מאקס ומוריץ נעלמו: על האסון הדמוגרפי של גרמניה

מאת ד”ר גיא בכור
 

לעיתים קרובות אנו קוראים או שומעים על סיפורים מסמרי שיער שמתרחשים לבנים צעיריםקחו, למשל, את הסיפורים האלהעל שני נערים ששמם מאקס ומוריץ, שבמקום לכוון את מוחותיהם הצעירים ללימוד יעיללעיתים קרובות גיחכו באופן מחריד על השיעורים ועל המורים

שלהם הביטו בראש הריק שלהם לכל תעלול הוא תמיד מזומן. להקניט יצורים, לטפס על גדרות לגנוב תפוחים, אגסים וחבושיםאך אוי ואבוי סופם עוד יגיע, עצוב וקודר! 

כך פתח הסופר והמאייר הגרמני וילהלם בוש את סיפרו על שני הפרחחים מאקס ומוריץ בשנת 1865. קומדיה אפלה בסגנון הגרמני המשעשע אך גם המבהיל, בסגנון האחים גרים. מתחיל משעשע וחביב, נגמר מבהיל וקודר. סיפורם של השניים הוא חלק מן התרבות הגרמנית, הגאה בו עד למאוד.

גרמניה, המנוע הכלכלי של “האיחוד האירופי”, שכל כך הרבה מספרים לנו בתקשורת “הישראלית” בשיבחה, הגיעה בחודשים האחרונים להישג בינלאומי: רמת הילודה בה היא הנמוכה ביותר בעולם כולו, נמוכה אף מרמת הילודה היפנית. על פי נתוני הממשלה הגרמנית, ובמחקר מקיף שביצע “מוסד הכלכלה העולמית” בהמבורג (HWWI), מספר הלידות לאלף תושבים נפל ב- 2014 בגרמניה ל- 8.2, וב- 2015 ל- 8 ילדים לאלף תושבים, כשאפילו ביפן אחוז הילודה הוא 8.4 לאלף תושבים. בפורטוגל המספר הוא 9 ילדים, באיטליה 9.3 אך בצרפת ובבריטניה המספר עומד על 12.5, רק בשל ההגירה המוסלמית המואצת לשם.

בשל כך מצפה הממשלה הגרמנית שהאוכלוסיה תתכווץ מ- 81 מליון תושבים ל- 67 מליון עד שנת 2060, וקרן המטבע העולמית צופה שהחל מ- 2020 תהיה הקריסה הדמוגרפית בגרמניה מואצת ומהירה, אף יותר
מזו היפנית. ממשלת גרמניה מנסה לפתות צעירים ללדת יותר, באמצעות קצבאות רווחה נדיבות, אך ללא הועיל, המספרים ממשיכים לצנוח, והם יירדו אל מתחת ל- 8 ילדים.

                           
הקו הכהה – הנפטרים בגרמניה. הקו הבהיר- הלידות.

 

בגרף שלהלן אנו רואים את הקריסה הדמוגרפית ההולכת ומתרחבת בגרמניה, שעולה אפילו על הקריסה הדמוגרפית הרוסית: הזינוק הכלכלי בשנות הששים והשבעים גרם למלכודת הדמוגרפית, ממנה אין התאוששות עד היום, כאשר החל משנת 1972, מספר הפטירות עולה על מספר הלידות. קריסה נוספת בילודה נרשמת החל משנת 1996, כאשר כיום הנתונים הם הגרועים ביותר, וזה ממשיך לרדת.

שני הילדים הקונדסים קושרים ביחד כמה קרומי לחם, ומניחים את המלכודת בחצרה של האלמנה פראו טובטס. התרנגולות זללו את הקרומים, הסתבכו בחוטים, התעופפו באויר בבהלה, ונתלו על העץ הסמוך. 

על עץ הנה הן משתלשלות, ביסורי החנק. וצווארן ארוך יותר ויותר, וכך גם פרפורי גסיסה שלהן. 

