מכה לשיעים, לכורדים ולבשאר: ארה”ב והסולטן הסכימו על הקמת “איזור בטוח” בשלטון טורקי, בעומק 32 ק”מ. לחצו

עוד מכה לבשאר, לכורדים ולשיעים: סגן הנשיא מייק פנס והסולטן סיכמו היום באנקרה על הקמת “איזור בטוח” סוני, בעומק 32 ק”מ לכל אורך הגבול הטורקי, מנהר הפרת ועד “עיראק” (450 ק”מ), ובשליטה טורקית (כולל קובאני). טורקיה הסכימה לעצור את האש לחמישה ימים, “כדי לאפשר לטרוריסטים לעזוב”, כלומר ללוחמים הכורדים. הם יוכלו לרדת דרומה. אך מי ישמור אז על האזרחים הכורדים באיזור הזה? 
ההסכם נועד להעניק אוויר לסולטן ולנשיא טראמפ, ולשלול אוויר מהכורדים והשיעים. טראמפ, בכל מקרה, ממשיך עם הסונים, כדי ש”יאזנו” את השיעים, כפי שהסברנו. 
מדובר בהקמת מדינה סונית – ג’יהאדיסטית, שתהיה כמו קוץ בעיני המשטר, וחלוקה בפועל של “סוריה”. ארדואן מעוניין להציף את השטח במליוני פליטים סונים, ומשם למרר את חיי המשטר, כשם שמחמוד עבאס מעוניין “להחזיר” לעומק ישראל מליוני “פליטים”. אגב, מתקרב היום שהמימשל יקבל את הדבר האחרון שהוא עוד יכול לתת לנו: “ירדן היא פלשתין”.
ההסכם החד צדדי בין ארה”ב לסולטן הוא קונטרה להסכם החד צדדי, המנוגד, בין בשאר לכורדים, על אותו תא שטח. בכל מקרה, העסק בצפון ה”סורי” ממשיך להסתבך.
ארדואן כבר החדיר אלפי ג’יהאדיסטים סונים אלימים לצפון “סוריה”, כך שהוא כבר שינה את המצב שם, והנה חלק מאותם ג’יהאדיסטים, שהשתלטו הערב על עוד קטע בכביש M4 האסטרטגי (ראו במפה שבמאמר החדש שלנו), בדרך לקרב הבא: עין עיסא, צפונית לראקה:

https://www.youtube.com/watch?v=03_bzLlKtAM