השמש יצאה – חוק תקדימי בשוויץ: גמרנו עם הכסף לעמותות נגד ישראל


מאת ד”ר גיא בכור
לא הסברה, אלא הצבעה (מהמילה צביעות); לא הגנה, אלא התקפה; לא פוזיטיבי אלא נגטיבי. “הצדק” מקבל משמעות חדשה: הוא כלי לצמצום מרחב הפעולה של היריב. מעכשיו “הצדק” הוא החבר שלכם, הכניסו אותו בכל מקום.

שם טוב לכם, שם רע לאויב, ולא להתבייש.

 


1 כבר לא רק מאמר, דו”ח או קריאה, הפעם עוברים לחוקים של ממש. בחודש מרץ עבר בפרלמנט של שוויץ היושב בארמון הפדרלי (בתמונה) שבעיר ברן (בהמשך הסבר על המבנה שלו) תיקון לחוק, האוסר על הממשלה השוויצרית לממן עוד עמותות וארגונים אנטי ישראליים. המהלך הזה הוא כל כך דרמטי, מפתיע ומוצלח, ולכן אין עליו כמעט דיווח בתקשורת בישראל.


וזה נוסח התיקון לחוק, על “שימוש לרעה” בכספים השוויצריים, שעבר אתמול ברוב של 111 צירים, לעומת 78 שהתנגדו, וארבעה נמנעו (מתוך 200 החברים):


 
“המועצה הפדרלית (הממשלה) אחראית מעכשיו לשנות את החוקים, הפקודות והחקיקה הרלבנטית, כך ששווייץ לא תוכל לממן, גם לא בעקיפין, פרוייקטים של ארגונים לא ממשלתיים (NGO), המעורבים בפעולות גזענות, אנטישמיות או הסתה לשנאה, וכן בפעולות של BDS (חרם, הטיית השקעות וסנקציות). בהסתה לשנאה אנו מתכוונים לקמפיין של ארגון בלתי ממשלתי, שיכול להיחשב כפרובוקציה בעיני קבוצות מתנגדות, או בידי מדינות ריבוניות. תחת הגדרת BDS הכוונה לפעולות נגד קבוצות מתחרות, או מדינות ריבוניות”.ישראל אינה מוזכרת, הפלסטינים אינם מוזכרים, אך לא צריך, הכל מבינים במי מדובר, והנוסח רחב במכוון: זה חל על כל חלקי ארץ ישראל, ועל כל סוגי האנשים, המוצרים, הסחורות והשירותים.


יוזם התיקון לחוק שעבר הוא חבר “מפלגת העם” הימנית (SVP), המפלגה הגדולה בבית, כריסטיאן אימרק Imark (יליד 1982, הכוכב העולה של הפוליטיקה השוויצרית, הדור החדש, וידיד ישראל גדול). “מדובר בכספים של משלם המיסים השוויצרי, ואלה זרמו לארגונים שגרמו יותר נזק לשלום מאשר תועלת”, אמר. חברים אחרים במפלגה קבעו שמדובר בארגונים פנים-ישראליים ופלסטיניים שעסקו בהשחרת שמה של ישראל, וחלק מאותם פעילים היו, לדבריהם, מקושרים לארגוני טרור של ממש. אתם מבינים, הם יותר פטריוטים לישראל מאשר רוב הנציגים הישראליים.


 


2 הפרלמנט השוויצרי מורכב משני בתים, והחוק אתמול עבר בראשון ובגדול; לא אמורה להיות לו בעיה לעבור גם בשני, לאחר ההישג הגדול בראשון. מי הצביע עבור החוק? כצפוי, הימין, “מפלגת העם” עם 64 צירים, שניים נמנעים ושניים לא הגיעו; הליברלים תמכו גם הם, עם 28, שלושה נגד,  ושניים לא הגיעו. הנוצרים הדמוקרטים נחלקו: 15 בעד, 13 נגד, ושניים נמנעים. גם השמרנים נחלקו: ארבעה בעד, שניים נגד, אחד לא הגיע.


