הרכבל הנהדר בירושלים – יוצא לדרך. ומי עיכב אותו, ועדיין מעכב? ניחשתם נכון. לחצו:

לאחר שקבינט הדיור הממשלתי אישר את פרוייקט הרכבל בירושלים, לקראת אישור ממשלתי ותחילת עבודה, יצאתי לבדוק את התחנות והתוכניות שלו – במתחם “התחנה הראשונה”, על גבעת התנ”ך, הר ציון, ועיר דוד שליד הכותל המערבי.
העלות הכספית של הפרוייקט החשוב הזה – 220 מליון ש”ח כבר הוכנה, ויש לקוות שהוא יסתיים שנה מהיום. לפי התוכניות שהציגה עיריית ירושלים התחנות יהיו מרהיבות ושקופות, וההכבדה שלהן על הנוף הקיים אינה גדולה. ערים גדולות וחשובות בעולם משתמשות ברכבל להנעת המונים (3000 איש בשעה לכל כיוון, במקרה הזה), והגיע הזמן שזה יקרה גם בבירה.
בנוסף להסעת המונים, זו תהיה האטרקציה החשובה ביותר במדינת ישראל כולה. 
ומי עיכב ונלחם ברוע לב בפרוייקט הזה כמעט עשור שנים, מסיבה אחת: להשאיר את מזרח העיר לאוייב הערבי מרמאללה? כת ה- PC, ובראשה שתי עמותות ממומנות מחו”ל (במיוחד מדויטשלנד, עוד “נשיקה“): “עיר עמים” ו-“עמק שווה”. מעכשיו, ברגע שאתם שומעים את שני השמות האלה – להבין מייד שאלה מריונטות מופעלות מאירופה נגד התחיה היהודית בבירת ישראל. ברור שה”עיתון” הגרמני בשפה העברית – משמש שופר של כל אלה. 
להתעלם. אנחנו מדינה ריבונית, ואלה גורמים זרים.  
בכלל הגעתי למסקנה שהכת מסוגלת לעכב, לעיתים בעשור, אך לא למנוע. הם נלחמו נגד כביש 6, נגד דרך בגין בירושלים, נגד הגז, נגד השינויים ברחבת הכותל, נגד הרכבות, נגד הקידמה, ומה לא. 
הם לא רוצים בהצלחתנו.  
העמותות התישו במשך שנים כל שלב בתוכנית הרכבל עם מאות התנגדויות, כולן מומצאות, ויש לצפות שהן ימשיכו להיאבק. משלמים להן על זה, וסביר שיפעילו את בג”ץ, שהן מאמינות שהוא מריונטה בידיהן.
אך הרכבל יוביל את עם ישראל אל הכותל ואל העיר העתיקה בבטחה, ינגיש אותו לציבור ולמליוני התיירים, וכבר עכשיו גם רחבת הכותל משנה את פניה, למרות שאותן עמותות נלחמו גם בכך שנים – בסרטון הזה שלנו:

https://www.youtube.com/watch?v=S_sg6pADXZY

יש גורמים עוינים, הטוענים שמזרח ירושלים היא “ערבית”. ומי גרם לה להיות לכאורה-ערבית? טיהור אתני בסגנון “סוריה” ועיראק, שביצעו הערבים ביהודים שם, עד לגירושם המלא – בקישורנו. חשוב לקרוא, ולהפיץ הלאה, יש לרשותכם למעלה כפתורי שיתוף:


בעקבות הזמן האבוד: כך הפכה מזרח ירושלים ל- ערבית. האמת, שאין להשכיח אותה


הסודות: הערבים מוכרים את נכסיהם בירושלים?