Gplanet: כמה נתונים סטטיסטיים


האם נרשמתם כבר לקבלת כל המאמרים ישירות אל המייל שלכם? הרישום פשוט ומיידי.

סודות האינטרנט: פטנט שפוקח עינים


כמה נתונים סטטיסטיים על Gplanet:

מספר נכנסים ביום: 8,000-12,000
מקום (על-פי
Alexa) בין כלל האתרים הישראליים: 1,780
פילוח בינלאומי: 77% מישראל, 11% מקנדה, 10% מארצות הברית, והייתר משאר העולם
קצב גידול רבעוני: כ-50%
כיסוי הוצאות האתר: מודעות האינטרנט הנמצאות בו
מספר דפים הנקראים על ידי הגולשים בממוצע לכניסה: 2.4
מספר הרשומים בשירות משלוח המאמרים לאימייל: 3,300  (עיזרו לי להגיע כבר ל-4,000 נרשמים)
מספר הכניסות מאז הקמת האתר לפני שנה: מעל 2 מליון

_____________________________________________________________________

לפרק התגובות הקודם

רציתי רק לברך אותך על אתר מעניין ומרתק!! גיליתי אותו רק לאחרונה ומאז אני קורא אותו בקביעות.
אריאל

מעל כל הררי המוץ המציף אותנו בכל אמצעי התקשורת קם ועולה אתר איכותי , חכם מפוקח ואנושי.
תודה לך.
נ.ב חשוב לציין כי כניסות לקישוריות הפרסומות מכניסות כסף , יש לעודד כניסות אלה.

דניאל נעמני

דר’ בכור הנכבד שלום,
מאז פגישתנו במועדון המסחרי תעשייתי לפני קצת יותר משנה, מענגים אותי המאמרים שלך. ראיתך ותפישת עולמך מאד מפוקחת וקולעת למציאות. אני תקוה שאוזנם של אלו הקובעים את המדיניות תהיה קרואה לדבריך.
עבודתך מבורכת.
בתודה רבה ובכבוד רב,
אודי ראב”ד

במילה אחת גיא, אתה גדול , טוב שהאתר שלך מעלה לנו את מצב הרוח העגום שאנו נמצאים בו בזמן האחרון. הידיעות שאתה מפרסם הן עניניות ואני סומך עליהן יותר מאשר למאמרי העיתונות הכתובה שאלה מפרסמים סקופים שלפעמים לא בדוקים ב100% .
לומר לך איזה מאמר הכי מצא חן בעיני , רובם מצאו חן ויש כאלה שיותר . רק מאד חבל שאינך מתרגם חלק מהם לאנגלית כך שאלה שאינם דוברי עברית גם יכולים לקרוא את מאמריך המצוינים ולהביע את דעתם . הישר כח ! 
גיורא נבו, קרית גת

לגיא שלום
הלכתי שבי אחר מאמריך. אני ממליץ בחום לפתוח אתר מקביל בשפה האנגלית. יהודים רבים, במיוחד בני הדור השני והשלישי בארהב אינם מבינים את המתרחש ביננו לבין הפלשתינאים, אך גם אינם קוראים עברית. האתר שלך, באנגלית, יוכל להוסיף לנו תומכים רבים.
דני בודור

