ראיון עם נסראללה, שלא תקראו בשום מקום אחר: שנתיים למלחמה. הוא מסתתר?


מאת ד”ר גיא בכור

נסראללה: שב בבקשה, אַהְלָא וַסַהְלָא. אתה יודע שאנחנו השיעים לא לוחצים ידים ליהודים ולנוצרים, אתה לא צריך להיעלב, אלה כללי הטומאה שלנו. שב, הנה יש פה תמרים מאיראן, אלה הכי טובים..


 


אתה יודע, מר נסראללה, אני ממש מופתע, כי חשבתי שאתה מסתתר ויהיה קשה מאוד להגיע אליך, והנה, אתה בסך הכל בדירה רגילה על החוף ודווקא בשכונת חמרא, לא מתאים לך. נכון שיש פה הרבה שומרים, אבל הייתי בטוח שאתה מוגן טוב יותר.


 


נסראללה: אה, אתה חושב ש”המוסד” שלכם לא יודע איפה אני? הוא יודע. ביירות מלאה מרגלים מכל העולם.


 


אז אתה כן מסתתר, או לא מסתתר?


 


לא מסתתר, הנה תיראה (מיישר את הטורבאן שעל ראשו).


 


אם כך מדוע לא רואים אותך בנאומים. רואים רק וידאו שלך, שהוקלט מראש?


 


את זה אגלה לך רק בסוף הראיון.


 


טוב. אגב,  אני רואה בספריה שלך הרבה מאוד ספרים על ישראל. ביוגרפיות, מה זה, מנחם בגין, יצחק רבין, פרס, ספרות ישראלית. “דע את האויב”, מה?


 


אם אנחנו כבר בראיון גלוי לב, האמת היא שאני מעריץ את המדינה שלכם, חי אותה כל יום. בחיי, הייתי רוצה לבקר בה פעם. אבל אתם הפכתם אותי לשטן, לדמון, ואני לא כזה. היה לנו סכסוך, וכרגע לא ממש מתחשק לי להמשיך אותו. הסברתי להם בטהראן.


 


אבל רק לפני שנתיים פתחת במלחמה נגדנו, הפגזת ערים בכל הצפון, ואפילו “אחרי חיפה”, אתה זוכר.


 


א-נ-י פתחתי במלחמה?? סליחה, אתם נפלתם על הראש, והכרחתם אותי להגיב, מה חשבתם שאשתוק? אבל מי בכלל רצה את כל זה. גרמתם לעצמכם ולי נזק כבד. חבל. עשיתם מעצמכם צחוק, עם שר ביטחון מגוחך, ולא שיש לכם עכשיו מישהו הרבה יותר טוב (צוחק).


 


אז כל המלחמה היתה מיותרת לדעתך.


 


ברור, בזקנו של הנביא, הנה רק בשבוע שעבר אמר את זה השייח’ פדלאללה (המנהיג הרוחני של חיזבאללה). בסוף ממילא תחזירו את מה שביקשתי כבר אז.


 


רגב וגולדווסר?


 


אוי, אתם כאלה תמימים, לפעמים בא לי ממש לקחת אתכם הצידה וללמד אתכם קצת מה קורה באיזור הזה. אין לכם מושג בניהול משא ומתן, שילמתם מחיר מלא בלי לדעת שום דבר. בעצם קניתם כרטיס הגרלה, אולי תזכו, אולי חלק, ואולי בכלל לא. ניפחתם את הכל, עכשיו תסבלו.


 


מה בעצם אתה רוצה מאתנו?


 


מכם? שום דבר, מה יש לי אתכם?! בסך הכל ניצלנו אתכם 18 שנה, “כאילו” אנחנו באמת נלחמים בכם, ובעצם קידמנו את השיעים שלנו בלבנון. אתם נהרגתם ואנחנו התקדמנו, זו היתה עסקה לא רעה. אחח.. אלה היו ימים יפים, עם הפיגועים בדרום לבנון. מסכנים, הייתם אבודים, כמו ברווזים במטווח.  בשלב מסוים קצת ריחמתי עליכם. והאימהות אצלכם, אלוהים ישמור, איזה פֵה, כמעט כמו שלי…חה,חה. אצלנו אומרים: “אלנִסוָואן חבאיל אלשַיטָאן” (“הנשים – חבלי השטן”).

והפוליטיקאים, והתקשורת. אללה יוסתור. אולי תהיו קצת גברים, מה יש? בואו תראו איזה מחנה אימונים אנחנו עושים ללוחמים שלנו.


 


אבל אתם ארגון פשיסטי, טרוריסטי, לא דמוקרטי..


