ערוץ היוטיוב

הקרב על ארמון הנציב

אתם איתנו

מאי המתים אין חזרה ואין חרטה

ירושלים היתה יהודית

   
השלב הבא: הומיאופתיה לא עובדת בלבנון   לבנון
2/6/2015
אתמול הודיעו ראשי השבטים השיעיים באיזור מזרח לבנון, בעלבכ, הירמיל והסביבה, על הקמת מיליציה (שיעית) חדשה, בשם "גדוד המצודה", וכי בכוונתם לצאת ולהלחם בג'יהאדיסטים, כלומר בדאעש ובג'בהת אלנוסרה. בעצם, איראן וחיזבאללה יוצרים פה מיליציות עממיות שיעיות, כמו "אלחשד א-שעבי" בעיראק, שיילחמו ללא חותמת רשמית שלהם.
 השלב הבא: הומיאופתיה לא עובדת בלבנון


מאת ד"ר גיא בכור
 

כאשר הרופא הגרמני סמואל הנימאן (Hahnimann, 1755-1843) הבין את חוסר היעילות של הטיפולים הרפואיים בני זמנו, שכללו בעיקר הקזות דם, הוא החליט לעזוב את המרפאה שלו ולעבור למחקר בעצמו. בשנת 1796 הוא זיהה את הבסיס של מה שנקרא לימים "הומיאופתיה": כמות קטנה של מרכיב מזיק - מעוררת את הגוף לרפא את עצמו.

זהו אותו עיקרון של החיסון: כשם שחיסון מעורר תגובה במערכת החיסונית של אדם, כדי שבעתיד היא תגן על אותו אדם מפני מחלה ממשית, כך היא ההומיאופתיה: אמורה לייצר תסמינים בגוף בריא, שירפאו תסמינים דומים בגוף חולה. במאה ה- 19 התלהבו רבים מבשורת ההומיאופתיה, בשל האלטרנטיבה הזו לטיפולים רפואיים, שחלקם גרמו יותר נזק מתועלת למטופל. כיום ההומיאופתיה עצמה נחשבת כטיפול אלטרנטיבי, והיא נפוצה ברחבי העולם, אם כי הויכוח אודותיה נמשך עד היום. ובעצם, האם ההומיאופתיה עובדת במזרח התיכון? האם יש אפשרויות ריפוי פנימיות? האם הגוף יכול לרפא את עצמו?

 

1 זו הדילמה הראשית היום, למי שעוד נשאר מחוץ לתבערת המזרח התיכון: האם להתערב בגוף החולה, עד כמה, באיזה מינון, כלומר להפעיל כוח רב, מועט, לא להפעיל בכלל, והאם יש בכלל סיכוי לריפוי למישהו, אם מתערבים.

בסוריה אסד לא השיג ריפוי. במרץ 2011, כאשר עדיין היה מדובר על הפגנות יום ששי "לא אלימות" ("סלמייה") אסד הפעיל כוח רב לדיכוי, אך הגוף לא ריפא את עצמו, ההיפך, המחלה התפרצה. גם בעיראק זה לא עבד, אך מסיבה הפוכה: לעומת אסד, הממשל המרכזי בבגדאד דווקא הפעיל מידת מעורבות קלה מול הסונים ודאעש, אך גם כאן הגוף לא ריפא את עצמו. בלוב הממשל החדש והתומכים בו הפעילו עוצמה רבה נגד המורדים, ובמערב מחאו כפיים, כי חשבו שזה מביא לדמוקרטיה, אך הגוף שוב לא ריפא את עצמו, ההיפך, הוא הוליד את גרורות דאעש. בסיני הנשיא הקודם מורסי כמעט ולא נגע, רק בשוליים, אך הגוף לא ריפא את עצמו. מחליפו סיסי נגע גם נגע עם מרכיבים מזיקים, אך הגוף שוב לא ריפא את עצמו. בתימן הממשל החדש שלאחר המהפכה שיתף פעולה עם האמריקנים בהתקפות נגד דאעש הסונים, כלומר מרכיב מזיק חזק, אך הגוף לא ריפא את עצמו, החלשת הסונים הביאה להתעצמות השיעים, ולמחלה סופנית. בסעודיה ובירדן אותה דילמה עכשיו: מרכיב מזיק חזק מידי נגד הסלפים הג'יהאדיסטים, או מרכיב חלש? בשני המקרים הגוף לא נראה כמחלים, ההיפך.