שלום גיא,
ברכות על השנה לאתר המעולה שלך. בשבועות האחרונים אני מהרהר מה בדיוק לכתוב – פתחת את עיני לגבי דברים שאני עוסק בהם, ולגבי אפשרויות לימוד עתידיות. החשיפה של הסאב טקסט, וכל מה שקורה בין השורות במזרח התיכון הוא מהמם. אני לא לגמרי משוכנע במידת האובייקטיביות שלך, ולמרות זאת, האופטימיות שאתה מוכיח ביחס למקומנו בעולם מאוד מחזקת, וקנית לך קורא נאמן שנהנה כל ערב מהמאמר החדש לצד כמה הפניות שתמיד מעניינות ומלאות עניין.
מתוך העשרות שקראתי, קשה לבחור את המאמר הכי טוב, כי כולם מעולים, מחדשים, מעמיקים, ומאוד קריאים (שזה העיקר לדעתי).
אף על פי כן – המאמרים בהם אתה נותן הצצה אל יסודות החשיבה הערבית – כמו התכסיסים השיעים, והכללים מספר חוקים שהבאת פעם הם מעולים.
וקשה להניח בצד את הניתוחים המתמשכים על איראן, על מה קורה שם באמת, מעבר למימד האיום האסטרטגי, הניתוח על המנהיגות של מובארכ, קדאפי, אסד וכו’. גם הניתוח על ארה”ב וההרס שהיא זורעת באיזור מעלה הרבה סימני שאלה לחשיבה מחודשת על התפיסות שלנו, והמאמרים על פיירוז ואום כולתום, הנותנים פתח מכיוון אחר לתרבות הערבית – הכל מתוק מדבש.
חזק ואמץ ותמשיך להשפיע.
יוני
נ.ב – לדעתי, כדאי מאוד לתרגם את האתר לאנגלית – זה יגדיל משמעותית את התנועה לאתר ואת מספר הרשומים, כי זה כמו אויר לנשימה שהמון אנשים בעולם מחפשים.

לד”ר בכור היקר,
יש לך מאות אוהדים במוטריאול ובטורונטו, ישראלים רבים קוראים אותך כל יום. תודה לך על הכל.
נדב, ליד טורונטו

זה יהיה “עלבון” לבחור רק מאמר אחד.אפשר להסכים או להתווכח אבל הראיה שלך שונה ממה שרבים מהפרשנים נוקטים ,והיא מאתגרת. הייתי מעדיף סיכום שלך על מספר נושאים עיקריים שכתבת במהלך השנה האחרונה מאשר בחירת מאמר מועדף.
בתודה
מוטי ב.


שלום גיא,
המאמר המועדף עליי הינו מסמך העדות שלך בועדת וינוגרד.ניתוח ההקשר של המלחמה האחרונה בתוך יחסי הכוחות בעולם המוסלמי היה מרתק.פשוט הרצאה של שעתיים בחינם. הייתי מוסיף שלדעתי ציבור הקוראים של אתר זה בשל/מוכן למאמרים ארוכים ומעמיקים יותר משהתרגלנו באתרים אחרים.

עדי

שלום גיא
אהבתי לשמוע אותך בטלוויזה בפרשנויות חכמות למצבנו העגום במזרח התיכון ואת הניתוחים המעניינים שלך,לכן כשגיליתי את האתר שלך לפני מספר חדשים אני יום יום קורא ומנתח עם עצמי ועם חברים את המאמרים שלך ונראה כאילו איבדנו את השפיות אנחנו חיים בתוך בועה שאלוהים ע”י נס לא מפוצץ אותה וזה מצד אחד של המטבע אבל מאידך גיסא אתה אדם טיפה מסורתי ויודע שכל מציאות עולה על כל דימיון וכנראה שמה ששומר עלינו כאן זה עידן התמימות אנחנו עושים כאילו שלום אנחנו עושים כאילו כלכלה אנחנו עושים כאילו חינוך כאילו בטחון וכאילו הכל אבל אותו כאילו שמר עלינו מעל משמר וכפי שכתבת באחד ממאמריך לגבי הזמניות של ההסכמים במזרח התיכון אז הישראלים חיים בכאילו עדיין בעידן התמימות וטוב שכך.
ישראל יולזרי

שכחתי מיום ההולדת שנה לאתר…
כשהייתי קטן ושאלתי את סבא למה קורה לנו מה שקורה, עם האינתיפאדה הראשונה והפיגועים של 95′, הוא אמר לי בדיוק את מה שאתה אומר.
תמיד חשבתי שסבא צודק, אבל אף פעם לא הייתה לי הסבלנות להקשיב לו עד הסוף… עכשיו שהוא כבר לא פה, וגיליתי את האתר שלך, אני רואה שסבא צדק. עד עכשיו לא יכולתי להיות בטוח.
קורא אדוק של האתר.
משה, ב”ש