ומי הצביע נגד? השמאל כמובן, הסוציאל דמוקרטים והירוקים, ועד כמה מפלגות זעירות. השמאל האירופי הוא אנטי-ישראלי, ואפילו אנטישמי, תוך שהוא יודע איזה ארגונים איומים מקבלים את המימון השוויצרי. חבר הממשלה השוויצרית מן השמאל (הסוציאל דמוקרטים נמצאים גם הם בקואליציה), דידייה בורקהלטר ביקש לפני ההצבעה לדחות את התיקון לחוק בטיעון שלמד מהישראלים, המתפרנסים מן העמותות: “אם רוצים לחזק את ישראל, חייבים לחזק את החברה האזרחית שלה”. זהו כמובן טיעון חצוף, שנדחה. תארו לעצמכם שאנו היינו אומרים שחובה לחזק את החברה האזרחית בשוויץ, והיינו מתחילים להזרים כספים, למשל להקמת מסגדים.


זו היתה ההצבעה בבית הראשון, “המועצה הלאומית” עם 200 צירים. ההצבעה קרובה גם בבית השני, “מועצת המדינות”, שבו 46 צירים, וגם שם אמורה ההחלטה לעבור בקולות מפלגת העם (5), הליברלים (13) ומחצית הנוצרים (6 לפחות) וכן כמה רסיסי מפלגות. להעביר הצעת חוק כזו, זו מלאכת מחשבת בשוויץ, שהפוליטיקה שלה מפוזרת ושסועה, עם מפלגות לרוב.


תוספת מאוחרת למאמר: ביום 13.6.17 עברה הצעת החוק גם בבית הנבחרים העליון, ובכך היא הפכה לחוק מחייב.

 


3 על כמה כספים מדובר, ועל איזה עמותות? הכספים השוויצרים מוזרמים לאיזור שלנו דרך “מינהלת זכויות האדם והמשפט הבינלאומי“, שם אקדמי-משהו, שמסתיר תמנון ארגונים אנטי-ישראליים. המינהלת יושבת באוניברסיטת ביר זית, ליד אבו מאזן, והיא מממומנת בידי דנמרק, שוויץ, שוודיה ופינלנד, כ- 18 מיליון דולר לארבע שנים, רוב הכסף זורם לארגונים הפלסטיניים. ארגונים ישראליים מקבלים כ- 10 מיליון שקלים לארבע שנים, וארגונים פלסטיניים עשרות מיליוני דולרים דרך המינהלת ובדרכים נוספות. שוויץ ממממנת רבע. כל זה לא יוכל להימשך מבחינת השוויצרים, לאחר החוק הגורף שעובר.


בדו”ח של הארגון הישראלי המעולה, NGO מוניטור, מציינים כמה ארגונים עוינים ביותר לישראל, הזוכים למימון שוויצרי, למשל –


 


“בדיל” (“תחליף”, בעברית, כלומר תחליף לישראל) – ארגון המקדם את זכות השיבה ל”פלסטין”, יוזם תחרות שיבה שנתית, ובסמליו תמונת “פלסטין” שלמה על כל ארץ ישראל. הארגון עוסק בהסתה נגד ישראל, ובעידוד חרמות בינלאומיות.


“אלחק” (“הצדק”, “הזכות”) – ארגון פלסטיני העסוק בכתיבת דוחות עויינים נגדנו, אותם הוא מגיש באופן קבוע למועצת האו”ם לזכויות אדם. הארגון הציע, למשל, לשתק את מערכת המשפט בישראל באמצעות הצפתה בתביעות. מנכ”ל הארגון, שאהוון ג’בארין, הוא בכיר בארגון הטרור “החזית העממית לשחרור פלסטין”, ארגון טרור גם באירופה.


“המרכז הפלסטיני לזכויות אדם” – לוחם נגד בכירים שלנו באירופה, ודואג להוציא נגדם צווי מעצר.


“א-ד’מיר” (“המצפון”) – ארגון המקושר לחזית העממית, ובין חבריו בכירים בחזית הזו.


“עדאלה” (“שוויון”) – מנהל מלחמת חורמה נגד מדינתו ברחבי העולם, מכנה אותה גזענית, וטוען שצה”ל נגוע בענישה קולקטיבית.


“בצלם” – עוד ארגון אנטי ישראלי, המתחזה כארגון פרו-ישראלי, המאשים אותנו בכל פורום עולמי באפרטהייד, גזענות, ביצוע פשעי מלחמה והריסה. הארגון עוסק בהלשנת פנים, מצלם מקומות, ומעביר לגורמים שונים בעולם.


