מלחמה חדשה נפתחה נגד ישראל. הניפו את הרעשן ברעש גדול – ונצחו


מאת ד”ר גיא בכור

נתחיל בחדשות הטובות: האויבים הערבים שלנו הבינו שישראל הזו חזקה מידי מבחינה צבאית, מכדי שיוכלו לנצח אותה. לאחר עשור קשה של מלחמות והתגוננות: האינתיפאדה השניה, מלחמת המתאבדים, מלחמת לבנון השניה ומלחמת עזה, האוייבים שלנו הבינו: ישראל התחזקה, הם לא יצליחו לנצח אותה. התודעה הזו כבר חקוקה אצלם, לשנים קדימה. הם, חיזבאללה, חמאס, סוריה, וגורמים נוספים, התייאשו מלנצח אותה ברמה הצבאית. אילו החדשות הטובות.


החדשות הפחות טובות הן שהאויבים סביב ישראל החלו לנקוט במדיניות חדשה יחסית, בנצלם לרעה את הדמוקרטיה שלה: להביך אותה ולהחליש אותה מאחורי הגב שלה, דרך מוסדות בינלאומיים. לא להתעמת איתה צבאית, אלא דיפלומטית, ולא באופן ישיר אלא בעקיפין. שימו לב כיצד הם ניהלו בשני העשורים האחרונים את המערכה נגדה:


  


עד לשנות השמונים הם ניסו לתקוף אותה צבאית, ונכשלו. בשנות התשעים הם ניסו לתקוף אותה באמצעות “חוזי השלום” למיניהם, מתוך תקווה שכך היא תיחלש ותתפוגג לבד, וגם כאן הם נכשלו. עכשיו המלחמה היא להניע את המוסדות הבינלאומיים נגד ישראל, מתוך תקווה שאלה יטילו עליה סנקציות ויחסלו אותה, כמו שחיסלו את דרום אפריקה הלבנה. זו מלחמת החלשים, הערמומיים והייתי אומר אפילו הפחדנים, החוששים מלהתעמת באופן ישיר.


זו מלחמה חדש וכוללת נגד ישראל, כאשר כל ממזר בה הוא מלך, וכל פוליטיקאי בלירה במזרח התיכון הוא חייל בה. שימו לב כיצד כ-ו-ל-ם עסוקים בהשמצת ישראל ובהשחרת פניה: ממצרים, מלבנון, מירדן, מן הפלסטינים, מייתר מדינות ערב, מאיראן, מתורכיה, וכמובן ידם של ערביי ישראל, מן התנועה האסלאמית ומעדאלה, לא נפקד. אלה תוקפים מבפנים. אנחנו כמו אותם משחקי מחשב ישנים משנות השמונים, “פאקמן”, שבכל רגע ניצב בפנינו אויב חדש, אותו יש להכריע, ו-פאק פאק, להמשיך לאוייב החדש הצץ מולנו. זו מלחמת השנאה.


צה”ל והממשלה עסוקים במלחמה הישנה, וזה בסדר. אך יתכן ואינם מבינים שאין מדובר עוד במתקפה של ראש ממשלת תורכיה או איזה מנהיג מזרח התיכוני אחר. מדובר על מערכה כוללת, מלחמה, שיש לתת לה עכשיו שם ופרצוף, כך נצליח להילחם בה, ולנצח אותה.


ברגע שהציבור והמנהיגים שלנו יתפסו שזו מלחמה של ממש, דרכי ההתגוננות נגדה יתעצמו. ברגע שנבין שזו מלחמה, האדרנלין שלנו לנצח יתחיל לזנק, ואין דבר האהוב עלי יותר מאשר קרב שנראה אבוד. ככה האתגר גדול יותר.


זוהי מלחמה דיפלומטית לנצח את ישראל באמצעות האו”ם ומוסדותיו, לאחר שנכשלו לנצח אותה באופן צבאי או מדיני. זוהי המלחמה החדשה שנכפית על ישראל, מלחמה הבנויה על אנטישמיות צרופה, שנאת היהודים, וחוסר הכרה בתנועה הלאומית שלהם. לכל רבע שבט בעולם מותר שתהיה תנועה לאומית, רק לא ליהודים. ואם תשאלו את אבו מאזן וסאאב עריכאת האם יש עם פלסטיני יגידו : בוודאי!! האם יש עם יהודי? לא, הם יאמרו, יש רק תרבות או דת יהודיים. אין דבר כזה עם יהודי.


זוהי מלחמת השנאה.


במלחמה מנצח מי שקובע את השם, הכללים והסמלים. עד היום אנחנו אומרים “אנתיפאדה”, שכן הפלסטינים קבעו אז את הכללים. אבל עכשיו אנחנו צריכים לקבוע את הכללים ואת הסמלים.


הסמל חשוב, שכן במקום להילחם כל קרב מחדש, מספיק שנראה את הסמל, וכולם יבינו לאיזו משפחה שייך הקרב הזה. והסמל שאני מציע הוא – הרעשן.בכל הפגנה, בכל הופעה ונאום, יופיעו הרעשנים וירעישו.
זוכרים את רעשני העץ הענקיים? בהפגנות יש להרעיש בהם עד שהאדמה תרעד. עשרות רעשנים ביחד. למה רעשן?


