למה הסכם הגרעין מפחיד את משמרות המהפכה באיראן? בגלל השאה

[face-book-like]
מאת ד”ר גיא בכור
 


Hodie mihi, cras tibiניתן לקרוא במאמר הוותיק הזה שלנו כאן.

אזהרה דומה השמיעו במשמרות המהפכה גם לעבר המנהיג הרוחני עצמו.

לקרוא ברצף את מאמרי האתר על איראן, מאז 2006

 


, שמאפשרת לרוחאני בכלל לדבר.


כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום, וממשיכים קדימה לתקופה נוספת. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם – כ א ן
 


וכי בכל מקרה איראן רק תפסיד:
  

 

וככה נראה הסיוט המשטרי: בזמן תחרויות המונדיאל בקיץ האחרון צפו כל תושבי איראן, אבל כולם, בתמונות החופשיות האלה, שהועברו ללא צנזורה דרך הלווין: אוהדים, ובעיקר אוהדות איראניות, מתחרויות הכדורגל מברזיל. מניפים גם את דגלי השאה, חופשיים לחלוטין, וחוגגים, בדיוק ההיפך ממצב האזרחים המדוכאים בתוך המדינה. זה מאוד בלבל את המשטר: האנשים האלה תומכים בהתלהבות באיראן, אך זו איראן אחרת. מבחינת ח’מנאי זה החמור מכל.הוא ניסה לקצץ בסובסידיות ובהוצאות הממשלה, וזה נגמר בהעלאת מחירים ובמיסים כבדים יותר.


האינפלציה ירדה אמנם, אך היא עדיין עומדת על גובה של 20%. האבטלה עומדת על גובה משוער של 30%, ואצל צעירים הרבה יותר מכך, והפער בין עשירים לעניים מתרחב, בדיוק כמו בימי השאה. הריאל שוב צנח אל מול הדולר ולכן הציבור לא יכול להתקרב אפילו למוצרים מיובאים. רבים בורחים לזהב, באין ערובה כלכלית אחרת. הריבית היא כה גבוהה, בשיעור 25%, עד שאין אפשרות לקחת באמת הלוואות ולפתח.


כגודל הציפיות, כך גודל האכזבות.

אז שארצות הברית תזרז מבחינתם את הגהינום העדתי הזה? שהיא תלך ותילחם בדאעש, אומרים באיראן. וגם אם נאלץ להילחם יום אחד בדאעש, נעשה זאת על פי האינטרסים שלנו, ולא על פי תכתיבים זרים.
איראן הרשמית מוכה, מסובכת, קודרת, מחפשת קונספירציות בכל פינה, אך בעיקר דואגת. אז מה, האם ייתכן שבסוף כל סיבוב היוהרה האדיר הזה של 35 שנים, השאה הוא שצוחק אחרון? שהשלד המרחף מעל למיטה, הוא מה שנשאר מהמהפכה שלהם? שהחלום הוא סיוט?כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום, וממשיכים קדימה לתקופה נוספת. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם – כ א ן.

אני מבקש באופן אישי, מכל מי שכבר חבר במועדון Gplanet Prime, והמנוי שלו הסתיים, לחדש אותו. כדי לחדש את המינוי יש להכנס לקטגוריית “לחידוש מנוי קיים לחץ כאן”, או –
כ א ן.

אם ברצונכם לשלוח את המאמר הזה לחברים, עושים זאת באמצעות הכפתור “המלץ לחבר”, בדף הזה, למטה.

למבקשים לקבל התראות על כל מאמר חדש שעולה ישירות אל המייל האישי, עושים זאת –
כ א ן.
[face-book-like]