“יש דין” – עוד ארגון עוין, שמשתמש בבתי המשפט התמימים בישראל להחליש את המדינה, ולהציגה כחסרת לגיטימציה. לא מבין איך בית המשפט העליון אינו מבין שהארגון הזה מפיל אותו בפח פעם אחר פעם.


שמתם לב לשמות הארגונים? בכולם השמות הם חלק ממלחמת העליונות המוסרית, הכוזבת.

בנוסף מחלקת שוויץ מימון לעוד עשרות ארגוני שמאל וארגונים פלסטיניים, החיים מכך, ובהעדר מימון, אולי יתייבשו, בתקווה ש
לַמִּינִים וְלַמַּלְשִׁינִים אַל תְּהִי תִקְוָה. 


דרך טובה לדעת מתי עולים מאמרים באתר היא להוריד את אפליקציית האתר לאנדרואיד, או להירשם כאן, ולקבל התראה למייל האישי. הנרשמים בשני המקרים – קוראים ראשונים. 
 


 


4 מי שעושה עבודה מזהירה, אך שקטה, הוא הארגון הישראלי NGO מוניטור, העוקב יום יום אחר העברות הכספים העצומות, של מאות מליוני שקלים לתוך ישראל, ואל המוסדות הפלסטיניים. הוא אחראי לעבודה הקשה בפרלמנט השוויצרי, לובינג, ימי עיון בנושא, אספקת פרטים, מידע, ועוד.


כתבנו כבר על דוחות הארגון לגבי כספים מגרמניה, מדינה שהקנצלרית שלה מן הנוצרים דמוקרטים, כלומר ימין מתון, אך שר החוץ הוא מן השמאל הסוציאליסטי, שונא ישראל, ואלה עושים לנו את מרבית הצרות שם.
Post nubila phoebus (“לאחר העננים – יוצאת השמש”, 3:42): היו צודקים, לא חכמים: בעולם פוליטי וציני, המטרה שאתם נלחמים עבורה חייבת להיראות צודקת יותר מזו של האויב. בהטלת ספק במניעים של האויב, ובכך שמציגים אותם כמרושעים, אפשר  לצמצם את בסיס התמיכה שלו, ואת מרחב התמרון שלו. כאשר אנחנו ניצבים בפני התקפה מוסרית מאויב חכם, אל תתחילו להתבכיין, להשתבלל או לכעוס, כפי שקורה לנו בדרך כלל.


אל תגוננו כל הזמן על האויב ועל מוסריות הטענות שלו, תיקפו אותן.


מהו כלל המפתח: אי אפשר לנצח מלחמה בלי תמיכה ציבורית ופוליטית, ואנשים לא יתמכו בצד שלנו אם הוא לא ייראה להם צודק ונכון. הצדק הופך לכלי עבודה, לאמת מידה, להכרח. למשל, התנחלויות? בלעדיהן לא יהיה קיום בטחוני ליהודים בישראל. הן הנוגדן למזימות האויב. לא מסובך.  

ואיך נדע את המינון? הקשיבו לאמדאוס מוצרט (“אלווירה מדיגאן”), אחד הקשים לנגינה של מוצרט. אביו של מוצארט, לאופולד, אמר: “מדהים כמה שהוא קשה”. הקושי לא היה בתווים שעל הנייר, אלא בצורך לנגן את התווים הרבים באופן חלק ואלגנטי. הצדק הוא לא רגש, הוא תבונה, והוא נשלט. יש  לנגן אותו, ולא להפסיק. לפעמים להגביר, לפעמים להנמיך, אבל תמיד חלק, ברצף ובאלגנטיות.

מעכשיו, בכל פעם שתעמדו בפני מתקפת צדק, וזהו נשק לכל דבר של האויב, נגנו בראש את אלווירה מדיגאן, וכווננו בהתאם את מינון הצדק שלכם: חלק, ברצף ובאלגנטיות.


מוקדש לאותם שוויצרים יקרים, שמתחילים להבין מי הוליך אותם שולל עשרות שנים, וגזל את מיטב כספם. שמבינים שמה קורה לנו, יקרה להם מחר, אם לא ייבלם. ש”אחרי יום שבת תמיד יגיע יום ראשון“. עכשיו את המהלך הזה יש להפוך לתנועה עולמית. יש תקדים.

