זהירות, הולכת דעת: “המכון למחקרי בטחון לאומי” – מכה שוב:

כשהוא נותן תחושה שהוא מכון ממלכתי, “הגיש” היום לנשיא מדינת ישראל “המכון למחקרי בטחון לאומי” את “ההערכה האסטרטגית לישראל 2020”. כאילו מדובר באג”ף המודיעין של צה”ל, רשות שלטונית, או משהו כזה.
אלא שזה לא מכון; אלה לא מחקרים; אין בהמלצותיו שום ביטחון; ואין לו קשר ללאומיות.
מדובר בעמותה פרטית, ממומנת בנדיבות רבה מאוד בכספים מבחוץ, ששאיפותיה הרסניות לבטחון ישראל. המלצותיה נעות בין מוזרות להזויות. לדוגמה: חודש מאי 2018, “מאי הגדול“, שאנחנו חגגנו כאן, עם העברת השגרירות, דיכוי הטרור מעזה, היציאה מעיסקת הגרעין, הבאת ארכיון הגרעין, וניקוי עמוק של תשתיות הטרור של איראן ב”סוריה” – הם הפחידו ממאי המסוכן מאז 1967. איראן, לדבריהם, לא מסוגלת לאיים על קיום ישראל. 
קיראו כאן על “היכל התהילה” שלהם,  והכסף הגדול.
ראשיה המליצו בעבר למסור את הגולן לקרטל הפשע של משפחת אלאסד, בתמורה ל”שלום”; ובשנת 2018 הם הכינו (שוב) תוכנית מדינית חדשה  (בהשתתפות גנץ ואשכנזי) לנסיגה חד צדדית מרוב שטחי יו”ש, ומסירתם לאוייב הערבי. זאת, כדי שעבאס יקלוט כמה מליוני “פליטים”, ואחרי שהחמאס והסלפים יפילו אותו, הם ישלטו בירי קרוב על נתב”ג, תל אביב, חיפה, ירושלים והשרון. במצב כזה ישראל לא תוכל להתקיים.
לא ברור למה נשיא מדינת ישראל, שאמור להיות נשיא א-פוליטי, משתתף במצג הזה, כאילו מדובר במשהו ממלכתי. אולי הוא לא ידע, כי הוא עדיין לא חבר בג’יפלאנט?

 

לפני שנים רבות פרסמנו את המאמר הזה, שמסביר למה אותם אלופים במיל’ אינם מבינים את המציאות, שהם אמורים לנתח, הרי הם הובילו אותנו מאסון לאסון. 
לצערי, המאמר עדיין רלבנטי:

הפרש השחור: עשר סיבות למה המודיעין שלנו נכשל בהערכותיו, ואיך אפשר לשפר את זה (2009)?

ועוד מילה לסיום: ראו כמה שלומפרית, עמוסה בפרטים ומיושנת נראית הלישכה ב”בית הנשיא”, בתמונה למעלה. מישהו תקע את סמלי המדינה היקרים שלנו – ללא סדר, ללא הדר, וללא שום חוש אסתטי. More is less.
למה זה חשוב? כי הם אמורים לייצג אותנו intra et extra.