שנת השפל של אוייבי ישראל, הפורום החדש, וההצגה, שחייבת להמשך


מאת ד”ר גיא בכור

 


שנת 2008-2009, אותה אנו מסכמים לרגל יום העצמאות שלנו, היתה שנה שאוייבינו ישמחו לשכוח. לאחר שנים של זינוק רטורי, הפגנות שרירים ורעש איזורי, בוודאי טרור ונסיונות לפגע בישראל, היתה זו שנה שבה הם ביצעו כולם שורה של טעויות בהערכה, ועל כך שילמו ועדיין משלמים מחירים כבדים. כולם מלקקים סביבנו את פצעיהם. יחסית אליהם, הטעויות שלנו היו זעירות.


 


טעותו של חמאס


לא להאמין, חמאס בפירוש האמין לרטוריקה של עצמו ושל חיזבאללה. הוא באמת האמין שישראל תכרע ברך לפניו, שתפחד להיכנס לעזה, שבוודאי לא תיכנס לעומק. התדהמה שאוחזת את מנהיגיו ניכרת על פניהם עד היום. חמאס, כמובן בניגוד לשקריו, ספג מכה צבאית ניצחת, שממנה הוא מתקשה להשתקם. נכון שמערכת המינהרות שטווה מסייעת לו לשקם את יכולתו, אך עבודה מצרית משתפרת הופכת זאת לקשה יותר ויותר. נעלמה השחצנות של חמאס בעזה, הרהב וההתרברבות.


 


לרגל יום העצמאות, המאמר של מועדון Gplanet Prime
מלכת הלילה וחמאס, שנמלט אל ממלכת ההזייה” – נפתח לכולם
.


 


לארגון היתה תחושה של כוחנות בסיוע איראן, בשל חולשת המשטרים הערביים (שנבע מלחץ הדמוקרטיזציה מארצות הברית), תוך הערכת חסר של איתנות החברה וצה”ל שלנו. אנחנו מנגד לא נפלנו ל”משולש הזהב”, אותו אתם כבר מכירים: תושבי הדרום הפגינו גבורה ואומץ, לא נבהלו מן הרקטות, לא זעקו לועדת חקירה, וצה”ל נזהר מאוד בהרג פלסטינים. הכוחנות הזו צנחה עכשיו, שכן הארגון מבין שישראל זו, שאותה ראה כחלושה וכמתנוונת, חזקה הרבה יותר מששיער. הוא קיבל פרופורציות. הוא בסך הכל ארגון קטן, שכלא את עצמו ואת החברה שלו בתוך בקבוק.


 


טעותו של חיזאללה


נסראללה ביצע השנה הזו שתי טעויות קשות, שפועלות כנגדו. הכניסה שלו למערב ביירות במאי 2008, ריסקה את מעמדו בלבנון, והציגה אותו כפי שהוא: ארגון שיעי, סקטוריאלי, שרק נאחז בטענת השקר של מאבק בישראל, כדי לרומם את בני עדתו. ביוני יתקיימו הבחירות לפרלמנט הלבנוני, ומעמדו של הארגון בשפל. הוא נתפס מחדש כמיליציה מסוכנת, כמדרדר לעימות, אם כי קיים חשש שהארגונים הפרו-סוריים “יגנבו” את הבחירות, ברמייה.טעותו השניה של חיזבאללה בוצעה החודש, כאשר הודה כי אותו טרוריסט, סאמי שיהאב, הוא מארגון חיזבאללה. למרות שנעצר כבר בנובמבר 2008 הפילו על שיהאב המצרים את כל מררתם, ודרך נסראללה פתחו בקמפיין מתוזמר היטב להחזרת מעמדם האיזורי. מצרים פגעה קשות בתדמיתו של נסראללה, או מה שעוד נשאר לו. נסראללה מחסל את הקרדיט שנתנו לו בעולם הערבי. את השנה הזו היה מעדיף לשכוח.