כתוצאה מכך מתרחבים לאט לאט מי שמכונים בגרמניה “כיסי יאוש”, בעיקר במזרח, אך לא רק.
מדובר בסחרור של עיירות וערים שמתרוקנות מצעירים, ובעקבות כך חנויות נסגרות, רופאים פורשים ואין חדשים, והתחבורה הציבורית פוחתת. בתוך מספר שנים ערים וכפרים עלולים פשוט להיסגר, באין אוכלוסיה. יש כבר מספר ערים בסכסוניה בברנדנבורג ופומראניה שתושביהן מהרהרים בתוכניות לנטוש, ולבסוף לסגור את הערים, כמו שקרה בדטרויט. פעם דבר כזה לא היה עולה בראשו של איש בגרמניה, היום זו מתחילה להיות מציאות.

בנאום שנשאה השנה בדאבוס, הזהירה הקנצלרית אנגלה מרקל שגרמניה תפסיד ששה מליון עובדים בתוך 15 שנים, בתחילה באופן איטי, כמו עכשיו, ואז בצניחה חופשית בבת אחת, ואם אין עובדים, אין
כלכלה.

בשל התכווצות האוכלוסיה, התוצר לנפש בגרמניה עלה בשנים האחרונות, אך הוא צפוי לרדת בכעשרה אחוזים כבר בשנים הקרובות. ירידה במספר התושבים מעלה באופן מלאכותי את התוצר לנפש, אך לאחר כמה שנים מגיעה הנחיתה, עם בריחה של הון אנושי ויצירתיות.

לצפות ברצף בקריקטורות של מושיק גולסט


כוחה של המשפחה, שפעם היתה הגורם המניע של הכלכלה הגרמנית, מתכווץ אף הוא שנה אחר שנה: ואם בשנת 1960 מספר הזוגות שנישאו היה 9.5 לכל 100,000 איש, המספר עומד כיום על 4.8 בלבד. החשש הוא שבקרוב המספר הזה עלול לצנוח לפחות מ- 4. את הקנצלרית מרקל הנתון הזה מפחיד מאוד, אך למרות הפצרותיה, התא המשפחתי הולך ומתפורר, ולכך יש השלכות אדירות על הרגלי הקנייה הגרמניים.   

האלמנה מוכת הצער הולכת לבשל את התרנגולות, שמתו בנסיבות אכזריות. 

דרך הארובה עכשיו בהנאה, השובבים דגים את האוצר המפתה. בעוד האלמנה פראו טיבטס נמצאת במרתף לרגע, מאקס במחשבה תחילה, את שורת התרנגולות דג בחכה ארוכה ארוכה.

אחוז הצעירים נופל, ואחוז הזקנים והקשישים מזנק: על פי מחקר ה- HWWI אחוז התושבים בגיל העבודה בני 20-65 יצנח מ- 61% ל- 54% עד שנת 2030, ובכך תאוים כל שיטת הפנסיה במדינה, שכמו כל פנסיה בנויה על צעירים המממנים את הפורשים המבוגרים. תוחלת החיים במדינה צפויה לעלות ל- 88 לנשים ו- 84 לגברים עד שנת 2050, ולכן המבוגרים יהוו נטל כלכלי עצום, אולי בלתי ניתן לנשיאה בידי הצעירים. זה אומר משבר פנסיות וסחרור כלכלי מסוכן.

מצב זה מחייב את גרמניה לקלוט מאסות אדירות של מהגרים זרים, וכבר כיום יש עשרה מליון ילידי מדינות זרות בגרמניה, 12% מהאוכלוסיה, עם כחצי מליון תוספת זרים כל שנה. בלי זה התעשייה הגרמנית
לא תוכל להמשיך לתפקד. מעניין, נתוני הילודה הנמוכים כוללים כבר גם את הזרים, ולכן נתוני הילודה של הגרמנים המקוריים נמוכים להחריד.

אך כאן טמון המלכוד:

תוספת כה גדולה של מהגרים כל שנה, רובם מן העולם השלישי, רובם מוסלמים, מעוררת את השדים הלאומיים במדינה, ומפלגות הימין החזק רק הולכות ומתרחבות, וראינו את התופעה המתפשטת של הפגנות “פגידה”. רבים בגרמניה אינם רוצים עוד מהגרים, והמתח הזה ממשיך ומזנק בכל רחבי המדינה. כל זה אינו מבשר טובות ליהודים, שתמיד, איכשהו, הם נתפסים כ”זרים”.