ועכשיו בלבנון: האם ההומיאופתיה תעבוד?

 

2 דאעש כבר חדר ללבנון, הוא שולט על בערך ב- 5% משטח המדינה, בצפון מזרחה, סמוך לגבול עם הגופה הסורית מעלת הצחנה (מדינה זו נפחה כבר את נשמתה, אין מה לדבר על רפואה). לפני כשנה דאעש כבש את העיר ערסאל הנמצאת שם, ולאחר קרב עם צבא לבנון הוא נסוג לפרברי העיר ולשטחים שסביבה. זו מעין ממלכה שלו, כאשר האוכלוסיה שם היא סונית. הקרבות לפני שנה נגמרו בשתי תוצאות מבחינת צבא לבנון "הממלכתי": נפלו לו מעל 20 חיילים שיעים בשבי, והוא התחיל להתפורר.

זהו צבא המאכלס שיעים (בעיקר) אך גם סונים ונוצרים, הוא אינו צבא חובה עוד, וכאשר נלחמים בסונים באיזורים סונים, החיילים הסונים החלו לערוק. חיילים שערקו פרסמו סרטוני וידאו, וחלקם הצטרף לדאעש, חלקם לג'בהת אלנוסרה. זו הסיבה שכמו הצבא העיראקי, הצבא הלבנוני לא רוצה להילחם. בספטמבר מפקד הצבא, הנוצרי-מארוני ג'אן קהווג'י, יסיים את תפקידו, ובכלל לא ברור האם יהיה מפקד צבא חדש, המערכת הזו כבר באנרכיה. אם הצבא יתפרק, זוהי התפרקותה הברורה גם של לבנון.

האמריקנים מבינים את הסכנה בהתפשטות דאעש פנימה, ולכן הם מזרימים ציוד צבאי ותחמושת לצבא הלבנוני. דאעש מביט מן הצד וסופק כפיים בהנאה, כי הוא מעריך שכל הציוד הזה יגיע לבסוף אליו, כפי שקרה לו בעיראק. הצבא העיראקי איבד במוסול 2500 נגמ"שים לדאעש (כך אישרו העיראקים רק השבוע), ובגדול, הצבא העיראקי שחומש בידי האמריקנים איבד ציוד צבאי שמספיק ל- 200 אלף לוחמים.

 

3 הפסיביות הזו של צבא לבנון מטריפה את נסראללה ואת "מפלגת האלוהים" שלו. חיזבאללה לקח את הממשלה הלבנונית בת ערובה והקפיא את פעילותה, העיקר שתשלח את הצבא להלחם באויבי חיזבאללה, דאעש, אך היא עדיין מסרבת לעשות זאת. נסראללה צרח בנאומיו ההיסטריים האחרונים, ואלה לא מוכנים. הבהיר שהסונים הפראיים ישחטו את כולם, לא עוזר. הוא עצמו לא יכול לפתוח עוד חזית, והלבנונים לא רוצים להלחם. מה עשה? אתמול הודיעו ראשי השבטים השיעיים באיזור מזרח לבנון, בעלבכ, הירמיל והסביבה, על הקמת מיליציה (שיעית) חדשה, בשם "גדוד המצודה", וכי בכוונתם לצאת ולהלחם בג'יהאדיסטים, כלומר בדאעש ובג'בהת אלנוסרה.

בעצם, איראן וחיזבאללה יוצרים פה מיליציות עממיות שיעיות, כמו "אלחשד א-שעבי" בעיראק, שיילחמו ללא חותמת רשמית שלהם. זה מסוכן מאוד ללבנון, כי זו ראשית ההתפרקות. יתכן והמיליציות האלה באמת יתחילו להלחם, ויתכן שזה תרגיל של נסראללה לחייב את צבא לבנון לפעול. בכל מקרה זו הידרדרות. מכאן העסק עלול מבחינתם לגלוש לתהום.

חדש: אתר ג'יפלאנט הותאם לקריאה נוחה בסלולארי
 

4 מה הסיבה העמוקה יותר שצבא לבנון לא רוצה להלחם? כי הוא ממולכד. הוא קיבל מליארד דולר מהסעודים, בהם הוא קנה ציוד צבאי מצרפת, כלומר הוא עם הסעודים והסונים, אך בת החסות של סעודיה, ג'בהת אלנוסרה, תוקפת אותו ומאיימת לכבוש אותו. מן הצד השני הוא משתף פעולה עם חיזבאללה, שכן היום צבא לבנון הוא בעיקרי שיעי, אז הוא לכאורה עם אסד, איראן והשיעים נגד הסעודים וג'בהת אלנוסרה. ומהצד השלישי, הוא משתף פעולה עם האמריקנים. אז עם מי הוא? עם הסונים או השיעים? עם שרידי המשטרים או עם האופוזיציה הג'יהאדיסטית? בפקעת האינטרסים שהסתבכה, אין לו ברירה אלא לא לעשות כלום.

ה"צבא" הזה יודע היטב שכל התערבות שלו עם "מרכיב מזיק" תחריב את הגוף כולו. הלבנונים כבר היו שם, והם יודעים, והכוונה למלחמת האזרחים של הכל-בכל בין 1975-1989.

 

5 חיזבאללה מבין שהוא עמוק-עמוק במחלה סופנית. אפילו אם יצליח לכבוש פה איזה ג'בל בהרי קלמון או שם איזה מוצב, הסונים לא יפסיקו לעולם, החזית ארוכה, והקרבות בלתי נגמרים. הוא רוצה להפיל את המערכה הזו על צבא לבנון.

בעצם כולם היום באיזור הזה מנסים להפיל את הבעיה על מישהו אחר, בתקווה שהמחלה של מישהו אחר תרפא אותם: האיראנים מפילים את הלחימה על האמריקנים, אך האמריקנים מפילים אותה דווקא על האיראנים, וכך גם העיראקים, והכורדים. אסד כועס על חיזבאללה, שמתמקד עכשיו בעצמו, וחיזבאללה כועס על אסד, שהחיילים שלו פחות נלהבים להלחם. הרוסים כועסים על האמריקנים, ואלה על הרוסים. למזלנו, אנחנו לא במסכת ההאשמות והעלבונות הזו.

הבהיר זאת יפה השבוע מפקד ג'בהת אלנוסרה (כלומר "אלקאעדה") אבו מוחמד אלג'ולאני: לא נוותר לעולם, חיזבאללה אבוד, כי גם אסד אבוד. הבעיה של ג'ולאני היא שביום שיגמור עם אסד, תיפתח מלחמת הנצח שלו עם דאעש. היא כבר נפתחה, וגם כאן אין ריפוי, גם לא חיסון. וגם סונים שונאים סונים.

    
והרומאים היו נוהגים לומר: לעיתים "התרופה גרועה יותר מן המחלה" (Aegrescit medendo). אל תשרוף את הבית שלך בשביל להתפטר מעכברים.


6 השבוע היה כאן, שוב, שר החוץ של גרמניה. כנראה משעמם לו, הרי בעולם הכל שקט ורגוע. המזרח התיכון כולו פורח, אוקראינה ורוסיה משגשגות, מלוב לא חודרים 4,000 מסתננים ביום ליבשת האירופית האומללה, וסין ויפן לא מקדמות מלחמה. הכל בסדר.

והנה, אותו שר חוץ גרמני, לאחר שביקר בעזה (בחסות חמאס, ששמר עליו מרחוק) הגדיר את הרצועה כחבית אבק שריפה. אך החבית האמיתית של הפלסטינית דווקא לא נמצאת כאן, אלא בלבנון. לאחר שחיסל את שכונת הפלסטינים בדמשק, ירמוכ, לא יהסס דאעש לעשות זאת גם עם ייתר מחנות "הפליטים" בלבנון. הוא שונא את אבו מאזן ואת חמאס באותה מידה. הרי ברצועת עזה דאעש כבר פעיל, והוא נטל היום אחריות מלאה לשיגור רקטת הגראד לעבר ישראל. הוא עשה זאת כדי לנקום בחמאס, והמתח ביניהם יילך ויגבר.

במחנות של "הפלסטינים" בלבנון כולם מתחמשים עכשיו: מחבלי פתח (בהנהגת מוניר אלמקדח הזקן), מחבלי חמאס, והג'יהאדיסטים הפלסטינים. כיוון שלפי ההסכמים אסור לצבא לבנון להכנס למחנות הפליטים, אין מי שיעצור את ההתחמשות. ואז, ברגע אחד, הכל יתפוצץ. אומללים הפלסטינים של סוריה, לבנון ועזה, אין להם את צה"ל שיגן עליהם מפני גורלם הדופק בדלת, כפי שזה כאן.
 

7 מדינת לבנון אינה מדינה עוד, היא בפועל פסקה מלתפקד. כבר מעל לשנה אין נשיא במדינה, בשל הנטרול העדתי, הפרלמנט, שפג תוקפו, לא התכנס כבר שנה, והממשלה קרועה, מסוכסכת ומנוטרלת. כולם מחכים שם למכה הסלפית שתגיע, ואחד מבהיל שם את השני. זו הסיבה מדוע צבא לבנון דווקא לא נלחם, משום שהוא המחסום האחרון, ואם גם הוא יתפרק, וזו שאלה של זמן, המדינה הזו נעלמת, כמו שכנותיה הערביות האחרות. הרי בשנאות סונים-שיעים-נוצרים לבנון מומחית.


לפני שתמשיכו במאמר, ספרו גם לחברים שלכם על האתר? אנא, היכנסו אל דף קוראי ג'יפלאנט שכאן, כשבצד ימין כתוב: "הזמן את חבריך לאהוב את הדף הזה". יש ללחוץ - "הזמן" - ליד תמונות החברים:
8 הנוצרים בלבנון בויכוח: חלק טוענים שרק נסראללה יגן עליהם, ואחרים לא מוכנים לשמוע ממנו ועליו. בנאומו האחרון פנה נסראללה אל הנוצרים במדינה ואמר להם: "מי יגן על נשותיכם מהפיכתן לשפחות, ומי יגן על הכנסיות שלכם מחורבן?" תומכי נסראללה המארונים, כמו מישל עאון (שפעם היה תומך שלנו) מסכימים. אחרים, בעיקר סמיר ג'עג'ע ומפלגת הפלנגות שלו, מתנגדים. "אנחנו לא צריכים את נסראללה, שיגן על הכנסיות שלנו. האם הוא הגל על הכנסיות של סוריה? או מנע את שעבוד הנשים הנוצריות של סוריה או עיראק? יש לנו גברים, היודעים איך להגן", אמר ג'עג'ע. אך גם הנוצרים וגם השיעים מבינים שהם עמוק עמוק במגיפה קיומית.תמונה: Think Stock

כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום (מאז שנת 2008), וממשיכים קדימה לתקופה הנוספת. חשבונית מס נשלחת לכל נרשם. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם -
כ א ן.


9 ואם אנחנו עוסקים במערכת החיסונית, גם בישראל הולכות ומתרבות התופעות האוטו-אימוניות (כלומר הגוף תוקף את עצמו). ההתקפות נגד מדינת ישראל, נגד הקיום שלנו הולכות ומתרבות מידי יום - מבפנים, לא מבחוץ, ובכך חוברות עמותות שקר אלה, הממומנות מבחוץ אל עיתוני השקר, שגם הם כבר ממומנים מבחוץ, עם אוייבי ישראל המסוכנים ביותר. הם מספקים להם את הכלים לתקוף אותנו, עד להשמדה עצמית. זהירות: כל דיבורי ההחרמות האלה עלולים לאיים על הקיום שלנו ממש. האם בכך רוצים אותם אלה שפועלים להחריב אותנו מבפנים? שישאלו את עצמם, הרי בכך הם מחריבים גם את עצמם.

