למרות שדות התעופה הנעולים – 900 עולים נוחתים בבת אחת. מאיפה הם באים?

מצב הקורונה יצר תופעה, כמוה לא ידעה ישראל מעולם: עשרות אלפי עולים רוצים לעלות אליה, אך בינתיים היא מעכבת אותם. זה קורה כי שדות התעופה בעולם סגורים (כולל נתב”ג); יש לנו בעייה לשכן כמות כה גדולה במלוניות לבידוד; ויש חשש ממוטציות של המגפה.
זו הסיבה היחידה שבגללה עלו ארצה רק 21,000 בשנת 2020, ואלפים מעוכבים גם השנה. ולמרות זאת, 900 מאושרים קיבלו החרגה, והם זוכים לעלות ארצה, למדינה הנחשקת, ממש בימים אלה. חלקם כבר נחתו, והיתר ינחתו בימים הקרובים. הם מגיעים מצרפת (בתמונה למעלה, מאתמול, היו שם עיכובים בהעברה למלוניות הבידוד), אתיופיה, רוסיה, אוקראינה, דרום אפריקה (קהילה נגמרת, במדינה שמתחסלת) וארצות הברית. 
המצב כה קשה, עד שמרכזי העלייה במדינות חבר העמים מושבתים, או אינם מתפקדים. איפה הסוכנות היהודית? רבים כמהים להגיע כבר למדינה, שהתנהלה באופן שמרשים את כל העולם בזמן הקורונה. אחרי הקורונה צפוי שחרור השסתום. 
באשר לגיור, מבחינתי הם כולם בני הלאום היהודי, ואנו מדינת לאום, לא מדינת דת. ולכן, משרד הפנים צריך להחזיר את הרישום, שמחקה ממשלת “אוסלו”: לאום, יהודי. 
אם יש מי שזה מפריע לו, שיואיל ויגייר אותם באהבה, ולא יערים מכשולים. ברור שהשאיפה היא להחזיר אותם אל חיק היהדות, וישראל היא כיום המפעל הגדול בהיסטוריה שלנו, של חזרה ליהדות. 

עוד עולים אתמול, בשדה התעופה המושבת. ואם הגירה היא קשה מאוד, עכשיו פי כמה, עם חובת בידוד, כלכלה מושבתת חלקית, וריחוק חברתי. יש להעריץ את בני עמנו שמצטרפים אלינו, למרות כל הקשיים, ולעזור להם. עלינו להגיע ל- 90% יהודים, במדינת היהודים.  
מעולה לעולה – כוחנו עולה. 
ההנאה מטיולים בחו”ל היא קצרת טווח, כי זה לא שלי. לעומת זאת הטיולים בארצנו הם קסומים וממלאים. איך אחרי 72 שנים יש יהודים, שעדיין חיים מחוץ לארצם? באמת לא ברור. חלקם לא יודעים מה הם מפסידים. 
טיול בעיר שבמרומים, העיר המיסטית בכחול, צפת, להנאתכם:

מה יקרה אחרי 2000 שנה, ואנחנו נחזה בו,
ונחגוג אותו באתר?

‘הבלתי רצויים’ (Unerwünscht): אז היהודי האחרון באירופה?

היהודים בורחים מאירופה לישראל. וכמה ישראלים חיים באירופה?מספרים מפתיעים:

בדויטשלנד שיא של כל הזמנים בתקריות אנטישמיות מאז התקופה הנאצית, כמה תקריות כל יום. גרמני אנטישמי מסביר לישראלי יורד מילקי בכנות רבה, כמה הגרמנים אוהבים אותו:
ובינתיים, אצלנו: האם המבצע ה”מטורף” של סוף השבוע בלבד, יסתיים בלעדיכם?

הודעה חשובה: לרגל חגיגת עשור ל’אפקט פרח הצבעוני’: מבצע הנחה “מטורף”, לסוף השבוע הזה בלבד. לפרטים:

המאמרים הגדולים של האתר,
בסדר כרונולוגי

210,000 צפיות, הסרט הגיע בינתיים לחשיפה של 1.8 מליון איש. למה? כי יש בסרט הזה עשרות תובנות משנות תודעה. אנא צפו בו שוב, ושילחו אותו למי מקרוביכם שנפל למלכודת הפרוגרסיבית? מה יש להם להפסיד מצפיה? 
כיצד תישארו איתנו בקשר, בימים האלה? נרשמים לקבלת המיילים שלנו  – כאן. 
בסלולרי מומלץ לעמוד איתנו בקשר, דרך ערוץ הטלגרם המזנק שלנו. כך תקבלו פוש על דיווחים חדשים, ותישארו צמודים. 
ואיפה צופים בכל הסרטונים של ד”ר גיא בכור? בערוץ הפופולארי שלנו ביוטיוב, הצטרפו גם אתם כחברים.

בין חבצלות המים: שיבת ציון, והתעצמותה של ישראל (2015)

האמהות היהודיות הנמוגות: על גל העלייה של יהודי צרפת (2013)

האם חמאס ישתלט בקרוב על הרשות ברמאללה?

הקורונה, ונדידת העמים: האם ההגירה הפלשתינאית והכלל ערבית הגדולה החלה?

לאחר גל הפחדות של “פרשנים”: מי מפחד מג’ו ביידן, ועד כמה מימשלו עלול לפגוע בישראל?


Facebook


Twitter


Facebook


Youtube


Telegram