ברכות. ישראל אוסקר

מאמריך מרחיבי אופקים.
תודה רבה.נכנס לאתרך פעמיים ביום,גם המלצתי לחברי במושב.
שאלתי בבקשתי. כעת כשגם הגולן עולה על שולחן הניתוחים (תרתי משמע), אבקש שתשתמש בביטוי המדוייק ‘הסגרת הגולן’ ולא בביטוי השקרי ‘החזרת הגולן’. הגולן יהודי מאז ימי משה רבנו. היה בידי סוריה (מדינה שהוקמה באופן מלאכותי על חורבות האימפריה העותומנית) סה”כ 20 שנה, בעוד שבידי מדינת ישראל דהיום כבר 40 שנה. כפול בזמן. אז מה פתאום ‘החזרה’?
ארץ הגולן-נחלת אבותינו. תודה, ולך בכוחך זה והושעת את ישראל.
מיכאל בן חורין, מושב נוב

לד”ר בכור,
אני מעונין לכתוב, תגובה למאמר,אך איני מוצא באתרך, מקום או הפניה בסוף המאמר.
אודה באם תפנה אותי לקישור המתאים.
נ.ב. כל הכבוד! מאמרים מענינים, כתובים בכשרון רב.
ברכות, יוסי מורד

לגיא,
לפני מספר חודשים מישהו רשם תגובה (ב YNET או NRG) עם משפט קצר שאמר שגיא בכור זה הכי טוב ובלי להסביר למה. הסקרנות אכלה אותי וחיפוש קצר בגוגל הביאני לאתרך. כמובן נירשמתי לאימייל כדי שלא אפספס שום דבר.

דברייך כתובים בסיגנון קליל ומובן לכל. הנושאים מוגדרים היטב ולכן קל להבין “מה רצה המשורר להביע”. הרבה מאמרים ראויים להיות מוגדרים כמוצלחים במיוחד אבל בכוונה לא בחרתי מאמר מסויים כי לדעתי אוסף כל המאמרים הוא הפרוייקט מהמוצלחים ביותר שנעשו במדינה כדי להחזיר את העם ובמיוחד את הפוליטיקאים לקרקע המציאות תוך הדגשת השוני בינינו לבין שכנינו. הבנת התרבות הערבית מדגישה את היותנו מנותקים מהמציאות המזרח תיכונית. אנחנו מדברים עם עצמנו, עושים מו”מ עם עצמנו וחותמים הסכמים בינינו לבין עצמנו תוך כדי שהשכנים עומדים וצוחקים על היהוד הטיפשים.
ואתיחס לפן נוסף שמוצא חן בעיני: אני נהנה מאיזכור ארועים וחוויות מתקופת ילדותך כי זה בדיוק האלמנט שמחזיר אותנו לקרקע המציאות – עניינים ברומו של עולם מתערבבים עם ענייני דיומא ועם זכרונות ילדות לתת תמונה אמינה של הרעיון וגם של הסופר.
ארז דגן, ניו יורק

ברצוני להודות לך על האתר הנפלא, אני ממש “מכור” לו ונכנס כמה פעמים מדי יום… חזק ואמץ!!!
אמיר מידן, USA

אני מסכימה עם כל מילה אשר כתבת .
לצערנו יהודים בגולה ויהודים ישראלים בציון, לא רואים או אולי, לא רוצים לראות עד כמה שמצבנו כיום בסכנת קיום “אם אנו לא עבור עצמנו בתור מדינה” מצבנו רק יחמיר ושונאי ישראל למעשה רוב מדינות העולם יתנו יד כמו בשנת 1938 ,הטכנולוגיה לא הפכה את האנושות ליותר אנושיים ,ההפך יש כלים רבים ומסוכנים יותר לגרם להרג והרס .
העם היהודי ומדינת ישראל הגיע לתקופה אשר הכוחות הנפשיים והפיזים אזלו.
רוצים שקט ושלוה כמו אויר לנשימה וכמו אדם מוכה אשר אומר מה אני יכול\ה לעשות בכדי שנעשה שלום ושלוה?
במצבנו העולם רוצה לשמוע מוות כי מה שלא גמרו 1938 רוצה העולם לעשות עתה.
המוסלמים שהם 56 מדינות ו 22 מדינות ערביות לא יפסיקו הם אומרים קודם נגמור את היהודים ולאחר מכן את הנוצרים ונשלוט על העולם .
אין בעיה למטורף של אירן לחסל אותנו ואם גם הוא ילך זה נצחון כמו כל מתאבד מטורף רק הרבה יותר בענק.
אשמח לקבל כתבות שלך.
תודה .

