קרי מביא לכם "ביטַחון"? על האביב הסלפי

 
מאת ד”ר גיא בכור

הסדרי הביטחון” עליהם מדברים הצדדים, כולל האמריקנים, רלבנטיים, אולי, לשנות השמונים של המאה העשרים, משום שבקריסה הערבית מסביב, הכל כבר השתנה  . 

 

החשש כיום הוא לא רק מצבאות זרים, אלא גם מכנופיות הסלפים, מחבלי אלקאעדה, שעם טילי כתף, יכולים להשבית את נתב”ג , ולכן את מדינת ישראל כולה. שום כוח “שלום” או “ביטחון” לא יעצור את המחבלים האלה, שהרתעה רגילה לא עובדת עליהם, בוודאי לא מנגנוני “הביטחון” של הרשות, שאיש בישראל לא סומך עליהם. רק צה”ל ומערכת הביטחון עושים בהצלחה את העבודה, לילה לילה. “מומחים” אמריקנים בשטח? עם ההרוגים הראשונים הם יברחו, כמו מעיראק או מאפגניסטן.

 

האם האמריקנים היו מוכנים להעביר חלק גדול מוושינגטון הבירה לידי מחבלי אלקאעדה, עם איום טילים על הבית הלבן? אז למה הם מציעים זאת לישראל? האם מדינה כלשהי בעולם כולו היתה מוכנה לכך? ועוד בסערה סלפית המשתוללת מכל העברים? ומה באשר לירושלים – גם לשם יגיעו הסלפים, ו”הרשות” תשמור עלינו?

 

הכל השתנה, והאביב הערבי התברר כאביב סלפי. פתח היא כבר תנועה מוזיאונית בשטחי יהודה ושומרון,השייכת לעבר, ובמידה רבה גם חמאס; שתיהן שנואות על הציבור המקומי. תנועה חדשה הולכת וגדלה ביו”ש, והיא התנועה הסלפית, שחלק ממנה מכונה “מפלגת השחרור” (“חיזב אלתחריר”). בשני מפגני כוח אדירים שקיימה התנועה בערים מרכזיות ביו”ש (המרכז שלהם בחברון) השתתפו עשרות אלפים, נושאי דגלי אלקאעדה השחורים. הם שונאים את “הרשות” יותר מאשר את ישראל, וכך גם את חמאס. הם לא מוכנים למדינה פלסטינית, ולא מכירים בשום גבולות או משא ומתן. השאיפה המוצהרת שלהם היא להקים ח’ליפות אסלאמית בכל רחבי המזרח התיכון, ונקודת ההזדהות שלהם היא הסלפים בסוריה, בלבנון ובייתר מדינות ערב.

 

המנהיגות הפלסטינית הודיעה שבכוונתה “לייבא” לשטח העצמאי מאות אלפי ואולי מליוני “פלסטינים” מסוריה ולבנון, כלמר סלפים מיומנים, על כלי הנשק שלהם. כיצד תיראה אז מציאות החיים בישראל, אם בכלל יהיו חיים

 

השבוע הודיעה תנועת אלקאעדה שהקימה את השלוחה הראשונה שלה בשטחי יו”ש, וצה”ל כבר חיסל שלושה פעילים של הארגון הסלפי הזה בחודש שעבר. לפי האשמות הסלפים היתה זו הרשות הפלסטינית, שהעבירה לצה”ל את המודיעין על הימצאותם. אלקאעדה הודתה שהמחבלים שחוסלו היו שייכים לה, והבטיחה פעולות טרור נוספות.

 

נתאר לעצמנו מציאות ביו”ש ללא נוכחות קבע של צה”ל ומערכת הביטחון. הרי בתוך ימים ייהפך השטח לסלפלנד, מעל תל אביב, חיפה וירושלים. האם ג’והן קרי יבוא אז להגן על ישראל עם “הסדרי הביטחון” ש”המומחים” שלו יציעו? מה גם שהמנהיגות הפלסטינית הודיעה שבכוונתה “לייבא” לשטח העצמאי מאות אלפי ואולי מליוני “פלסטינים” מסוריה ולבנון  כלומר סלפים מיומנים, על כלי הנשק שלהם. כיצד תיראה אז מציאות החיים בישראל, אם בכלל יהיו חיים? ומה יהיה גורלם של הנוצרים האחרונים שעוד נותרו בשטחי הרשות? גירוש ודיכוי אכזרי, בדיוק כשם שקורה לנוצרים הבודדים שעוד נותרו בשטחי עזה. והמקומות הקדושים לנצרות? לכו לבדוק מה קרה השבוע למינזר במעלולא הנוצרית, צפונית לדמשק. הסלפים מטהרים אותו, ואת הנזירות האומללות שהסתתרו בו. אולי המומחים של קרי יביאו תוכנית”ביטחון” לסוריה, זה יהיה שינוי מרענן.

 

האם אינכם רואים את הגהינום המשתולל מכל עבר? זה הרבה יותר חמור ממה שאתם חושבים.

 

האביב הסלפי שינה הכל, ובכל רחבי המזרח התיכון הסלפים משתלטים: בסוריה, בלבנון, במצרים, בעיראק ובצפון אפריקה. האם השר קרי יכול לבקר בכל המקומות האלה? המקום היחיד שבו הוא יכול להרשות לעצמו לנחות זו ישראל, בזכות הביטחון הישראלי. הריני להבטיחו שבמציאות סלפית גם בשטחי “הרשות” הוא לא יוכל לבקר, ואולי אפילו ישראל כבר תהיה מסוכנת עבורו.

 

ולכן, הביאו, בבקשה, ביטחון רלבנטי להווה; לא להיסטוריה, או לארכיאולוגיה.


To read this article in English
 
 

פורסם בעיתון ידיעות אחרונות, 5.12.13 מי שעדיין לא הצטרף למועדון ג’יפלאנט בפייסבוק, מוזמן כאן: