ערוץ היוטיוב

הקרב על ארמון הנציב

אתם איתנו

   


ב כ ו ר


   בכור, Bechor   האקורדיון, ותיאטרון האבסורד של החיים. ומה נשאר לבסוף? (10/03/2008)
שם, למטה ברמת גן, זה היה עולם אחר. שם פעל התיאטרון של החיים: רחוב ביאליק עם עורכי הדין העיראקים הקשישים שסימן ההיכר שלהם היה נייר הקופי הסגול, הנשים המטורזנות והמטווסות, קבצני הרחוב הקבועים, הסוחרים העצבניים, מוכרי הג'ינסים המתרחבים, חיילים שנמלטו לרגע מהשלישות, חסרי הבית, הנשים העיראקיות כבדות המבטא, שאי אפשר היה לפספס אותן, בואכה בית ספר "לונדון", שם למדתי אנגלית, אם אפשר לקרוא לכוך החביב הזה בית ספר.הנס הישראלי, גן העדן האבוד, והשקל שלכם (16/02/2008)
כילד עירוני לגמרי שהגיע מידי קיץ לקיבוץ, חברת הילדים שם עוררה בי פליאה גדולה, קודם כל כי זו היתה חברה בלי כסף. הכל היה בחינם, בתוך הקיבוץ. היה זה סוג של גן עדן, אך גם גהינום. שנים חלפו. והקיבוצניקים כבר הבינו שהשיטה השיתופית כבר פחות מתאימה. ישראל הפכה לחברה קפיטליסטית, שבה המוח היהודי פורח: התחברנו באחת אל הגלובליזציה, שבה אנחנו שניים בתחום המוח ההמצאות ומהפכת המידע רק לארצות הברית. החל "הנס הישראלי".סוד האותיות העבריות, שהלכו לאיבוד במזרח התיכון (11/02/2008)
סיפור שלא יאומן כיצד הלכו לאיבוד אותיות עבריות, לפחות שלוש פעמים. למי שהעבר שלנו מעניין אותו, למי שההווה מעניין אותו, ולמי שהעתיד שלנו במזרח התיכון חשוב לו. ואולי בכל זאת יש זיק של תקווה?מדינת האיזולירבנד: מאסון המכביה ועד ורסאי, מחומה-ומגדל ועד אנאפוליס (27/11/2007)
זה הבוז המוטבע בנו למומחים, בהם אנו רגילים לראות טרחנים, אלה שצועדים בדרך המקצועית הארוכה. בשביל מה, אם אפשר ישר לחתוך ולקצר? 60 שנים, ועוד לא הבנו שהדרך הארוכה היא הקצרה ביותר, והדרך הקצרה תתברר כארוכה. הבוז למומחים, למהנדסים, ליועצים המקצועיים, למומחי הביטחון שזה עיסוקם, למזרחנים, להיסטוריונים, למתכננים, ולכל שאר בעלי המקצוע. מה זה אומר על ועידת השלום באנאפוליס?תעלומת הספרים האבודים, יורגה המכובד, הערבים ואנחנו (23/11/2007)
דווקא ממדבריות הבערות הגדולים של מפרץ הפרסי הוזנק הפרוייקט שעוד ישנה את כל המרחב דובר הערבית. זו רק שאלה של זמן ושל תרגומים. מיהו יורגה המכובד שלנו, ומיהו זה של העולם הערבי, והאם יכול להיות לאיזור שלנו עתיד טוב יותרעל מאגיה ותורת הנסתר: למה אני מאמין בעין הרע, ולמה גם אתם צריכים (02/11/2007)
איך נלמד מחוכמת המאגיה והנסתר של יהודי המזרח, כדי להגיע להסכמים טובים יותר עם העולם הערבי? ומהי תורת "עין הרע", ואיך נזהרים ממנה? או שהשדון טנטל שוב יחבל בכל? מבולבלים? העפצה (בתמונה) תשמור עליכם.הפרק הששי: עלייה ונפילה: תם הקסם (06/10/2007)
הטכנאי של חברת הטלפונים הגיע, קרע את הכבל שלו מן הקיר, אליו היה מחובר בחיבור קבוע כל כך הרבה שנים, ובמקומו הניח טלפון פלסטיק שנהבי, רגיל, טלפון חוגה סטנדרטי קל וחלול, כמותו ראו אז בכל בית. את הטלפון השחור שלנו, שכולו זכרונות, שכנות טובה, גאווה והיסטוריה - נטל איתו כאילו כלום. תם הקסם וחלף לו.הפרק החמישי: על הבית ברחוב מודיעין 156, היטלר והשכל של בומבה (04/09/2007)
ואז החל הכישוף: הם ישבו מהופנטים מול המכשיר המהבהב, נדהמים מן הפלא שנקרא טלוויזיה, מוקסמים מן הפלא שנקרא מדינת ישראל, ומן הבלתי הגיוניות של ניצחון ששת הימים. לרגע קט שכחו את הכל, את העבר על הטראומות שלו, את השואה ואת השוטף, שרויים כל כולם בקסם שמולם, וזה אכן היה קסם. הלאומיות איחדה את כולם; הטלוויזיה הכניסה אותם למרחב חדש.הפרק הרביעי: סוד הציור שבארון (15/08/2007)
על תמונת השמן שנתגלתה לפתע בארון, ועל הנסיון לנצח את הזמן. האם ניתן להצליח בכך? וזה המסע השלישי, והאחרון, של יחזקאל בכור.הפרק השלישי: גורל העם היהודי, ונקמת ההאשמי האחרון (14/08/2007)
האיש שהיה עויין לרעיון הציוני, שראה את עצמו עיראקי, ואשר השתלב כל כך יפה במימשל העיראקי - נחת בישראל. על סיפור תלאותיו עוצרות הנשימה של משה בכור, וזהו המסע השני. (כולל תמונה נדירה)
           

מבצע הנחה רק למנויים ותיקים. ניתן לחדש את המינוי במחיר המבצע רק בקישור הזה

כדי להצטרף אל החברים במועדון Gplanet Prime, ניתן להירשם
-
כאן 

כדי לחדש את המינוי למועדון Gplanet Prime ניתן להיכנס -
כאן

ניתן לקבל התראה על כל מאמר חדש שעולה לאתר ישירות למייל האישי - כאן

הרישום לאתר מוגן בפרוטוקול מחמיר, ובכל מקרה האתר אינו שומר מספרי כרטיסים אצלו, ולעולם לא ישמור


GPLANET PRIME
הזמנת הרצאה - גיא בכור
מדד האיומים הבטחוניים
עתיד אירופה
המזרח התיכון
פ ר ש נ ו ת
קריקטורות/מושיק גולסט
פנקס אקטואליה
י ש ר א ל
ENGLISH
טרור ובטחון
כ ל כ ל ה
חוקי המזה"ת
ההגדה לבית בכור
תקשורת
איראן
תוכן הגולשים
הופעה של ד"ר בכור באירוע שלך
גורל אירופה האומללה
מאמרי פריים ברצף
היצירות של מושיק
מה קורה במאלמו
הורסים קתדרלות

אתר האקטואליה והפרשנות של ד"ר גיא בכור- Gplanet        
                                                                                                   

תנאי שימוש   |   על האתר
כל הזכויות שמורות ©

נבנה ע"י שופ סנטר,בניית אתרים אחסון אתרים