 


טעותו של אחמדינג’אד


נשיא איראן, שכפי שזה נראה, יסיים את מקומו בהיסטוריה ב- 12 ביולי השנה, החליט להפיל על ישראל את כל מחדליו. דרדור המדינה לבידוד בינלאומי חריף, סנקציות כלכליות עמוקות, חרם ונידוי בנקאיים, זאת בנוסף לצניחת מחירי הנפט. איראן נאבקת כרגע בכשלונות הנשיא וממשלתו, ויריביו הפוליטיים מנצלים זאת היטב נגדו. אם חשב שנאומו בג’נבה יעניק לו עוד מניות במאבק על הנשיאות, יריבו המתון יותר, מיר חוסיין מוסאוי, מאשים אותו באופן הבוטה ביותר: סיבכת את איראן בעניין השואה, שאין לה כל חלק ועניין בו, הפחת את ארצך למוחרמת. גרמת נזקים חמורים לאיראן.


 


כמו חמאס, כמו חיזבאללה, מחמוד אחמדינג’אד האמין לשקרים של עצמו, הוא מאמין שהעולם מופתע ומוקסם ממנו, ועל כך ישלם מחיר. הוא כבר מתחיל להבין זאת, ולכן בימים האחרונים ריכך את עמדתו. כן, הוא יהיה מוכן להכיר בישראל, אם תגיע להסכם עם הפלסטינים. משתמש בישראל כמו בשבשבת, הוא בלתי אמין, ויהיה זה נס אם ינצח (או לחילופין ? “גניבת” השלטון בזיופים).


 


טעותו של בשאר אלאסד


נשיא סוריה כבר מבין. בניגוד לאחרים, הוא הלך שבי אחרי נסראללה, אך מהר מאוד הבין את המניפולציה השיעית, והוא נזהר עכשיו. כאשר הופצץ הכור הגרעיני שלו בספטמבר 2007, לא הגיב. הוא יודע למה.


אלא שבשום אופן הוא לא האמין שבית הדין הבינלאומי לרצח רפיק אלחרירי, זה שעלול להפליל אותו, יוקם. כמה תרגילי התחמקות, רצח, הסתרה והטעייה ביצע! ובכל זאת בית הדין פועל. בשאר מתפקד על תקן חשוד מהלך, והוא מודאג מכך מאוד.


 


הוא קיווה להפעיל את הטריק הסורי הישן של “השתמש בישראל, וזרוק”, כדי לצבור לגיטימציה, כמו בימי רבין, ברק, נתניהו ואולמרט, ומספר ימים אכן “חיזר” אחרי ממשלת נתניהו. אלא שכאן הוא נתקל בעמדה נוקשה של נתניהו-ליברמן, והטריק הזה כבר לא עובד. הוא ממש לא מבין איך יכול להיות שהישראלים לא מוכנים להשתטח עבורו אפיים ארצה, ברצותו להציל את משטרו, כרגיל.


 


טעותו של מובארק


מובארק אינו אויב של ישראל, ממש לא, אך הוא יריב, ומובארק טעה מאוד לאחר כיבוש עזה ביולי 2007. הוא ראה בעזה נקודה רחוקה בממלכה הגדולה שלו, כזו המחוברת בטבורה לישראל. זו בעיה ישראלית, ניחם את עצמו, מבלי שהבין, ואולי לא רצה להבין, שברגע שציר פילדלפי נפתח, זו גם בעיה שלו, לראשונה מאז 1967. עכשיו, הוא מבין זאת טוב מאוד. כפי שכבר כתבתי, מצרים הולכת ומפנה פניה לעזה, ועזה חוזרת ומפנה פניה דרומה, לכיוון מצרים. אילו תהליכים היסטוריים חשובים, ומובארק שילם מחירים כבדים על הטעות שלו, עד שהתעשת. כל הצגת קשר הטרור של חיזבאללה בא להעניק לגיטימציה למהלך הכוחני שהוא נוקט עכשיו נגד פעילי חמאס, האסלאם הפוליטי והפלסטינים.


 


מעניין: נסראללה הפעיל את נשק הרטוריקה נגד ישראל, הפריח סיסמאות שינאה והסתה לחלל האוויר, ובסופו של דבר מי שנפל בפח הרטוריקה היו דווקא הוא עצמו, וייתר בעלי בריתו במזרח התיכון.זו היתה שנה טובה לישראל, שחיזקה את ההרתעה שלה. להיות מוכנים לכל, תמיד, אך גם לצפות באויבים, המסתבכים.


 


*


 


כרגיל, אני שומע בימים האחרונים קולות אצלנו של פקפוק, חוסר ביטחון עצמי, וחיפוש דרך. “האם ישראל תשרוד? מה נשאיר כאן לילדינו”, ושטויות מעין אלה, המעידים על רפיון. שימו לב: הערבים מתחילים להתפקח מן האילוזיה שלהם, אך רבים בתוכנו ממשיכים להאמין בה!


 


האתר שלנו קם גם כדי לאזן את הלכי הנפש החרדתיים האלה, ולהראות את התמונה כפי שהיא באמת, לא כפי שהיא משתקפת בדמיונם של מי מאיתנו. ישראל היא מעצמה איזורית, צבאית, פוליטית, טכנולוגית וכלכלית. כל עתידה עוד לפניה, כציר המרכזי סביבו נע כבר העם היהודי כולו.


 


נו, אז מה אם יש קשיים כלכליים של הרגע, אין זו סיבה לרפיון הרוח. וכי אני לא עברתי תקופות של אכזבה, אי-ודאות כלכלית, כשלונות וקשיים, כמו רבים אחרים? עברתי. ההבדל הוא:


 


שאני – לעולם – לא – מוותר. (כמו שזועק כאן פרדי מרקורי). וכך גם אתם.


 


ההצגה הרי חייבת להימשך, ואיזו הצגה היא זו! ישראל היא כיום בימת העולם, וזכינו להיות השחקנים הראשיים של הדרמה, במסגרת שיבת ציון.


 


 


  
איזו הצגה היא זו! השיר והקליפ הזה, הם מהחשובים שנוצרו בחצי השני של המאה העשרים. את השיר הזה של להקת קווין יש לשמוע בווליום גבוה. 
פרדי, אתה בהחלט חסר.

**


 


מאז נפתח Gplanet בנובמבר 2006 כתבתם אלי אלפי מיילים, שלחתם אלי מאות מאמרים, כדי שאקרא, ונכנסתם מליוני פעמים. הגיע הזמן שלא רק אני אהנה מכם, אלא כולנו. לרגל יום העצמאות ה- 61 מתחיל מהיום לפעול פורום התגובות המשוכלל של האתר. כאן תוכלו להעלות את התגובות שלכם, הרעיונות, המאמרים והביקורת.ניתן להכנס אל הפורום החדש כאן, או דרך הכפתור “פורום“, מתחת לכותרת האתר.
 


כנסו אל הפורום, התרשמו ממנו. ניתן לקרוא בו באופן שוטף. מי שרוצה לכתוב באופן אקטיבי, יצטרך להירשם פעם אחת, רישום שגרתי וקצר. התגובות שלכם יעלו באופן מיידי.


 


אני אקרא את הדברים, אך המטרה היא ליצור קשר בין עשרות אלפי הקוראים של האתר, בארץ ובעולם, ליצור אינטרקציה של הקהילה הגדולה שנוסדה כאן.


אחת לפרק זמן, נקבע וניפגש און-ליין. אתם תפנו אלי שאלות דרך הפורום, ואני אענה שם באופן מיידי, וזה יהיה נחמד.אני מבקש לשמור על דיון נאות, להתווכח, להתפלמס, אך תמיד לשמור על כבוד הדדי. בכל מקרה, האתר לא יישא באחריות לנכתב בפורום.
 


בהצלחה לכל משתתף באתר, בהצלחה למדינת ישראל, ולכל מי שמבקש את טובתה. ההצגה, זיכרו, חייבת להימשך, וכולנו לא-מוותרים-לעולם.אני מבקש באופן אישי, ממי שכבר חבר במועדון Gplanet Prime, והמנוי שלו הסתיים, לא לשכוח, ולחדש אותו. כדי לחדש את המנוי יש להכנס לקטגוריית “לחידוש מנוי קיים לחץ כאן”, או – כ א ן.

למבקשים להירשם לקבלת התראות על מאמרים חדשים – עושים זאת בלחיצה – כ א ן.

כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, יש להירשם לשירות המאמרים בתשלום, Gplanet Prime. קוראים את כל המאמרים בתשלום
שכבר פורסמו, וממשיכים לחודש או לחצי שנה. ניתן להירשם – כ א ן.   

האם תצרפו עוד קוראים לאתר שלנו? את החברים שלכם? אנא, ספרו להם על האתר, שמחו אותם. עושים זאת באמצעות הכפתור “המלץ לחבר“, כאן למטה.