מורשת אובמה: לא נשכח ולא נסלח

מאת ד”ר גיא בכור

 

אף פעם לא הסתרנו את דעתנו על משטר אובמה, ובאופן מפתיע היו רבים שלא הבינו עד כמה הממשל הזה עוין לישראל. מתק שפתיים מעושה בפומבי, אך תקיעת סכינים בגבה של ישראל מאחורי הקלעים, בשורה ארוכה של מלחמות אובמה בישראל.

האמת המבהילה על ממשל אובמה: הפחד את בעלי בריתך

המלחמה הראשונה היתה עם “האביב הערבי” (2011), כאשר משטר אמריקני זה ניסה לצייר את הערבים כסוג של התקוממות דמוקרטית נפלאה, כשרק הדמוקרטיה הישראלית המיושנת נותרת מפגרת מאחור. כך בפירוש תיארו את ההתקוממות הערבית מספר כתבני חצר של אובמה, כולם “יהודים”, כמובן. באה המציאות וטפחה על פני אובמה, כשהערבים, כולם, קרסו. סוריה מתה, עיראק מתה, לוב מתה, ודמוקרטיה ערבית נשארה רק בהזיות האמריקניות הפורות.

המלחמה השנייה היתה עם ניסיונו של שר החוץ ג’ון קרי (2013) לצמק את ישראל עד כדי העמדתה בסכנת חיסול. הוא כפה על ישראל (ועל אבו מאזן) משא ומתן עקר, אך מסוכן, שעורר יצרים אסלאמיים הרסניים, ודרדר את המצב הביטחוני הן ברשות והן בישראל. בעידודו של קרי החל דמיונם של הפלסטינים להשתלהב: הם יקבלו את ירושלים, פליטים, בקעת הירדן, שטחים, אסירים, והתוצאה היתה יוהרה, ולכן אלימות, התרסה וחורבן עצמי. מובן שאותם כתבני חצר ודיפלומטי חצר אמריקניים מיהרו להאשים את ישראל בכל הצרות של העולם, במצוות אדוניהם, אך גם המלחמה הזו כשלה. ישראל עמדה על זכותה להתקיים, ולא להפוך את יו”ש לעזה.

כזכור, את רצועת עזה במלואה העבירה ישראל בשנת 2005 לאבו מאזן, ואחרי שנתיים בלבד חמאס זרק אותו משם, והשתלט על כל השטח. האיום מעזה הוא עשירית ממה שהיה עלול לקרות כאן משטחים ערביים ביו”ש. לא סיום הסכסוך יהיה אז אלא התעצמותו למלחמה כוללת, עם קליטה של מליוני “פליטים” מסוריה, עיראק ולבנון, כדי להפוך את היהודים למיעוט בשטחי ארץ ישראל.

איזה מזל שלא שמענו בקולו של קרי לגבי הגולן

 

המלחמה השלישית התקיימה בזמן צוק איתן (2014), וחייבים להודות שמשטר אובמה לא ויתר: הוא ניסה לכפות על ישראל תנאים קשים ברצועת עזה, והכפייה נעשתה, בין הייתר, באמצעות איסור הטיסות השערורייתי לישראל. מי שהוציא את האיסור היא רשות התעופה האמריקנית, רשות פדראלית, הכפופה לשר התחבורה האמריקני, מקורבו של הנשיא אובמה. בניגוד למלחמות הקודמות, אז הזהירו בממשל מאיזו “אינתיפאדה” מסתורית, או חרם אירופי, כאן הם תקפו את ישראל באופן ישיר וגלוי, וניסו לחנוק אותה בעצמם. הממשל הזה קרוב יותר לקטר, ל”אחים המוסלמים”, לארדואן או לאיראן, מעודדי הטרור, מאשר לישראל.

אלא שבינתיים מימשל אובמה החריב את המזרח התיכון כולו, והסכסוך “שלנו” הפך לשולי מבחינת העניין הבינלאומי, לאחרון בסדר היום.

אובמה נוחת בגליפולי: אז מי יגיע לגבעות דאעש?

המלחמה הרביעית (2015) היתה הסתרת המשא ומתן השערורייתי עם איראן מישראל, והפיכתה של טהראן למעצמה איזורית, המשתלטת עכשיו על סוריה, עיראק, תימן ולבנון. אלה פירות “הסכם הגרעין”, המחריבים את האיזור, ומאיימים עלינו. כל אזהרות ישראל לא נענו, וכרגיל נדחו בבוז יהיר.

 

כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום (מאז שנת 2008), וממשיכים קדימה לתקופה הנוספת. חשבונית-מס נשלחת לכל נרשם. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם – כ א ן 
עוד מאמרים קצרים של ד”ר גיא בכור


המלחמה החמישית
מתנהלת עכשיו (דצמבר 2016), בזמן שאין על המימשל הזה מורא של בחירות או דעת קהל, כמה שבועות לפני שהוא מתפזר. המטרה היא להנציח את הסכסוך “שלנו”, שלא ייעלם, לסבך אותו, ולפזר מוקשים בדרכו של הממשל האמריקני הבא, שצפוי להיות הרבה יותר ידידותי לישראל מאשר קודמו.

כל הדיבורים על “ממשל ידידותי” של אובמה ותקציבי עתק לביטחון, אין להם על מה להסתמך. הממשל דאג-לכאורה לישראל ברמה הביטחונית הטקטית, אך ניסה להפקיר אותה ברמה האסטרטגית.

שמונה שנות מרורים ומלחמות התשה האכיל אותנו אובמה, וזו האמת, כאשר כל השאר העמידו פנים, בלית ברירה. ועל השנים האלה לא נשכח ולא נסלח.

עכשיו, מגיע לנו טראמפ.