התרמית הגדולה בהיסטוריה: אז מי המתחזה בקרב נגד דאעש?


מאת ד”ר גיא בכור 


הייתכן ודווקא פתיחות וגילוי לב – הן שיטות ההסתרה וההונאה הטובות ביותר? כאשר שהיתי בארצות הברית במהלך 2009 שאלתי את עצמי בעת ביקור בוול סטריט (זה קרה אז) איך זה יכול להיות ש- 4,000 בני אדם (כמעט כולם יהודים) משכילים ועשירים, הניחו את כספם במשך שנים אצל סוחר בורסה נוכל אחד, ברני מיידוף, גם הוא יהודי, ובסופו של דבר כספם, בסך 50 מליארד דולר (יש אומרים 65 מליארד) פשוט התאייד, כך שנותרו כמעט ללא פרוטה בכיס? איך לא הבחינו שהם נמצאים בתוך התרמית הגדולה בהיסטוריה, איך לא הבחינו בתרמית הפונזי הענקית? ומה אני יכול ללמוד מכך?


המסקנה שהגעתי אליה אז היתה פשוטה: מיידוף היה אדם פתוח ולבבי, זה היה הסוד, ודווקא הפתיחות היתה שיטת ההצפנה הטובה ביותר שלו. מיידוף מעולם לא פרסם שהוא מנהל תיקים פיננסיים, ההיפך, הוא נתן למי שנפגש איתו תחושה שהוא לא רוצה לנהל לו את התיק, שהוא עושה לו טובה גדולה, כשחלק גדול מן הלקוחות הגיעו ממתפללי בית הכנסת הגדול של השדרה החמישית, או מתומכי “ישיבה יוניברסיטי”, כולם יהודים.


השמועה עברה מפה לאוזן, שאצל ברני עושים “עשרה אחוזים בשנה”, והוא לא הכחיש את זה. אך הוא היה מדגיש בפני לקוחותיו שהוא “אנטי-ריסק”, לא הולך על התעשרות, אלא “מסתפק” ב- 10% רווח בשנה. תמיד אינטימיות, תמיד ממתיק סוד, תחושה שהוא מדבר איתם בגובה העיניים. על ברני שלנו אפשר לסמוך, הוא כבר יידע איך להוציא כסף מהגויים האלה בוול סטריט.


ההצגה היתה מושלמת: מי שנכנס למשרדיו של מיידוף בבניין הליפסטיק במנהטן (קומות 19-18) ראה את מסכי הפלזמה הנוצצים, עם תנועה ערה בחדר המסחר, בעוד ברני שלנו תמיד נינוח, ממתיק סוד, חבר, ובכלל לא מאיים כמו אלה שעובדים אצלו בחדר המסחר. רק מעטים ידעו שאין בכלל קשר בין המסחר שהתנהל באולם שבמשרד, לבין תיקי ההשקעות. ברני נתן תחושה של שליטה, כשבכלל לא היתה שליטה.


עד שהכל קרס, כמובן, והתרמית הנוראה נחשפה.


 


1 ב”שיק” צרפתי מיושן כמו רהיטי עץ מתולאים, נערכה השבוע בפאריז “ועידה” נגד “הטרור” בעיראק, בהנהגתו של הנשיא הכושל בתולדות צרפת המודרנית, פרנסואה הולנד, ובסופה אפילו הצטלמו שרי החוץ המשתתפים בצילום “היסטורי” להשקת המאבק נגד דאעש (“המדינה האסלאמית”) בעיראק. גם ג’ון קרי היה שם, במסגרת “קואליציית”  Verba, non facta (“מילים, לא מעשים”) שהוא ונשיאו מכוננים נגד הארגון הסוני הרצחני.


אלא שבצילום המשותף שלפנינו יש חפרפרת, אדם שהמדינה שלו רק מתחזה לכזו הנלחמת בדאעש, ובעצם היא דווקא בקואליציה סודית איתו.


