מה יעשו "האחים המוסלמים" בשלום עם ישראל, אם יגיעו לשלטון במצרים?כמה עלתה שימלת הכלולות?

מאת ד”ר גיא בכור

נשיא המשרד הפוליטי של תנועת “האחים המוסלמים” במצרים, זו תנועת האם של חמאס, עורר בימים האחרונים מהומה. ד”ר עיצאם אלעריאן אמר שכאשר “האחים” יגיעו לשלטון במצרים, הם “יכירו בישראל ויכבדו את ההסכמים איתה, אם כי בהסכם קמפ דיויד נכניס שינויים, בהתאם למה שייראה לנו. אין משמעות הדבר שנכריז מלחמה, אך נבחן מחדש את ההסכמים והחוזים על פי האינטרס המצרי”.


אלעריאן אמר את הדברים במסגרת תוכנית של התנועה האסלאמית לעלות לשלטון במצרים. התנועה צוברת ביטחון עצמי, לאחר שברשות הפלסטינית ניצח האסלאם הפוליטי (כאמור תנועת הבת של האחים המוסלמים, תנועת חמאס) בתורכיה ניצח לכאורה האסלאם הפוליטי, בעיראק, בלבנון נסראללה מרים ראש, איראן מחייכת מהצד, ובכלל העתיד נראה להם ורוד מתמיד.


 


אלא שכאן התערב “המדריך הכללי” (“אלמורשד אלעאם”) של תנועת האחים המוסלמים במצרים, מהדי עאכף, והיום הוא משנה קו ואומר: “בלקסיקון הארגון אין דבר כזה שינקרא ישראל, ולכן הארגון לא יכיר בקיומה. מה שאנו רואים אילו כנופיות ציוניות שכבשו אדמה ערבית וגירשו את תושביהן. אם הם רוצים לגור בינינו, זה צריך להיות במסגרת פלסטין, ואם הם רוצים מדינה, אין לנו אלא להילחם בהם”.”המדריך הכללי” הוא המנהיג הרוחני של התנועה, הדמות הקובעת ביותר.


 


יש לציין כי זו התגרות של ממש בשלטון במצרים, שכן “האחים” כבר לא מדברים אם הם יגיעו לשלטון אלא “כאשר” הם יגיעו, והוא נובע מדיכוי אלים של השלטונות במצרים את התנועה שלהם בחצי השנה האחרונה. כך הם מבקשים להרגיז את הנשיא מובארק ואת המימסד האדיר העומד מאחוריו. כזכור שונתה החוקה במצרים, כך שהיום אסור עוד להתאגד כמיפלגה על בסיס דתי במדינה. משמעות הדבר שהתנועה הזו לא תיכנס עוד אל הפרלמנט המצרי. בבחירות האחרונות ב 2005 הותר ל”אחים המוסלמים” להתמודד בבחירות לפרלמנט רק בשל לחץ אמריקני אדיר לדמוקרטיזציה במזרח התיכון.


 


האם האחים המוסלמים הולכים להשתלט על מצרים? התשובה היא שלילית לגמרי, לפי שעה.


 


דבריו של “המדריך הכללי” התפרסמו היום ביומון “אלחיאת”, והובאו גם באתר האינטרנט של ערוץ אלערביה. הן חוללו סופה אצל הקוראים המגיבים. חלק גדול תומך בו, ודוחה על הסף כל קשר עם ישראל. ברחוב הערבי מניותה של ישראל בצניחה גדולה.


אך חלק אחר, לא קטן בכלל, דוחה את דבריו על הסף, ואפילו מבזה אותו בכינויי גנאי, לא כל כך בגלל ישראל, אלא בשל ההתיימרות לשלוט במצרים.


 


و من أنتم لتعترفوا أو لا تعترفوا …. ألا يكفينا حروب هل سنقضي حياتنا كلها حروب …. عايزين نتجوز و نعيش بئااااااااااااااااا


 


מי אתם שתכירו או לא תכירו (בישראל)? האם לא מספיקות לנו מלחמות.. האם את כל חיינו נקדיש למלחמות? אנחנו רוצים להתחתן ולחיות כבר.


 


نصيحة للأخوان المسلمين …. لو تتركوا السياسة و تتفرغوا لمساعدة شيوخ الأزهر بالفتاوى سيكون أفضل لكم و لنا


 


עצה לאחים המוסלמים, עדיף שתעזבו את הפוליטיקה ותעזרו לשיחים של אוניברסיטת אלאזהר בפסקי ההלכה שלהם.. זה יהיה עדיף לכם ולנו…


 


يا رجل الا تعلم ان اسرائيل دولة منذ ستون عاما اى ان عمر دولة اسرائيل يقارب او يقل عن عمرك الذى قارب على الانتهاء,, فلماذا طوال حياتك لم تقاوم انت وجماعتك المتأسلمة اسرائيل وهل تبقى لك من العمر لكى تقاوم اسرائيل ومن خلفها امريكا ,, فى سنك هذا يكفى عليك ان تقاوم امراض الشيخوخة والزهايمر وكفاك خطب رنانة نعلم جميعنا انها للاستهلاك المحلى والغرض منها الضحك على ذقون البسطاء والجهلاء مما انضموا اليكم من العامة والغوغاء وحثالة المجتمع


 


אדוני, אתה לא יודע שישראל היא מדינה מזה 60 שנה, כלומר שגיל מדינת ישראל מתקרב לגיל שלך, שכבר מתקרב לסופו.. ולמה כל ימי חייך לא נלחמת אתה והחבורה המתחפשת למוסלמית שלך בישראל, ומה נשאר מחייך כדי שתילחם בישראל שמאחוריה אמריקה.. בגילך עדיף שתילחם במחלות הזיקנה ומספיק עם הדיבורים שאנו יודעים שנועדו לשימוש פנים, כשהמטרה מאחוריהן לצחוק על הבורים שהצטרפו אליך, מפשוטי העם ומשוליה החברה.


 


אילו מילים חריפות ביותר, והאינטרנט הערבי מאפשר היום הכל, כמובן תוך חסינות ואלמוניות לכותבים. חמדאן מעכו כותב: אני מכיר בישראל כי היא סיבת כל הדברים הטובים לערבים ולמדינות ערב”, ואחר מסכם: “שוב משתמשים בישראל, כדי להגיע לכורסת השלטון”.


 


והאחרון הזה צודק. מי שמדבר על ישראל זוכה מייד לתקשורת, כיסוי עיתונאי, סיקור טלוויזיוני ועניין בינלאומי. הלא ראינו כבר שישראל היא כלי, פונקציה, תיבת תהודה, שכל אחד יכול להכות עליה ככל שיחפוץ. תשאלו את נסראללה, הוא כבר הפך זאת לקריירה.הערה אינפורמטיבית: בזכות המודעות – האתר שלנו מתקיים 

תחיית מצרים

הידיעות על מותי מוקדמות מדי? מובארק והשמועות על מחלתו

סודה של אום כלת’ום, והג’יהאד שישאף להשמיד את הכל