מיוחד: מיהן הערים האירופאיות הראשונות שיהיה בהן רוב מוסלמי?


מאת ד”ר גיא בכור

הערה: מאמר זה פורסם לראשונה לפני כשנה (2.1.14), עבור חברי מועדון ג’יפלאנט פריים. עכשיו הוא נפתח לכל, לרגל הצבעת “פרלמנטים” באירופה על “מדינה פלסטינית”. שימו לב להתאמה הברורה בין הערים המתאסלמות, לזהות הפרלמנטים המצביעים.

הכלל: ככל שרמת האסלאמיזציה גדולה יותר, כך העניין “הפלסטיני” המומצא יהיה גדול יותר. זה בכלל לא קשור בנו, זו כבר פוליטיקה פנימית אירופית, לקנות מצביעים.


בתחילה חשבו שיהיה רוב מוסלמי בערים האירופיות הגדולות הראשונות רק ב – 2030, שגם זה לא מאוד רחוק, אך הגירת המליונים מן המזרח התיכון ומצפון אפריקה לאיחוד האירופי, בעקבות “האביב הערבי”, זירזה את התהליך.

ההערכה היא שמאז פרוץ מלחמות האזרחים באיזור שלנו היגרו למערב אירופה כשלושה מליון מוסלמים, מסוריה, עיראק, מצרים, צפון אפריקה ואפריקה השחורה, בנוסף למוסלמים לא-ערבים, למשל פקיסטנים, אריתראים או מבנגלדש. תהליך האקסודוס, הגירת העמים, נמשך ומתרחב גם עכשיו, בשעה אתם קוראים שורות אלה, ואי אפשר לעצור אותו.

ולכן בערים הבאות צפוי רוב מוסלמי כבר בעשור הקרוב. זה אומר ראש עיר מוסלמי, מועצה שרוב חבריה מוסלמים, תקציבים לרוב המוסלמי הזה, מיסגדים, וסדר יום חברתי ופוליטי אחר לגמרי מזה החילוני ליברלי של היום. מעניין, המוסלמים מרבים להצביע למפלגות השמאל הסוציאליסטיות באירופה, אך הם מתכוונים למשהו אחר לגמרי מן החשיבה הליברלית-חילונית, כפי שנראה להלן.המוסלמים מגרשים את הנוצרים מן האיזורים שלהם (כנסיות ננטשות או הופכות למסגדים), ומתיישבים בהמוניהם באיזורים שפעם היו נוצריים.העיר הראשונה שיהיה בה רוב מוסלמי תוך עשור השנים הקרובות היא העיר השנייה בגודלה בצרפת, עיר הנמל הדרומית מארסיי, עם 30-40% מוסלמים כיום. בשנת 2016 צפוי להיחנך בעיר המסגד הענק של מארסיי, שנבנה בעלות של 33 מליון דולר, עם מינראט בגובה של 25 מטרים, ואולם תפילה שיכיל 14 אלף מתפללים, כיאה לקהילה המוסלמית הענקית של העיר. כפי שנראה בכל הדוגמאות, ברגע שאחוז המהגרים המוסלמים גבוה מאוד, הפשע ברחובות משתולל, וכבר מסוכן לחיות כיום במארסיי, במיוחד לצעירים. עם מאפיה וכנופיות הנמצאות בכל מקום. בנוגע למארסיי נדמה כאילו הרפובליקה הצרפתית הרימה ידיים (היהודים נמלטים משם), אך היום זו מארסיי, ואחר כך זו עלולה להיות גם פאריז (שבה אחוז המוסלמים עומד “רק” על 15%).
העיר האירופית הגדולה השניה, שיהיה בה רוב מוסלמי בעשור הקרוב, היא ברצלונה, עם 30% מוסלמים, רובם מרוקאים, צפון אפריקאים וטורקים. יש ערים קטנות יותר בספרד שיש בהן כבר 40% מוסלמים, למשל העיר סאלט, וברחבי המדינה יש דרישה עצומה למסגדים ולשירותי דת מוסלמיים. הדרישות הדתיות והפוליטיות של המוסלמים בספרד עולות כל הזמן, וסביר להניח שכאשר יהיו רוב, יהפכו את המדינה להרבה יותר דתית ובהגמוניה שלהם. מוזר, זו המדינה שגירשה בצורה מרוכזת את המוסלמים שלה במאה ה- 15, ועכשיו הם בהחלט חוזרים.
העיר השלישית הצפויה להיות בעלת רוב מוסלמי בעשור הקרוב היא בירת האיחוד האירופי, כמה אירוני, בריסל, שבבלגיה, עם אחוז מוסלמים כיום של 25-30%. המוסלמים בבריסל מאורגנים מאוד, ויש להם כוח יותר מאשר לכניסיה הקתולית, כיון שהמספרים שלהם מזנקים בקצב מהיר, היותם רוב הוא דבר שכבר נחזה ונצפה בידי הקהילה המקומית. יש כנסים בעיר בנושא הדמוגרפי, שם מעלים את השאלה מה יקרה כאשר הבלגים המקוריים ייהפכו למיעוט, הכיצד “נחייה ביחד”? זה שנים השם הנפוץ ביותר לתינוק בבריסל הוא מוחמד.
העיר הרביעית הצפויה להיות בעלת רוב מוסלמי באיחוד האירופי היא מאלמו שבשוודיה, עם 25-30% מוסלמים, ו- 40% זרים בסך הכל. כפי שזה בייתר הערים עם אחוז מוסלמים גבוה, גם כאן שיעורי הפשיעה המוסלמית גבוהים מאוד, עם מעשי שוד, רצח, חטיפות ואונס של מקומיות, הרבה מעשי אונס. בסטוקהולם הבירה אחוז המוסלמים מעט יותר נמוך, כ ? 20%, ובחודש מאי 2013 התפרעו אלפים מהם ברחובות, והתעמתו עם המשטרה במשך לילות רבים. המקומיים נשארו בבתים מן הפחד, והתקשורת השוודית הצבועה לא הסכימה בשום אופן לתאר את המתפרעים והבוזזים כ”מוסלמים”. היא התעקשה לכנותם “צעירים”, למרות שידעה היטב שאלה מוסלמים צעירים. אגב, כתוצאה מן המהומות, התקציבים לקהילות המוסלמיות במדינה, כמובן, עלו.


בנוגע לישראל אין לתקשורת הזו שום רחמים, אך לגבי עצמה היא רחמנית מאוד, צבועה, ומאמינה שאם לא תקרא לבעייה בשם, הבעייה פשוט תיעלם. כמו ייתר הערים הגדולות המוזכרות כאן, גם מאלמו מנסה למתג את עצמה כעיר מתקדמת ומודרנית, אך התרחבות ההגירה המוסלמית פועלת בכיוון ההפוך למיתוג הזה, והיא מגבירה את אי הוודאות האישית והכלכלית בעיר.


מי ישקיע בערים שגורלן קונפליקט דתי-תרבותי, זעזועים גדולים ורוב מוסלמי?
העיר החמישית שצפויה להיות בעלת רוב מוסלמי כבר בעשור הקרוב היא רוטרדם, שראש העיר שלה, המחזיק באזרחות כפולה, הולנדית ומרוקאית, הוא אחמד אבוטאלב, המכהן בתפקיד מאז 2009. ברוטרדם המכונה בירת האסלאם של אירופה, יש שיעורי אבטלה ופשע גבוהים, כשאחוז הנשענים על הסעד והרווחה בקרב המהגרים המוסלמים עומד בעיר, ובערים האחרות, על ממוצע של 80%. במילים אחרות, המהגרים נופלים כנטל על המערכת החברתית; לוקחים ולא נותנים.העיר הששית הצפויה להיות בעלת רוב מוסלמי בעשור הקרוב היא אמסטרדם, שבה 25% מוסלמים. שיעורי הילודה של המוסלמים גבוהים מאוד, בעוד ששיעורי הילודה של ההולנדים המקוריים נמוכים מאוד, מה גם שרבים מהם מהגרים מן המדינה בתחושה שהיא אבודה, והם לא יוכלו לעשות דבר בעניין. ההולנדים מהגרים לצפון אמריקה, אך יש קהילות שמהגרות לצפון שוודיה, שם הן מקימות מן כפרים. אלה איזורים קרים מאוד בשוודיה, ולא מיושבים. המוסלמים כבשו, וההולנדים ויתרו.


אך עוד לפני רוב מוסלמי, מדובר כבר בקהילות ענקיות של מהגרים מוסלמים בערים אלה, והפוליטיקאים שלהן כבר נבראים בצלמן של הקהילות, מן השמאל האירופי, ובהולנד גם פוליטיקאים מוסלמים במספרים גדלים. וכי אתם רוצים שיאהבו את ישראל? האם העוינות לישראל קשורה בנו? הרי כל מה שנעשה, בין אם נוותר על שטחים ובין אם לאו, האנשים האלה ישנאו ויתרחקו מאיתנו. זה לא אנחנו, זה הם.

כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום, וממשיכים קדימה לתקופה נוספת. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם – כ א ן.העיר השביעית הצפויה להיות בעלת רוב מוסלמי בעשור הקרוב היא העיר לוטון שבבריטניה (כחמישים ק”מ צפונית ללונדון), עם 25% מוסלמים. המוסלמים בעיר נחשבים כקהילה שיש בה פעילים קיצוניים ומסוכנים, והאנגלים שגרו שם משתדלים להתפנות. יש כבר איזורים בעיר שנשלטים בידי כנופיות אסלאמיות, המשליטות את השריעה האסלאמית. לוטון היא העיר הגדולה השלישית באנגליה, שהלבנים הם כבר מיעוט בה, עם 45% בלבד, כשהייתר הם מוסלמים ואסיאתים. לא ירחק היום וגם פה תהיה קהילה מוסלמית שולטת. העיר ברמינגהם אוחזת באחוז מוסלמים של 22.המדינות האירופיות נחשבות כעשירות, אך מאסות אדירות כאלה של מהגרים לא חוקיים, והמספרים ממשיכים לגדול, מערכת הרווחה שלהן לא יוכלו לשאת. זה יוצר בעיה כלכלית למדינות אירופה, שאין לה פיתרון, ולא רק בעייה דמוגרפית או שאלה של זהות ותרבות. משבר כלכלי מתגבר וקריסה הן, לכן, רק שאלה של זמן.

לקרוא ברצף את מאמרי האתר על האסלאם המתגבר באירופה


הזינוק החד במספרי המוסלמים בערים הגדולות ובכלל, מאז “האביב הערבי”, כבר משנה את דפוסי ההצבעה במדינות האירופיות השונות, דבר שיוצר בעיה לציביליזציה המערבית, כמו גם לישראל. אצלנו יש המאשימים את עצמנו ביחסה של אירופה אלינו, שהיא מחרימה אותנו בגלל התנהגותנו, אך צריך להבין שקם שם דור של פוליטיקאים מן השמאל, שקהל הבחירה שלו הם מוסלמים, והוא חייב להיות נאמן להם כדי להיבחר. זה אומר שההתנכרות האירופית רק תגבר כלפינו, וזה בכלל אינו קשור בנו או במעשינו, זו הפוליטיקה האירופית החדשה. מן הבחינה הזו הקמת האיחוד האירופי היתה טעות קשה, שמאפשרת חופש תנועה של מהגרים מוסלמים לא חוקיים בכל רחבי היבשת, עם מינימום שליטה של המדינה המקומית על האזרחים החדשים, שלא מתלהבים לעבוד או להעניק למדינה האירופית. הם הרי באו רק לקחת. הם רואים במדינות החדשות שלהם פרה חולבת, שיש לנצל אותה, תוך מינימום של השתלבות. בפועל מקימים המהגרים האלה מדינות בתוך המדינות, תוך שהם מנצלים באופן קולקטיבי את השיטה הדמוקרטית, לקידום המטרות שלהם.


בצרפת למשל, ניתוח שנעשה לתוצאות הבחירות לנשיאות ממאי 2012 הראה שניצחונו של הנשיא פרנסואה הולנד וחזרת הסוציאליסטים לשלטון, לראשונה מאז פרנסואה מיטראן, ניזקפים בהחלט לבוחר המוסלמי במדינה, שבחר בסוציאליסטים באחוזים עצומים. לפי אחד הסקרים לא פחות מ -93% מן המוסלמים הצביעו להולנד, ונתנו לו את הניצחון. ההפרש בין הולנד לסרקוזי היה 1.1 מליון איש בלבד, בעוד ש-1.7 מליון קולות מוסלמיים הלכו להולנד, וכך הם העניקו לו את הניצחון.


