השלום מתחיל לעבוד: קו הסחר הימי עם האמירויות כבר בנמל חיפה. צפו בו:

לראשונה נפרקות עכשיו המכולות הראשונות של יבוא ממדינת האמירויות, בנמל חיפה (הישן, שהועמק לצורך כך לפני כמה שנים), עם קו MSC שמגיע מהודו, עובר במפרץ, ממשיך לחיפה ומשם למזרח הים התיכון. ישראלים זריזים כבר מייבאים מהאמירויות ברזל, ציוד אלקטרוני, ציוד רפואי, ועוד. זה מה שנפרק עכשיו. הפוטנציאל עצום.  
הקו הוא שבועי, עם ספינות ענק, ולראשונה בתולדות המדינה הוא מביא סחורות מהמפרץ הפרסי, בגלוי וכנוהל שגרתי, על פי הסכם השלום. ישראל גם תייצא סחורות ומוצרים רבים לשם, באותו קו. היקף סחר האפשרי: 10 מליארד דולר, ובכך תהפוך האמירויות לשותף סחר חשוב שלנו. 
הנה האניה הראשונה נכנסת לנמל חיפה, מרהיב, מהיום: 
הביטו פרוגרסיבים, “מחנה שלום-לשעבר” בוגדני, צווחני הכיכרות, כמו גם המומצאים, המצרים והירדנים: כך נראה שלום, לתועלת העמים. לא מילים, מעשים; לא “שלום קר”, ולא “שלום פושר” – אלא שלום מזנק כלכלית, ובכך אנו מחזקים אלה את אלה. 
העם המומצא נראה מומצא לחלוטין. לחשוב שפעם מישהו טרח להתעסק איתם.. 
אני מקווה שהעיר חיפה תבין את הפוטנציאל הכלכלי, בדרכה להפוך לעיר מזנקת, שיכולה להאפיל גם על תל אביב. החיפאים כבר מצטיינים בקליטת עלייה, ועל כך בירכתי אותם: הם חייבים להכפיל את אוכלוסיית העיר, בהבאת עולים ישירה ויזומה, על ידי העירייה. צפויה שם פרנסה בשפע, עם פתיחת הנמל החדש והקווים הבינלאומיים. 
אגב, האמירויות הודיעה השבוע, שבתערוכת הנשק והבטחון הגדולה במזרח התיכון, IDEX, הנערכת כל שנתיים באבו דאבי, תשתתף השנה גם ישראל, עם ביתן ציוד בטחוני גדול שלנו. התערוכה תתקיים בחודש פברואר הקרוב. אתם מבינים מה אני כותב עכשיו? מתחיל היצוא הבטחוני למרחב מדינות המפרץ, וישראל בדרכה להיות אחת מ- 20 המדינות העשירות בעולם. 
זו הכרזה מהיריד של לפני שנתיים:

בחודשים הקרובים יחל לפעול גם נמל חיפה החדש, בניהול הסינים, שצפוי להפוך את חיפה, ואת ישראל בכלל, למעצמת סחר עולמית:

התקדמות דרמטית בנמלים החדשים של ישראל: מעצמה נולדת

כל ההתפתחויות הנהדרות האלה קורות כאשר הנמל המתחרה של חיפה, ביירות, התפוצץ, ולא נראה שבדור הנוכחי משהו ישוקם בו. זה אומר שנמל חיפה (החדש והישן) תופס את מקומו כנמל המרכזי (והיחיד, יחד עם נמל אשדוד) במזרח הים התיכון. הסינים הבינו את זה כבר מזמן.

הנה אני עומד מעל נמל ביירות, 1982, כאשר ממגורות התבואה עדיין לא התפוצצו. על נמל ביירות, כולל הסבר התמונה, תוכלו לקרוא במאמר המיוחד מאוד הזה שלנו, שרבים אהבו:

“המגדלור של מה שאבד”: האם לבנון חזרה אל תקופת האבן, ומה עם חיזבאללה?

האם כל קללות העולם נחתו על המדינה הזו? זו קללת האמוניה, שהם ייעדו לנו, אך היא התהפכה. האם החרבת נמל ביירות והכמויות העצומות של הנפגעים, חיסלו סופית את “לבנון”? איך זה ישפיע על חיזבאללה? סרטונים רבים, פיירוז, ושתי תמונות בונוס נדירות: אני עומד בדיוק מעל מקום הפיצוץ בנמל ביירות (1982) ובפגישה לא ידועה. מבצע ההנחה למנויים חדשים ומחדשים – מצרף אלינו חברים חדשים. ואתם?

והמשכו של המאמר:

“חוזרים מידי יום אלפי שנים אחורה”: למה מה שקרה ללבנונים
הוא הגרוע ביותר?

וכמובן המאמר החדש, על סימון הגבולות הימיים עם “לבנון”, כולל תמונה נדירה שלי, שוחה בחוף הים של ביבלוס, צפונית לביירות. סימון הגבולות, זה יהיה?

הדרמה מאחורי הקלעים: Mare Liberum, על השיחות המפתיעות עם “לבנון” על המים הכלכליים והגז.
צפוי הסכם?

“פרשנים” הזהירו במשך שנים מתקיפת אסדות הגז, ועכשיו, מה מתרחש מאחורי הקלעים? מה זה אומר על חיזבאללה ועל המתיחות איתו, איך השפיעו פיצוץ נמל ביירות והשלום עם האמירויות? האם אנחנו כבר מרוויחים מהגז, והאם צפוי לבסוף הסכם? כולל עוד תמונה נדירה שלי, שמעולם לא פורסמה, שוחה בחוף הים של ביבלוס, צפונית לביירות, מה שמסביר את סבירות ההסכם. מבצע ההנחה למנויים חדשים ומחדשים בשל המצב – בעיצומו, והמחירים כאן הם לאחר ההנחה. רבים מנצלים את המבצע. ואתם?

מבצע ההנחה המיוחד למנויים חדשים ומחדשים – לחצו כאן

בשל המצב המיוחד, וכדי להקל על החברים להצטרף אלינו, ג’יפלאנט מקיים מבצע הנחה למנויים חדשים ומחדשים.
ההנחה למינוי של ששה חודשים היא 10%, כלומר 236 ש”ח במקום 262;
ההנחה למינוי של 12 חודשים היא של 12%, כלומר 394 ש”ח במקום 448;
וההנחה למינוי של 24 חודשים היא 15%, כלומר 642 ש”ח במקום 755. זו הנחה על הנחה, ולכן זה המחיר המשתלם ביותר. המחירים החדשים כבר מעודכנים.
המבצע מוגבל בזמן.


לכניסה לרישום במחירי ההנחה המיוחדים – כ א ן

דיאגנוזה רפואית שלנו ל”לבנון”, מהגילוי המוקדם ועד למוות.
מערכה בחמישה פרקים

מאמר, שמוביל לסידרת מאמרים, פרי עבודה שלנו, של שנים:

הזמרת פיירוז, וסוד העולם הערבי שהיה, ואיננו עוד. ואולי רק הזייה היה?

לא נמאס לכם לראות את המילה ‘התחברות’ בראש האתר? למה שהשם שלכם לא יפאר את האתר בראשו? איך זה ייראה? בוידאו:

https://www.gplanet.co.il/wp-content/uploads/2020/08/שם-מנוי.mp4

על האוכל הלבנוני, ערק משובח, קובה מבשר נא, נסראללה, ודם (2007)

לקבלת התראה למייל האישי, ולקרוא ראשונים את המאמרים:


התראה