה זמן? ודגל בריטניה מונף על ארמון בקינגהאם, אך לעוד כמה זמן?


אזהרת המצודה: על אחת מאבני המצודה חרטו הצלבנים את האמרה הבאה בלטינית: “אם יש לך חסד, חוכמה ויופי, תוכל ליהנות מכל המעלות האלה. אך היזהר מן היוהרה, שהיא לבדה יכולה להכתים את כל השאר” (Sit tibi copia, sit sapientia, formaque detur ; Inquinat omnia sola superbia, si comitetur)

האם האירופים היהירים אינם מבינים?

6 האם האירופים אינם יודעים ואינם מבינים? האם הצלבנים הנצורים לא ידעו ולא הבינו כאשר ראו את המכתב של “מפקדם העליון”? האירופים יודעים ומבינים, אך נוח להם, לעת עתה, להעמיד פנים שזה משהו זמני, שאולי קשור בישראל, שאולי ייפסק עם הגירת היהודים, והם אולי יתעוררו פתאום מן הסיוט הזה, והנה, אין מוסלמים, אין טרור ואלימות ברחובות, אין פשע גואה, אין כנופיות ואין מעשי אונס.


ככל שהמספרים עולים, כך גובר הקיטוב במדינות מערב אירופה: הימין הקיצוני מזנק, וראינו את התופעה הזו בבחירות האחרונות לפרלמנט של האיחוד האירופי, או בבחירות האחרונות בנורווגיה, ובמקביל גם השמאל הקיצוני עולה, שכן מוסלמים רבים מצביעים עבורו. זה אומר עימות חריף בין האירופים המקוריים לבין עצמם, ובין המוסלמים לבין הימין ומול הממשלות. הסכנה למלחמת אזרחים היא מוחשית ככל שהזמן מתקדם, המספרים עולים וההקצנה בהתאם. בריטניה ומדינות אחרות מבקשות להגביל את מספר המהגרים, אך “האיחוד האירופי” במדיניות ההתאבדות הקולקטיבית שלו מונע את ההגבלות. זה אומר שמדינות יהיו חייבות לנטוש את האיחוד, אם ברצונן שלא להיכחד.


לקיטוב הזה מוסיפה הכלכלה הגרועה, שככל שהשנים חולפות הופכת ליותר כלכלה של עולם שלישי, שכן מתרבים האזרחים המגיעים עם תפיסת העולם של העולם השלישי: לחלוב את המדינה ככל האפשר, ולשלם לה בחזרה מעט ככל האפשר. ככל שהכלכלה גרועה יותר, כך הקיטוב והתסכול מחריפים בכל המחנות, עד לפיצוץ.


פעם המערב ניסה לכבוש את המזרח. היום המזרח מבקש לכבוש את המערב.

הדרך הטובה, האישית והמהירה ביותר לדעת מתי עולים מאמרים באתר היא להירשם כאן, ולקבל התראה למייל האישי. הנרשמים קוראים ראשונים. 7 תופעה מעניינת: למהגרים המוסלמים יש פינוקים והעדפות. הם לא מסתפקים, חלילה, במדינות הדרום העניות יותר של אירופה, יוון, ספרד, או איטליה. הם רוצים לצפון – לגרמניה ולסקנדינביה, שם רמת החיים הצפויה להם תהיה גבוהה יותר, וכך גם הנכונות לקבל אותם. זו הסיבה שבאירלנד, למשל, שיעור אחוז המוסלמים צפוי לזנק בלא פחות מ 188% בין 2010 ל 2030. המספר צפוי לזנק ב- 100 אחוזים בפינלנד, נורווגיה, שבדיה ואיטליה. בטווח של 50-100% נמצאות בריטניה, ספרד, בלגיה אוסטריה ושוויץ. ולכן מהגרים שמגיעים לספרד דרך המובלעות הספרדיות בצפון אפריקה, ממשיכים צפונה. הם רוצים לשטוקהולם שתשמח לקלוט אותם, ולא לאתונה.
8 שיעורי הפריון של המוסלמים באירופה יורדים עם הזמן, אך שיעורי הפריון של האירופים המקורים כבר שליליים. למשל, באירלנד עם 3 ילדים לאם מוסלמית לעומת 1.9 לאם מקורית, אך בשנת 2030 מספר הילדים המוסלמים צפוי לרדת ל 2.6 ומספר הילדים האירופי המקורי לא אמור להשתנות.