בקמפיין הבחירות שלו הבטיח הולנד ש- 400 אלף מהגרים מוסלמים בלתי חוקיים במדינה “יולבנו”, כלומר יזכו לאזרחות, והוא גם התחייב שמוסלמים הגרים בצרפת, אך אינם בעלי אזרחות, יוכלו להצביע לבחירות המקומיות הצפויות ב- 2014. צעדים אלה יבטיחו לסוציאליסטים אחיזה איתנה בשלטון העתידי, משום שהמוסלמים נוטים להצביע בהמוניהם לסוציאליסטים. לבחירות המקומיות דווקא, יש חשיבות עצומה, משום שמרבית המוסלמים מתרכזים בערים הגדולות, ותהיה זו תחילת המערכה להשתלט על הערים הגדולות. נוצר כאן מעגל קסמים: המוסלמים תומכים בסוציאליסטים, משום שהם מחלקים קיצבאות וכספי רווחה. הסוציאליסטים מעוניינים הגדיל את האוכלוסיה המוסלמית, כדי לזכות בעוד כוח, וזו גומלת להם, וחוזר חלילה.
גם הסוציאליסטים וגם המוסלמים סולדים מן הערכים היהודיים-נוצריים, והם מעדיפים מערכת “רב תרבותית”, שבה האלמנט הנוצרי-יהודי נמחק כמעט לגמרי. כך הדת הנוצרית נמחקת, היהודית כבר כמעט ולא קיימת שם, אך הדת המוסלמית משגשגת.

הסוציאליסטים והמוסלמים סולדים יחד מישראל ומארצות הברית, ולכן מפלגות השמאל בצרפת מדגישות עכשיו את המגמה האנטי-ישראלית שלהן, המתוארת גם כאנטי-ציוניות, משום שיש יותר ממפלגה אחת בשמאל, והן כבר מתחרות ביניהן על הקול המוסלמי. זה מאוד משתלם להן בקלפי.


אין למפלגות האלה דבר אמיתי עם ישראל, וממילא הבוחרים היהודים נוטשים את המדינה בהמוניהם, אלא שזהו רצון לזכות בתשומת לב קהילות המצביעים המוסלמים במדינה. ולכן זה כבר לא משנה מה נעשה או לא נעשה, האיבה כלפי ישראל רק תלך ותחמיר, בשל הנסיבות הפנים אירופיות. אם כך, אז לפחות שנישאר חזקים ואיתנים.


המצב הזה יכול היה להשתנות, אם היינו רואים איזו התעוררות אירופית לנוכח השיטפון הדמוגרפי הזו, אך התעוררות כזו (כפי שדווקא היתה השנה בנורווגיה), לא נראית כרגע באופק.תוספת מאוחרת: וזו כבר ברמינגהאם, 2017, וגם בה השינויים הדמוגרפיים מהירים מן הצפוי. הזינוק במספר המסגדים והמתאסלמים, כמו גם הצניחה התלולה במעמד הכנסיות, שחלקן נסגרות בהעדר מתפללים.

לקרוא ברצף את סדרת מאמרי האתר על גורלה של אירופהבדנמרק זכתה ראש הממשלה הסוציאליסטית, הלנה תורנינג שמידט (זו מתמונת ה”סלפי” עם אובמה בדרום אפריקה, שבגללה רתחה מישל אובמה) בספטמבר 2011 ברוב דחוק של 8,500 קולות. לפי סקר שנערך בדנמרק, 89.1% מן המוסלמים במדינה תמכו בה, ובדנמרק יש כרבע מליון מוסלמים. נקל לשער מה חושבת אותה ראש ממשלה על ישראל, כאשר היא יושבת על קולות המוסלמים.


תהליך דומה מתרחש בבריטניה, שמפלגת הלייבור שלה מעוניינת לחזור ולשלוט על גבי הקול המוסלמי, ולכן ההסתייגות ממדינת ישראל, אפילו בקרב השמרנים. רק מרגרט תאצ’ר הגדולה העזה להפגין קו פרו-ישראלי ברור, אך מאז אנגליה השתנתה, עד כדי הגזמה. חבר פרלמנט של הלייבור, ג’ים פיצ’פטריק הזהיר, למשל, שלמפלגתו חדרו קיצונים אסלאמיים, שרוצים להשתית סדר דתי אסלאמי במדינה. “זה מנוגד לרעיונות שלנו על החילוניות”, הוסיף, באולי תחילתה של איזו הבנה. ואכן, בני הדור השני והשלישי של מוסלמים כבר מכירים מצוין את כללי המשחק, והם פוקדים מוסלמים רבים, וכך נכנסים כצירים וכחברי פרלמנט למפלגת הלייבור ולשמאל הרדיקלי יותר. או בבלגיה, שם רבע מן האזרחים בבריסל הם מוסלמים, תוך שהם משתלטים על המערכת המוניציפאלית..


