סודות המזרח התיכון: כך קונה איראן את הפוליטיקאים באיזור. בכמה כסף מדובר?


מאת ד”ר גיא בכור

הממשל האמריקני ציין באחרונה במפורש כי איראן משחדת פוליטיקאים ערביים במזרח התיכון, כדי שיתמכו בה, אם זה בעיראק, בסוריה, בלבנון או אצל הפלסטינים, אך עד היום לא היתה עדות מוצקה לשוחד הזה. עד עכשיו. בימים האחרונים התקבלה עדות מוצקה וברורה לתהליך המדהים, שבו כספי הנפט השיעיים פשוט קונים את מנהיגי המזרח התיכון.


 


בשבוע שעבר נתן הפוליטיקאי העיראקי האמיץ, חבר הפרלמנט מית’אל אלאלוסי (مثال الالوسي), עדות מוצקה ומהימנה על התהליך המדהים שהיה מעורב בו כמה ימים לפני כן, וזאת ליומון הערבי היוקרתי “א-שרק אלאווסט” (“המזרח התיכון”) היוצא לאור בלונדון. בעדות הזו יש להטיל אור על מחשכי המזרח התיכון, וכיצד עובדים בו המנגנונים האפלים. אלאלוסי התפרסם כאשר ביקר מספר פעמים בגלוי בישראל, כולל השנה, ובשל כך הוסרה החסינות שלו בפרלמנט העיראקי. אלאלוסי מעריץ את ישראל, והוא אינו מסתיר את דעתו שעל עיראק לכונן שלום עם ישראל למען האינטרס שלה עצמה. שני בניו נרצחו לנגד עיניו, ולכך כבר התייחסנו במאמר קודם.


 


ומה מגלה חבר הפרלמנט אלוסי? שאיראן ניסתה לשחד אותו לאור היום, ולהלן הפרטים. תרגמתי את דבריו.


 


“מזה זמן אני יודע שחברי פרלמנט עיראקיים מקבלים שוחד במזומן מאיראן, אך לא היו הוכחות לכך, עד לימים האחרונים, כאשר שגריר איראן בבגדאד, חסן כאטֵ’מי קומי, ניסה לשחד גם אותי.


 


“הכל החל בביקור סתמי של אישיות עיראקית שיעית במטה המפלגה שלנו בבגדאד, “מפלגת האומה”, ולהפתעתנו הוא דיבר איתנו בשם איראן. זה הפליא אותנו מאוד, כיצד פוליטיקאי עיראקי מדבר בשם מדינה זרה, היא איראן. הפוליטיקאי הזה הודיע לי שהשגריר האיראני בבגדאד מעוניין לבקר אצלנו במטה המפלגה בבגדאד.


 


“לאחר כמה ימים באמת הגיע השגריר האיראני למשרדינו, ונפגשתי איתו יחד עם בכירי המפלגה, אשר שמעו את הכל. ניתן לשאול גם אותם ולהעיד אותם בנוגע לפרטי השיחה.


 


“אמר לי השגריר האיראני בצורה מפורשת: אני נושא עמי את ברכת המנהיג הרוחני העליון ח’מנאי אליך, ואת ברכת הנשיא אחמדינג’אד. שניהם מזמינים אותך לביקור רשמי בטהראן, שם תיפגש איתם, עם האשמי רפסנג’אני ועם ראש הדסק העיראקי במודיעין האיראני, קאסם סולימאני.


 


“והשגריר האיראני המשיך בדבריו אלי: אתה הרבה יותר בכיר מסתם חבר פרלמנט, אתה מנהיג לאומי, ואנו רוצים לסייע לך ולמפלגה שלך, ואז הוא הציע לי סיוע כספי.


 


כמה כסף הציע השגריר האיראני: אמר לי השגריר – איראן תומכת כספית, למשל בארגון עיראקי קטן בשם ‘שהיד המחראב’* בשני מליון דולר בחודש, וקל וחומר בארגון גדול כמו ‘מפלגת האומה’ העיראקית. כלומר הם התכוונו לממן אותנו ביותר משני מליון דולר בחודש”.


 


“לאחר שהביקור נגמר, כתבתי מכתב לשגריר האיראני קומי: תודה על הביקור למשרדי המפלגה. אנו מצטערים אך לא נוכל לקבל את הצעתך.


 


“אלא שזה לא נגמר בכך. עוד פוליטיקאי עיראקי בכיר וידוע הגיע לבקר במשרדינו, והוא הודיע לי שהוא נושא עמו אלי מכתב אישי מראש הדסק העיראקי במוח’אבראת של איראן, קאסם סולימאני.


 


“מה היה כתוב באיגרת? אנו יודעים שחברי הפרלמנט שהציעו להסיר את חסינותך הפרלמנטארית הם בוגדים, אך לנו זה חשוב מאוד לשתף פעולה עם מנהיג כמוך, שאנו בטוחים שיהיה לו תפקיד בעיראק של העתיד. אנו רוצים לראות אותך בתפקיד בכיר בעיראק, ושוב הוא התייחס לעניין התמיכה הכספית.


 


אמרתי לפוליטיקאי העיראקי שהביא את האיגרת: תגיד לסולימאני שיילך לעזאזל, הוא ובני חבורתו. לא נשתף פעולה עם איראן ולא עם המוח’אבראת שלה (ليذهب سليماني وجماعته الى الجحيم، نحن لم ولن نتعامل مع ايران ولا مع مخابراتها), ובזה שיגמר העניין. אני מעיד על הדברים בצורה ברורה, ויש עדים נוספים לכל מה שדיווחתי עליו כאן”.

                                                 *כמה מית’אל אלאלוסי יש במזרח התיכון? אחד. כמה אחרים כן הסכימו לקבל את ערימות הכסף החודשיות של איראן? אני מעריך שמדובר במאות. כך, בצורה הפשוטה הזו, קונה איראן את האיזור שלנו, וזה מה שנשאר מן האידאולוגיה, מן האמונה ומן ההיסטוריה סביב: כסף.

*שהיד המחראב – “מחראב” הוא השקע שבקיר המסגד הפונה לעבר מכה ומציין את כיוון התפילה. הארגון הזה הכחיש אתמול את האשמות אלאלוסי.האם תצרפו עוד קוראים לאתר שלנו? את החברים שלכם? אנא, ספרו להם על האתר. עושים זאת באמצעות הכפתור “המלץ לחבר
“, כאן למטה. תודה.

למבקשים להירשם לקבלת התראות על מאמרים חדשים, עושים זאת –
כאן.

כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, יש להירשם לשירות המאמרים בתשלום, Gplanet Prime. קוראים את כל המאמרים בתשלום
שכבר פורסמו, וממשיכים לחודש או לחצי שנה. את תנאי המבצע אפשר לקרוא, ולהירשם – כאן  

למנויים קיימים של Gplanet Prime: כדי לחדש את המנוי יש להכנס לקטגוריית “לחידוש מנוי קיים לחץ כאן”, או – כאן.חיסול אכזרי ופתרון מדהים – בין בגדאד להרצליה. מה אנחנו יודעים על המזרח התיכון?

“כאשר שהיד הולך בעקבות שהיד”, על מוכת ההיסטוריה, אך אלופת ההמנונים