חג שמח, ישראל: בחיפה החל לפעול הנמל המשוכלל ביותר בעולם, בניהול הסינים:

בהשתקה תקשורתית רועמת בישראל, אך בדגש תקשורתי בסין, נפתח נמל המפרץ החדש בחיפה, והחל לעבוד. מדובר בנמל פרטי ואוטומטי, בניהול חברה סינית, המשוכלל ביותר בעולם, תוך הפקת לקחים מנמלים אוטומטיים שנבנו בסין עצמה. הנמל הזה יתחרה עם נמל חיפה הישן, ועם שני הנמלים באשדוד, הישן והחדש, ומהתחרות אנחנו נרוויח.
זה הנמל הראשון הנבנה במדינה מזרח תיכונית כלשהי בחמישים השנים האחרונות, ושוב ישראל מובילה את האיזור כולו.  
החברה הסינית תנהל את הנמל במשך 25 שנה, ואז הוא יחזור לידי המדינה. הסינים דיווחו על הפתיחה בהרחבה, והמטרה שלו מבחינתם היא לשמש מוצא לים התיכון לדרך המשי, שתזרים סחורות מהמפרץ הפרסי באמצעות הרכבת:
עקבנו במשך השנים האחרונות אחר בניית שני הנמלים הפרטיים האלה, בחיפה ובאשדוד, מייבוש הקרקע, ועד לפתיחה:

התקדמות דרמטית בנמלים החדשים של ישראל. מעצמה נולדת

בזה נכנסות ישראל וסין לשותפות אסטרטגית ראשונה לאורך עשרות שנים, שאותה גם ניתן להאריך. שום גורם לא יעז מעכשיו לתקוף את ישראל, שהופכת לחשובה מאוד לסין, או את נמל חיפה. עוצמתה האסטרטגית של ישראל מקבלת עכשיו מימד חשוב נוסף. 
אנו רואים חשיבות רבה בהתקרבות לסין, משום שעל ארה”ב אין אפשרות לסמוך עוד לטווח ארוך, ואפגניסטן תעיד. אסור לנו לשמור את כל הביצים בסל אחד, יהא חשוב ככל שיהיה:

על רקע צניחת ארה”ב, האם הגיע הזמן להיפתח לברית עם סין?

עוד על הנמל החדש והחשוב שהחל לעבוד, במאמר החגיגי שלנו:

חגיגי: ראש השנה תשפ”ב (2021) שדים נגד מלאכים, עם סוף מפתיע

שנה טובה: המבצע החגיגי ו”המטורף” של הנחה-על-הנחה נפתח, ומה מתקרב? ⏰מחירי מבצע החגים כבר מעודכנים. לכניסה לרישום במחירי ההנחה המיוחדים – כאן

לשנתיים: 580 ש”ח במקום 755;
לשנה: 355 במקום 448;
ולחצי שנה: 220 במקום 262. המחירים כבר מעודכנים למבצע. 
המינוי לשנתיים הוא המשתלם ביותר; מידע פנורמי וייחודי, ושקט נפשי לשנתיים שלמות, עם ההעשרה העצומה ביותר שקיימת בעברית: ניתוח חד, המזרח התיכון ואקטואליה; יחד עם היסטוריה, אסטרטגיה, העצמה אישית, אמנות, תרבות, מוזיקה, קולנוע, ציונות, בטחון והגורל שלנו, של המזרח התיכון ושל העולם. העתיד. 
זה לא רק מינוי, זו פוליסת ביטוח. זו מעטפת בטחון אישית
המינוי כולל את המאמרים הסגורים, וכן את נספח מדד האיומים הבטחוניים החודשי, המתפרסם מאז שנת 2007. המדד בנוי על אלגוריתם מתמטי, עם נתונים אובייקטיביים וסובייקטיביים, הכולל גרף חודשי משווה לאורך השנים, והמדד לא טעה. איך אפשר בלי הכלי הזה, במיוחד עכשיו?   
כל המחירים כוללים מע”מ, ו-חשבונית מס תישלח במייל לכל עיסקה, והיא גם תמתין לכם באיזור האישי שלכם באתר. היעוץ הזה חשוב לכל בעל עסק, בעולמנו המשוגע.  
אצל המנויים החדשים: אם אינכם מצליחים להירשם, סימן שאתם כבר חברים, ואז החידוש (או הרישום) ייעשה מן האיזור האישי. נכנסים אליו עם שם המשתמש (המייל שלכם) והסיסמה. אם אינכם זוכרים את הסיסמה, אפשר לשחזר אותה למייל. 
אצל המחדשים: החידוש נעשה מתוך האיזור האישי המשוכלל שלכם. המינוי החדש יצטרף באופן אוטומטי לתקופת הזמן שנותרה, ובזמן החידוש תוכלו לראות באיזור האישי מתי יסתיים המינוי הכולל.  


מחירי מבצע החגים כבר מעודכנים. לכניסה לרישום במחירי ההנחה המיוחדים – כאן

וכך נמל ביירות נחרב, ונמל חיפה מזנק לשיאי כל השיאים. מאמר מיוחד, שצפה את תקופת האבן הנוכחית של לבנון, אל תחמיצו:

“המגדלור של מה שאבד”: האם לבנון חזרה אל תקופת האבן, ומה עם חיזבאללה?

האם כל קללות העולם נחתו על המדינה הזו? זו קללת האמוניה, שהם ייעדו לנו, אך היא התהפכה. האם החרבת נמל ביירות והכמויות העצומות של הנפגעים, חיסלו סופית את “לבנון”? איך זה ישפיע על חיזבאללה? סרטונים רבים, פיירוז, ושתי תמונות בונוס נדירות: אני עומד בדיוק מעל מקום הפיצוץ בנמל ביירות (1982) ובפגישה לא ידועה.

ניסגר המעגל, גיא בכור, ביירות


מדור חדש באתר: בונים את ישראל

השלום מתחיל לעבוד: קו הסחר הימי עם האמירויות כבר בנמל חיפה (הישן), צפו בו:

ההסכם למכירת איראן לסין טוב לנו?

“מלחמות זה טוב”? על מאחורי הקלעים של שוק הנשק העולמי והחשאי. נתונים חדשים:

איזה מדינות עלו השנה, איזה ירדו, מה חולל הנשיא טראמפ לתעשיית הנשק האמריקנית, מה עם התעשיות הביטחוניות שלנו, למה מצרים מתחמשת עד לצווארה, על פחדי סעודיה, מה מצב הנשק של רוסיה, והנתון המפתיע של מכירות הנשק של פוטין למשטר בשאר, לא מה שחשבתם. אפשר ללמוד הרבה מתחום הרגיש והחשאי הזה. בשל המצב הנמשך, ובשל הרצון להכניס חברים נוספים, מבצע ההנחה המיוחד למנויים חדשים ומחדשים –נמשך.

המאמרים הגדולים של האתר, בסדר כרונולוגי

“חוזרים מידי יום אלפי שנים אחורה”: למה מה שקרה ללבנונים הוא הגרוע ביותר?

מקרון מעניק לזמרת פיירוז את אות לגיון הכבוד הצרפתי

ד”ר גיא בכור בהרצאה: איראן כבר פועלת בנושא הגרעיני ללא בקרה בינלאומית

הדרמה מאחורי הקלעים: Mare Liberum, על השיחות על המים הכלכליים והגז עם לבנון. צפוי הסכם?


התראה