השנה, לראשונה אי פעם בהיסטוריה הגרמנית, שידרו הרדיו והטלוויזיה הממלכתיים את תפילות עיד אלפיטר המוסלמי בשידור חי ממסגד ליד מינכן. “האסלאם הוא כבר חלק מגרמניה”, אמרה הקנצלרית מרקל, ועוד כנסיה במדינה, בהמבורג, הפכה השנה למסגד. חילופי האוכלוסיות ברורים. 75% מן המוסלמים בגרמניה הם סונים, ו- 7% שיעים, והמתח בין הקבוצות כבר מורגש. הם ייבאו איתם לגרמניה את העוינות בת 1300 השנים.

כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום (מאז שנת 2008), וממשיכים קדימה לתקופה הנוספת. חשבונית מס נשלחת לכל נרשם. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם – כ א ן.

רק לאחרונה הודלפה בגרמניה רשימת האיזורים האסורים בכניסת המשטרה בגרמניה, על פי נתוני המשטרה עצמה. גרמניה גם הופכת לקן של אסלאם קיצוני, שחלק ממנו כבר מחובר לדאעש.

הדילמה היא באמת אכזרית:
אם לא יכניסו מאות אלפי מהגרים בשנה – הכלכלה תקרוס. ואם יכניסו – החברה עלולה לקרוס בגלים של מתח ואלימות, שמתחילים להיראות ברחבי המדינה, ואיתם הכלכלה. כך או כך, המדינה במלכוד.

זוהי דילמה שאנחנו פטורים ממנה: בעוד ההגירה המואצת לישראל (העלייה) מחזקת את המדינה כמדינת לאום, ההגירה המואצת לגרמניה מחלישה אותה ככזו.

גרמניה הולכת ונשאבת חזרה בזמן אל שנות השלושים, בריקוד עם שתי נשים, מאקס ומוריץ: האישה הראשונה – שמאל ארסי ומוטרף מצדקנות, ומולה האישה השנייה – ימין מזיע ובריוני, השונא זרים. אך הפעם את הריקוד המסוכן הזה מזרזים מליוני המוסלמים החדשים, דמוגרפיה שמשתנה, וטרור שחלקם מביא עימו. זה לא ייגמר בטוב. והיהודים המעטים שנותרו? לטובתם, עדיף שלא יימצאו בין מאקס ומוריץ אלה, שמה שמשותף להם זו רק שנאת יהודים.

מאקס אונד מוריץ, בגירסה נשית, מתוך הסרט המבריק “קברט” (1972), על ברלין, בשנים שלפני עליית המפלגה הנאצית בגרמניה: הכל כבר קרה בגרמניה, והכל עוד יכול לקרות. 

שני הפוחזים האכזריים מנסרים את גשר העץ לפני ביתו של מר באק החייט, הוא נופל למים הקפואים וכמעט טובע. ומי ממהר “לייבש” אותו? גברת באק. ואיך?

גברת באק האצילית! היא ערה מייד לגודל המשבר, ועם מגהץ שטוח ולוהט, היא מייבשת את מר באק שלנו, שכל מה שנשאר לו הוא רק לזעוק מן הכוויות. 

זוהי כמובן אזהרה מפני מודעות הנדל”ן בברלין ובגרמניה, שישראלים זריזים ממהרים למכור לישראלים אחרים. אם כוח העבודה מתכווץ במהירות, הכלכלה צפויה לרדת, ואיתה מחירי הנדל”ן שם, וכאשר
שווי הנדל”ן יהיה נמוך מההלוואות, זו מתכונת לקריסה. שאיש לא יאמר בעוד כמה שנים: לא ידעתי, ולכן השקעתי בגרמניה. נכון הוא שהאוכלוסיה בערים הראשיות מתרבה על חשבון הפריפריה הנסוגה, אך בסופו של דבר המתחים הדמוגרפיים יקרינו גם על הערים הגדולות, עד לפיצוץ.


הילדים ממלאים את מקטרת המורה באבק שריפה. 
פיץ, אסון, המקטרת התפוצצה, כמעט והפכה לאבק. קנקן קפה וכד של מים, קופסת הרחה, מתקן דיו וכוס מאג, שולחן, תנור וכסא נוח, כולם עפים באוויר, בבוהק של אבקת השריפה, וברעש הנורא ביותר. 

