הפתעות הטוקבקים הערביים לאחר עזה: "מרוב דאגה – מצחיק"


מאת ד”ר גיא בכור

קשה להאמין עד כמה גדולה כיום הסופה בעולם הערבי, לנוכח חוסר האחריות הטראגי של חמאס, לנוכח הצהרות הניצחון שלו, ועכשיו איתותו כי הוא מוכן, פתאום, לרגיעה עם ישראל, לאחר כל ההמולה שגרם. החברה הערבית שרויה בשבר עמוק, ביודעה שמה שקורה כרגע בעזה, עלול לקרות אצלה מחר. יש שברון לב מהחידלון המוחלט של המנהיגות הלאומית, אבו מאזן, ויש דאגה עצומה מן ההרפתקנות של חמאס, ודומותיה, בלבנון, במצרים או ברשות. “מרוב דאגה – זה כבר מצחיק”, כותב אחד בעקבות פתגם ערבי ידוע. האם הטילים עובדים מול ישראל? האם אלה טילים חסרי תועלת (עבת’יה) או שהם הפתרון מול ישראל? שאלות קשות, הרבה תשובות. ומבוכה גדולה.


 


נכון, רבים ברחוב הערבי מעודדים את חמאס, ושמחים שהורגים יהודים, אך רבים מאוד אינם קונים את טענת הניצחון של חמאס בעזה, כמו את טענת הניצחון “האלוהי” של חיזבאללה בקיץ 2006. הטענות האלה קיימות כיום בלב השיח הערבי, ואי אפשר להתעלם מהן. אפילו התנועות האסלאמיות שממהרות להכריז על נצחון עוד לפני שנסתיימה המערכה, לא יכולות להתעלם מהן. “ואם היו הורגים לכם 1,000 איש, הרי גם אז הייתם מכריזים על ניצחון”, כותב להם טוקבקיסט אחד.


 


נטלתי טוקבקים מזדמנים ממאמר המתפרסם היום באתר האינטרנט של רשת הטלוויזיה הפופולארית “אלערביה”, וכל הגישות הללו מופיעות שם בהרחבה. הויכוח עצום, ולכן הגולשים לא מהססים לכנות אחד את השני טיפש ועיוור, בלהט הויכוח. כינוי הגנאי שחוזר הוא “אתה ציוני“, כאשר כולם מטיחים אותו בכולם. כל כך הרבה ציונים יש עכשיו בעולם הערבי, מה אתם יודעים.


 


כותב  פאדי:


 


فادي


12. تتكلم وكانك خرجت منتصرا .. اكثر من 200 قتيل و300 جريح وانت تتكلم وكانك ربحت الحرب مع اسرائيل !! ما هي القوة التي مارستها على العدو ؟؟ وما هي خسارة العدو البشرية والمادية ؟؟ انت طبعا تقصد المدني الاسرائيلي التي قتل بصواريخ حماس ؟؟ اذا كان هذا هو انتصارك .. فهنيئا لك وهنيئا لاسرائيل وجود اشخاص من امثالك .. يا لكم من منافقين . يا لكم من اشرار . كل هذا القتل والدمار .. وانت تشكر وتبارك وتفتخر .. يا لك من بائس مهزوم ..


 


“אתה מדבר כאילו יצאתם מנצחים… יותר מ- 200 הרוגים ו-300 פצועים, ואתה מדבר כאילו ניצחת במלחמה נגד ישראל!! איזה כוח הפעלת על האויב? ומהן האבידות של האויב, אנושיות וחומריות? אתה בוודאי מתכוון לאזרח הישראלי שנהרג בטילי חמאס?? אם זה הניצחון שלך אז ברכות לך וברכות לישראל שעומדים מולה אנשים כמוך. הוי צבועים ומתחסדים שכמוכם, רשעים. כל הרג וההרס הזה, ואתה מודה ומתברך ומתגאה. אין זו אלה התבוסה”.


 


או “ירדני פלסטיני מציאותי מאוד מאוד” המלגלג:


 


اردني فلسطيني واقعي جدا جدا


46. انتصار سخيف — كلام سخيف — الله يرزق كل داعم لالعاب الناريه ان يحصر في غزه لنرى ماذا سيفعل — اين هنيه — تحت الارض — كل قادت حماس تحت الارض—


 


“זהו נצחון זול, רק מילים זולות. איפה הנייה? מתחת לאדמה. כל מנהיגות חמאס מתחת לאדמה”..


 


ואחרים כותבים כי כמו טענות ההבל של חיזבאללה, כך הוא הפעם עם חמאס. ישראל הפעילה חלק מכוחה, אחרת היתה משמידה את דרום לבנון ועזה לגמרי. הטענה הזו, של המנהיגות האסלאמית, שנעלמת בכל פעם שיש מערכה, ומפקירה את האוכלוסיה האזרחית, מרגיזה מאוד את הקוראים הערבים. ועוד יותר טענתו של אבו מאזן מהיום שישראל הסכימה לרגיעה, והתמורה: אי פגיעה במנהיגות חמאס. כלומר באזרחים רגילים מותר להרוג, אך מנהיגות הארגונים חסינה. הטענה הזו, אם היא נכונה או לא, מקוממת מאוד.


