מכשפת הדמוקרטיה מתה. חוזרים למשחקים הישנים. האם למובארק יש יורש חדש?מאת ד”ר גיא בכור

מפלגת השלטון במצרים, זו השנואה מכל שנאה במדינה, זכתה בשבוע שעבר ברוב של 95 אחוזים בפרלמנט החדש במצרים? לא רע, חייכתי לעצמי, אז חזרנו למשחק הישן. אני מצדי הערכתי שעם כל אווירת “הדמוקרטיה” בעולם, יהיה קשה לחזור למספרים הישנים, ואני הימרתי על 88%, כמספר הניצחון של “המפלגה הלאומית הדמוקרטית”, אבל בכל זאת 95! אלא שפה יש גם טריק קטן, כפי שנראה בהמשך.


מה זה, אז חזרנו למשחקים הישנים?אתה צריך להבין גם אותנו. הפחד שנפל עלינו היה נורא, חשבנו שהסוף שלנו מגיע, כמו של חביבנו סדאם המסכן, שכשתלו אותו, קצת גירד לנו בצוואר, היה ממש לא נעים.. איך האמריקנים לא הבינו שזה בעל הברית הטוב ביותר שלהם.. ואם אותו הם תלו, מה יהיה עלינו? לומר את האמת, פחדנו פחד מוות. אנחנו שולטים בארצות שלנו כבר עשרות שנים, ופתאום הגיעה המכשפה הזו של הדמוקרטיה, איום נורא.


מה האמריקנים רצו, שניתן ל”אחים המוסלמים” לזכות, ולהפוך את העולם הערבי לאיראן סונית? הרי בכל מקום שמכשפת הדמוקרטיה נגעה במזרח התיכון, התוצאה היתה מחרידה. ברשות הפלסטינית קונדוליסה הזו, אלחמדו לאללה שהתפטרנו ממנה, הכריחה אותם לשתף את חמאס. התוצאה? הוא זכה, והשתלט על הפרלמנט שלהם. אחר כך כבש בכלל את כל עזה, כי הרגיש חזק. במצרים, מסכן מובארק, היה מאוד לחוץ, הכריחו אותו בדיוק לפני חמש שנים לשתף את “האחים המוסלמים” בבחירות. “האחים המוסלמים”?! אתה מבין? אלה שלא שותפו מעולם בבחירות במצרים. באמת מסכן מובארק, עבד קשה, בסוף “האחים” קבלו רק 21 אחוז בפרלמנט היוצא, זה שנגמר בדיוק היום. איך רק 21 אחוז? חה-חה, יש את השיטות הרגילות, אתה יודע, סוגרים את איזור הבחירות, ולא נותנים להיכנס, מעצרים, הצבעות מתים, נו, השיטות הרגילות..


אז בשביל מה לטרוח אם הכל היה מזוייף?


טוב, זאת המכשפה מן המערב, ובמערב הם שלחו משקיפים, יא עיני. לפני חמש שנים היה צריך הצגה.. עיראק? באה המכשפה, ותראה מה נהיה מהמדינה הזאת, מאות אלפים כבר מתים. מה היה רע אצל סדאם? איזה סדר היה שם, למופת. עד שבאו האמריקנים, עם המכשפה שלהם.. ככה הם רצו שכולנו, כל המשטרים הערביים, נהייה דמוקרטים, זאת אומרת שלא נהיה. איך הם לא הבינו שדמוקרטיה אצלנו זה או אנרכיה או להיות איראן? אתה מבין, מאוד נלחצנו.


טוב, זה היה אצל בוש, מה עכשיו אצל אובמה?