 


דמוקרטי.. (פורץ בצחוק), אוי, זה טוב (מסתובב, אומר משהו לא ברור לאחד העוזרים שלו. העוזר צוחק) 


 


אמרת פעם שהתקשורת הישראלית היא בעלת הברית הטובה ביותר שלך..


 


נו, ברור, חוץ מ”אלמנאר” שלנו מי עוד הראה את הנאומים שלי בשידור חי? אם כי בחודשים האחרונים התקשורת שלכם התחילה ללכלך. גם עלי, גם על חיזבאללה. אצלנו באלמנאר התקשורת מדייקת. את ההנחיות היא מקבלת רק ממני, ולא מאף אחד אחר. יש לנו באלמנאר מחלקת הפקות, שיגעון. אבל למה רק ערוץ 10 שלכם מראה את התעמולה והקליפים שלנו? זה לא יפה. אנחנו עושים עבודה קשה.


והפרשנים שלכם? אין להם מושג ירוק מה קורה אצלנו. בכלל לא הבינו איך אכלתי אותה בשטות שעשיתי במערב ביירות. מזל שיש לכם את Gplanet.


 


זאת אומרת שאתה עדיין רואה אותנו כקורי עכביש..


 


תשמע פה בעניין הזה בניתי תיאוריה, אבל הפוליטיקאים שלכם התחילו להסית בזכות זה. אני לא ממש התכוונתי, הרי אתם אימפריה, אבל זה נשמע יפה ברחוב הערבי. אני תיארתי לעצמי שתיקחו את זה ברצינות? מה, אם מישהו אומר שאתה כלב, אז אתה מתחיל להאמין שאתה כלב? נפלתם לגמרי על הראש. אתם אימפריה, ואתם זקוקים שאני אגיד לכם את זה? לאן נגיע? חבר’ה, אתם איבדתם את הביטחון שלכם לגמרי. אני צריך אתכם מתפקדים.


 


אז אתה מתכנן התקפות חדשות בדרום לבנון?


 


יַא וָורָדִי, באמת זז לכם משהו במוח. אני אמרתי שאתקוף? אמרתי שאני לא רוצה עוד מלחמה. אמרתי או לא?


 


אמרת.


 


נו, אז למה אי אפשר לקבל את זה ככה? פעם אמרתם שאני אמין. אתם אל תתקפו ואני לא אתקוף, בסדר? תמסור את זה למנהיגים שלך, וגם איזה ד”ש קטן לעמיר פרץ. מזמן לא התראינו. באמת, מה, מה הוא עושה היום, עמיר פרץ? תגיד לו: “אילי מא בִערפש אלסבאחה, בלאזם עם יתרוכ אלמלאחה” (“מי שלא יודע לשחות, עדיף שיוותר על הספנות”). ככה תגיד לו.


 


איך אתה באמת רואה את המלחמה האחרונה, כשאנו מציינים שנתיים?


 


בחיי, ביום הראשון והשני מאוד נבהלתי, אין מה להגיד. כשחיסלתם לנו תוך יום את כל מלאי הטילים ארוכי הטווח, באמת נלחצנו. אבל אנחנו תמיד סומכים על התקשורת שלכם, שתעשה לנו את העבודה והפוליטיקאים ההיסטריים. אבל בערך ביום הרביעי קלטתי דבר לא יאומן: אתם פועלים בלי שום תוכנית! זה הדהים אותנו, כי פחדנו שיש לכם תוכנית שאנחנו לא מבינים, כמו בששת הימים.. אפילו (המנהיג הרוחני) שייח’ פדלאללה, שהוא תמיד זהיר, שם לזה לב מייד. הוא אמר לי ביום העשירי: הם לא יודעים מה לעשות, אין להם תוכנית. ודו”ח וינוגרד.. וההתפטרויות.. אוי זה היה מצחיק. נקרענו.אתה רוצה שאני אגיד לך משהו? לא נעים, אבל אתם המדינה הראשונה בהיסטוריה האנושית, שנלחמה אחרי המלחמה להוכיח – שהיא הפסידה. אתם באמת משהו, אבל אני עדיין מחבב אתכם. ככה, שלומיאלים, כמו שאתם..


 


אתה מדבר? ואת מאות ההרוגים שלך במלחמה , קברת בלילה, שלא יידעו כמה נפגעים יש לך..


 


יַא חַ’בַר אַבְיָיד, ומה לו? גם האיראנים עשו כך שמונה שנים, במלחמה שלהם מול עיראק; במלחמה כמו במלחמה. מה אני כמוכם? מצטער, אני לא תבוסתן. אתם מדינה ענקית, יש לכם גרעין, אני בסך הכל ארגון קטן וזעיר.