בפינלנד מספר ילדים מוסלמים לאם הוא 3.3 לעומת 1.8 למקוריים. בבריטניה 3 לעומת 1.8, בצרפת 2.8 לעומת 1.9, ועוד. במילים אחרות, לא רק הגירה בלתי נשלטת אלא גם ילודה מוסלמית בשיעורים גבוהים יותר. ויחד עם זאת בשל הירידה האיטית בפריון המוסלמי, שיעור הצמיחה של המוסלמים באירופה איטי יותר מ- 2.2% בעבר ל – 1.6% כיום. הבעיה היא ששיעור הצמיחה של האירופים המקוריים היה 0, וכיום הוא כבר שלילי. כך שהמוסלמים יורדים בריבוי שלהם, אך גם המקוריים. אחוז כלל המוסלמים במערב אירופה צומח באחוז כל עשור: 4.1% בשנות התשעים, 5.1% בשנות האלפיים,% 6 בשנות העשרה, 7% עד 2020, ו – 8% עד 2030.
9 הדרישה לחוקים משלהם, ולכן גם לאוטונומיה, ואולי גם לשטח עצמאי משלהם – גוברת. בריטניה הולכת ומסכימה להחלת חוקי השריעה בתחומה, כשלקהילות מוסלמיות יש כבר משטרה פנימית שאוכפת את החקיקה והשיפוט המוסלמיים, וזו כבר הפגנת ריבונות. קוד לבוש אסלאמי הוא כבר נורמה ברורה, עם מזון “חלאל” בבתי ספר ממלכתיים, ושינוי תוכניות לימוד “מתירניות”, או כאלה שעלולות להעליב את המוסלמים, למשל לימוד השואה. בבלגיה קמים בתי דין שרעיים לשיפוט המוסלמים ומי שמוכן לקבל את מרותם מן המקומיים, ובנורווגיה יש מוסלמים קיצוניים הדורשים שטח עצמאי משלהם בבירה אוסלו. האירופים פוחדים מהם פחד גדול, משום שאם דרישותיהם לא יתקבלו, הם עלולים לפתוח במהומות, בטרור ובאלימות. ככל שהשנים חולפות, כך דרישות הקהילות הענקיות האלה מתעצמות, ובדמוקרטיה קובעת הדמוגרפיה.

לאט לאט אלה כבר מדינות בתוך מדינות.


לפני שתמשיכו במאמר, ספרו גם לחברים שלכם על האתר? אנא, היכנסו אל דף קוראי ג’יפלאנט שכאן, כשבצד ימין כתוב:הזמן את חבריך לאהוב את הדף הזה”. יש ללחוץ – “הזמן” – ליד תמונות החברים:10 מה המסקנה מן הנתונים הרבים האלה? אם הייתי אירופי הייתי צורח מרוב לחץ על הכיבוש היומיומי הזה, שאינו נפסק לרגע, ואשר כבר הופך את היבשת למשהו אחר לגמרי. אך הם מעדיפים לעצום את העיניים, עד שיהיה מאוחר מידי, וזו מטרת חלק ממנהיגי המוסלמים שם: להמשיך ולשנות את המציאות הדמוגרפית בשקט, עד לנקודת האל-חזור, שאירופה כבר חצתה אותה.


לנו חשוב להבין שזה לא באמת בגללנו, אלה תופעות פנים אירופיות פנימיות, ואכן, כמעט כל המשתתפים בהפגנות “הפרו פלסטיניות” היו בעצם מוסלמים. ליהודים מנגד אין עוד מה לחפש שם. לאירופים נוח לטעון שזו אנטישמיות, וכך לבודד את הבעיה להקשר הישראלי או היהודי, אך בתוך תוכם הם יודעים שהבעיה באמת אינה מכוונת נגד ישראל או היהודים, היא מכוונת נגדם.


המוזר הוא שיש עיתונים אירופיים ששוב העלו ברשעותם (או כיוון שהם מפחדים) את השאלה האם ישראל תמשיך להתקיים כמדינה יהודית, בעוד אנו שואלים ברצינות רבה האם האירופים ימשיכו להתקיים כמדינות דמוקרטיות ופלורליסטיות, בטרם יצנחו למלחמות אזרחים איומות, ולחיק שלטון השריעה. בישראל הנתונים הדמוגרפים הם יציבים, ואפילו משתפרים לטובת היהודים, דבר שממש אי אפשר לומר לגבי אירופה, ואתם רואים את השינוי לנגד עיניכם במאמר הזה. צחוק הגורל, ככל שמצבם של האירופים יהיה רע יותר, כך זה של ישראל יהיה טוב יותר, בשל העלייה משם.


לפעמים יש כאלה שיודעים שמרמים אותם, אך הם מעדיפים להעמיד פנים שאינם יודעים.
כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום, וממשיכים קדימה לתקופה נוספת. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם – כ א ן.

אני מבקש באופן אישי, מכל מי שכבר חבר במועדון Gplanet Prime, והמנוי שלו הסתיים, לחדש אותו. כדי לחדש את המינוי יש להכנס לקטגוריית “לחידוש מנוי קיים לחץ כאן”, או –
כ א ן.

אם ברצונכם לשלוח את המאמר הזה לחברים, עושים זאת באמצעות הכפתור “המלץ לחבר”, בדף הזה, למטה.

למבקשים לקבל התראות על כל מאמר חדש שעולה ישירות אל המייל האישי, עושים זאת –
כ א ן