סכנת מלחמה סביב סכר הנילוס? ראש ממשלת אתיופיה מאיים. ואיך ניסו לערב אותנו בזה? היכנסו:

רק זכה בפרס נובל ל”שלום”, וראש ממשלת אתיופיה, אבי אחמד, מתפנה לאיומים על מצרים, סביב סכר “התחייה” האתיופי שעל הנילוס: “אם יהיה הכרח במלחמה, נגייס מליונים (להגנת הסכר), ואם יהיו כאלה שישגרו (לעברו) טיל, אחרים ישתמשו בפצצות, אבל זה לא האינטרס של כולם”.
מצרים מכניסה את עצמה לפניקה, שכן מפלס מי הנילוס ממשיך לרדת, ואיתו מתחסלת החקלאות בדלתא של הנילוס. המשמעות היא הגירת מליונים, והתקוממות. מתנגדי סיסי כבר מנצלים את המצב. 
היום ניסו לערב אותנו בשמועות, כאילו סיפקנו מערכות הנגה אווירית לאתיופיה, להגנת הסכר מפני טילים. אלה השמועות האנטי ישראליות הקבועות במצרים, כאשר מנסים לערב אותנו בכל דבר. אך שגרירות ישראל בקהיר הכחישה את הידיעה בדף הפייסבוק הרשמי שלה בערבית. “גם אתיופיה וגם מצרים חשובות לנו, ונקווה שיגיעו להסדר”. השגרירות ציינה ש”מדינה אחרת” סיפקה לאתיופיה אמצעי הגנה אווירית, “לפי פרסומים תקשורתיים”, בלי לפרט מי המדינה. 

https://www.youtube.com/watch?v=Dh_o3-ljjlI&t=73s

מצרים מתייבשת, ואתיופיה חוגגת, זה לא נשמע טוב. המשא ומתן קרס. 
בדיוק על הנושא החשוב הזה פרסמנו מאמר פנורמי ומרתק: על מקורות סכסוך הנילוס, סכנת המלחמה, נחיתות ועליונות בין מצרים לאתיופיה, רגישות דתית קופטית-אתיופית, ותסבוכת דיר א-סולטן בכנסיית הקבר בירושלים:


מות הנילוס, והפחד הקיומי של מצרים. מלחמה?