לפני שתמשיכו במאמר, ספרו גם לחברים שלכם על האתר? אנא, היכנסו אל דף קוראי ג’יפלאנט שכאן, כשבצד ימין כתוב:הזמן את חבריך לאהוב את הדף הזה”. יש ללחוץ – “הזמן” – ליד תמונות החברים:הרצון של השמאל להציף את אירופה בעוד מוסלמים כדי שכוחו יתחזק ניכר היטב בספרד, שם ניסתה המפלגה הסוציאליסטית להעביר חוק, שיאפשר לחצי מליון מרוקאים, הגרים במדינה, להצביע לבחירות המקומיות. צעד כזה ישאיר את הסוציאליסטים בשלטון להרבה שנים. טריק דומה מנסה לקדם אובמה בארצות הברית, תוך מתן היתרים ל – 11 מליון היספנים שחדרו לארצות הברית באופן בלתי חוקי, שכמובן יצביעו אחר כך אסירי תודה למפלגה הדמוקרטית.“המארש בטכס הטורקים” של המלחין ז’אן בטיסט לולי (1632-1687, מוזיקאי החצר של לואי ה- 14). פעם אירופה הלחינה את המזרח התיכון, עכשיו המזרח התיכון מלחין אותה. אל תתערבו, שבו בשקט. 
הדור הצעיר של המוסלמים נכנס כבר לפוליטיקה, למשל בהולנד, ואף מקים מפלגות אסלאמיות, ביודעו שתמיכה של מליוני מוסלמים רבים באירופה תהיה נתונה לו להרבה שנים. הוא כבר מכיר את כללי הפעולה הדמוקרטית, ואינו מוכן לשוליות מכירת התודה של דור הוריו. הוא רוצה זכויות בכוח, ואפילו נקם.


כל אלה הם תרחישים קשים מבחינת האיחוד האירופי, שיפגעו בכלכלה ובביטחון, שכן החזקים כבר מבחינים שם במגמות האלה, ועוזבים. בשיחה שקיימתי השבוע עם עיתונאי דני (לא יהודי), הוא נשמע מתוסכל מאוד מן השינויים העמוקים האלה בארצו ובסקנדינביה בכלל. לדעתו הם בלתי הפיכים, ויובילו לשפיכות דמים. הדנים המקוריים יעברו, לדעתו, עם השנים, ל”קהילות מאובטחות” סגורות, כיוון שיתקשו לגור עם המוסלמים ועם רמת האלימות שקיימת סביבם. “העתיד של מערב אירופה יהיה העתיד של קוסובו ולבנון, של מלחמות דת, מכוניות תופת ומתאבדים”. הוא נשמע פסימי לגמרי. “ואם לא אוכל לחיות בקהילות המאובטחות, אולי אבוא לגור בישראל”, הוסיף בחיוך מריר, לנוכח היום התל אביבי המקסים בו דיברנו, בסוף חודש דצמבר.


ה”אביב הערבי”, מתברר, לא השפיע רק על המזרח התיכון. התוצאות שלו גם על אירופה הן כבר היסטוריות, וזה רק הולך ומתגבר. כל זה אומר שהיבשת הותיקה עמוק בצרות, מה שישפיע על הכלכלה שלה, הנדל”ן, הביטחון האישי, והעתיד כולו.

 


כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום, וממשיכים קדימה לתקופה נוספת. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם – כ א ן.

אני מבקש באופן אישי, מכל מי שכבר חבר במועדון Gplanet Prime, והמנוי שלו הסתיים, לחדש אותו. כדי לחדש את המינוי יש להכנס לקטגוריית “לחידוש מנוי קיים לחץ כאן”, או –
כ א ן.

אם ברצונכם לשלוח את המאמר הזה לחברים, עושים זאת באמצעות הכפתור “המלץ לחבר”, בדף הזה, למטה.

למבקשים לקבל התראות על כל מאמר חדש שעולה ישירות אל המייל האישי, עושים זאת –
כ א ן