משבר נסראללה-מובארק? עשה לך אויב, ותינצל. סוד, שהפתעה גדולה בסופו


מאת ד”ר גיא בכור 


 


אדם חכם ידע להפיק תועלת  מאויביו, יותר מאשר הטיפש מפיק מידידיו. לפנינו טכניקה למתקדמים, שאותה מעולם לא הכרנו בארץ, ואנו אפילו לא מתארים לעצמנו שהיא קיימת. כרגיל, אין לנו שום קשר למה שבאמת מתרחש סביב האף שלנו, למשל ב”פרשת מחתרת חיזבאללה” שנתגלתה במצרים, ואשר התכוונה, מה אתם יודעים, לזעזע את המזרח התיכון כולו, לא פחות. מפגיעה בנשיא מובארק, המשך באתרי ממשלה, נופש, שלטון, ישראלים, חמאס, ועוד ועוד ועוד…


התקשורת שלנו שותה בצמא את גיבובי השקרים שמאכילים אותה, איש אינו מעלה אף תהיה, ואין איש מבין מה מתרחש כאן. עכשיו נבין, ותופתעו מאוד.


 


לקוראים הנאמנים שלנו ידועות כבר שתי עובדות: מובארק בלחץ, לאור גל ההפגנות שהתקיים במדינה אך בשבוע שעבר, שכוון נגדו אישית.Gplanet Prime: הפגנות ברחבי מצרים, “שיפוד” ממובארק, ומי השעיר לעזאזל? אתם כבר יודעים
 
חיזבאללה בלחץ, לאחר שמניותיו קרסו לפני כחצי שנה, וכאשר אפילו מיליציה שיעית קמה כדי לנגוס בקולות שיקבל בבחירות לפרלמנט, הקרבות בקיץ.Gplanet Prime: מיליציה שיעית חדשה בלבנון, שדווקא עויינת את חיזבאללה, אך כמובן, גם אותנושני תהליכים אלה סוקרו בהרחבה במועדון
Gplanet Prime ולא היה להם זכר בתקשורת הישראלית, אולי גם בעולמית. עכשיו נחבר את שני התהליכים האלה. מה קיבלנו?


 


זו טכניקה למתקדמים שאני קורא לה: “עשה לך אויב“. גם מובארק וגם נסראללה זקוקים להטייה, להסחת תשומת הלב, שתפעל לטובתם, ותגאל אותם ממצבם הקשה, הם זקוקים זה לזה, ואת זה הם גם עשו.


 


כאשר ראיתי את הקונצרט המתוזמר במצרים כולה נגד חיזבאללה, חייכתי. כך הרי המצרים נוהגים תמיד. לפנינו טקטיקת ההטייה במלוא תפארתה, בצורת סיפור ריגול. הרחוב המצרי מאוד אוהב סיפורי ריגול, במיוחד אם הם לטובתו.
ובכן, מה תפסו המצרים? כמה עשרות מחבלים? אם בכלל? הרי הם עצרו כבר אלפים בכל הנוגע לרשתות טרור וחבלה אל ומעזה, אז מה פתאום נזכרו עכשיו?


 


המצרים תפסו 2 מליון דולר ברשת הזו? הם מעלימים עין ממאות מליוני דולרים, שעוברים דרך המינהרות לעזה, ובוודאי תפסו עשרות מליונים. אז מהם 2 מליון אם לא הטייה והסחה?


 


כאשר ידיעה לא מרכזית הופכת לשיטפון במדיה המצרית, וכולם מדקלמים את אותם טקסטים, לפנינו טקטיקת מצא לך אוייב. מצרים אינה מדינה דמוקרטית, מערכת התעמולה הפנימית ממשיכה ועובדת, ושיטת “רוח המפקד” עובדת גם היא. פעם אנחנו היינו האוייב הזה, השעיר לעזאזל, ושמחתי לראות שהפעם לא נזקקים לשירותינו הטובים. נצלנו!


 


כאשר שמעתי שהמצרים מאשימים את נסראללה, שהוא מעביר מסרים “מוצפנים” בנאומיו, חייכתי שוב. נו באמת. זה כמו קשקושי “דיו הסתרים” אצל עזאם עזאם, גם אז זו היתה טקטיקת מצא לך אוייב. אנחנו במאה התשע עשרה בימי שרלוק הולמס?


 


ישנו בלבול מוחלט בדיווחים במצרים על העצורים מטעם חיזבאללה. הם לבנונים, תימנים, מצרים, פלסטינים, מה לא. הם נעצרו פה, הם נעצרו שם, ספינה, חגורת נפץ, סמים, שום דבר לא ברור. מה התכוונו לעשות? מפגיעה בנשיא, ועד פגיעה באתרי ממשלה, תיירות, ישראלים, סיני, עזה, כל שעה נוסף יעד חדש. מגוחך ואבסורדי.


 


יש כאן דמוניזציה של ארגון זעיר, חיזבאללה, ולא ממש חשוב, כדי להסב את תשומת הלב במדינה מענייני הפנים הבוערים החוצה. כמה טוב לשנוא את נסראללה. זו היתה הטכניקה במצרים מאז ומתמיד. להפנות את העינים החוצה. כך גם מתמרק השלטון אל מול האמריקנים, כאילו הוא עוזר במאבק נגד הטרור.


האמת קשה. מצרים אינה עושה הרבה נגד המנהרות, למען גלעד שליט, או למען עזה. מדיניותה מתאפיינת בבלבול, במבוכה, ובחוסר אונים מעורר רחמים.


 


ישראל צריכה להשמיד מן האוויר שיירת נשק בסודאן, לפי פרסומים בעולם, מבלי שהיא יכול לסמוך על שלטונות מצרים שיתפסו אותה, כאשר זו תגיע לשיטחם.