לאה קוטלר, דרום אפריקה

מזל טוב למלאת שנה – שלא ייגמר לעולם!
לאחר קריאת כל מאמר אני מכריחה את עצמי להתאפק ולא לשלוח עוד מכתב הערצה..
מחכה בקוצר רוח למאמר הבא!
בברכה
דניאלה, אוקלנד ניו זילנד

מצטרף למברכים, האתר הזה וכתבותיך מהוים משב מרענן בים התקשורת הישראלית, קול אחר, מקורי יחודי וחשוב. אבל מה שהצלחת לעשות והוא בעיני הוא מדהים (פלא!) זה ללמד !! וליצור שנוי תודעתי, אתן דוגמא קטנה, בזמנו נתחת איך ידיעות תקשרותיות חסרות בסיס וריקות מתוכן נכנסות ביום שבת למהדורת החדשות הישראלית ותופסות חשיבות ומשמעות ריקה, וכחודש אח”כ הופיע בדיור ידיעה דומה (על ההתקפה הישראלית בסוריה מעיתון ערבי המצטט ישראלים) והיה ברור לי שזאת שטות. כנ”ל כמובן כל ההתיחסות המלמדת לתקשרות השיעית – אני חושב שזה הישג מרשים.
ובכל זאת גם הערה, בכתבות האחרנות עולה לפעמים תסכול שלא מספיק מקשיבים לך. אני חושב שחשוב לזכור שגם תמונת המצב שלך חלקית ויחסית, היא לא בלעדית ויחידה.

רפי, נס ציונה

ד”ר בכור,
אני כבר כמה חודשים מקבל את המאמרים שלך ואני מלא התפעלות מהידע שלך על הנעשה בעולם הערבי ותרבות האיסלאם.
אני חושב שכרגע רוב העולם המוסלמי תקוע באפלולית ימי הביניים. החשש שלי מה יהיה כאשר הטכנולוגיה המערבית תחדור לארצות האיסלאם באמצעות התקשורת והמחשוב המואץ. האם המודרניזציה תביא ליותר פלורליזם מחשבתי ודמוקרטיזציה אשר ישנו את סדרי העדיפויות של האוכלוסיה מלאומנות דתית קיצונית לעבר העדפת העלאת רמת החיים של האוכלוסיה המתבטאת בחינוך תרבות ותעסוקה, או שמא דווקא העלאת רמת ההשכלה והידע תביא ליתר קיצוניות לאומנית כפי שאנו רואים בשכבת המשכילים במצרים. מענין לשמוע את דעתך בנושא.
בתודה
שמעוני ברוך

אני קורא את מאמריך בשקיקה וכבר המלצתי לכמה מחברי שגם הם קוראים מאמריך גדושי הידע והתרבות.אני בן עדתך-פרט לא חשוב- ונשארתי ציוני נלהב כמוך.עד לפרישתי שרתתי בכל זרועות המודיעין ואני מסכים עם ניתוחיך אך לפעמים אני חש שאתה אופטימי מדי…
יעקב ברזילי

גיא שלום,
בחירת המאמר המוצלח לשנה החולפת באה בדיוק בזמן, זהו המאמר הראשון שקראתי באתרך ואותו גם שלחתי לשלל מכרי היה לטעמי גם אחד המאמרים הכי מוצלחים שמופיעים באתר המהווה מפתח להבנה שלמה יותר של הכוחות הרוחשים באיזורנו.
“איקארוס הלבנוני והמשיחיות השיעית” נכתב בדיוק לפני שנה והוא מאמר מצויין !
תודה רבה על האתר שאתה מציג, אני גם שמח לראות אותך מודה בטעויות כשהן קורות ללמדנו על ענוותך.
ישר כח,
רן.