אז מי הוא זה? זהו שר החוץ (החדש) של ארדואן, מוולוט צ’אושואלו, וטורקיה היא החפרפרת. לכאורה היא משתתפת בועידת פאריז נגד דאעש, אך בפועל היא כבר התומכת העיקרית של דאעש. ראשית, ארדואן דחה על הסף כל מעורבות צבאית של טורקיה נגד דאעש, ואסר כל שימוש במתקנים צבאיים של טורקיה, למשל שדה התעופה אינצ’ירליק. זו כבר היתה סטירת לחי לקרי ולאובמה.


שנית, ארדואן אינו מוכן לעצור את אלפי המתגייסים הטריים הזורמים לדאעש מכל העולם, וכמעט כולם עוברים דרך טורקיה. הסי איי איי מעריך שבדאעש יש כבר 31,000 לוחמים, מספר כפול מבחודש אוגוסט. ואיך כולם הגיעו? דרך טורקיה. במילים אחרות, ארדואן מאפשר לדאעש לזנק במספר הלוחמים, והמספר הזה עוד יוכפל.


ושלישית, טורקיה קונה בחשאי נפט מדאעש (בעלות מוזלת, non olet), דרך צינורות הנפט הזורמים מעיראק ומסוריה לטורקיה, כך שהיא אחראית על הכלכלה הפנטסטית שלו, כארגון עשיר.


במילים אחרות, טורקיה כבר נמצאת בקואליציה, אבל עם דאעש.


בתחילת החודש סירבה טורקיה לחתום על הודעה שקראה לעצור את זרם המצטרפים לדאעש ולבלום את הכספים לארגון. על ההודעה חתמו בג’דה שבסעודיה המדינה המארחת, מדינות המפרץ, מצרים, עיראק, ירדן ולבנון, אבל לא טורקיה, והיא גם יודעת למה. גם האחרים יודעים למה. וכמובן, טורקיה נקטה בכנות מזויפת כדי להסביר למה היא לא חותמת: “ידינו כבולות”. יש לנו 49 דיפלומטים טורקיים ובני משפחותיהם, הנמצאים בשבי דאעש, לא נרצה לפגוע בהם. אוי אוי.


אובמה נוחת בגליפולי: אז מי יגיע לגבעות דאעש? 


2  קואליציה של אובמה; קואליציה של דאעש; וחדירה לקואליציה הנגדית. זה מה שעשה שר החוץ הטורקי בפאריז: לחדור אל שורות הצד השני, להעמיד פנים שאתה איתם, לדעת מה הם מתכננים, וכמובן לבלבל את שורותיהם, להתנגד, “להפריד ולשלוט”, ולהרוס את הקואליציה הזו.


להרוס קואליציה נגדית חשוב לא פחות מלכונן קואליציה משלך.


זו שיטת מיידוף, ואמנות הסתרת הכוונות: טורקיה מדברת כל הזמן על המטרות והרצונות שלה, כמה היא מוטרדת מ”הטרור”, מהפליטים, מהמצב הנורא, וכך היא יוצרת אמינות לכאורה, למשל אצל קרי וחבריו. אלא שזו אמינות מזויפת, והיא מדברת על המטרות שלה, אך כמובן לא על המטרות האמיתיות. כך, באינטימיות מעושה ובהרבה דיבורי סרק, מסירים חשד. וקרי? כמו קרי. הוא מאמין.


מזרח תיכון בזעזוע עולמי
 


3 האם יש כבר קואליציה של דאעש? בהחלט, והיא כבר מתפקדת, בעוד שזו של אובמה היא על הנייר בלבד, וקואליציית דאעש כוללת את טורקיה, חלק מן הארגונים הסוניים בסוריה הלוחמים באסד (שעליהם מטיל אובמה את יהבו), ויתכן שאיומי הקואליציה האמריקנית יחברו גם בין דאעש לאלקאעדה, כלומר ג’בהת אלנוסרה, מגעים כאלה מתקיימים עכשיו. ברית שקטה נוספת של דאעש הוא אסד עצמו, כשבכל המקרים ההסכמה היא של אי לוחמה הדדית. דאעש לא יתקוף את טורקיה, לא את המורדים ולא את אסד, ואלה לא יתקפו אותו. משתלם לכל הצדדים.


