כמה טוב שיש את ישראל

בחודש האחרון, מאז הוסר הלחץ האמריקני לדמוקרטיזציה במצרים, פתחה מערכת ביטחון הפנים המצרית בגל מעצרים חסר תקדים של מתנגדי המשטר, בעיקר בתנועת “האחים המוסלמים”. מתנגדים מן השמאל כבר נמצאים בכלא או במעצרים. מדובר על החרמת רכוש וכסף, חיפושים וכתבי אישום. במסגרת הצעדים נעצרו ונחקרו גם עיתונאים. המטרה לפגוע בתנועת “האחים המוסלמים” ככוח פוליטי, ועל רקע זה תשתנה גם החוקה המצרית, שלא תאפשר עוד למפלגות להתאגד “על רקע דתי”, קרי הכוונה “האחים המוסלמים”.


 


על רקע זה קמה ביקורת קשה במצרים ובעולם הערבי על הצעדים הדרקוניים המצריים, והנה באורח פלא מתפוצצת לה פרשת “הריגול” הישראלית החדשה. המטרה נראית די שקופה, להעניק לגיטימציה לפעולות הקשות של המשטר בעזרת האשמת ישראל, כאילו מדובר בעמדה פטריוטית של “המוחאבראת” (משטרת בטחון הפנים) בגל המעצרים הכולל. עובדה, תפסו גם מרגלים ישראליים. לא רק זאת. בשבועות האחרונים בוצעו כמה מעשי רצח ואונס קשים בשכונת מעדי היוקרתית שבקאהיר ובמקומות נוספים, שזיעזעו את החברה המצרית, מבלי שנתפסו האשמים. מה יותר טוב מפרשת ריגול חדשה שתפנה את האצבע המאשימה החוצה? הרי באותה שיטה בדיוק נוקט אחמדינג’אד, אשר מפנה את תשומת לב האיראנים האומללים שלו מן המעצרים, הדיכוי והעוני בארצו לעבר ישראל והגרעין. ובכלל, במצרים משוכנעים שעזאם עזאם היה מרגל ישראל, עובדה, על שום מה הוא הדליק את המשואה ביום העצמאות? בזה הם רואים את ההוכחה. גם בעיסוק האובססיבי בתקשורת הישראלית בפרשת הריגול האחרונה הם יראו הוכחה. אחרת, מדוע הם מסקרים זאת בכזה עניין אם סתם מדובר באנשים פרטיים? הכל קונספירטיבי.


 


כצפוי, האינטרנט הערבי כורע היום תחת גל הברכות ממצרים וממקומות אחרים למערכת בטחון הפנים המצרית. שכחו את הביקורת ואת הזעם. שכחו את העוני הפושט ואת הייאוש הכלכלי. “ברבו” כותבים הטוקבקיסטים.”מערכת הביטחון שלנו עומדת על המשמר נגד הפולשים הציונים”. מצער שמצרים משתמשת בישראל כדי להלבין את בעיותיה בפנים. מצרים מוצפת תמיד בידיעות קונספירציה נגד ישראל. פעם ישראל רוצה להדביק את הנוער המצרי באיידס (באמצעות מסטיק סודי!) ופעם להכניס סמים למצרים (בעוד שכוון הסמים הוא בדיוק הפוך), וסיפורי הריגול בכל מקום.


 


ויחד עם זאת אני חייב שמחוץ למצרים לא כל הטוקבקיסטים הערבים קונים את העמדה המצרית. מישהו כתב באתר האינטרנט של רשת אלערביה: “יסלחו לי אחיי המצרים, זו תרמית מבישה, כמו מישהו שמסתיר את ערוותו בעלה תות. תסתכלו סביבכם!” ואחר ציין: “אני לא יודע, כל רגע אחינו המצרים יוצאים בידיעה על מעצר מרגל! יש בכלל מה לרגל אצלם? אחרי מה לרגל? אחרי “אלקנאטר אלח’יריה” (איזור תיירות ידוע)? ידיעה משונה מאוד”.


 


هو فيه أيه؟


عربي |04/02/2007 م، 07:50 صباحا (السـعودية) 04:50 صباحا (جرينيتش)


مش عارف كل شوية أخوانا المصريين طالعين بخبر عن إعتقال جاسوس!! وهو في حاجة أصلا يتجسسوا عليها؟؟ القناطر الخيرية مثلا؟؟؟؟ علم فاضية.