 


שלום ד”ר גיא בכור
נחשפתי לאתר באופן מקרי ומאז אני קורא נאמן של מאמריך המרתקים. האתר על מאמריו הוא אוצר בלום של ידע ודרך מאמריך המופלאים מתגלה עולם ערבי כפי שהוא. אני מאמין שיש ביכולת האתר ומאמריך המדהימים להחלחל ולהשפיע על קובעי המדיניות שלנו. חזק ואמץ
שלמה רז


 


מזל טוב לרגל חגיגת השנה.
אני קורא את האתר שלך כבר למעלה מחצי שנה ורק מצפה כל יום למאמר הבא.
יישר כוח !
גיל


 


בגדול אני מסכים ונהנה ממאמריך. אבל, נדמה לי שבכל הקשור לועידה האחרונה אתה מציג עמדות היסטריות.
העלבון מאי לחיצת ידינו בועידה, הפחד משינוי עמדות של המדינה ודומיהם מעידים על חוסר בטחון. הערבים לא מכירים בישראל כמדינת היהודים. נו אז מה? הלכה המדינה?
במקום להיכנס להיסטריה מוטב שנמשיך עם חיינו, עם פועלנו והתפתחותינו. מצבינו, למרות מה שמוצג בתקשורת חדשות לבקרים, הוא לא רע. גם גרעין איראני לא יכול לחסלנו.
אני ישראלי שמסרב לחיות בתחושה של הסתתרות מפני הנאצים בתקופת השואה. מצטער, לא מוכן לפחד, יש לי הרבה דברים לעשות עם חיי, למעני ולמען מדינתי.
סליחה על חוסר הסדר בדבריי.


אחד


 


לגיא היקר שלום. מודה באשמה שלמרות שאני מצמצמת את ההתכתבויות שלי לכמה שאפשר פחות,אני לא מצליחה לקרוא את המאמרים שלך בזמן אמת.הבית יותר חשוב.אבל אני שומרת אותם לקריאה עתידית.איזה מאמר הכי הכי. כל המאמרים שלך חושפים לי ידע שלולא אתה,לא הייתי מגיעה אליו. הכי אהבתי דווקא את המאמר של על אבא שלך. משם אני יודעת מה המקור שלך. מזה נבנה האני שלך והוא מוקרן החוצה. ואני מאוד מעריכה את מי שמעריך את האנרגיה והנתינה האין סופית של הורים מסויימים. לא כולם זכו להורים טובים. כי אם לא ההורים שלך איך היית מגיע עד הלום. יש שני אנשים ואתה אחד מהם שלעולם לא אוותר על המכתבים שלהם. תודה לך. שבת שלום. יערה


 


שלום גיא,
שמי קוסטיה ואני תלמיד כיתה יב’. אני חייב להודות לך על האתר הנפלא הזה- שבו אתה משקיע מאמצים אדירים על מנת לגרום לאחרים להבין את אשר מתרחש סביבם.
האתר שלך מביא אספקטים שלרוב אינם נהנים מחשיפה בתקשורת לצערי. כולי תקווה, כי יום אחד יהיו בידך כלים על מנת להשפיע על קהל רחב יותר. בינתיים, סיפרתי לכל מי שאני מכיר על האתר שלך.
כמו כן, אני מודה לך על הידע העצום שהענקת לי ולאחרים, שבו אני נעזר על מנת לנצח אחרים בויכוחים פוליטיים.
חזק ואמץ- ודע לך שיש תוצאות למאמציך,
קוסטיה.