הקואליציה של אובמה אמורה להיות אקטיבית, ולהילחם, ולכן היא בלתי אפשרית. זו של דאעש היא פסיבית, אי לוחמה, ולכן ריאלית, וכבר פעילה. במילים אחרות, איומי הקואליציה של אובמה-פאריז רק מועילים לפי שעה לדאעש, שמוצא לעצמו ידידים פוטנציאליים. השנאה לארצות הברית הופכת לדבק בין אוייבים לשעבר.


איך יתכן וטורקיה נמצאת עדיין בברית נאט”ו? הרי היא פועלת בניגוד להגיון של הארגון הזה. ברית נאט”ו היא קואליציה של מדינות בעלות אינטרס הגנה משותף, אז איך יתכן ומדינה חברה בה נמצאת בקואליציה עם דאעש, ג’בהת אלנוסרה, חמאס, הג’יהאד האסלאמי וקטר, שמאיימים על חברות נאט”ו?


כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום, וממשיכים קדימה לתקופה נוספת. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם – כ א ן

 


4 בכך מעמידה את עצמה טורקיה נגד הערבים, שכן היא מעדיפה את טובת הגבול שלה על פני יציבות הערבים, נגד נאט”ו, הרואה בדאעש איום אדיר, ונגד ארצות הברית. מובן שהיא גם נגד הציר השיעי, איראן, אסד, חיזבאללה. טורקיה בעצם בוחרת בדאעש, על חשבון כולם.


איך זה יכול להיות, ולמה הטורקים עושים זאת? ארדואן מבין שהוא אינו יכול להגן על גבול בן 850 ק”מ עם סוריה (הגבול הארוך ביותר שלו) ועוד 300 ק”מ עם עיראק, כאשר בצד השני שוכן ארגון רצחני. אם אינך יכול לנצח אותם, הצטרף אליהם. מעבר לזה אלה סונים, והוא רואה בהם אפשרות להרחיב את השפעתו שלו דרכם. בכך עוזרת ח’ליפות אחת, וארדואן בהחלט רואה את עצמו כח’ליף (והוא עוד יחזיר את הבירה לאיסטנבול), לח’ליפות האחרת, זו של דאעש. המדינה האסלאמית לא תחדור לתחום טורקיה, וטורקיה לא תפריע לה, כמה פשוט. ובכן, חזרנו למזרח תיכון של ח’ליפויות.


ארדואן מנסה לרכב על הנמר, ולהפוך מינוס לפלוס. אך האם הנמר הזה לא יטרוף גם אותו יום אחד?


הדרך הטובה, האישית והמהירה ביותר לדעת מתי עולים מאמרים באתר היא להירשם כאן, ולקבל התראה למייל האישי. הנרשמים קוראים ראשונים. 
 


5 מעבר לכך, יש את העניין הכורדי: דאעש מעסיק את הכורדים וחוסך לטורקים את כאב הראש איתם. הכורדים נלחמים עכשיו על חייהם, ואלפי כורדים זורמים מתוך טורקיה לעיראק ולסוריה, להתייצב על קווי ה”פשמרגה”. למי יש עכשיו זמן להתעסק עם טורקיה? טוב לארדואן שהכורדים יתכתשו ויקיזו דם עם דאעש, וזה יקיז דם עם הכורדים.


הנשק הרב, הזורם עכשיו לכורדים, עלול יום אחד להיות מופנה על ידם נגד טורקיה, אך היום הזה נראה בינתיים לטורקים כרחוק.


