ערוץ היוטיוב

למייל האישי

אתם איתנו

ירושלים היתה יהודית

   


מאמרים בנושאי המזרח התיכון

   המזרח התיכון    הפלסטינים    לבנון    סוריה    מצרים   ההשפעה המופלאה של מלחמת עזה על חזית חיזבאללה, תיאוריית קורי העכביש שהתהפכה, וחרבו של הסמוראי (26/1/2010)
עשרה "צללים של עלים" להבין מה מתרחש כיום בחזית מול חיזבאללה: האם הפרנויה והפאניקה של הלבנונים מוצדקת? על הגבול השקט ועל צה"ל שמתאמן כיום כפי שלא התאמן עשרות שנים; על תיאוריית "קורי העכביש" שהתהפכה, על נסראללה המזדקן, שהעיז לצאת לכמה דקות מהבונקר, ועלינו. איפה אנחנו עומדים מול חזית הצפון? מאמר שחשוב לקרוא, והוא פתוח לכל. לפניכם המזרח התיכון למתקדמים."הכעס שלי נמשך מידי", והכלל הנסתר להבנת המציאות בלבנון (08/08/2008)
כלל ה- 9:1 הוא החבר הטוב ביותר שלנו, מרחוק, ואין שום צורך להתערב בחיי המדינה הסובלת הזו, שהתבגרה. כל עוד הוא עובד, היציבות במדינה תישמר, ואיתה גם היציבות בגבול הצפון שלנו. אך ביום שהיחס הזה יתערער, ואני אדע כבר מתי זה יקרה, ואומר לכם, ההשלכה עלינו תהיה מיידית.לא יאומן מה קורה בלבנון, והביקורת הנוראה על חיזבאללה ועסקת השבויים (30/07/2008)
המופתי הסוני של הר הלבנון קורע את המסיכה מעל פרצופו של חיזבאללה בביקורת חסרת תקדים, החושפת מה באמת קורה בלבנון. "חיזבאללה מסוכן ללבנון יותר מאשר לישראל, ואל לנו ליפול בפח העדתי (כלומר השיעי) הזה. טכסי קבלת הפנים לאסירים היו מוגזמים, מלאים בתעמולת חיזבאללה, שהוצג כגיבור, כמשחרר, וכמציל, שהשיג לכאורה מה שלא השיגו לפניו". מה אנו למדים מכך? (בתמונה: אלג'וזו יורה)ראיון עם נסראללה, שלא תקראו בשום מקום אחר: שנתיים למלחמה. הוא מסתתר? (11/07/2008)
"בחיי, ביום הראשון והשני מאוד נבהלתי, אין מה להגיד. כשחיסלתם לנו תוך יום את כל מלאי הטילים ארוכי הטווח, באמת נלחצנו. אבל בערך ביום הרביעי קלטתי דבר לא יאומן: אתם פועלים בלי שום תוכנית! זה הדהים אותנו, כי פחדנו שיש לכם תוכנית שאנחנו לא מבינים, כמו בששת הימים.. אפילו (המנהיג הרוחני) שייח' פדלאללה, שהוא תמיד זהיר, שם לזה לב מייד. הוא אמר לי ביום העשירי: הם לא יודעים מה לעשות, אין להם תוכנית. ודו"ח וינוגרד.. וההתפטרויות.. אוי זה היה מצחיק. נקרענו".חיזבאללה בפתח שערי הגהינום. לאן יפנה? (25/05/2008)
אמש, כאשר הוא נשען על מעקה המרפסת הפתוחה של ארמון הממשלה, בעקבות כשנתיים של מאבק עם חיזבאללה, חייך סוף סוף סניורה את חיוכו העקום ואמר: "הצלחתי. חיזבאללה לא יפנה עוד את נשקו כלפי הלבנונים, שכן זה כמו כדור שאפשר לירות אותו רק פעם אחת. עכשיו הם מבינים מה יהיו התוצאות אם יעשו זאת שוב. ואם בכל זאת יעשו זאת: הם יהיו כמו מי שנפתחו עליו שערי הגהינום, ואני חושב שהם הבינו את זה". תהליכים כה היסטוריים וחשובים לישראל, המתרחשים עכשיו בלבנון.מגורשת, מגורשת, מן ההיכל: על מות ה"מוקאוומה", ואיפה טעו הפרשנים (20/05/2008)
אותה מילה רבת קסם - "ההתנגדות", "מוקאוומה", קרסה בשבוע האחרון ברעש רב, וזעזעה את המזרח התיכון כולו. הכאב היה גדול: אם כך, הרי שהכל בעצם היה שקר: המהפכות הצבאיות, הרטוריקה הערבית, הניצחונות המדומים, התבוסות הכואבות, ההשתלהבות בעקבות מנהיג-נפל מזדמן זה או אחר. העדריות והקולקטיביות בכל מחיר. רבים מתחילים להבין שהסיסמה "מוות לישראל", היא בעצם "מוות לערבים"! (בתמונה: הגירוש מגן העדן, של Masaccio)מצודת הדרוזים, שרשרת רציחות, וההתרסה האמיצה נגד חיזבאללה וסוריה. איך הוא מעז? (04/05/2008)
דוממת, כבדה ומרהיבה, שוכנת מצודת משפחת ג'ונבלאט, מנהיגת הדרוזים בלבנון. בעוצמה המחייבת שלה היא גם מועקת הג'ונבלאטים, שכן יש עליהם אחריות עצומה, לדאוג להמשך הקיום הדרוזי בלבנון. הם לא יכולים פשוט לקום וללכת! איך ווליד ג'ונבלאט מעיז להתריס כך, להלעיג, על חיזבאללה ועל הסורים? האין הוא חושש שגורל אביו יפקוד גם אותו?פגישה מבהילה עם העבר, ואומנות ניסוח ההסכמים (28/01/2008)
לבנון הביטה אתמול במראה ונבהלה, שכן היא פגשה את העבר השחור שלה, ונחרדה. האם חוזרת מלחמת האזרחים למדינה? לא, בשל חוכמת ניסוח ההסכמים. ומדוע החוכמה הזו פסחה עלינו? זה הזמן ללמוד משהו על מעמקי המזרח התיכון: האיום שעימו גם התקווה. בסוף המאמר - הפתעה.בהדבקה על הקיר: מלחמה משפטית בביירות, וסוריה, בינתיים, מצליחה (25/12/2007)
זוהי מלחמת התשה משפטית, שמאחוריה ניצבת סוריה, היא ולא אחרת. היא מפעילה כרגע את כל כובד משקלה על ברי, שלא יאפשר את מהלך התיקון והבחירה, כאשר רק דבר אחד מנחה אותה כרגע: להפיל את ממשלת פואד סניורה. מדוע? זהו קרב עצבים של ממש. נסראללה, בינתיים, נעלם מהשטח. (בתמונה: מפקד צבא לבנון, מישל סלימאן)סיפור שלא יאומן, משעשע ומבהיל, בקרב על הנשיאות בלבנון: המשבר הסתיים (03/12/2007)
לאחר כמה דקות אני שומע צעקות מקפיאות דם מן העבר השני של דלת ההזזה, וירי באש אוטומאטית, ממש מטר מאיתנו. שמענו את המזכירה, מאי, זועקת בצעקות נוראיות, כאילו שוחטים אותה, ויריות נשמעות בחדר הסמוך. עוד על זכרונות ביירות.
           

מבצע הנחה רק למנויים ותיקים. ניתן לחדש את המינוי במחיר המבצע רק בקישור הזה

כדי להצטרף אל החברים במועדון Gplanet Prime, ניתן להירשם
-
כאן 

כדי לחדש את המינוי למועדון Gplanet Prime ניתן להיכנס -
כאן

ניתן לקבל התראה על כל מאמר חדש שעולה לאתר ישירות למייל האישי - כאן

הרישום לאתר מוגן בפרוטוקול מחמיר, ובכל מקרה האתר אינו שומר מספרי כרטיסים אצלו, ולעולם לא ישמור


GPLANET PRIME
הזמנת הרצאה - גיא בכור
מדד האיומים הבטחוניים
עתיד אירופה
המזרח התיכון
פ ר ש נ ו ת
קריקטורות/מושיק גולסט
פנקס אקטואליה
י ש ר א ל
ENGLISH
טרור ובטחון
כ ל כ ל ה
חוקי המזה"ת
ההגדה לבית בכור
תקשורת
איראן
תוכן הגולשים
גורל אירופה האומללה
מאמרי פריים ברצף
היצירות של מושיק
השבעת הנשיא טראמפ
מה קורה במאלמו

אתר האקטואליה והפרשנות של ד"ר גיא בכור- Gplanet        
                                                                                                   

תנאי שימוש   |   על האתר
כל הזכויות שמורות ©

נבנה ע"י שופ סנטר,בניית אתרים אחסון אתרים