ואם כך נראה המנוע של האיחוד האירופי, כלומר גרמניה, ניתן להבין מה מצבו של הענק החולה הזה, גם מן הבחינה הכלכלית, לא רק בשל היותו טובע בהגירה בלתי חוקית. גרמניה, ככלכלה החזקה ביותר,
מחייה כיום באינפוזיה את “האיחוד האירופי”, אך המגמה הדמוגרפית ולכן גם הכלכלית ברורה. היא תהיה ברורה לכל עם סוף העשור הזה, אך זה כבר מאוחר מידי. זה כמובן אומר הרבה זעזועים, אלימות, חוסר שקט וחוסר תוחלת ביבשת כולה. ההובלה הכלכלית של גרמניה באיחוד היא, אם כן, זמנית. 

בעוד הדוד פריץ ישן, מפזרים שני הקונדסים שלל חיפושיות על גופו. הקפטן בראש טור החיפושיות צעד, ישר אל אפו של הדוד פריץ המבועת.

ולסיום, מעניין להשוות את נתוני הילודה בגרמניה לאלה של ישראל, ואז תבינו את גודל הקריסה שם: ואם
בגרמניה הנתון הוא של 8 ילדים לכל אלף תושבים, בישראל הוא עומד על כ-.5 22 לידות לכל אלף תושבים, 21 לידות במגזר היהודי בישראל, ו- 24.8 לידות לכל אלף במגזר המוסלמי בישראל (נתוני 2013). מעניינת המגמה: מספר הלידות בסקטור היהודי ממשיך לעלות משנה לשנה, וזה המוסלמי לרדת, אך הסך
הכל עולה. למשל, נתוני יוני 2015: 21.1 לידות במגזר היהודי לכל אלף תושבים, ו- 24.6 במגזר המוסלמי. 

במילים אחרות, הילודה בישראל היא כמעט פי שלושה מזו שבגרמניה, לכל אלף תושבים. בעוד ישראל מזנקת במספר תושביה, ובעוד כעשור נהיה כבר מדינה עם מספר דו ספרתי של תושבים, גרמניה
מתכווצת. 

Ergo sum: באיזה מחוזות בארץ נולדים כבר יותר ילדים יהודיים ממוסלמים – לאם?

ולכם אמרו אובמה וקרי, לכם, הם אמרו, יש בעיה דמוגרפית דחופה.

ומה עלה בגורלם של שני הקונדסים הפוחזים? כאן, בנקודה הזו הסתיימו התרגומים לעברית של עלילות מאקס ומוריץ, בשל הסוף הנורא, אותו ביקשו לחסוך מן הקוראים הצעירים. נכתב שהם “באו על עונשם”.

אך אנו נרשה לעצמנו לשמוע את סופה של האגדה, שגרמניה מעריצה עד היום, כולל הסוף “החינוכי”, המר והנורא:

ימי הפסחא הגיעו שוב, בהם האופים המיומנים דברי מתיקה מכינים. עוגות שזיפים, מאפי ג’ינג’ר ועוגיות עגולות, ומקס ומוריץ חשים בכאב את התאווה שלהם לעוגה.

אלא שהאופה תופס אותם. הם בורחים, ומתחבאים במחסן תבואה, שם הם חותכים את השקים. האיכר תופס אותם הפעם, מכניס אותם לשקים, מביא אותם לטחנת הקמח, שם הוא מבקש מן הטוחן – לטחון את שק.


אוי, מאקס ומוריץ, אני נהיה חולה, 
כשאני חושב על התעלול האחרון שלכם. וכך נטל האיכר שק רחב, ואת שני הנוכלים פנימה דחף. לטחנה של הטוחן ממהר האיכר, שלום מר מילר, טחון לי בבקשה את השק הזה, הכי מהר שתוכל. כשהטוחן הפנה את גבו, שמע האיכר את הטחנה

טוחנת, קריק-קריק.

אבוי, פעם היו אלה מאקס ומוריץ, והיום הם מזון לברווזים, שקרקרו על ריצפת טחנת הקמח.

 

נשיקת אשת העכביש: כך מתנכלת גרמניה לישראל
לקרוא ברצף את מאמרי האתר על גורלה של אירופה
◄כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום, וממשיכים קדימה לתקופה נוספת. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם – כ א ן.