יש אור, להאיר איתו הלאה,

ויש צדק.
 


 


5 למה שהשוויצרים יפתיעו כך? יכולות להיות לכך כמה וכמה סיבות. הראשונה, היא כלכלית. בימי משבר כלכלי עולמי, לאזרחי המדינה נמאס לשפוך סכומים דמיוניים על ארגונים מוסלמיים של הסתה ושנאה. אין תוצאות לשלום, אין כסף. זה פופולארי היום להראות לציבור הבוחרים שחסכתם עבורו כסף רב.


הסיבה השנייה היא העניין הפלסטיני היורד בתקשורת העולמית כמו גם בתשומת הלב הציבורית. עד לפני שש שנים המוקד היה אנחנו, אך המוקד זז לסוריה לעיראק, ללוב, לתימן ולהגירת המיליונים. ראינו את האפקט הזה עם כספי המחילה, כהמשך לאפקט פרח הצבעוני, והגביע הקדוש. הקסם עובד.


הסיבה השלישית היא הם עצמם. “האם הממשלה השוויצרית היתה מסכימה שחיילים של הצבא שלה לשעבר יסתובבו בעולם, ויערכו תערוכות על איזה אסון זה הצבא השוויצרי? (הכוונה ל”שוברים שתיקה”), עם עדויות אנונימיות, ועוד תסכים שמדינות זרות יממנו זאת? זו פגיעה קשה בריבונות, ואין להסכים לכך”, אומרים במפלגה הגדולה במדינה. את מה ששוויץ מבינה כה טוב, רק אצלנו לא מוכנים להפנים. השוויצרים חוששים שמה שנכון היום לגבי ישראל יהיה נכון מחר גם לגביהם. בכל מקרה, לא היה עולה על דעתם לראיין ארגון בוגדני כזה בכלי התקשורת הממלכתיים מהבוקר עד הערב, כפי שזה נעשה אצלנו.


שבתאי צבי התאסלם רק עכשיו: על עיוורון תוצרת בית, ואיך נבריא את עצמנו?

 


6 זוהי עוד עדות גם לאפקט הנשיא טראמפ ההולך ומתעצם, ועכשיו אתם מבינים למה היה כל כך חשוב לנו שטראמפ ייבחר. אפילו אם לא יעשה דבר למעננו, החסות החברית שהטיל עלינו משאירה רושם גדול על כל הזאבים הטורפים שסביבנו. החסות מחזקת אותנו, ולכן רואים את התמיכה גם בשוויץ. הדיבור בארה”ב ובאירופה על אנטישמיות עושה גם הוא את שלו: היא מרימה ראש, ויש רבים שמתנערים ונבהלים מכך. היום זו נגד יהודים, מחר נגדם.


מי שחזק – תומכים בו עוד יותר, ומי שחלש, מחלישים אותו עוד יותר. טראמפ והפרלמנט השוויצרי מחזקים אותנו יותר משאנו טורחים לחזק את עצמנו.

עלה הישומון של האתר למשתמשי אנדרואיד, וניתן להוריד אותו ללא חשש בגוגל פליי (לכתוב שם: ג’יפלאנט, Gplanete, או גיא בכור). המשתמשים גם יקבלו הודעה מוקדמת לנייד על מאמרים חדשים בג’יפלאנט. בסלולארי גם ניתן לשתף בקלות את המאמר בווטסאפ, בפייסבוק או במייל. למי שאין אנדרואיד, ניתן לקרוא באתר המותאם לסלולארי, כרגיל.


 


7 זה אומר שהכנסת חייבת להמשיך עם החוקים הלאומיים, שהיא מחוקקת; עובדה החוק השוויצרי מתחבר אל “פעולות נגד קבוצות מתחרות, או מדינות ריבוניות”. כלומר, אם אנו לא נזעק שזה מפריע לנו, אז איך יעזרו לנו?


התומכים שלנו ממתינים שנעביר חקיקה דומה, הם מתחברים לזה, וזו הסיבה שמיעוט חברי הכנסת הערבים כל כך נזעק. הם מבינים שהמגמה באירופה מתחילה לנוע נגדם. חברי הכנסת הציוניים צריכים להבין שהפעילות שלהם מקדמת בעצמה תהליכים מקבילים בעולם. הא בהא תליא.


כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום (מאז שנת 2008), וממשיכים קדימה לתקופה הנוספת. חשבונית מס נשלחת לכל נרשם. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם – כ א ן 
8 החוק השוויצרי חשוב גם לאותם ישראלים שהחלו לפקפק בצדקת הדרך שלנו, והרי הצד השני מנהל מלחמה בדיוק כנגד הצדק שלנו. אנחנו בוגרים, ותמיד חכמים, לא צודקים. אז פה מזכירים לנו השוויצרים שאנחנו דווקא צודקים, והערבים נוקטים כנגדנו בפעולות גסות של אנטישמיות בלתי מקובלת. זו לא האשמה שלנו, לא ישירה ולא תורמת, ואין בניסוח שום הגבלה או הטלת אחריות חלקית עלינו. הפרלמנט השוויצרי מעניק לנו בכך נקודות עוצמה, וככה מתנהג בעל בית, שלא צריך לפחד כל הזמן מה יגידו עליו.


חוק כזה הוא הרתעה כלפי חוץ, ולגיטימציה עצמית. הוא נשק חיצוני ופנימי.
תמונה: אימג’בנק, Getty Images
 
הפטרודולרים, וושינגטון וסם החיים של אופליה

למי שקורא את המאמר בסלולארי: יש למעלה אפשרות שיתוף פשוטה לווטסאפ, לפייסבוק או למייל של החברים

לפני שתמשיכו במאמר, האם הצטרפתם כבר למועדון ג’יפלאנט בפייסבוק? תמצאו שם עוד חומרים של ד”ר גיא בכור, וזה גם האקטיביזם שלנו:
9 זה אומר עוד חקיקה ציונית, ולא לחשוש: למשל חוק יסוד: השפה העברית, שיעניק לה מעמד רשמי עודף על פני כל הייתר. הרי לא ייתכן שבמדינה העברית היחידה בעולם לשפה העברית לא יהיה מעמד עודף. היה זה אהרון ברק שכפה בשנות אוסלו את השפה הערבית על שלטי רחוב, משל אנחנו מדינה דו לאומית, ועכשיו הגיע הזמן להחזיר עטרה ליושנה. השפות הערבית והאנגלית ימשיכו להיות שפות רשמיות, אך בעדיפות שנייה. יש מעל 20 מדינות שבהן השפה הערבית היא השפה הרשמית היחידה, אז כך צריך לנהוג אצלנו לגבי העברית. למה יש הנלחמים בה? משום שהיא ההצלחה הגדולה ביותר של הציונות, הדבק שמחבר את כולנו.


ביובל השנים לשחרור ירושלים תעניק לה הכנסת תשורה מיוחדת: את השפה העברית, שהיא החיבור שלנו אל העבר, אל ההווה ואל העתיד המזהיר.


היא הלגיטימציה לכל. זו לא רק שפה, זו ציביליזציה.


 


10 עכשיו יש לקחת את החוק השוויצרי הזה, ולהעתיק אותו כפי שהוא, לפרלמנטים נוספות, וההצלחה יכולה להיות מפתיעה, משום שהזמנים השתנו. יש להתחיל בשתי מדינות חשובות, הנשלטות כבר בידי הימין: בריטניה, לרגל יובל מאה שנים להצהרת בלפור, והולנד. היה והחוק עובר בשתיהן, עשינו המון. בשתי המדינות יש כבר ביקורת קשה על העברות הכספים המושחתים, כספי הדמים, שנעשו פעם ללא מחשבה, ועכשיו הזמן לבלימה.


היכן שהימין יעלה, שם הסיכוי להעביר חוק כזה הוא ממשי, וזה נכון גם לגבי נורווגיה, דנמרק וכמובן ארצות הברית. התורם הגדול ביותר לארגון האנטישמי הנצחי אונר”א הוא בית הנבחרים האמריקני, והגיע גם פה זמן השינוי.


אתם מבינים, לעולם אין להרים ידיים, אין להיכנע למצגי השווא של האויב, שזוכה לצערנו לסיוע מבפנים, ולזכור שתמיד בחיים “לאחר העננים – פבוס” (Post nubila phoebus); כלומר, אחרי העננים יוצאת השמש.

יש תקדים. יש אור, להאיר איתו הלאה.

יש צדק.


 

שטרי המחילה: מה באמת מאיים על ארגוני הטרור הערביים?