   

 

לפני הצטרפות לקואליציה יש לבחון את הרווחים הצפויים ממנה. אם הם נראים עמומים, או אפילו לא קיימים, אין מה להצטרף. עדיף להישאר על הגדר, כך אחרים ימשיכו לחזר אחריכם. הביטו גם על העבר של השותפים האחרים לאותה ברית: מה המוניטין שלהם? האם הם נוהגים להשתמש באחרים ואז לזרוק אותם? אז מחר הם יזרקו אתכם. בנוסף, היזהרו ממאחזי עיניים, כאלה המדברים על מטרות גבוהות-גבוהות כמו עתיד העולם, נאמנות וחברות. לעיתים קרובות אלה אמני ההתחזות שמנסים לשלוט בכם. בקואליציה, וכבר ראינו זאת בעבר, רק האינטרסים מדברים, לא ידידות ולא רומנטיקה. כשהציפיות נמוכות, גם לא מתאכזבים.


בריתות של העבר: ומה יוצא למדינות החברות מן “האיחוד האירופי”? על פי תיאוריית הקואליציה, מדינות חברות היו חייבות לברוח ממנו כבר מזמן, אך הן כל כך מפוטמות ונרפות, שאפילו לצאת ולהציל את עצמן, אין להן כוח. ולמה נאט”ו משאירה את טורקיה בברית, אם היא מסרבת לשתף פעולה? (נאט”ו מסתבך בטורקיה כבר בג’יימס בונד “סקייפול” המעולה, אדל, 2012)

6 מוזר שארצות הברית עדיין לא הבינה את המשחק הכפול והמסוכן של ארדואן, למרות שנדהמה מהסירוב המוחלט שלו לשתף איתה פעולה צבאית. קרי, שאסטרטגיה היא לא הצד החזק שלו, עוד החמיא לטורקים על “העזרה” שהעניקו בהפסקת האש עם חמאס (שום עזרה הם לא העניקו, הם רק הפריעו), בשעה שלא היה מקום להחמיא להם כלל; אך זה שארצות הברית אינה מבינה מה עומד מולה, זה הרי לא חדש.

מה ייצא לי לעזור לכם? שאל ארדואן את קרי. שאחזק בכך את אסד מחדש? ציפיתי שתתקפו את אסד לפני שנה, כאשר השתמש בנשק כימי, ולא עשיתם את זה, בזה גמרתם איתי; לא מאמין לכם עוד. הנה, אסד שוב משתמש בגזים קטלניים, ואתם האמריקנים לא עושים דבר. בנוסף, אם העסק יסתבך, אתם תברחו כמו שברחתם מעיראק לפני שלוש שנים, אבל אני לא יכול לברוח לשום מקום. אני אשאר תקוע כאן, עם הצרות החדשות. אז למה לי לתמוך בכם?


אך את זה שהוא משתף פעולה עם דאעש, את זה שכח ארדואן לספר לאמריקנים.


כמה אופייני לטקטיקות ההונאה של “האחים המוסלמים”. וכמו שהאמריקנים לא הבינו את ההונאה של מוחמד מורסי הנשיא המצרי, ותמכו בו (הם בעצם תומכים בו עד היום), כך אינם מבינים את הונאת חמאס ואת הונאת ארדואן. אלה כולם “אחים מוסלמים”, ארגון הבנוי על הסתרה, כנות סלקטיבית ובעצם תרמית פונזי.


ארדואן יודע שגם אסד משתף פעולה בשקט עם דאעש, אך מי אמר שבבריתות חייבת להיות הרמוניה? ואגב ארדואן, הוא כיום הנשיא הכל יכול, אם כי הנשיא אמור להיות תפקיד חסר סמכויות על פי החוקה הטורקית. אך מי עוד מדקדק בקטנות, בדיקטטורה החדשה שבטורקיה?


