עשר שנים למרמרה: הנקמה. כלכלת טורקיה קורסת, הבלוף התפוצץ:

הלירה הטורקית הגיעה לשער הגרוע של כמעט 7 לירות לדולר, כמו במשבר של לפני שנתיים, אך הפעם המשק שלהם כולו שוקע. וכל זה קורה עשור לאחר פיגוע המרמרה, שיזם הסולטן נגד מדינת ישראל, ואשר אותו נציין בקרוב. האתר היה מעורב באופן מעניין בפרשה, ותוכלו לקרוא על כך כאן. 

מה השער הצפוי של הלירה? לפחות 9 לירות לדולר, והמשמעות פשיטת רגל של המדינה, שנותרו לה כמליארד דולרים חיסכון, וים של חובות. על המצב הכלכלי והפוליטי המזעזע של מדינה זו, תחת מגפי הסולטן במאמר החדש שלנו, שמתממש:

האם ארדואן מוביל את הכלכלה, ואת טורקיה בכלל, לאסון?

פעם היו “עתידנים”, קוראי מחשבות וקפה, ש”חזו” שטורקיה תהפוך למעצמה. הגרועים ביותר הם עיתונים “כלכליים” בישראל, שבמשך עשור שלם היללו את הכלכלה הטורקית (ביודעם שזה מרגיז אותנו, ולכן עשו זאת בחדווה).
לא קנינו את הבלוף הברור של הסולטן, שניפח בועת אשראי, שבסוף מתפוצצת. סוג של פירמידה. היינו היחידים בכך בישראל, ואולי אף בעולם. אז מה, הזרם לא עניין אותי אף פעם. בשביל הזרם אתם לא צריכים את ג’יפלאנט, יש הרבה ממנו במקומות אחרים. 
ראו את המאמר שלנו עוד משנת 2011:

הסולטן המזויף (2011)

בהביננו את הסכנה שבפיגוע הטורקי ההולך ומתקרב, כאשר לא הבינו אצלנו, אצל הגורמים הממשלתים, שזה קשור בארדואן, לא לחמאס – יזמנו את המשט הנגדי שלנו. לעורר תשומת לב כפולה: במערכת הביטחון שלנו, ובארמון הסולטן. 
את הסיקור המרהיב מאז, של המשט שלנו (עם תמונות רבות, שטרם פורסמו, וסרטונים) תוכלו למצוא כאן:

המשט הנגדי שלנו משתלט על התקשורת הטורקית, ומכה את ארדואן במקום רגיש:

אם לא תצטרפו אלינו, איך תדעו?

לרגל המצב: מבצע הנחה מיוחד, למנויים חדשים ומחדשים לחצו כאן