איך שהלך בוש, התחיל הקרב הגדול, כי מכשפת הדמוקרטיה הופקרה לבד. אובמה זה, לא תמך בה עוד, וזאת היתה ההזדמנות הגדולה שלנו. מהרגע הזה, לפני שנתיים – התחלנו את הקרב הגדול של המזרח התיכון – לחסל את המכשפה הלבנה. גייסנו את כל מנגנוני בטחון הפנים, עצרנו עיתונאים, העלמנו מתנגדים, ויחד עם כל הכוחות שלנו – יצאנו בראש צבא גדול להלחם במכשפת הדמוקרטיה מן המערב. זו היתה מערכה הירואית, של להיות או לחדול, התוצאה: יש! המכשפה הרעה מן המערב מתה!

 

 


איך נראית מכשפת הדמוקרטיה? תסתכל על 1:40. זאת מכשפה לבנה מן המערב, הזורעת אימה, והופכת לאבן את כל מי שמתקרב אליה. תסתכל עליה, איך היא רוכבת על מרכבת הרוע שלה, נגרמו לנו נזקים קשים (5:30), עד שההתגייסות הגדולה של כולנו מצליחה להרוג אותה. ומי הרג אותה? האריה (“אסד”) (מתוך יומני נרנייה, 2005).
אל תפסיד את הסוף.


תשמע, בשאר אלאסד יצא באמת גבר, הוא לא פחד מהאמריקנים. כבר לפני שנתיים ערך את “משאל העם” שלו, בלי דמוקרטיה ובלי קשקושים, זכה ב- 97.5%, וזה היה איתות ברור עבורנו. ברגע שהאמריקנים קיבלו את זה, התחלנו גם אנחנו לרוץ. הפלסטינים הלכו אחריו, וביטלו בכלל את הדמוקרטיה והבחירות. הרי הפרלמנט שלהם היה צריך ללכת לבחירות חדשות בינואר 2010, וגם הקדנציה של אבו מאזן נגמרה כבר מזמן. אבל, ביטלו את הבחירות, לא צריך עוד, זה מסוכן.

זיין אלעאבדין בן עלי נשיא תוניס, גם הוא קצת נבהל בהתחלה, אבל חזר  בגדול למשחק הישן, עם 89.92 % לעצמו (טוב, הוא היה תמיד קצת זהיר), ועכשיו – הקרב הוכרע. גם מצרים חזרה אל המשטר הישן, כשבבחירות לפרלמנט מפלגת השלטון זכתה בלא פחות מ-95%. איך? טוב, עשו את זה קצת אלגנטי. 82.6% רשמית למיפלגה של מובארק, ועוד 12.4% לעצמאים, שכולם שייכים למיפלגה של מובארק. ככה, כשמחלקים את זה, זה נראה יותר הגיוני.. אהמ, אתה מבין למה אני מתכוון, כן?מבין מבין. ומה עם “האחים המוסלמים” במצרים?


מי אמרת? “האחים המוסלמים”? לא שמעת? אין כבר כאלה במצרים. קיבלו אפס נציגים בפרלמנט. אפס. הרי כבר ב- 2007 מובארק העביר תיקון לחוקה שאסור להתאגד פוליטית על בסיס דתי, אז הם התמודדו כעצמאים, אבל הפסידו. איך? תשמע, תשאיר לנו כמה טריקים שלא מדברים עליהם, בסדר?  


אני דווקא מכיר את הטריקים האלה. והאמריקאים?


טוב, האמריקנים כעסו על מובארק, בטח כעסו, מה הם מבינים, לא בוש הבין ולא אובמה. אבל להגיד לך את האמת? לנו, המשטרים הערביים היתה הרגשת רווחה. חזרנו לכללים הישנים, האמריקנים חלשים, ואנחנו על הסוס מחדש. ראית מה אמר מובארק בוויקיליקס על השליט שהעיראקים צריכים: דיקטטור, אבל נאור. מה, הוא לא צודק?

בטרם תמשיכו במאמר, מעל מאה חברים במועדון קוראי ג’יפלאנט כבר הציעו את עצמם למבצע ההסברה הגדול, אותו אנחנו מתכננים החודש. כל המציעים מתבקשים ליצור קשר עם כתובת האימייל של המבצע: Gplanetprojects@gmail.com

ומה אתכם? אני מחכה לכם בדף הקוראים. אנא, סמנו “אהבתי/like”, והצטרפו אלינו להרפתקה חדשה.