לא רפואה הם ישיגו לגוף הישראלי עם המרכיבים המזיקים שהם מזריקים לתוכו, אלא את קטילתו. זה לא משחק. שוב יהודים מסבכים את הקיום שלהם בעצמם.

לא את הממשלה הם תוקפים, לא את השלטון, לא את "הכיבוש" ולא את הגז, אלא את כולנו הם תוקפים, בבחינת השמדה עצמית במימון זר ועויין. עדיין לא מאוחר, וגם למחלות אוטו אימוניות יש פתרונות.


10 האם כמות קטנה של חומר ישראלי בתוך החורבן מסביב תרפא אותו? תרפא אותנו? יחסן אותם או יחסן אותנו? ההיפך, לא נרפא שום דבר וגם לא נתרפא בעצמנו. חיפוש הישועה בהצלת אחרים לא יביא שום גאולה לאף אחד, אלא רק חורבן. מחלתם תהיה אז מחלתנו. בינתיים המזרח התיכון כולו הולך ונחרב, ומי שלא נחרב עוד ייחרב.

אז מה הלקח? "מניעה עדיפה מריפוי" (Praestat cautala quam medela). שום כמות קטנה של מרכיב מזיק לא תעורר את הגוף המזרח התיכוני לרפא את עצמו, ושום תרופות אימוניות, כלומר אלה שמעוררות את החיסון הטבעי, לא עובדות במזרח התיכון. גם משום שאין תרופה שכזו, גם משום שאין בעצם מערכת חיסונית ומעולם לא היתה, ובעיקר משום שהגוף הזה - כבר מת.

סמואל הנימאן, מצטערים. הומיאופתיה לא עובדת במזרח התיכון, ובקרוב גם לא באירופה. חזרנו להקזות דם.כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המינוי הינו לחצי שנה או לשנה. במסגרת המינוי קוראים את כל המאמרים הסגורים שפורסמו עד היום, וממשיכים קדימה לתקופה נוספת. ניתן לקרוא את תנאי הרישום ולהירשם - כ א ן.

אני מבקש באופן אישי, מכל מי שכבר חבר במועדון Gplanet Prime, והמנוי שלו הסתיים, לחדש אותו. כדי לחדש את המינוי יש להכנס לקטגוריית "לחידוש מנוי קיים לחץ כאן", או -
כ א ן.

אם ברצונכם לשלוח את המאמר הזה לחברים, עושים זאת באמצעות הכפתור "המלץ לחבר", בדף הזה, למטה.

למבקשים לקבל התראות על כל מאמר חדש שעולה ישירות אל המייל האישי, עושים זאת -
כ א ן.
    הדפסת עמוד זה

מבצע הנחה רק למנויים ותיקים. ניתן לחדש את המינוי במחיר המבצע רק בקישור הזה

כדי להצטרף אל החברים במועדון Gplanet Prime, ניתן להירשם
-
כאן 

כדי לחדש את המינוי למועדון Gplanet Prime ניתן להיכנס -
כאן

ניתן לקבל התראה על כל מאמר חדש שעולה לאתר ישירות למייל האישי - כאן

הרישום לאתר מוגן בפרוטוקול מחמיר, ובכל מקרה האתר אינו שומר מספרי כרטיסים אצלו, ולעולם לא ישמור


GPLANET PRIME
הזמנת הרצאה - גיא בכור
מדד האיומים הבטחוניים
עתיד אירופה
המזרח התיכון
פ ר ש נ ו ת
קריקטורות/מושיק גולסט
פנקס אקטואליה
י ש ר א ל
ENGLISH
טרור ובטחון
כ ל כ ל ה
חוקי המזה"ת
ההגדה לבית בכור
תקשורת
איראן
תוכן הגולשים
הופעה של ד"ר בכור באירוע שלך
גורל אירופה האומללה
מאמרי פריים ברצף
היצירות של מושיק
מה קורה במאלמו

אתר האקטואליה והפרשנות של ד"ר גיא בכור- Gplanet        
                                                                                                   

תנאי שימוש   |   על האתר
כל הזכויות שמורות ©

נבנה ע"י שופ סנטר,בניית אתרים אחסון אתרים