1.      זה יהיה הסמל שלנו, “הכאפיה הישראלית” למאבק נגד האנטישמיות החדשה. מעכשיו, מי שיראה או ישמע את הרעשן, יבין מייד נגד מה אנחנו מוחים. זה ייהפך למותג. זיכרו: התקשורת אוהבת סמלים, וסמלים מעצימים מאבק.


 


2.      הרעשן יוצר רעש גדול: אנחנו כאן, ולא נוותר לעולם. הוא חזק, מעודד ובעל נוכחות. הוא מצוין להפגנות, ומצטלם נפלא. הוא כלי זול, ניתן לרכוש עשרות אלפים, ולחלק לכל ידידינו. 


 


3.      הוא שאוב מימי האנטישמיות הקלאסית באירופה של ימי הבינים. בעצם, אנחנו אומרים, לא השתנה הרבה בעולם. ימי הביניים זה כאן!


 


4.      אנחנו מצפצפים על האויבים שלנו, כמו על המן הרשע, שמוחקים את שמו וזיכרו באמצעות הרעשן. אין הרבה הבדל בין המן, שרצה להשמיד את היהודים, לכמה המנים חדשים כיום.


 


5.      הרעשן שאוב מן המסורת שלנו, הוא לא חפץ זר. אך רבים בעולם מכירים אותו, למשל ממשחקי כדורגל.


 


6.      ברעש שהוא יוצר הוא יעיר את העולם, יחשוף את הצביעות הנוראה והמבישה, כיצד מוסדות בינלאומיים נלקחים כבני ערובה בידי מדינות טוטאליטריות, לחיסול מדינות דמוקרטיות.


 


7.      ברעש הבלתי נגמר, בהפגנות, בראיונות בתקשורת ידגיש הרעשן: בעצם הכל סביב הוא שקר, כל אותן “זכויות האדם” מסתירות את הפגיעה הנוראה ביותר, ביהודים. שקר. שקר. שקר.


 


אם הצעתי תתקבל בידיכם, בכל פעם שיופיע הרעשן, תעסוק התקשורת בשאלה למה משתמשים בו, ואנחנו מנכסים לעצמנו את המאבק הזה. יש לו כותרת, יש לו אמצעים, יש לו מכנה משותף, יש לו תכלית ויש לו סמל. מעכשיו יהיה קל הרבה יותר להיאבק בכל קרב מקומי, שכן ההקשר שלו יובן בעולם.


אך כיצד נצליח במלחמת השנאה והסנקציות נגדנו?


1.      הפיכת משרד החוץ למוטה תקשורת. תם זמנו של השגריר הקלאסי, הממלא דו”חות שאף אחד לא צריך ולא קורא. כל שגריר ימלא דו”ח חודשי, כמה ראיונות קיימו הוא וצוותו באותו חודש, ולפי זה הוא יתוגמל ויוערך. רצוי שהשגרירים יהיו נשים. ימונו שגרירים צעירים יותר, בעיקר לפי יכולת ההופעה התקשורתית שלהם. אנחנו צריכים שגרירים עם ברק בעינים, לא הופעה של פקידים, כפי שזה היום. אנו זקוקים לאנשים שאוהבים את התקשורת וחיים אותה, לא כאלה הנמלטים מפניה בבהלה.


 


2.      צוותי קומנדו יוקמו לכל מוסד בינלאומי, עם אנשים צעירים, נלהבים ודעתנים, לא אותם צעירים שנכנסים למשרד החוץ והמנגנון שוחק אותם עוד בטרם התחילו לעבוד. כל צוות כזה יכיר את המוסד לעומקו, את הפועלים בו, יקיים משרדי הסברה, לובינג ולחץ. הוא יהיה מלווה צללים של אותו מוסד, ולא יהסס להביך אותו בכל הזדמנות.

אותו דבר לגבי כלי תקשורת מובילים בעולם, בלוגרים ומערכות מידע. אנשים שלנו יוצמדו לכל גורם כזה ויפעלו באופן ממוקד נגדו ועדיף מולו. למשל, שיתוף פעולה ממשלתי עם כלי תקשורת בינלאומי יהיה מוטה הסיקור שלו אותנו. כלי תקשורת עויינים לא יקבלו ראיונות, תקשורת אוהדת תפונק בהישגים.


 


3.      כל קמפוס אוניברסיטאי במערב ייהפך למטרה, כאשר לכל אחד כזה יוצמד צוות יעודי. בכל קמפוס יש לנהל מאבק של ממש: להחדיר דוברים, להביא ולממן את מיטב המרצים שלנו, ליזום אירועים, לקיים מפגשים, להקרין סרטים, להפעיל תומכים. תחרות תוכרז בין הצוותים האחראים לקמפוסים השונים. יש לנו כוח אדם מצוין, מוטיבציה וכסף. כמי שיושב עכשיו באוניברסיטת הרווארד אני אומר שהמערכה בכלל לא אבודה, נוכל לנצח.