כותב מופיד:


 


مفيد


7. يستطيع الان قادة حماس الجبناء الخروج من جحور الفئران التي كانوا يخبئون بها .. وان يبعدو عنهم الدروع البشرية من النساء والاطفال الذين كانوا يحتمون بهم .. مبروك على الفلسطينيين هكذا قادة ليس لهم اي غيرة او شرف ..


 


“עכשיו יכולים מנהיגי חמאס מוגי הלב לצאת מחורי העכברים שם הם הסתתרו. אפשר כבר להסיר את המגינים האנושיים שעטו סביבם, הנשים, והילדים, שהגנו עליהם. מברוק לפלסטינים שיש להם כאלה מנהיגים, שאין להם כל אהבה לעמם או כבוד”.


 


ומדוע מסכים עכשיו חמאס לסוג של רגיעה עם ישראל? קתרין הירדנית קושרת זאת לפחד מנחת זרועה האמיתי של ישראל, בשל הטבח בירושלים.


 


كاترين_الاردن


22. حماس خائفه من رد الفعل الاسرائيلي على العمليه الارهابيه الاخيره في القدس والذي قد يؤدي الى ابادة الحركه الشيطانه عن بكرة ابيها والاهم هو خوف الحركه من قيام اسرائيل بتصفية قادتها لذلك اوقفت اطلاق الالعاب الناريه على اسرائيل وقررت العوده الى بيت الطاعه من جديد تجسيدا لمقولة “الجوع ولا الركوع”..


 


“חמאס פוחד מתגובת הישראלי על פעולת הטרור האחרונה בירושלים, שעלולה להביא לחיסול תנועת השטן (הזו). והכי חושב, פחד חמאס מחיסול מנהיגים שלה. מן הסיבה הזו הפסיקה התנועה הזו את המשחקים באש כנגד ישראל. מסיבה זו היא חזרה לציית לישראל מחדש, תחת הסיסמה המוכרת של “למות מרעב ולא להיכנע”.


 


התמיכה בפלסטינים קיימת ברחוב הערבי, כרגיל, אך גם חוסר עניין גובר, אפילו ביקורת קשה על שהם מסבכים מחדש את הערבים. אחד בכלל כבר לא מכיר בפלסטין. היא חלק מסוריה הוא אומר, הפלסטינים באו בכלל מסוריה.


 


יש ביקורת קשה נגד איראן וסוריה, שהשתלטו על הפלסטינים, שלא בטובתם. אחים, זו הכל איראן, שמנסה להשתלט על הכול, כותב אחר. וגם הסורים, נותני המחסה לחאלד משעל זוכים לנחת זרועם של המגיבים. “אלה נהרגים בעזה, וח’אלד משעל יושב במלון חמישה כוכבים בדמשק”. כותב אחד. “נוח לך שם?”


וערבי סורי מהעיר חאלב כותב:


 


عربي سوري من حلب الشهباء


51. هل تعرف الطريق الى هضبة الجولان السوري (المحتل ) 40 عاما لم يطلقة طلقة واحد على اليهودي ..هل خالد مشعل الهم من اطفل غزة …..!!!!؟


 


“האם הסורים בכלל עוד זוכרים את הדרך אל הגולן הסורי הכבוש? 40 שנה ולא ירו שם ולו כדור אחד על היהודי. האם ח’אלד משעל קדוש מילדי עזה?


 


יש הרבה מאוד טינה וכעס כלפי חמאס, ואין לשכוח את הסכסוך העמוק מול תנועת פתח, שחצה את החברה הפלסטינית לשניים. “הוי, חבורת חמאס, הרגתם את העם בעזה. לא נראה את הטוב בתקופת חמאס, שכינתה את עצמה בזמן הבחירות: ‘השינוי והרפורמה’, חה חה חה”, חותם הכותב.


 


109. يا جماعة حماس قتلت الشعب في غزة بنتمنى من العرب التدخل لوقف عدوانها هي واسرائيل وعلى قولة الاخ المغني يا علي الشعب بدو يعيش والله عمرتنا ما نشوف الخير على عهد حماس “التغير والاصلاح”هههههههه


 


האם ח’אלד משעל קורא בדמשק את הביקורת? קורא. האם הביקורת המתרחבת הזו תשפיע על התנהגות חמאס? ספק. אך אין ספק שהיא מצמצמת את מרחב התמרון שלה ושל בכירי הארגון בתוך עזה. הם מבינים עכשיו את שכתבנו מזה חדשים באתר שלנו: חמאס זוכה לתמיכה ברחוב הערבי, בעיקר בשל שנאת ישראל. אך את המנהיגות הערבית ששותקת שתיקה עמוקה, ואת האליטות השולטת בעולם הערבי היא איבדה מזמן. כמה זמן יוכל הארגון הזה לפעול כנגד העולם כולו, לבד?
אנא עיזרו לאתר שלנו, ושילחו את המאמר הזה אל החברים. עושים זאת באמצעות הכפתור “המלץ לחבר”, כאן למטה. עיזרו לעצמנו להשפיע. 

ניתן להירשם כאן, ולקבל את המאמרים ישירות אל המייל שלכם. המאמרים יישארו שלכם לתמיד. 
 


שקרים, הזיות וביטחון עצמי, במלחמת לבנון השניה

ומה חושבים הטוקבקיסטים הערביים על אחמדינג’אד

מ
דד האיומים על ישראל לחודש פברואר 2008 והמלכוד של ציר הרשע