זהירות: הטרור התודעתי של חמאס, ומדינה אומללה אחת


מאת ד”ר גיא בכור


לאחר שנכשל להטיל אימה על האוכלוסיה האזרחית של מדינת ישראל, בכמה שנים של פיגועי מתאבדים נוראיים, כמוהן לא ידעה אף חברה אזרחית מאז מלחמת העולם השניה, פנה חמאס לדרך אחרת של טרור, טרור התודעה, בהשתמשו בשבוי האומלל גלעד שליט.


מהו טרור? במהלך היומיום כל אחד מאיתנו חשוף לפחדים מסוגים שונים. מישהו עלול לפגוע בנו, משהו עלול לקרות ליקרים לנו, פחד ממחלה, משהו שמציק לנו בגוף, מטריד ומכרסם ללא הרף; כתוצאה מן הפחדים האלה כוח הרצון שלנו נחלש, ואפילו מנוטרל באופן זמני. זה קורה כאשר אנחנו חושבים על משהו רע שעלול לקרות לנו. משהו לא רציונאלי שיפול עלינו, כאדם, כבן משפחה, כחברה, כמדינה. זה מאיים ומעייף.


רוב האנשים מסוגלים להתמודד עם הפחדים האלה ולהדחיק אותם, אם זה בעבודה היומיומית שלנו, באמונה העצמית שלנו, בדת, בשכלתנות, או בכל סוג מחשבה או עשייה אחרת. מי שלא מסוגל לעשות זאת במנגנונים שלו עצמו, עלול להיקלע לדיכאון.


זהו טרור: פחד בלתי נשלט שאנחנו לא מסוגלים להשתחרר ממנו, והוא כלל לא חייב להיות מלווה באלימות. הוא התולעת המכרסמת בנפש מבפנים.


נחזור לחמאס: איך גורמים למדינה שלמה לדאוג? לשתק את כוח הרצון שלה, כמעט כל יום? לתת לה תחושה אובדנית, הורים לחיילים, הורים לילדים, צעירים, חשש מתמיד ומכרסם? באמצעות הנשק האולטימטיבי שאוחז ארגון טרור זה, למרבית הצער, גלעד שליט.


כל הזמן לזרוע אי-ודאות, לזרוע בלבול במערכות שלנו, ופחד משתק. ואיך מצליח חמאס להגיע לכל בית בישראל, לנפש כל אזרח ואזרח? דרך כלי התקשורת. שלנו.


אינני מכיר הצלחה כה מדהימה להיכנס לנפש של כל אחד מאיתנו ולפגוע בה בצורה זו או אחרת, כפי שעושה זאת חמאס בפעילות מרשימה כבר שנים. השימוש באמצעי התקשורת שלנו הפך זאת לנשק פוליטי ואסטרטגי, ובעולם שלנו הערך, כידוע, נקבע על פי הנוכחות הציבורית.


כך הפך גלעד שליט שלא מרצונו לכלי נשק נגד חברה לאומית שלמה, אקדח שלוף יום יום ושעה שעה על שלוות הנפש שלה, בטחונה העצמי, ופחדיה. הרבה פחדים. יש האומרים שלאחר שישוחררו לאור היום המחבלים המסוכנים ביותר, תעמוד החברה הישראלית בפני איום קשה. ובכן, אני טוען, הטרור התודעתי הנוכחי מעמיד אותנו בסכנות קשות הרבה יותר כבר עכשיו. הוא פוגע בחיות שלנו, בביטחון העצמי, בתקוות הפנימיות שלנו. זו הסיבה שכלי הנשק הזה כל כך יקר לליבו של ארגון הטרור. זו הסיבה שהוא חייב חייל או חיילים ישראלים חטופים, תמיד.