 


4.      תוקם סוף סוף מחתרת השטרודל. עשו זאת כבר!


 


5.      ישראל תמותג סוף סוף מחדש כמדינת הרפואה העולמית. עשו זאת כבר! יש רבים בעולם שמעריצים את ישראל, זו לא אמורה להיות מלאכה קשה. צפו בסרטון הזה של רשת CNBC ותשאבו גאווה ממה שכבר השגנו.


 


6.      יוקמו כבר ערוצי טלוויזיה לוויניים באנגלית, ערבית וספרדית. הערוצים האלה יראו את נקודת המבט הישראלית, את התרבות בישראל, האוכל, הבילוי, הטבע, הקולנוע, הכלכלה והתיאטרון. אם ייעשו נכון, הם יהיו להיט. הערוצים ילמדו עברית, ויעצימו את דימוי מדינת הרפואה, המרפאת את העולם.


 


7.      צוותים משפטיים יאיימו ויגישו תביעות משפטיות נגד כלי תקשורת וגורמים אחרים, המבזים את ישראל. בבריטניה יש חוקים ברורים נגד חרם, מישהו צריך להגיש תביעות בעניין. להרתיע ולאיים קצת. מה יש? שיפחדו קצת.


 


8.      “הלוח הישראלי”: אתר אינטרנט חדש יפנה לכל מי שרוצה לעזור לישראל, בשפות שונות, ויציע שם את עזרתו, כמו לוח מודעות אינטרנטי. תתפלאו כמה המוני אנשים בעולם רוצים לעזור לנו, בעילום שם.  צריך לאפשר זאת, ולהניע את הכוח הזה קדימה, לחבר אותם, להשתמש ברעיונות שלהם, לתאם את הקונצרט הזה, היכול להיות קקופוני, אך היכול להיות גם נפלא.


 


9.      תוכנית ההישגים: בכל חודש תיערך סטטיסטיקה של כמות ההישגים למען ישראל בכל מדינה ומדינה. מדד מיוחד יקפיד שכמות ההישגים תגבר מחודש לחודש, כך הכמות תיהפך בסופו של דבר לאיכות. כל הישג ילווה בפרסים למבצעים.


 


10.  Networking: הנציגים שלנו יצטרכו לעבוד הרבה יותר קשה, ולהוכיח בניית מערכת קשרים במדינות בהן הם מוצבים: כמה פוליטיקאים מקומיים הם פגשו, כיצד התיידדו איתם, הלכו איתם למסעדות, הזמינו אותם לארץ, קשרו קשרים. כל מערכת קשרים כזו תוכנס למחשב בתוכנה מיוחדת ותסוכרן, כך שאפשר להעביר אותה לנציג הבא באותה מדינה, בלי להעלים אותה. מערכת קשרים זו תעמוד לימיננו בשעת צרה, ותשמש משענת וגישה לדור הבא של מנהיגי העולם.


 


אילו כמובן רעיונות ראשוניים, וכל אחד מכן יכול להציע עוד רעיונות בפורום האתר. אך זיכרו, ישראל חזקה כיום מאי פעם, ולכן האוייבים שלנו פועלים מאחורי הגב, דרך גורמי מישנה תמימים. הם עושים כן משום שהתייאשו מלנצח אותנו בשדה הקרב הקונוונציונאלי. התובנה הזו מעניקה לנו הרבה כוח, לנצח גם במלחמה החדשה שפתחו כנגדנו.

הניפו את הרעשן מעל לראש, וסובבו אותו: “שֶ-קֶ-ר, שֶ-קֶ-ר, שֶ-קֶ-ר“, הרימו קול גדול, והאמינו בעוצמתנו. לא תאמינו עד כמה נצליח.

כמה אני אוהב קרבות, ובעיקר כאלה שנראים אבודים מראש.
כאשר אני עומד בפני אתגר קשה, אני נוהג לשמוע בקול רם את המוזיקה הזו, מתוך “ההולנדי המעופף” של מלחין קלאסי שאצלנו לא כל כך אוהבים. בכל זאת,
זה ממריץ.

 


אני מבקש באופן אישי, ממי שכבר חבר במועדון Gplanet Prime, והמנוי שלו הסתיים, לא לשכוח, ולחדש אותו. כדי לחדש את המנוי יש להכנס לקטגוריית “לחידוש מנוי קיים לחץ כאן”, או – כ א ן.

כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, יש להירשם לשירות המאמרים בתשלום, Gplanet Prime. קוראים את כל המאמרים בתשלום שכבר פורסמו, וממשיכים לחודש, לחצי שנה, או לשנה-במחיר מבצע. ניתן להירשם – כ א ן.   
 
אם ברצונכם לשלוח את המאמר הזה לחברים, עושים זאת באמצעות הכפתור “המלץ לחבר”, כאן למטה.

למבקשים להירשם לקבלת התראות על מאמרים חדשים – עושים זאת בלחיצה  כ א ן