  


כלל העיסה מעיד על הנחתום
ואין ליטול מרכיב אחד מהעיסה שכן אז הכלל לא יהיה מושלם.
המשך להיות פורה !
ואסיים בברכה פרסית הנאמרת לבעל מיקצוע מוצלח,
“דסטה שומה המישה חסטה נא בושיד”


Binstok


 


חג שמח לך, גיא וגם לנו
תודה עבור האתר השופע והכתבות הצבעוניות.
אני לומד רבות ממאמריך שוב ושוב ושוב, ואני מודה לך על כך מקרב לב.
אשר למאמר הטוב ביותר – כולם היו בניך, אבל הראשון שפגשתי ואחריו נשארתי קורא נאמן היה החשוב מכולם, עבורי.
בהצלחה בכל
יוסי ברקאי


 


בעניין המאמר על Arabynet: אירוני לגלות שהיום כתובתו מובילה באמת לאתר פורנו. לפחות הייתם שומרים על הכתובת, שלא תיקבר בצורה מחפירה שכזו..


תומר


 


 


הרבה שלומות לגיא, וברכות לשני האירועים.
אני קורא קבוע שלך, כמעט מיומו הראשון, עוד מהתקופה שבקשת שישלחו לך צילומי נוף מהארץ.
קשה עלי מאד בקשתך, כל מאמר הוא פנינה, וקשה לי למצוא את הטובה ביותר.
אבל בקשה לי אליך, המשך לכתוב, וגרום הנאה לקוראיך.


אביגדור מירובסקי


 


גיא שלום
מאז שהית כתב בגל”צ אני תמיד ראיתי ך איש עיתונאות מזן משובח.
האתר שלך הוא בשבילי צוהר שתמיד חיפשתי לעולם הערבי ולתרבות.
אתה ההוכחה שהאינטרנט יש בו הרבה מעלות מאשר חסרונות.
תודה רבה ומזל טוב.
אילן גבאי ת”א


 


אז שיהיה במזל טוב ונא המשך במאמריך המצויינים התורמים ומאירים את עינינו.
ראובן


 


שלום גיא
מאמריך נתנו לי את היכולת להבין את אשר מתרחש בעולם הסובב אותנו.
דעותיך וניתוח האירועים, מרחיבים את דעתי ועוזרים לי לגבש עמדות.
תודה ויישר כח
מאיר פז


 


אהבתי מאוד מאוד את המאמר “בארץ המראה”, המוכיח עד כמה אנחנו לא חיים בכלל את ובתוך המזרח התיכון. תודה על הנאה אינטלקטואלית יומיומית. אני לא יודעת איך אתה מצליח לעמוד בכזה קצב. ברכות.


אילנה צ.


 


גיא,


ראשית, שיהיה במזל טוב. שנית, תודה על הכל.
אין מילים בפי להודות לך על עצם האתר. בגלל שכל עסקיי פזורים באסיה אני מתנהל כאן רוב הזמן.
לראות מייל מיכם בבוקר תמיד עושה לי שמח. תודה על עצם זה שאתה מחבר אותי לארץ ותודה על מי שגרם לכך שיהיה באמתחתך המון ידע עם הציניות הרצויה.
תומכים בך מרחוק
ניו דלהי,
ברנרד דוד


 


למאמר הטומאה הישראלית…
אבל מקריאת העיתונות “האוהדת” מתקבל הרושם כאילו שרת החוץ הצליחה מעל ומעבר למצופה!!
והציבור משוכנע שאמנם כך.


גדי


 


מזל טוב לרגל צאת ספרך!


אפרת אברמסון-משה


 