לפני שתמשיכו במאמר, ספרו גם לחברים שלכם על האתר? אנא, היכנסו אל דף קוראי ג’יפלאנט שכאן, כשבצד ימין כתוב:הזמן את חבריך לאהוב את הדף הזה”. יש ללחוץ – “הזמן” – ליד תמונות החברים:7 ג’ון קרי לא הבחין בעננה נוספת מבחינתו: הועידה הזו בפאריז היתה מכוונת נגדו ונגד אובמה. זו “קואליציה” מתחרה לזו של אובמה, משום שהצרפתים והאירופים לא רוצים להיות כפופים לצבא האמריקני, הם רוצים להיות עצמאיים. במילים אחרות, אנדרלמוסיה מוחלטת, אין אפילו מפקדה משותפת, אין יעדים ברורים, אין מימון, אין תוכנית, מה שמעורר גלי צחוק אצל דאעש וארדואן.

הרצאה של ד”ר גיא בכור בכנס שלך?
8 אם יש לדאעש את טורקיה, ויש לו, אין עליו שום איום רציני. ים המתנדבים ימשיך לזרום, אפילו אם הטורקים יעשו מידי פעם הצגה שהם “עוצרים” פה ושם, הכסף ימשיך לזרום, וכמובן האספקה הצבאית, כל אלה דרך טורקיה. כך הנהנה טורקיה בראשה בזמן ועידת פאריז, כאשר האחרים קנו את בלוף הקואליציה. ואולי לא? אולי גם הם משקרים, וטורקיה רק מאמינה שהיא הונתה אותם?


כתבים זרים הוזמנו בידי הכנות הסלקטיבית הטורקית כדי לחזות במו עיניהם כיצד הם שומרים על הגבול עם סוריה. מה שאותם כתבים לא שמו לב אליו הוא, שהטורקים שומרים שלא ייכנסו מסוריה אליהם. על הכיוון ההפוך אין כלל שמירה, וזו הבעיה.
9 מה הבעיה עם ההונאה הטורקית? לארדואן יש כבר מוניטין בעייתי, כך שזה יתגלה די מהר, ואז קריסת האמינות עלולה להיות חדה וחריפה. זה מה שקרה לערפאת אצל ג’ורג’ בוש, ולהערכתי גם לאבו מאזן ולחבורת השרלטנים סביבו, שאמינותם צונחת והולכת אפילו אצל ממשל אובמה.

ברני מיידוף “שלנו” היה מלך העולם, אך כשפירמידת הפונזי שלו נחשפה, וזה סופה של כל פירמידה כזו, הוא ייזכר לדראון עולם כשרלטן וכנוכל הגדול בהיסטוריה. מן הכלא הוא כבר לא ייצא, מוכה ושרוף.

10 וכמו מוטיב חוזר באתר, כמו קאטו הזקן (“Carthago delenda est”), הנה לכם המרכז והשוליים: כמה שולי השוליים אנחנו, עד שקרי ואנשי “הקואליציה” שלו, בכלל לא טרחו להגיע אלינו, וכי במה אנחנו יכולים לעזור, ומה הקשר שלנו לבעיות האמיתיות של המזרח התיכון? סונים-שיעים, אסלאם לגווניו העויינים זה לזה? אפקט פרח הצבעוני עובד במלוא הקצב והעוצמה, ומבחינתנו אלה חדשות טובות. מלאכתנו נעשית בידי אחרים, ואם מישהו שואל אתכם על “הסכסוך” שלנו, מספיק לומר מילה אחת, כדי הפרופורציות יהיו נכונות: אימרו לו “דאעש” (Isis).

הארגון שערף גם את ראשו של “הסכסוך” הישראלי במזרח התיכון.


כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום, וממשיכים קדימה לתקופה נוספת. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם – כ א ן.

אני מבקש באופן אישי, מכל מי שכבר חבר במועדון Gplanet Prime, והמנוי שלו הסתיים, לחדש אותו. כדי לחדש את המינוי יש להכנס לקטגוריית “לחידוש מנוי קיים לחץ כאן”, או –
כ א ן.

אם ברצונכם לשלוח את המאמר הזה לחברים, עושים זאת באמצעות הכפתור “המלץ לחבר”, בדף הזה, למטה.

למבקשים לקבל התראות על כל מאמר חדש שעולה ישירות אל המייל האישי, עושים זאת –
כ א ן