מהבוקר עד הערב אנחנו פותחים את נשמתנו לשליטה משתקת של האוייב, לאימרותיו הגסות, להשתלחויותיו בנו עצמנו, לתחושה המזוייפת שהוא נוטע בנו, של חוסר ביטחון. מה האוייב אמר, מה עשה, למי פנה, מה הדליף, מה הוא חושב, מה הוא קובע. מהבוקר עד הערב. איך הוא מגחך על חברה שנלקחה כבת ערובה, על מדינה שמאמללת את עצמה.


מהבוקר עד הערב האוייב מבקר בכל בית בישראל, ובעברית. חודר לכל נפש, בית, חדר ופינה. כמו ענן הוא אופף אותנו בערפל המתעתע שלו. אל תתנו לו את הכניסה הזו. זיכרו, את הטרור התודעתי אפשר לנצח רק באמצעות התודעה.


ביום שבו כלי התקשורת שלנו יבינו שהם פועלים נגד האינטרס הלאומי של החברה בה הם פועלים, נגד האינטרס של הצרכנים האומללים שלהם עצמם, רק אז ייפסק הטרור התודעתי שלנו; טרור המוח. ביום שיבינו שיש מישהו העושה בהם שימוש לרעה, הופך אותם לקשית דרכה הוא חודר אל המוח התודעתי שלנו, ביום הזה הטרור הבלתי הכרחי ייבלם.


אם ישוחרר גלעד שליט ואם לא ישוחרר, האוייב כבר למד איך להגיע ישירות אל הנשמה החשופה שלנו. אל תתנו לו להמשיך ולעשות זאת. גם בזכות המאמר הזה אנו מבינים מה האוייב מעוניין לעולל, ואנחנו מתחסנים.

**


 

“ספר השינויים”, I Ching , הוא אחד מן הטקסטים הסיניים העתיקים ביותר, והוא כולל שיטות מיסטיות לנבואה, כל קטע תמיד בשש שורות, והוא מסביבות שנת 2100 לפני הספירה (דוד המלך, לשם השוואה, חי בסביבות 1000 שנים לפני הספירה).
ומה כותב ספר השינויים, ומאז לא השתנה הרבה?


“כאשר האדם לומד בתוך ליבו מה משמעות הפחד והחרדה, הרי שהוא יהיה מוגן מפני כל טרור, הנוצר בשל השפעה חיצונית.

תנו לסערה להשתולל ולהטיל אימה מאה מילין מסביב, הוא ישאר כה רגוע ומוגן, עד שרוח הקודש, ההופכת את האדם לקורבן, לא תהיה מופרעת. זו התחושה שצריכה לאפוף את המנהיגים והשליטים; רצינות פנימית עמוקה, שמפניה כל איומי הטרור החיצוניים נמסים, ללא כל פגיעה”.

ובכן, הכל מתחיל ונגמר בתודעה.


שימו לב: המנוי למועדון Gplanet Prime של ראשוני המצטרפים, יחל לפוג בימים הקרובים.


אני מבקש באופן אישי, ממי שכבר חבר במועדון Gplanet Prime, והמנוי שלו הסתיים, לא לשכוח, ולחדש אותו. כדי לחדש את המנוי יש להכנס לקטגוריית “לחידוש מנוי קיים לחץ כאן”, או – כ א ן.

כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, יש להירשם לשירות המאמרים בתשלום, Gplanet Prime. קוראים את כל המאמרים בתשלום שכבר פורסמו, וממשיכים לחודש, לחצי שנה, או לשנה-במחיר מבצע. ניתן להירשם – כ א ן.  זיכרו, החברות שלכם תומכת באתר. 
 
אם ברצונכם לשלוח את המאמר הזה לחברים, עושים זאת באמצעות הכפתור “המלץ לחבר”, כאן למטה.

למבקשים לקבל התראות על כל מאמר חדש שעולה ישירות אל המייל האישי, עושים זאת – כאן.


במאמר הזה תעוף נשמתכם ישר לשמיים. מה אפשר ללמוד ממנו?