לא הזהרנו לא להתקרב אל בירת הרוע של האנושות? אז מי שקנה שם – בעיה שלו:

שנים אנחנו מזהירים מפני בירת הרוע האנושי – העיר המקוללת ברלין, אך ישראלים טפשים לא הקשיבו, וקנו שם דירות להשקעה. הם האמינו למודעות הצבעוניות, אז עכשיו – הם ישלמו את המחיר.
העיר ברלין אישרה את הרפורמה הקומוניסטית – פרוגרסיבית בשוק הנדל”ן בעיר, ולפיה שכר הדירה יוקפא לחמש שנים, ושכר הדירה בחוזים חתומים יופחת אוטומטית לרמת שנת 2013. כמו כן ייאסרו שיפוצים, שיגרמו לעליית שכר הדירה. החוק ייכנס לתוקפו רטרואקטיבית ליוני 2019, ומי שלא יוריד את המחיר – חשוף לקנס של חצי מליון אירו. די בתלונה של השוכרים. במילים אחרות, חוזרים שם ימי ההלשנות של מזרח גרמניה.
הזהרנו מפני העיר הזאת, או לא?
בפועל, זה סוג של “חוק הגנת הדייר”, שהיה קיים בישראל ההיסטורית, והמשמעות: 1.5 מליון דירות בברלין יתחילו להירקב, ייתמלאו במהגרים, פשע, טרור, ובאוכלוסיות החלשות ביותר, והעיר הענייה הזאת בדרך לאבדון, כיאה לה. 
אלפי ישראלים טפשים השקיעו שם את מיטב כספם, ועכשיו הם ממולכדים. מי יקנה מהם? ומי אמר שהקפאת שכר הדירה לא תוארך עוד? קונים רק בישראל, למרות המיסוי הלא מוצדק, שיש להפחיתו בחזרה. פה זה הבית שלנו.  

חוק הגנת הדייר הסוציאליסטי, שהיה נהוג בראשית שנות המדינה, אשם בעליבות הבתים במרכז תל אביב עד היום, אך אנחנו מתקנים את זה; ועל כך כתבנו את המאמר הקלאסי שלנו, האהוב על רבים – חוק הורס וחוק בונה. 
והיהודים באירופה, ובברלין? למרות הטקס הדרמטי וההיסטורי של יום השואה הבינלאומי בירושלים – העסק גמור: מזכיר לי את סצינת הסיום בספק-אופרה של ברכט ו-וייל, “עלייתה ונפילתה של העיר מהגוני” (1930, Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny)שהיה בה ניבוי צוהל ומאיים בו זמנית, בקצב מארש אבל, על מה שיקרה לעיר ברלין, שכנופיית בריונים משתלטת עליה, והכוונה גם לאירופה כולה, עם גונג הסיום בסוף:
אֲנַחְנוּ אֲבוּדִים, כָּךְ גַּם אַתָּה וְכָל אֶחָד,
אֲנַחְנוּ אֲבוּדִים, כָּךְ גַּם אַתָּה וְכָל אֶחָד! 

https://www.youtube.com/watch?v=yxm3Mgn-Kgs&feature=emb_logo