 


עכשיו נעבור לצד השני של המישוואה. חסן נסראללה עומד לעבוד מערכת בחירות קשה מאוד לפרלמנט בקיץ. הפופולאריות שלו צנחה לאחר שהוכיח כי הוא צובר נשק כדי לפגוע באחיו הלבנונים, ורעיון המוקאוומה צנח. רבים מסיתים נגדו בלבנון: הנוצרים, הסונים, ואפילו מיליציה שיעית חדשה, המאשימה אותו שהוא אינו שומר על ענייני הערבים, בהיותו לכאורה סוכן איראני.


 


קשה לו להפוך את ישראל לאוייב חדש, במסגרת טקטיקת “עשה לך אוייב”, שכן הוא פוחד מישראל פחד עצום, פן תשוב ותתקוף אותו. הטקטיקה הזו פעלה לטובתו 18 שנים, כאשר שקענו אנחנו בלבנון (ופועלת תמיד עבור אחמדינג’אד), אבל עכשיו נזהר נסראללה מאיתנו כמו מאש. טענות הכזב שלו על “נצחון אלוהי“, איש כבר לא קונה את זה באיזור. כמה התאמצתי להסביר זאת לציבור התמים שלנו, לפני שנתיים!


 


בהיותו נזקק באופן נואש לאוייב, הוא מצא, לשמחתו, את מצרים, ומהסיבה הזו אישר כי אותו מחבל שנעצר הוא איש חיזבאללה. כך הוא מבקש להפוך את עצמו לקדוש, למנהיג הערבי היחיד שבאמת אכפת לו מחמאס ומהפלסטינים. אין כמו מסר כזה להלהיב את השורות מאחוריו.


 


זו כמובן טענת כזב, ולנסראללה ממש לא אכפת מהפלסטינים, שנואי נפשו המסורתיים. אבל מה זה חשוב, זה מצטייר נהדר ברחוב הערבי והלבנוני? הוא הצדק המוחלט, איש המוסר והחמלה מול הפלסטינים.


 


כך משרת הקמפיין המתוזמר של המצרים את נסראללה באופן מושלם, והקמפיין שלו משרת באופן מושלם את מובארק. למנהיג חיזבאללה לא אכפת, הרי הופכים את הארגון הזעיר שלו לכוח דמוני אדיר, מה אתם יודעים. הוא מזעזע בתימן, בבחריין, במצרים, בשטחים… הוא והוא. איזה כיף.


 


יש עוד צלע ל”אלף לילה ולילה” אלה וזו ישראל, שנהנית מן הקמפיין המצרי, שמשחיר את פני נסראללה.


 


עכשיו ההפתעה, וכאן המצב טריקי לחלוטין. חיזבאללה כיום שומר על הגבול הצפוני שלנו מפני מתיחות חדשה יותר מששומרים המצרים על גבול הדרומי. משטח חיזבאללה לא יוברח בשום אופן נשק, והארגון שומר על היציבות המוחלטת שם. זאת בעוד המצרים מגלגלים עינים לשמיים בנוגע למינהרות ולאחריות על עזה, אותה הם רוצים להחזיר אלינו בכל מחיר.


 


ולצד מי מתייצבת ישראל? כמובן לטובת המצרים. אכן, עולם הפוך.


 


כאשר אנו רואים את הבנתה האפסית של התקשורת שלנו את תחכום המצב, וכיצד הממשל שלנו מתיישר לטובת מי שדווקא מזיק לנו, תשאלו: אם כן, “אלף לילה ולילה” מצד הערבים? לא ולא. אלף לילה ולילה מצידנו. שחרזאדה, מספרת 1000 סיפורי הלילה, היתה מרגישה גם אצלנו בבית. 


 


   
תרמית מתוחכמת, מובארק ונסראללה, ואלף סיפורים. “שחרזאדה” של המלחין הרוסי רימסקי-קורסקוב: אלף לילה ולילה
איך נשיג שלום עם הערבים, כאשר הם כה מתוחכמים, ואנחנו מתקשים להבין את התחכום אפילו כשמסבירים לנו? אבוי. תיפסו את הראש בידיים, זה כנראה, אבוד.


 


 


*


 


אוייב הוא נכס. אנשים חכמים יודעים ליזום משבר. הוא מציג אותם כחזקים, כסמכותיים, כשולטים במצב, ותמיד עדיף אוייב גלוי, שמסב את תשומת הלב אליו, מאשר אוייבים נסתרים ובלתי צפויים. במילים פשוטות: עשה לך אוייב.
אני מבקש באופן אישי, ממי שכבר חבר במועדון Gplanet Prime, והמנוי שלו הסתיים, לא לשכוח, ולחדש אותו. כדי לחדש את המנוי יש להכנס לקטגוריית “לחידוש מנוי קיים לחץ כאן”, או – כ א ן.

למבקשים להירשם לקבלת התראות על מאמרים חדשים – עושים זאת בלחיצה – כ א ן.

כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, יש להירשם לשירות המאמרים בתשלום, Gplanet Prime. קוראים את כל המאמרים בתשלום
שכבר פורסמו, וממשיכים לחודש או לחצי שנה. ניתן להירשם – כ א ן.   

האם תצרפו עוד קוראים לאתר שלנו? את החברים שלכם? אנא, ספרו להם על האתר, שמחו אותם. עושים זאת באמצעות הכפתור “המלץ לחבר“, כאן למטה.


נשף תחפושות בביירות

על הדבור רע-מזג, נסראללה והפרק האבוד. מה אנו למדים מכך?

החיים במטריקס