 


(בשלב הזה נסראללה יוצא מהחדר, ומצית סיגריה בחוץ. הוא מציע לי אחת, אך אני איני מעשן).


 


למה? תיקח, זה טוב לבריאות, זה ינפח לך את הריאות. זה יעשה לך טוב.


 


אני שם לב שאלה סיגריות מלבורו אמריקניות.


 


כן, כן, הממזרים האמריקנים האלה, אין עליהם, אין.


 


טוב, נמשיך בראיון. ממשלת ישראל דורשת מסוריה להתנתק ממך, במסגרת משא ומתן מדיני. אז תתנתק מדמשק?


 


(פורץ בצחוק) אתה יודע מה יפה אצלכם? שאתם טיפשים מוחלטים. אין לכם שום מושג. שאני אתנתק מסוריה? למה מה קרה? הם החברים והתומכים הכי גדולים שלנו. ראית איזה קלצ’ניקוב מזהב נתנו לי הסורים לפני שיצאו מלבנון? הנה, יפה לא? זה ממוסטפא טלאס. “אַהלָכ וַלָא תַהלָכ, יא חביבי”. מי שיש לו משפחה אף פעם לא יהיה אבוד.


 


אז לא מתנתקים מסוריה? מאיראן? כי אמרו אצלנו ש-


 


(מסתובב אל אחד העוזרים, ואומר לו משהו בשקט, צוחק). כשאתם תתנתקו מאמריקה, אנחנו נתנתק מאיראן. עשינו עסק? לא לא, יש לי משהו יותר טוב. אתם תתנתקו מאמריקה, ורק אז נגלה לכם אם נתנתק מאיראן או לא. חה חה..


 


שנתיים למלחמה האחרונה, איזה מסר יש לך לעם בישראל? אני יודע שאתה אוהב לפנות אל הישראלים.


 


(מרצין) תראה, בעיקרון לנו לשיעים אין משהו מהותי נגדכם, אבל, לא נעים, ניצלנו אתכם. כרגע אין לנו ממש חיכוך, וככה זה צריך להישאר. זהו. אני לא חבר שלכם ולא אויב שלכם. ברור שבחוץ אומר דברים אחרים, אבל אל תתרשמו מזה יותר מדי.


 


בקיצור, קצת נרגעת?


 


רק לך אני יכול להגיש שכן, אבל כלפי חוץ אני אמשיך לעשות את ההצגה. אל תגלה.


 


אז הכל הצגה?


 


נו, יא אח’י. עוד לא הבנת?


 


בוא תסביר לי, אם אתה לא מפחד מחיסול, למה אתה ממשיך להסתתר? אני חייב להגיד לך, שזה עושה רושם רע מאוד.


 


טוב, אגלה לך. גיליתי שעדיף ש”איעלם”, ואופיע רק במסכי ענק. ככה אני יותר מסתורי, גדול מהחיים כזה. ענק! לא עוד פוליטיקאי לבנוני עלוב, כמו כל הכלומניקים האלה מסביב. מה אני סניורה? אני נסראללה הגדול, לא עוד מלחך פינכה עלוב. אמרתם שאני רוצה להיות מלך העולם הערבי? מה פתאום. למה רק מלך. קיסר!


 


ובכן, אתה מעדיף להיות דמות וירטואלית, ולא בשר ודם? רק למען התדמית שלך?


 


תשמע יא גיא. אני כבר לא סתם בן אדם, אני רעיון ששייך לנֵצח. אני חי בלבנון רק מעל למסכי הטלוויזיה.


 


אז אתה בעצם דמות מדומיינת..


 


מדומיינת? לא יפה, למה אתה אומר ככה. אני חי, ועוד איך!
בסיוטים שלכם. בוו!!!


  

(הראיון הזה, כמובן, מעולם לא התקיים, ואין שום קשר בינו לבין המציאות)“חסן נסראללה” בתוכנית הטלוויזיה הפופולארית של ביירות: “בסמת ווטן”. השם הוא משחק מילים: “חיוך המדינה”, אך גם – “אבל מתה המדינה”, “בס מאת ווטן”): על הטילים שהזדווגו, והולידו טילים ממזרים.


לקריאת מאמרי האתר בנושאי לבנון וחיזבאללהלקריאת הפרוייקט המיוחד: מה תעשה איראן את תותקף, והאם ישראל צריכה לתקוף באיראן – יש להצטרף למועדון המנויים בתשלום של Gplanet Prime.
איך עושים זאת?