ומה חושבים הטוקבקיסטים הערבים על אחמדינג'אד?


“ניצחון אלוהי” ותכסיסי המלחמה של המנהיגות השיעית

This is the BBC from London

ביקורת בטהראן נגד אחמדינג’אד
בימים קשים אלה קשה שלא להלהיב את ההמונים הערביים, בקריאה למחות את ישראל מן המפה, אך רוב המשכילים הערביים, כפי שהם באים לידי ביטוי בטוקבקים של אתר אלג’זירה, מתייחסים אל דברי אחמדינג’אד בזלזול, בחשדנות,בלגלוג,בבוז או בכעס. יש בודאי לא מעט התומכים בו, אך הטון הכללי הוא של ביקורת וכעס.


 


לאחר קריאת עשרות טוקבקים בהמשך למאמר על דברי אחמדינג’אד שהחלה הספירה לאחור של ישראל עד להיעלמותה, ושאת הפעילות הזו מבצעים העמים הלבנוני והפלסטיני, יש רבים מאוד שכועסים עליו, שכן, כך בדיוק דיברו המנהיגים הערביים, עד שהביאו את העולם הערבי לסף כיליון.


כותב ג’וואד מבלגיה:


 


كلام محمود أحمدي نجاد يذكرني بتصريحات جمال عبد الناصر قبل حرب 1967 كان يعبء ويحمس الجماهير العربية والنتيجة الجميع يعرفها اقراو التاريخ.


 


“דברי מחמוד אחמדינג’אד מזכירים לי את הצהרות ג’מאל עבד אלנאצר לפני מלחמת 1967, כאשר היה מלהיב את ההמונים הערבים, ואת התוצאה כולם יודעים. לימדו מן ההיסטוריה”.


 


סעיד כותב: ההיפך הוא נכון. אני סבור שהחלה הספירה לאחור לחיסול אחמדינג’אד, אם ימשיך בגישה הזו.


انااعتقد انه بدءالعد التنازلي لي نهاية نجاد اذا ظل بهذه العقليه


אחד הקורא לעצמו ירדני כותב: “לא, יא אחמדינג’אד. מספיק לנו עם העושק, מספיק עם השקרים, וכן לחיסול איראן וגרורותיה.”


لا يا نجدا كفانا ظلما كفانا كذبا ونعم لزوال ايران واتباعها


 


חאמד, בכותרת “מחוץ לגבולות ההיגיון” כותב: “אני מבולבל ממך, אדוני הנשיא אחמדינג’אד… מה בעצם אתה רוצה? כל המצב הקשה סביבנו, הפיגור והשחיתות, ואתה עוד רוצה להוסיף עוד יאוש וייסורים לעמי האיזור (אחמדינג’אד הרי קורא לפלסטינים וללבנונים למחות את ישראל..) אנו מבקשים להפסיק עם החשיבה הזו, ולעבור למחשבה ריאלית, למען הקידמה והשלום באיזור”.


حيرتني ياالرئيس نجاد … هل اعرف ماذا تريد …كل هذه الاحوال و التخلف و الفساد التي من حولنا وترغب الزيادة من البؤس و العذاب لشعوب المنطقة. نرجو مراجعة هذا الفكر بواقعية لمصلحة شعوب المنطقة بالتطوير التقدم السلمي


 


אלא שכאן נכנסת נקודה חשוב נוספת. אחמדינג’אד הוא שיעי ופרסי, שתי נקודות רגישות מאוד בעולם הערבי כיום, בעיקר על רקע מלחמות האזרחים בעיראק ובלבנון.


אלע’זאווי כותב כי אחמדינג’אד מתכוון להשתלט על העולם הערבי הסוני, ומשתמש בישראל ככיסוי לשאיפותיו. “הכינו את עצמכם, הוי הערבים, לשלם מס גולגולת (ג’יזיה) תוך עשר שנים לכל היותר לשיעים”, הוא חוזה, כאשר אלה יסיימו להשתלט על המזרח התיכון.


أعدوا انفسكم يا عرب لدفع الجزية لايران في غضون عشر سنوات على أبعد تقدير.


 


ואילו יאסר כותב: “מספיק לנו עם הרמאות והזיוף. אחמדינג’אד הוא סוכן של אמריקה, הנלחם באומה הערבית. לפני שהוא מוחה את ישראל מהמפה, הוא יחסל את הסונים בלבנון ובעיראק. שיילך וילחם בישראל בעצמו, במקום שינהל איתה משא ומתן”.


كفانا خداع وغش.احمد نجادعميل اميركاني يقاتل الامة العربية. قبل ان يزيل اسراءيل سوف يزيل السنة في لبنان والعراق فليحارب مع سوريا اسراءيل بدل مفاوضتها


 


גם יאסין חושד מאוד בפרסים, והוא כותב: “בהתייחס לאיראן, הרי שהאויב הראשון הם הסונים ולא היהודים, מספיק עם התקייה (דהיינו הסתרת הדעה אצל השיעים- ג.ב.). מי אישר את כניסת האמריקנים לעיראק ולאפגניסטאן, מי גירש את הפלסטינים מבגדאד? יש לעצור את פעילות השיעים. זו הצגה לסחוט סולידריות עבור השיעים, כדי להקל עליהם את ביצוע תוכנית (ההשתלטות) הפרסית”.


بالنسبة لإيران فالعدو الأول هم السنه وليس اليهود,فكفاكم تقية,من الدي سهل دخول الأمريكان إلى العراق و أفغانستان,وقتل وهجر الفلسطيين ن من بغداد.آلى فلتحظروا يا أهل السنة.إنها مسرحية لكسب تعاطف العوام من أهل السنة لتسهيل تحقيق المشروع لصفوي…


 


והלבנונים כרגיל משלמים את המחיר. כותב לבנוני: “אחמדינג’אד, לך הילחם בישראל מאיראן ולא מלבנון או מפלסטין. יש אצלנו מספיק מלחמות.


نجاد حارب اسراائيل من ايران و ليس من لبنان او فلسطين كفان حروب على ارضناמאמרים קשורים:
לבנון הופכת לזירה נוספת… 

מי הם בכלל שיבודדו אותנו?