 
ומי יחליף את מובארק? שמעתי שיש מועמד חדש? מפקד חיל האוויר לשעבר, הגנראל אחמד שפיק?


תרשום לך, הנשיא הבא חייב לבוא מהצבא. מה זה פה דמוקרטיה? מה אנחנו בראדעי? אני בכלל הייתי ממליץ, חה-חה, לבראדעי הזה להיזהר מאוד כשהוא נוהג במכונית שלו.. לא, את זה תמחוק, יש עכשיו וויקיליקס.. אה, כן. חשבנו הרבה על השאלה מי יירש את מובארק. הבן שלו גמאל מעוניין, קצינים בכירים מעוניינים, אלא שלהם אין נסיון אזרחי, וגם הזקן עוד לא אמר את המילה האחרונה. אבל, אנחנו המשטרים הערביים, מעריכים שזה יהיה שם חדש לגמרי, אחמד שפיק. גמאל נחמד, אבל אנחנו לא מתים עליו. אז יש לנו את מפקד חיל האוויר לשעבר, בן 69, גנראל ויחד עם זאת הוא גם שר, שלא מתואר כמושחת. שפיק הוא שר התעופה האזרחית, משפחה מכובדת, תראה איך הוא שיפר את שדה התעופה בקאהיר, יפה נכון? והקים מחדש את מטוסי צי הסוחר של מצרים. הוא אדם צנוע, מכיר אותנו מצויין, אנחנו מכירים אותו, הוא מכיר את כולם במפלגה (מפלגת השלטון, הלאומית דמוקרטית). מה רע?


מה יגיד על זה מובארק, שרוצה את הבן שלו?


תראה, היה לנו איתו ויכוח קשה. הוא רוצה את גמאל, אין ספק בזה, אבל אנחנו מעדיפים את הגנראל שלנו, שאגב מובארק מאוד מעריך ואוהב אותו.

מובארק כבר בקושי מושך, זה מדאיג אותנו, עוד מעט בן 83, כל פעם מאשפזים אותו, מחזירים אותו, ושוב מאשפזים. חייבים לסגור כבר את עניין היורש. אנחנו עובדים עכשיו על מובארק, שבפעם הראשונה בחיים שלו ימנה סגנים, וקודם כל את אחמד שפיק. זה הרי חלק מהכללים הישנים. מי היה הסגן של סאדאת, כשהוא נרצח? מובארק עצמו. אז מה שהגיע לו לא מגיע לאחרים? אם חזרנו לכללים הישנים, אז עד הסוף. אבל מובארק אדם עקשן.

(מובארק כבר בקושי מושך, קריקטורה מיוחדת ל- Gplanet, מאת מושיק גולסט)טוב, אז אם חזרתם למשחקים הישנים, מה יהיה עם זכויות האדם? מה עם הרעיונות הדמוקרטים? אז בתי הכלא ועינויים, הכל חזר?


זכויות אדם?? אל תעצבן אותנו עכשיו. אדוני – מה עדיף במזרח התיכון: אדם בלי זכויות –  או זכויות, אבל בלי אדם? אתה כבר הבנת לבד את התשובה.. ואם עדיין לא הבנת, אז קפטן אוסאמה, כאן בחדר הסמוך, איפה שיוצאים הכאבלים החשמליים האלה.. פה ממול, יסביר לך את זה קצת יותר טוב ממני. תאמין לי, הוא המורה הכי טוב.
אצלו כ-ו-ל-ם מבינים.◄מועד חידוש המנוי למועדון Gplanet Prime של ראשוני הנרשמים הגיע עכשיו. כדי לחדש את המנוי יש להכנס לקטגוריית “לחידוש מנוי קיים לחץ כאן”,
או – כ א ן.

כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המנוי הינו לחצי שנה או לשנה. ניתן להירשם – כ א ן