ישראל: "המדינה הירוקה הראשונה בעולם"? לחיים חדשיםמאת ד”ר גיא בכור


הגיע הזמן להפוך את ישראל למדינה הירוקה הראשונה בעולם, מדינה עם איכות החיים הגבוהה ביותר בעולם, אבן שואבת למאות אלפי ישראלים לשעבר ויהודים, שישאפו לעבור אליה. נכון, המצב הבטחוני בישראל אינו יציב, אך חוסר היציבות מתחיל לאפיין את העולם כולו, מה גם שהסיבה הבטחונית לא היתה העילה המרכזית לגלי ירידה בעבר, אלא בעיקר איכות חיים.


 


מהם שלושת היסודות שאני מציע במסגרת “המדינה הירוקה”:


 


איכות חיים גבוהה, הבנויה על תפיסה אקולוגית המעמידה את הפרט במרכז;


 


רמת חינוך הטובה בעולם, במסגרת מהפיכת האינפורמציה והגלובליזציה;


 


מערכת בריאות פורצת דרך;


 


אם יובטחו שלושת היסודות הללו, תוגשם המהפכה הציונית מחדש. אלא שזו תהיה הפעם ציונות ברוורס, כאשר הציונות החלוצית ביקשה להלביש את המדינה בטון ומלט, בעוד שזו החדשה תחפש את הירוק והטבעי. במקום כיבוש השממה, החזרת השממה, עד כמה שניתן. זהו חזון מפעים שיחזיר לארץ את טובי בניה, המחפשים אחר איכות חיים, ויעשיר את בני הארץ בחיים טובים הרבה יותר.תהא זו הלאומיות הישראלית החדשה, ההפוכה לחלוטין מן הציונות הקודמת, אך זהה לה ביעדיה. הציונות הישנה שמה את החברה מעל לפרט, וכאן יהיה המצב הפוך, אך בכל מקרה התוצאה תהא שיבת ציון. 

לחיים חדשים.רמת החינוך בישראל היא כבר טובה, ובשל הבסיס האיתן שלה ניתן להפכה בקלות למצוינת (הרבה תלוי בשיטת תגמול אחרת למורים) ולגלובלית. גם רמת הבריאות היא מהמתקדמות בעולם, עם סל בריאות מהנדיבים בעולם, אם כי יש בודאי מקום לשיפור רב. נשארה האקולוגיה.כיוון שאנו מעוניינים להקסים את העולם, ולמתג את עצמנו, יש צורך בכמה החלטות פורצות דרך בעולם:

1.  ישראל תהפוך למדינה הראשונה בעולם ללא עישון. לא יהיה עיתון וכלי תקשורת בעולם שלא יתייחס לכך, ידיעה שתסקרן רבים, ותאותת להם שמשהו חדש מתרחש בישראל, פורץ דרך, מאתגר, לא רק מלחמות. תאותת להם שזו שוב מדינה מיוחדת וחלוצית.

2.  ישראל תהיה המדינה הראשונה בעולם שתאסור שימוש בשקיות ניילון ובמוצרי ניילון, שאינם מתכלים. יותרו רק מוצרים מתכלים, למשל, שקיות נייר. מהר מאוד ילכו בעקבותינו עוד מדינות, לטובת כדור הארץ, אך הראשונים נכנסים תמיד לפנתיאון העולמי.

3.  ישראל תטיל תקינה מחמירה, אמיתית, על אנטנות סלולריות, קווי מתח גבוהים, וזיהום אוויר. המשרד לאיכות הסביבה ייהפך לאחד המשרדים הגדולים והחשובים, לצד הביטחון והחינוך, משרד עם שיניים.


4.  ישראל העשירה בשמש, תהפוך ל”מדינה סולארית”, עם חוות סולאריות ענקיות לייצור חשמל נקי וירוק. השמש היא יתרונה הגדול של המדינה הירוקה, ויתרון זה יודגש ויועצם. פנינו אל השמש העולה.


5.  בתוך עשר שנים תטמין ישראל את כל קווי החשמל העירוניים והבינעירוניים באדמה. זהו מפגע שחשוב לטפל בו, מפגע בריאותי ואסתטי, ואשר המונופולין של חברת החשמל מנע טיפול אמיתי בו עד כה.6.  ישראל תיהפך למדינה נקייה: ברחובות, בחופים, בטבע ובתעשייה. חינוך לניקיון, אכפתיות ומודעות, בגיבוי מדיניות נוקשה של קנסות.


7.  ה
כניסות לתל אביב ולירושלים ייהפכו לכניסות אגרה, כדי לעודד את השימוש בתחבורה ציבורית, ובמסגרת מלחמה אפקטיבית להורדת נפח התנועה הפרטית ותאונות הדרכים. התקבולים יופנו למימון הפעילות האקולוגית. תושלם במהירות הרכבת לגליל העליון ולאילת, כדי לפזר את האוכלוסיה על פני כל המדינה.


8.  אוצרות הטבע של ישראל: הפארקים הטבעיים, המדבריות, היערות והאגמים, ייהפכו לערך מחנך, מלכד, מפרה. ט”ו בשבט יקבל ערך חדש, לאומי ובינלאומי; מקדש למדינה האקולוגית והירוקה, שנקים כאן לעצמנו, לילדינו, ולעם היהודי.


9.  חייב להיות מאמץ למצוא אנרגיית גז בישראל, יש כיום טכנולוגיות חדשות לחיפוש, כולל במעמקי הים.


10.  לטווח הרחוק יותר – כיוון שהאוכלוסיה גדלה אצלנו במהירות, יש לשקול הקמת איים מלאכותיים במים העצומים שלנו, בים התיכון. 


בישראל שכזו לא רק אלפים של יהודים ירצו לבוא ולחיות אלא מאות אלפים, מדינה שמעניקה לאזרחיה את איכות החיים הטובה בעולם.

עם חזרת כוח אדם איכותי, איני רואה קשיים רבים לעבור את רף 30 אלף דולר לנפש תל”ג, כאשר כיום אנו כבר נמצאים על 25 אלף דולר לנפש, וכך תמונף התודעה האקולוגית עוד ועוד. זו ציונות חדשה, ירוקה, מפעימה, ומהנה.

חזון חדש לעם שאוהב וזקוק לאתגרים, כי באין חזון ייפרע עם. במיוחד עם ישראל
.

                                              ◄כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום, וממשיכים קדימה לתקופה נוספת.
ניתן להירשם –
כ א ן

אני מבקש באופן אישי, מכל מי שכבר חבר במועדון Gplanet Prime, והמנוי שלו הסתיים, לחדש אותו. כדי לחדש את המינוי יש להכנס לקטגוריית “לחידוש מנוי קיים לחץ כאן”, או – כ א ן.

אם ברצונכם לשלוח את המאמר הזה לחברים, עושים זאת באמצעות הכפתור “המלץ לחבר”, בדף הזה, למטה.

למבקשים לקבל התראות על כל מאמר חדש שעולה ישירות אל המייל האישי, עושים זאת –
כ א ן.