צרפת בוערת? בוא נמכור את ישראל!


מאת ד”ר גיא בכור

à lire en français


העובדה שעשרות אלפי יהודים נוטשים את צרפת ועולים לישראל – היכתה בתדהמה, ואחר כך בזעם, את הממשל הצרפתי. המשמעות היא שהמודל שלו, צרפת הרב-תרבותית, “הנאורה” וה”מתקדמת” – קרס. את צרפת כבר אי אפשר לתקן: מזה ארבעה חודשים יש מהומות רחוב, הצתות והפגנות ענק בערים הראשיות; כל כמה חודשים יש פיגוע טרור קולוסאלי, ומליוני המוסלמים, כ- 13% מן האוכלוסיה (כבר זהה לאחוז האזרחים המוסלמים בישראל, וממשיך לזנק לעבר 20%) שינו ועוד ישנו את מראה פניה של המדינה.


אז מה שהממשל הצרפתי עשה זה להילחם בישראל. למה לא להשליך אותה מחדש לזוועות המזרח התיכון, כדי שתשומת הלב תחזור אליה? הרי על פי התפיסה הצרפתית רבת השנים ישראל בצרות קיומיות, ואילו המודל הצרפתי הוא הפתרון, והנה – מעשה שטן, זה התהפך.בשאנס אליזה,
בשאנס אליזה,
בשמש, בגשם,
בצהרים או בחצות,
יש כל מה שתרצה בשאנס אליזה


ח ד ש: עלה הישומון של האתר למשתמשי אנדרואיד, וניתן להוריד אותו ללא חשש בגוגל פליי (לכתוב שם: ג’יפלאנט, Gplanete, או גיא בכור). המשתמשים גם יקבלו הודעה מוקדמת לנייד על מאמרים חדשים בג’יפלאנט. בסלולארי גם ניתן לשתף בקלות את המאמר בווטסאפ, בפייסבוק או במייל. למי שאין אנדרואיד, ניתן לקרוא בסלולארי כמו מקודם.
 


כל כמה חודשים יזמה צרפת איזו מלכודת חדשה לישראל, והכל בשם ה”שלום”, ו”הדאגה לישראל”, כמובן. והפעם, איזו ועידה ללא ישראל, שנועדה לכפות עליה תכתיב כניעה, כאילו אנו בימי סייקס פיקו. ומהו אותו תכתיב? ישראל תכניס ללב הארץ מליוני ג’יהאדיסטים ש”יחזרו”, לכאורה, ל”מדינה הפלסטינית” מסוריה, לבנון, עיראק ועוד, אבל על הערים הראשיות שלנו, על שדה התעופה היחיד, ובזה ייגמר סיפורה של מדינת היהודים. המוזמנים יגיעו עם הטילים, הסחף לעבר ישראל יהיה בלתי נסבל, האנרכיה תשתולל, והמלחמה בלתי נמנעת. בזה מעוניינת צרפת.


בשבוע שעבר ביקר כאן שר החוץ הצרפתי, ביקור שכולו יהירות, התנשאות וזלזול. ישראל לא רוצה ועידה שתדון בגורלה? אבל ועידה תהיה. ואיפה אמר את זה? בישראל, בניגוד לכל כללי הדיפלומטיה והידידות. ואיך נימק השר את האובססיה הצרפתית התמוהה הזאת, כאשר כל המזרח התיכון עולה באש, חוץ מישראל? אם יהיה פתרון בעניין הישראלי, דאעש ייבלם. באמת? מבחינת דאעש ישראל היא הבעיה האחרונה, וכך גם עם הג’יהאדיזם העולמי. אנחנו לא הסיבה ולא הפתרון. צרפת מסובכת עם הג’יהאד הרבה יותר מישראל, אז כנראה יש מקום לכנס ועידה בינלאומית לכפות על צרפת להעניק מדינות למליוני המוסלמים שבשטחה. ועידה בינלאומית, כמובן בלי השתתפות צרפת.

לקרוא ברצף את המאמרים הקצרים של ד”ר גיא בכור 

האם בסכסוך הסוני-שיעי, ישראל בכלל רלבנטית? ובסכסוך בין המשטרים הערביים לבין האסלאם הקיצוני? ובקרע האיראני-סוני? או אולי בהנחת מטענים בשדה התעופה שארל דה-גול? יצא המרצע מן השק: הסכסוך עם ישראל שולי, חסר חשיבות ועניין. ראו איזה עניין בינלאומי עוררה אותה “ועידה” צרפתית – כמעט אפס. ולכן, להאשים את ישראל במתרחש במזרח התיכון זו אנטישמיות. כך במפלגת הלייבור בבריטניה, כך בתאומתה בצרפת. הרי היהודים אשמים בכל צרות העולם, זה ידוע. אך כיום הנפיצות בצרפת מסוכנת הרבה יותר מן הנפיצות והאלימות בישראל.
 Aux Champs-Elysées
Aux Champs-Elysées
Au soleil, sous la pluie, à midi ou à minuit
Il y a tout ce que vous voulez
Aux Champs-Elysées


 

הטבעת נפלה: על מותו של אלכסנדר האירופי

אז למה צרפת עדיין אובססיבית? האם אלה נספחים סודיים בעסקאות הנשק הנמרצות שלה עם הדיקטטורות הערביות? ואולי הרצון לרצות מליוני המוסלמים שהצביעו עבור הממשל הזה, לקראת הבחירות המתקרבות? קשה לדעת, אך לנוכח הפרסומים בצרפת כיצד הממשל הזה מכר את עצמו למדינות כמו סעודיה וקטר, הכל כבר הגיוני.


כמה מוזר שראש ממשלת צרפת מוצא לעצמו זמן להגיע לישראל, ולמכור שוב את רעיונות האוטופיה שלו, כאשר המדינה שלו עצמו בוערת: האנרכיה ברחובות הערים, שריפת מכוניות משטרה, המשך בטרור האסלאמי המתגבר, בדמוגרפיה המוסלמית הדוהרת, והכלכלה הצונחת. האם יציל את מדינתו בחורבן מדינה אחרת?


נתנחם שבעוד שנה הממשל הצרפתי המתנשא הזה כבר לא יהיה, ולנוכח רמת הפופולריות שלו בצרפת, הוא כבר לא יחזור לשלטון. אך מורשת היסטורית בנוגע אלינו הוא כבר קנה לעצמו: אנטישמית.

à lire en français

(פורסם במקור בידיעות אחרונות,  22 במאי 2016)

מי שעדיין לא הצטרפו למועדון ג’יפלאנט מוזמנים להצטרף כאן: