ערוץ היוטיוב

הקרב על ארמון הנציב

אתם איתנו

מאי המתים אין חזרה ואין חרטה

ירושלים היתה יהודית

   


מאמרים בנושא ישראל

   ישראל   האמא אינה מזינה עוד: כך דעכו "מדעי" החברה והרוח בישראל. האם תהיה להם תקומה? (23/9/2014)
אפשר לבטל בהינף יד את המתואר במאמר הזה, ואפשר להתעלם ממנו. אך מי שלא ייקח אותו במהירות לתשומת לב ויתקן אותו (וזה אפשרי, אך כבר לא קל), ייהפך לעולם שלישי (עם איים של מצוינות) תוך חמש שנים.על נהרות בבל: הגיע הזמן לקבל חזרה לעם היהודי את בני אנוסי ספרד. מדובר במליונים (17/2/2014)
הכעס היהודי על אותם אלה שבגדו ונשארו בספרד, תוך המרת דתם, צורב ומכעיס עד היום, אך עברו מאז 520 שנים, ובעיקר - קמה מדינת ישראל. אנחנו זקוקים ליהודים החדשים, והם זקוקים לנו, והגיע הזמן לסיים את תעלומת האנוסים, כשם שהסתיימה פרשת אנוסי משהד. הפוטנציאל ההדדי הוא עצום, ולשני הצדדים, שיום אחד יהיו צד אחד, היהודים והיהודים החדשים, יש רק מה להרוויח.אלכסנדר גרהם בל ממציא את הטלפון, ואת הברית האיזורית החדשה שלנו (18/11/2013)
בכך נתחיל לקבל תחושה שמעולם לא היתה לנו, של ברית איזורית משותפת, ותהיה זו ברית חזקה, משום שהיא מושתתת על אינטרסים אמיתיים וארוכי טווח, שלא ישתנו בנקל, אפילו אם ההנהגות שם ישתנו. המצב הכלכלי ביוון, איטליה, צרפת וקפריסין מחייב אותן להיכנס לברית כזו, והלחץ הבינלאומי מבחינתנו מחייב אותנו לחפש בית איתן כזה. אינטרסים, לא רגשות.נשיקת אשת העכביש: כך מתנכלת גרמניה לישראל (28/10/2013)
למה העיסוק הגרמני האובססיבי הזה, למרות המשבר הכלכלי, ביהודים ובישראל? זוהי דרכה של גרמניה לנקות את עצמה מן הפשעים האיומים בתולדות הגזע האנושי שהיא ביצעה. להראות שהיהודים אחרי הכל מנוולים לא פחות מהם, ואולי יותר. לא הם "הנאצים", זו ישראל.כיצד נביא מליוני תיירים לישראל? (13/9/2013)
כיצד נביא לפה מליוני תיירים? העזרה שלכם נדרשת כאן.חומות המינזר נבקעו: על בחירתם של הנוצרים בישראל (15/7/2013)
כך נכנס הקיום הנוצרי במזרח התיכון לבידוד, למינזר בנדיקטי חדש ומלאכותי, רק כדי לשרוד, וזה בהחלט החזיק מעמד חצי מאה, עד לשנות השבעים, אז המינזר החל להיפרץ. עכשיו, עם האביב הערבי, קוד הקיום הבנדיקטי של הנוצרים במזרח התיכון המודרני – לא קיים עוד. ולמי פונים כשאין עוד ברירה?מיוחד לחג: אז איך מכשפים אותם? על סודה של קליאופטרה וישראל (14/5/2013)
בשנת 1920 החליטה ועידת סן רמו העולמית, שחילקה את העולם לאחר מלחמת העולם הראשונה, ששטחי ארץ ישראל ימסרו למנדט בריטי זמני, כדי לכונן את ה"בית הלאומי לעם היהודי בארץ ישראל". הגבול והמפה הרשמיים כללו את כל עבר הירדן המערבי, את כל המזרחי (כלומר ממלכת ירדן של היום) והגולן, כמעט עד לדמשק. היה זה שר המושבות הבריטי, ווינסטון צ'רצ'יל, והערביסטים לורנס איש ערב וגרטרוד בל, שחתכו בשנת 1921 את שטח עבר הירדן המזרחי על דעת עצמם, שללו אותו מהיהודים, ונתנו אותו כדי שישמש כמדינת הערבים, וזו ממלכת ירדן. החלוקה יהודים-ערבים כבר נעשתה.יהודה נשבתה, ויהודה התעוררה - על ניצחון הציונות (15/4/2013)
הדמות הנשית הכנועה הזו ליוותה את גורלו של העם היהודי במשך כאלפיים שנים מאז: שבורים וכנועים, כמו נבואה המגשימה את עצמה לדיראון עולם. אלא שקמה מדינת ישראל, וביום העצמאות ה- 65 של המדינה, אנחנו יכולים להביט אחורה אל אספסיאנוס וטיטוס, ולומר שהלאומיות היהודית, היא הציונות, דווקא ניצחה; כך שאין זו עוד "יודיאה השבויה", שידיה קשורות והיא נתונה לחסדי אחרים, אלא זו כבר "ישראל המשוחררת" (Israel liberata). הכיצד זה שהתנועה הלאומית שלנו, הציונות, ניצחה?אלהמברה החדשה: תור הזהב הרביעי שלנו, והחשוב מכולם (30/7/2012)
ארבע פסגות, או "תור זהב", היו באלפיים השנים האחרונות ליהודים, בארבעה מקומות שונים: בספרד, בגרמניה, בארצות הברית ובישראל. אך אבוי, השלושה הראשונים הסתיימו בצורה עגומה, שלא לומר טראגית. תור הזהב בספרד הסתיים בגירוש המוני, תור הזהב בגרמניה הסתיים בהשמדה של ששה מליון יהודים, ותור הזהב בארצות הברית נמשך אמנם, אך היהודים עצמם שם, הולכים ונמוגים. מדוע תור הזהב הרביעי שונה?הקרדינאל רישלייה יחשוף את השפה העברית אל העולם? הגיע הזמן לתפיסה עצמית חדשה (2/7/2012)
אנחנו הישראלים לוקים בנכות רגשית בנוגע לשפה שלנו, כלומר לזהות העצמית שלנו. יש לנו מנטליות קרתנית שהיתה נכונה לדור הקודם, של אי קטן ומבודד, שכמעט מתביישים בו, כמו אדם שמתבייש בגוף שלו, ומנסה להסתיר אותו מן האחרים, במקום להתגאות בו. כאילו הקיום היחיד שלנו הוא לחקות את אומות העולם, ובכך לקבל לגיטימציה, בעוד שאנחנו לא מביאים בחשבון שרבים מאוד בעולם סקרנים לגבינו, אנחנו מרתקים אותם, ורבים היו רוצים ללמוד עברית, אך אינם יודעים כיצד. אז איך עושים זאת?
           

מבצע הנחה רק למנויים ותיקים. ניתן לחדש את המינוי במחיר המבצע רק בקישור הזה

כדי להצטרף אל החברים במועדון Gplanet Prime, ניתן להירשם
-
כאן 

כדי לחדש את המינוי למועדון Gplanet Prime ניתן להיכנס -
כאן

ניתן לקבל התראה על כל מאמר חדש שעולה לאתר ישירות למייל האישי - כאן

הרישום לאתר מוגן בפרוטוקול מחמיר, ובכל מקרה האתר אינו שומר מספרי כרטיסים אצלו, ולעולם לא ישמור


GPLANET PRIME
הזמנת הרצאה - גיא בכור
מדד האיומים הבטחוניים
עתיד אירופה
המזרח התיכון
פ ר ש נ ו ת
קריקטורות/מושיק גולסט
פנקס אקטואליה
י ש ר א ל
ENGLISH
טרור ובטחון
כ ל כ ל ה
חוקי המזה"ת
ההגדה לבית בכור
תקשורת
איראן
תוכן הגולשים
גורל אירופה האומללה
מאמרי פריים ברצף
היצירות של מושיק
השבעת הנשיא טראמפ
מה קורה במאלמו

אתר האקטואליה והפרשנות של ד"ר גיא בכור- Gplanet        
                                                                                                   

תנאי שימוש   |   על האתר
כל הזכויות שמורות ©

נבנה ע"י שופ סנטר,בניית אתרים אחסון אתרים