שלום לך דר” גיא בכור.
האתר שלך מאוד מעניין ולשם שינוי גם מאוד עוזר לאינטרס הישראלי. שלא כמו עיתונים ואתרים עיונים ישראלים אחרים שעוזרים לאויבנו. ופורשים לפנהים את חולשותנו ונותנים לאוייב תוכניות ומידע יקר בשביל פיסת רייטינג וחשיפה. כל מה שאני מאחל לך דוקוטור המשך בהצלחה מה שאתה עושה זה מאוד חשוב אם רק היו מבינים זאת כל חובבי האוייב {עיתונאים ישראלים.
הוגי דעות.ומכתיבי התנהגות ישראלים}שלכל מילה יש שנכתבת יש משמעות ומשקל רב. ניתן לעשות תכסיסי מלחמה מאלפים על ידי שימוש נכון בכלי המדיה הרי הם אויבנו{מבחירה אישית שלהם} סוריה אירן לבנון פלשתינאים הם מהלכים על קרעי תרנגולת שימוש נכון ואינטנסיבי במדיה יכול לעשות שמות במשטרים אלו. עם נבר תתנבר. הם מפיצים אלפי שקרים חדשות לבקרים גם לנו מותר לא. אפשר לשבור את האויב במקרה הטוב במקרה הפחות טוב לגרום להם לזעזוע חזק שזה גם כן טוב מאוד
בהצלחה רבה אני אבקר באתר ואמליץ לאחרים גם כן.


משה ב.


 


בעניין פיירוז: רדיו אמוואג’ מרמאללה 91.50 FM כל בקר מ 7:00 עד 7:30
פיירוז ללא הפסקה


אלי


 


גיא שלום
אני אחד המנויים הקבועים באתר זה מספר חדשים וניתן לומר שעברתי שינוי תפיסה בעיקר עקב מאמריך.
אתה חוזר על אפון הפעולה והחשיבה של המשטרים הערבים וזו אבן הנגף המרכזית לנורמליזציה. אם כך, הדרך יכולה להיות גם הפוכה. שרטט לנו את הדרך לנורמליזציה דרך הרחוב הערבי. אם היום הדרך פנויה דרך האינטרנט, התקשורת ולעתים מסחר, אולי הדרך לנורמליזציה עוברת דרך הרחוב הערבי. תהליך ארוך אבל בעל תועלת. אם הרחוב הערבי כבר מסוגל לדרוש רפורמות, אולי יש דרך לבצע את השינוי מלמטה. איך ?


ערן אביבי


 


אהלן גיא ,
קראתי את המאמר שלך בנושא הטומאה הישראלית ואני די כועס על המדיניות של המדינה שלי .
אולי זה בוטה מידי להשתמש במילה יודנראט אבל זה מה שעולה לי בראש .
ההתרפסות הזו בפני תפיסות גזעניות משגעת אותי .
מי שלא רוצה ללחוץ יד למנהיגים שלי שילך לשתות מהים של עזה .
שלום עושים בין אמיצים אבל האמיצים(או שמה הנאיבים) הם רק אנחנו .
אולי יותר טוב בלי שלום , לשכון לבטח בדד…
אני בטוח שכן .
תודה על המאמרים המאוד מעניינים שלך
ברק


 


דר’ בכור שלום;
הקישור שעשית במאמר על התרגום בין ימי הביניים, ילדותך ומה שאולי מבשר את התחלת הסוף של עידן חשוך בהיסטוריה הערבית, נגע ללבי.
מעניין כי החכמה של שליט דובאי ומנהיגים נוספים בחלק מנסיכויות המפרץ היא זו שמבשרת אולי את השינוי. לכאורה, היה טבעי לצפות שהפריצה תבוא מקהיר, דמשק או בגדד. זה מעודד אך גם מפחיד בעת ובעונה אחת, שכן כלל לא בטוח שעידן של פתיחות שיתבטא בסופו של דבר גם בהתעצמות ערבית גדולה, ישנה מהותית את הנטייה הטבעית להתנגד לקיומנו כאן ולפעול בהתאם. מה עדיף לנו? תפיסתי החיובית והנאיבית לאורך חיי, ובמיוחד בעת שרותי הארוך והמהנה בקהיר, דחפה אותי לסייע כמה שיותר לדחוף לכיוון של פתיחות. אני ממשיך להאמין בדרך זו, אך אשקר בנפשי אם אומר שלא מכרסם בי החשש מה יקרה אם העולם הערבי ייחלץ סוף-סוף מימי הביניים….


ראובן עזר

אנא סייעו לאתר שלנו, והפיצו את דבר קיומו בין החברים. הם יודו לכם.
אתם כבר יודעים איך עושים זאת, באמצעות הכפתור “המלץ לחבר”, כאן למטה